Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Kontrolka doczyszczania spalin, diesel 1.4hdi...  (Przeczytany 16805 razy)
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« : Wtorek, 09 Listopad 2010, 19:16 »

Jak dowiedzia艂am si臋 u mechanika pod t膮 kontrolk膮 mo偶e kry膰 sie bardzo wiele, zar贸wno b艂achostki jak i powa偶ne sprawy.

Moja przygoda z tym problemem zacz臋艂a si臋 w zesz艂ym roku w zimie. Wyczyta艂am wtedy gdzie艣 na jakim艣 forum, 偶e czasami co艣 si臋 zabrudzi w uk艂adzie i wystarczy na wy偶szych obrotach przegoni膰 autko i problem znika. Faktycznie kontrolka zgas艂a, ale nie na d艂ugo...
Po kilku dniach problem zn贸w si臋 pojawi艂. Okaza艂o si臋, 偶e winny by艂 filtr paliwa. Kupi艂am zamiennik. Przy niskich temperaturach (a zima da艂a mocno w ko艣膰 w tym roku) s艂aba jako艣膰 plastiku wysz艂a na jaw - plastik sie 'skurczy艂' po艂膮czenia si臋 rozszczelni艂y i 艂apa艂 powietrze.
Wymienili艣my filtr paliwa na orginalny i problem znikn膮艂 U艣miech

Druga moja przygoda z t膮 kontrolk膮 - silnik nagle traci moc, jak przekroczy konkretne obroty to wy艂膮cza dop艂yw paliwa i ju偶 'nie ci膮gnie'. Trzeba by艂o w艂膮czy膰 silnik jeszcze raz i bardzo uwa偶a膰 na obroty, 偶eby dojecha膰 do mechanika 艁ohoho聽  Jak si臋 okaza艂o mia艂am zepsuty peda艂 gazu, najpierw objawia艂o sie to tym, 偶e samoch贸d samoczynnie przyspiesza艂, ale nie jak na pocz膮tku s膮dzi艂am do normalnej pr臋dko艣ci na danym biegu, on si臋 sam rozkr臋ca艂 i potrafi艂 naprawd臋 mocno pociagna膰...
By膰 mo偶e sam peda艂 nie by艂 przyczyn膮 zapalenia si臋 kontrolki tego nie wiem, bo na komputerze kasowano przy tym jeszcze inne cho膰 sporadyczne b艂臋dy - wa艂 korbowy, 艣wiece - tyle przynajmniej wiem.

Trzecia przygoda to zapowietrzajacy si臋 uk艂ad paliwowy, objawy to odbijanie przy rozpoczynaniu tankowania (bak by艂 prawie pusty a stacja paliw zawsze ta sama wiec nie ma mowy o winie dystrybutora) i utrata mocy - brak dop艂ywu paliwa. Autko nie chcia艂o odpali膰 ale po chwili odpoczynku uda艂o si臋 i dojecha艂am powolutku do mechanika. Na komputerze niewiele wykaza艂o, jakie艣 sporadyczne b艂臋dy, kt贸re wykasowano. Wyczyszczony zosta艂 r贸wnie偶 bak paliwa, zmieniona zosta艂a jaka艣 uszczelka przy baku, bo by艂a bardzo spracowana. Problem znikn膮艂.

Czwarta przygoda czyli ta teraz, zapali艂a si臋 kontrolka ale po d艂u偶szym postoju autka zgas艂a. Dzie艅 przerwy, zn贸w si臋 zapali艂a ale ju偶 nie zgas艂a, auto odpali艂o przejecha艂o 3 metry, ud艂awi艂o si臋 i pad艂o. Okaza艂o si臋, 偶e zepsu艂 si臋 czujnik obrot贸w wa艂u korbowego.
Zamontowano nowy, skasowano b艂臋dy a komputer nadal co艣 wykazywa艂, pomimo 偶e kontrolka zgas艂a. Autko sta艂o dosy膰 d艂ugo u elektryka, przekopa艂 go od przodu to ty艂u i na odwr贸t i okaza艂o si臋 偶e to wina Sterownika silnika :/, 藕le rozdziela艂 moc na poszczeg贸lne uk艂ady i st膮d bra艂y si臋 problemy. Jak b臋d臋 odbiera膰 auto w przysz艂ym tygodniu to dopytam jeszcze mechanika o szczeg贸艂y, bo ciezko mi by艂o to wszystko spamieta膰 przy rozmowie telefonicznej.
Mam wra偶enie teraz, 偶e wi臋kszo艣膰 moich problem贸w z autem wzie艂a si臋 z t膮d, 偶e ten sterownik by艂 ju偶 jaki艣 czas w z艂ej formie...

Plus jest taki: mam teraz naprawd臋 dok艂adnie sprawdzone auto 艁ohoho
Minus jest taki, 偶e nie wiadomo jeszcze czy da si臋 to naprawi膰 i jak du偶o b臋dzie to w efekcie kosztowa艂o... Na szcz臋艣cie mia艂am troch臋 艣rodk贸w od艂o偶onych na nowe lampy聽  lol聽 

Nie ma pewnie w tej opowie艣ci zbyt wielu konkret贸w, bo specjalist膮 to ja nie jestem, ale mo偶e komu艣 si臋 przyda U艣miech
 
« Ostatnia zmiana: Sobota, 13 Listopad 2010, 12:03 wys艂ane przez marysia » Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #1 : Wtorek, 09 Listopad 2010, 20:14 »

mo偶na powiedzie膰 tylko tyle...

Przykro, 偶e kupi艂a艣 a偶 takiego kota w worku Smutny

no i szkoda 偶e lamp nie b臋dzie Smutny
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 09 Listopad 2010, 22:13 »

marysiu a ja my艣l臋 偶e lampy b臋d膮 tylko nie teraz a na 艢WI臉TA  lol, a poza tym w ko艅cu doprowadzisz autko do perfekcji i b臋dziesz si臋 nim d艂ugo jeszcze cieszy膰 U艣miech

...wymiana sterownika mo偶e by膰 droga..., ale zdarzaj膮 si臋 elektronicy samochodowi co ch臋tnie w tym pod艂ubi膮 U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #3 : Wtorek, 09 Listopad 2010, 23:48 »

No w艂a艣nie tak to widz臋 kristofch nie inaczej  lol
rozbebeszyli go totalnie w tym tygodniu wi臋c juz nie moze by膰 po prostu inaczej!
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #4 : Pi膮tek, 12 Listopad 2010, 11:45 »

No w艂a艣nie tak to widz臋 kristofch nie inaczej  lol
rozbebeszyli go totalnie w tym tygodniu wi臋c juz nie moze by膰 po prostu inaczej!
Ca艂e szcz臋艣cie 偶e takie usterki nei zda偶aj膮 si臋 w benzyniakach bo ju偶 sie zaczyna艂em niepokoi膰 czytaj膮c topic.
Powietrze w paliwie to najczestrzy problemi diesli.
Zapisane
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #5 : Pi膮tek, 12 Listopad 2010, 12:49 »

No kurcz臋 zapomnia艂am napisa膰 w temacie, 偶e to w Dieslu聽 U艣miech
a mo偶na dopisa膰 w temacie teraz?
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 12 Listopad 2010, 19:35 wys艂ane przez marysia » Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #6 : Sobota, 13 Listopad 2010, 11:08 »

mo偶na, edytuj swojego pierwszego posta i po porostu zmie艅 temat U艣miech

b臋dzie dobrze U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #7 : Czwartek, 25 Listopad 2010, 20:24 »

Odebra艂am dzisiaj w ko艅cu autko  U艣miech

okaza艂o si臋, 偶e sterownik by艂 ok

a zawini艂 zaw贸r EGR - dziadostwo  lol
a tu wszystko o tym dziadostwie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/System_recyrkulacji_spalin

Ciekawa jestem jak wymiana na nowy wp艂ynie na spalanie.
Narazie mog臋 powiedzie膰 tyle, 偶e silnik pracuje cichutko i odpala momentalnie bez chwili ociagania  U艣miech
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #8 : Czwartek, 25 Listopad 2010, 21:35 »

o to super U艣miech mo偶e osi膮gi jako艣 si臋 poprawi艂y?? nie odczuwasz ze lepiej jedzie troszk臋 ?

...a tak w og贸le to... jesli to nie tajemnica to jakie s膮 koszty w og贸le takiej diagnostyki dog艂臋bnej i wymiany zaworka?
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #9 : Czwartek, 25 Listopad 2010, 21:55 »

o osi膮gach to nic nie wiem narazie bo jestem chora i troch臋 nieprzytomnie jecha艂am do domu, poza tym przesiad艂am sie po tygodniu wciskania do pod艂ogi skody octavi 1.6 w benzynie, podczas gdy swoim nie je藕dzi艂am od miesiaca...
zupe艂nie nie mam por贸wnania teraz jak by艂o przed i jak jest po.
Zauwa偶alne jednak od razu to w艂a艣nie cichszy silniczek no i odpalanie, kt贸re zwala艂am przed napraw膮 na niepogod臋.
Teraz jest zimniej a odpala jak n贸wka funkiel U艣miech

Koszty troche gorzej... 
Jak sie dowiedzia艂am 偶e sterownik jest ok, to sie ucieszy艂am ale to dziadostwo EGR kosztowa艂o 1270z艂, po rabacie 1050 wi臋c tez nie ma艂o...
+ robocizna 400 - miesiac w warsztacie i kopanie w czym tkwi problem, bo komputer nie czyta艂 wog贸le b艂臋du na tym zaworze
+ sprawdzenie w wa-wie sterownika razem z wysy艂k膮 100z艂

w sumie wszystko razem 1550z艂 = 偶egnajcie na jaki艣 czas reflektory  Smutny

Jestem bardzo zadowolona z jednego, 偶e przy tym szukaniu przekopali juz praktycznie wszystko  U艣miech  wi臋c mam nadziej臋 偶e kolejne awarie to juz nie u mnie...  a jezeli pojad臋 do mechanika to w艂a艣nie z reflektorami
chyba 偶e jeszcze sprz臋g艂o, 艣wiece, sonda lamda...   lol
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #10 : Czwartek, 25 Listopad 2010, 22:08 »

sporo  Smutny , czy to co艣 takiego http://allegro.pl/zawor-egr-peugeot-107-206-207-307-1-4-hdi-i1294569004.html ?

http://allegro.pl/citroen-peugeot-zawor-egr-recyrkulacji-1-4-1-6-hdi-i1296261833.html ?

http://allegro.pl/toyota-aygo-c1-107-1-4-hdi-zawor-egr-z-chlodnic-i1320138606.html ?
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 25 Listopad 2010, 22:14 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #11 : Czwartek, 25 Listopad 2010, 22:20 »

Dok艂膮dnie tak U艣miech spora r贸znica w cenie he he,
mog艂o by to wygl膮da膰 tak za艂o偶y艂a bym, by艂o by tanio i fajnie,
ale mog艂o by tez by膰 tak, ze za艂o偶y艂a bym i mog艂o by nie by膰 fajnie.
Wtedy koszty proporcjonalnie rosn膮, bo samo je偶dzenie autem brata kosztowa艂o mnie oko艂o 120z艂 wi臋cej tygodniowo za b臋zyn臋.
Do tego praca elektryka...
No i na koniec ju偶 mia艂am dosy膰 te偶 tego, ze mam autko na wide艂kach tyle czasu.
Mo偶e b艂ad, ale no juz sie tego nie dowiem. Ciesz臋 si臋, 偶e mam mojego ropucha spowrotem i mog臋 go w weekend nawoskowa膰  lol
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #12 : Czwartek, 25 Listopad 2010, 22:29 »

w zasadzie masz racje czasami spok贸j i zaoszcz臋dzony czas jest bezcenny U艣miech mam nadziej臋 ze b臋dzie ci si臋 dobzre je藕dzi艂o teraz U艣miech

...nawoskowa膰... to u ciebie deszcz i 艣nieg nie pada ?  lol
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 25 Listopad 2010, 22:37 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #13 : Pi膮tek, 26 Listopad 2010, 13:15 »

no fakt ani pogoda ani stan mojego gard艂a nie sa sprzyjaj膮ce, ale jak si臋 upr臋 to tate z gara偶u wyeksmituj臋  lol
Zapisane

Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: