Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 [3]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Automatyczna skrzynia bieg贸w - dyskusja, awaria, naprawa  (Przeczytany 82002 razy)
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #40 : Czwartek, 03 Wrzesie艅 2015, 17:47 »

Witam szanownych forumowicz贸w od 3 dni zauwa偶y艂em 偶e m贸j peugeot zaczyna przeci膮ga膰 na 1 i 2 biegu ja dodaje gazu a on rozp臋dza si臋 ale bardzo powoli taj jakbym jecha艂 na p贸艂 wci艣ni臋tym sprz臋gle. Czy te objawy oznacza zu偶ycie sprz臋g艂a? i czas na wymian臋?

czy takie sprz臋g艂o mo偶na wymieni膰 samemu (mechanik) czy trzeba jecha膰 na serwis ? jest jaka艣 potrzeba programowania nowego sprz臋g艂a albo co艣 podobnego?
Zapisane
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #41 : Czwartek, 17 Grudzie艅 2015, 01:18 »

czego sie dowiedzialem:
1. trzeba sprzeglo programowa膰- bez tego sie nie obejdzie
2. na sprzegle kupionym w sklepie valeo 450z艂 komplet samoch贸d nie chcia艂 w og贸le jechac! okaza艂o sie ze jest o 1 mil krotsze nisz oryginalne
3 oryginale w peugeocie 2500zl w salonie toyoty 1700z艂
4 po wymianie sprzeg艂a w toyocie samochod dosta艂 nowe zycie nie przerywa rano,slimaczy sie i jestem zadowolony chodzi jak nowka....... po roku uzytkowania jestem bardzo zadowolony z automata zona jezdzi codziennie do pracy w miescie i autko spala 5l, sprzeglo wymienialem w czerwcu br.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #42 : Pi膮tek, 18 Grudzie艅 2015, 23:16 »

NO TAK po wymianie sprzeg艂a trza zrobic adaptacje i nastawy poczatkowe
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Marvin
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 30


« Odpowiedz #43 : Sobota, 19 Grudzie艅 2015, 10:17 »

NO TAK po wymianie sprzeg艂a trza zrobic adaptacje i nastawy poczatkowe

Generalnie ja robi臋 sobie kalibracj臋 ustawie艅 skrzyni automatycznej co p贸艂 roku. Bardzo to pomaga na p艂ynno艣膰 jazdy i prac臋 ca艂ego zespo艂u. A nie mam  z tym k艂opotu bo posiadam interfejs U艣miech

Marvin
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #44 : Sobota, 19 Grudzie艅 2015, 15:48 »

U MNIE SASIAD WYMIENI艁 olej w skrzyni w vito i teraz skrzynia mu biegi przeciaga i auto wiecej pali
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Marvin
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 30


« Odpowiedz #45 : Sobota, 19 Grudzie艅 2015, 15:57 »

U MNIE SASIAD WYMIENI艁 olej w skrzyni w vito i teraz skrzynia mu biegi przeciaga i auto wiecej pali

Znaczy to 偶e u偶y艂 z艂ego oleju, np. zbyt lepkiego. Niestety oryginalny olej zalecany przez producenta jest zwykle drogi. Bo litr nierzadko kosztuje 80-90 z艂 a wchodzi do skrzyni 7-8 litr贸w. I wielu kupuje jaki艣 odpowiednik, bo wydatek z wymian膮 700 z艂 to przecie偶 rozb贸j. I ten odpowiednik jako艣 dzia艂a. Jak to m贸wi膮 - im ta艅szy seks tym dro偶sze leczenie.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #46 : Sobota, 19 Grudzie艅 2015, 18:59 »

Jak to m贸wi膮 - im ta艅szy seks tym dro偶sze leczenie.

dobre U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
BadmanC1
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 21



« Odpowiedz #47 : Niedziela, 31 Stycze艅 2016, 15:59 »

Jak cz臋sto w samochodzie z "automatem" trzeba zmienia膰 sprz臋g艂o? Kupi艂em C1 z przebiegiem 57k i nie wiem czy kiedykolwiek by艂o wymieniane. Jaki producent sprz臋g艂a najlepszy do C1?
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #48 : Niedziela, 31 Stycze艅 2016, 16:20 »

ten automat, to pseudo-automat. Normlane sprz臋g艂o tak jak i w manualu. Czyli jeden zrobi 50 tys a drugi 100tys.
Zapisane

BadmanC1
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 21



« Odpowiedz #49 : Niedziela, 31 Stycze艅 2016, 16:29 »

To wymieni膰 czy nie. Niby je藕dzi i zmienia biegi.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #50 : Niedziela, 31 Stycze艅 2016, 17:40 »

jesli jest oki to jest oki ......
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #51 : Sobota, 05 Listopad 2016, 19:50 »

Badman - mnie sie juz wydawalo ze sprzeglo do wymiany bo slizgalo sie przy kazdym mocniejszym wcisnieciu gazu, pojechalem na przeglad pewien ze wyrok zostanie na moja kieszen wydany a okazalo sie ze podregulowali i znowu zmienia biegi prawie jak nowka, jedynie troszke bardziej szarpie czasami ale i tak jest spoczko jak na 8 rok sluzby u mnie.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
sytysyty
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #52 : Pi膮tek, 30 Grudzie艅 2016, 08:21 »

Mia艂em problemy ze skrzynia MMT - szarpa艂a na zimnym silniku. - citroen C1 1.0. MMT. Jak samoch贸d si臋 zagrza艂 - dzia艂a艂a du偶o lepiej - nie idealnie ale lepiej.

Po wizycie w aso - - zalecenia - wymiana sprz臋g艂a - super. - nie przekonali mnie U艣miech

ale znalaz艂em kto艣 opublikowa艂 na jakim艣 forum informacje 偶e pracowa艂 w toyocie w ASO i 偶e w 90 % przypadk贸w wystarczy jedynie diagnostyka i kalibracja skrzyni bieg贸w.

Przekona艂 mnie 偶e je偶eli kalibracja nie pomo偶e - to oczywi艣cie wymiana sprz臋g艂a - ale koszt kalibracji odlicza z wymiany sprz臋g艂a.

i tak zrobi艂em, mam 95 tys przebiegu pojecha艂em na kalibracje - i dzia艂a lepiej jak nowa. polecam - ja jestem z warszawy - a us艂ug臋 wykona艂em w Piasecznie.
jak kto艣 potrzebuje kontakt mog臋 da膰 na priv.


Zapisane
sytysyty
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #53 : Pi膮tek, 30 Grudzie艅 2016, 08:28 »

U MNIE SASIAD WYMIENI艁 olej w skrzyni w vito i teraz skrzynia mu biegi przeciaga i auto wiecej pali



POTWIERDZAM PO KLAIBRACJI DZIA艁A JAK NOWA.
Zapisane
Manuel
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #54 : Pi膮tek, 18 Sierpie艅 2017, 13:24 »

My艣le ze co艣 u ciebie nie tak, bo ja w艂a艣nie przelecialem 40k kilometr贸w i nic si臋 nie dzieje. Jest czasami tak ze przy zmianie bieg贸w szczeg贸lnie z jedynki na dw贸jk臋 szarpie, do tego si臋 ju偶 musia艂em przyzwyczai膰, albo co gorsza z dw贸jki na jedynk臋, ale generalnie jestem bardzo zadowolony, bo p贸ki si臋 nie 艣piesze nigdzie to auto bardzo fajnie si臋 zachowuje. Zdarza si臋 ze posilkuje si臋 manualna zmiana bieg贸w bo to daje wi臋ksza kontrole nad autkiem szczeg贸lnie przy ma艂ych pr臋dko艣ciach.

Witam, mam dok艂adnie ten sam problem, prosz臋 o pomoc w diagnozie U艣miech Pozdrawiam
Zapisane
retiP
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3



« Odpowiedz #55 : 艢roda, 28 Luty 2018, 22:11 »

Mam pytanie czysto teoretyczne.ponoc w tej skrzyni mo偶na jako艣 samemu biegi zmienia膰.sa tam znaczki +- jak to si臋 robi w praktyce? W c3 mojej znajomej s膮 takie skrzyde艂ka przy kierownicy.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #56 : 艢roda, 28 Luty 2018, 23:35 »

plusem zmieniasz biegi a minusem redukujesz i dzida do przodu  lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Sebakubik
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #57 : Niedziela, 31 Maj 2020, 09:55 »

Witam,

Szukam warsztatu, ktory na terenie Warszawy zdiagnozowac, dokonac kalibracji i ewentualnych napraw skrzyni mmt w peugeot 107? Slyszalem o polecanym warsztacie we Wroclawiu. Prosba o jakies wskazowki i opinie.

Auto dostaje kangura przy ruszaniu, twardo zmienia bieg z 1 na 2... z czasem przy rozgrzewaniu jest teoretycznie lepiej... ale jednak nie tak jak powinno byc

Pozdrawiam!
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: