Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Przegl膮d 60.000km Aygo  (Przeczytany 28751 razy)
dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« : Czwartek, 20 Sierpie艅 2009, 23:05 »

Witam

Na starym forum by艂o co艣 o przegl膮dzie po 60.000 ale nic si臋 z niego nie dowiedzia艂em. Za艂o偶y艂em gaz wi臋c straci艂em gwarancj臋 i za bardzo nie chce mi si臋 p艂aci膰 ponad 1.000PLN za przegl膮d w ASO wi臋c zrobi臋 w sprawdzonym warsztacie. I tu pytanie co jest robione po 60.000km i czemu a偶 tak drogo? U艣miech

Pozdrawiam
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #1 : Pi膮tek, 21 Sierpie艅 2009, 12:05 »

nie wiem co robi膮 na 60kkm w ASO ja robi艂em wymiane oleju, filtr贸w i p艂ynu hamulcowego a 偶e wtedy akurat klocki i tarcze sie sko艅czy艂y to dosz艂o jeszcze to. oczywi艣cie sprawdzone zosta艂y szcz臋ki ty艂, wszystkie gumki w zawieszeniu i poziom ch艂odziwa. to tyle.

pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #2 : Poniedzia艂ek, 24 Sierpie艅 2009, 16:04 »

Witam

Na starym forum by艂o co艣 o przegl膮dzie po 60.000 ale nic si臋 z niego nie dowiedzia艂em. Za艂o偶y艂em gaz wi臋c straci艂em gwarancj臋 i za bardzo nie chce mi si臋 p艂aci膰 ponad 1.000PLN za przegl膮d w ASO wi臋c zrobi臋 w sprawdzonym warsztacie. I tu pytanie co jest robione po 60.000km i czemu a偶 tak drogo? U艣miech

Pozdrawiam
Napisz prosze co艣 wiecej o swojej instalacji lpg: co to za instalka, ile kosztowa艂a i jak sie sprawuje oraz czy mozesz poleci膰 jaki艣 warsztat od lpg, bo pewnie po przegladzie b臋de sie zastanawia艂nad gaziwem do mikrusa.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : Poniedzia艂ek, 24 Sierpie艅 2009, 18:28 »

prosz臋 o za艂o偶enie nowego tematu, bo to nie temat z opisem instalacji LPG a jak sama nazwa wskazuje dotyczy przegl膮du po 60 tys!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #4 : Wtorek, 25 Sierpie艅 2009, 15:29 »

sie zdenerwowa艂 Du偶y u艣miech

a tak bardziej w temacie to m贸g艂by艣 Dogberry  za艂o偶y膰 temat w og贸lnym i napisa膰 pare zda艅 o instalacji itd. U艣miech
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« Odpowiedz #5 : Wtorek, 25 Sierpie艅 2009, 15:42 »

Za艂o偶臋 jak znajd臋 chwilk臋 czasu  Du偶y u艣miech

Dzwoni艂em do serwisu, cena ju偶 podskoczy艂a do 1350z艂  Szok

Wymieniaj膮 p艂yn hamulcowy, ch艂odz膮cy, olej w skrzyni itp. Ja si臋 pytam po co przy 60.000km?
Zapisane

Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #6 : Wtorek, 25 Sierpie艅 2009, 20:46 »

Wymienia sie to po to zeby dzia艂a艂o jak najd艂uzej . Odczujesz r贸znice za kolejne 60 ty艣 km. jesli tego nie bedziesz na czas robil a standardowy zakres przegladu 60.000 to olej , filtr oleju , paliwa(ale nie pamietam czy w 107 wogole tak owy jest J臋zyk - 307 benzynowe nie mia艂y) , powietrza , 艣wiece zap艂onowe o kt贸rych zaden z was nie wspomnia艂  J臋zyk sprawdzenie dok艂adne uk艂adu hamulcowego wraz z demonta偶em b臋bn贸w , i sprawdzenie wszystkich podzespo艂贸w , wymiana p艂ynu hamulcowego , sprawdzenie krzepliwosci p艂ynu ch艂odz膮cego , nie pamietam czy olej w skrzyni tez standardowo wchodzi艂 w sk艂ad przegladu ale jesli tak to tez napewno trzeba zrobic U艣miech

Ja z punktu widzenia serwisanta szczerze powiem ze czu膰 r贸znice w pracy aut kt贸re sa regularnie serwisowane a tych ktore sa nieregularnie b膮dz w stodo艂ach serwisowane.

tyle odemnie U艣miech

Ale jesli ma sie dobrzego zaznajomionego mechanika (najlepiej takiego kt贸ry pracuje w autoryzowanej stacji na codzien ) to sadze ze mozna spokojnie powierzyc mu samoch贸d . A zasoszczedzi sie i tak nie sadze zeby wiecej niz 200 z艂 , moze 300 . Jak by nie patrzec ile na litrze oleju zaoszcz臋dzisz ? (biorac pod uwage ze nie bedzie to lotos albo jakis biedronkowy olej ?) ile na 3 艣wiecach mozna zaoszczedzic , f. paliwa i powietrza,oleju ? 50 z艂 ? Jedynie mozna odcz贸walnie na robociznie zaoszczedzic ale wierzcie mi ze czesto bywa to pozorne zaoszcz臋dzenie.


Pozdrowka J臋zyk
Zapisane
dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« Odpowiedz #7 : Wtorek, 25 Sierpie艅 2009, 23:07 »

Ja mam zamiar jeszcze rok i si臋 pozby膰 samochodu bo b臋dzie mia艂 ju偶 ponad 130.000km Mrugni臋cie Rocznie ko艂o 60-70.000km robi臋.

Co do ceny i rzeczy jakie chc膮 robi膰 to jest troch臋 dojenie, rozumiem jakby auto ca艂y czas w mie艣cie je藕dzi艂o to p艂yn hamulcowy i ch艂odz膮cy itp. Ale ja robi臋 przewa偶nie trasy.

Co do ceny to u sprawdzonego mechanika wyjdzie mi tak samo dobrze i o wiele taniej. Kupuj膮c we w艂asnym zakresie olej zaoszcz臋dz臋 150 PLN bo na Allegro Castrol jest po 25 a w serwisie po 75 PLN Szok Na roboci藕nie te偶 mas臋. S膮dz臋, 偶e te same czynno艣ci co w ASO wyjdzie mnie tam max. 500-600PLN.

Nie ma kto艣 fakturki z przegl膮du 60.000km?
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 25 Sierpie艅 2009, 23:14 wys艂ane przez dogberry » Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #8 : 艢roda, 26 Sierpie艅 2009, 12:00 »

Dominik - o 艣wiecach zapomnia艂em bo te 60kkm to ju偶 dawno by艂o teraz mam 100km+ poza tym ja robie przegl膮dy co 10kkm i zgadzam sie ca艂kowicie z Tob膮 - jak sie dba tak sie ma. z drugiej jednak strony nie bardzo wierze w te wszystkie czynno艣ci w ASO - pewnie takie s膮 w kt贸rych sie przyk艂adaj膮 i wszystko jest w 101% ok - ja jednak takiego nie spotka艂em. a "swojemu" mechanikowi ufam, wierze i wiem jak robi - a pewno艣膰 i zaufanie nie ma ceny.
oczywi艣cie oliwe w skrzyni wymienia艂em te偶 ale na 80kkm

sprawdzi艂em te偶 czynno艣ci serwisowe przewidziane w ksi膮偶ce i tak:
- wymiana oleju + filtr
- filtr paliwa (m贸wi膮 偶e nie ma ale ja widzia艂em inaczej jest filtr kanistra i wymienia sie go co 60kkm ale w aso nie zlokalizowali takiej cz臋艣ci jak chcia艂em kupi膰 Mrugni臋cie - mniejsza o to)
- filtr powietrza (dla ciekawostki dodam 偶e z ksi膮偶ki wynika 偶e pierwszy raz - BEZSENS!!!!! )
- 艣wiece zap艂onowe
- poza tym nie ma nic o p艂ynie hamulcowym, ch艂odziwie itd. poza kontrol膮 i uzupe艂nieniem w tej cz臋艣ci za to jest napisane tak:
-p艂yn hamulcowy co 2 lata (wg mnie 60kkm to dobry czas na jego wymiane nawet je艣li mine艂o p贸艂 roku)
-p艂yn ch艂odz膮cy po 150kkm potem co 60kkm
i to tyle je艣li chodzi o przegl膮d na 60kkm.


ps. ka偶dy robi jak chce ja uwa偶am jednak 偶e polityka cenowo/jako艣ciowa jest nie do przyj臋cia dla tego w aso widzieli mnie jeden raz.

pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #9 : 艢roda, 26 Sierpie艅 2009, 12:48 »

dogberry nie wiem gdzie ty masz tam olej po 75 z艂 za litr  Du偶y u艣miech chyba ze z艂ota jest J臋zyk nie chce k艂amac ale z tego co pamietam olej byl cos po ok 40 z艂 za litr U艣miech ale jesli tak chca cie skrobac to zobacz w innym pobliskim serwisie U艣miech .

p艂yn hamulcowy wg. mnie nalezy raz na dwa lata badz 60.000 tys km wymienic bo jest bardzo hydroskopijny co oznacza ze wch艂ania wode. powyzej 2% wody w p艂ynie hamulcowym odg贸rnie nakazuje go wymienic (chyba ze masz wyczynowy p艂yn tam z tego co pamietam nawet do 5 % zawartosci wody jest dopuszczane J臋zyk ) tak czy siak pewnie ze wszystkie rzeczy obslugowe w serwisie autoryzowanym beda zawsze odcz贸walnie drozsze ale prosze Panowie czy ktorys przy zakupie auta byl tak naiwny i wierzy艂 ze w serwisie bedzie taniej ? A droga rzecz - jesli ma jezdzic to niestety trzeba inwestowac i to czasem wiecej niz poczatkowo bylo zalozone... tak bywa. Nie jest to juz duzy fiat czy polonez ktory mogl by jezdzic na oleju z frytkownicy przez 50.000 km bez wymiany a w najgorszym wypadku wymienilo by sie panewki za 100 z艂 . Szczegolnie jesli samochod to miejsce pracy , albo jesli robi sie duzo km. to raczej oszczedzanie czesto bywa pozorne U艣miech . Oczywiscie kazdy robi jak uwaza U艣miech i negowac tego nie bede. Sam ledwo skladam grosik do grosika zeby zrobic taki przeglad , ale c贸z .
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #10 : 艢roda, 26 Sierpie艅 2009, 13:40 »

Dominikk , 艣wi臋te s艂owa U艣miech chcesz jezdzi膰- inwestuj ;/ czasami sporo, niezawodno艣膰 i eksploatacja kosztuje.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« Odpowiedz #11 : 艢roda, 26 Sierpie艅 2009, 20:16 »

Tyle mam za olej na FV  Du偶y u艣miech Ale za to robocizna by艂a tania. Mo偶e jednak si臋 skusz臋 na ASO. W Elbl膮gu chc膮 zrobi膰 za 980PLN a jak ze swoim olejem to by by艂o minus 168PLN, nie wiem ile mam punkt贸w na Toyota More no i dodatkowy rabat za sta艂ego klienta i za to, 偶e robi臋 u nich chocia偶 nie mam gwarancji ju偶. My艣l臋, 偶e uda mi si臋 zej艣膰 do 700PLN.
Zapisane

dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« Odpowiedz #12 : Niedziela, 06 Wrzesie艅 2009, 22:07 »

Wysz艂o na to, 偶e nie pojecha艂em do ASO.

Wymieni艂em filtr oleju i olej na EDGE 5W30 (bo SLX nie mog艂em znale艣膰 nigdzie w sklepach a na zakup przez internet nie mia艂em czasu). Koszt wymiany... 35PLN  Du偶y u艣miech

Og贸lnie to paranoja, w ksi膮偶ce jest, 偶e p艂yn ch艂odz膮cy po 150.000km, a w serwisie chc膮 po 60.000km.
W ksi膮偶ce filtr powietrza co 60.000km (ja wymieniam sam co 10-15.000km a czasami cz臋艣ciej).
Nawet w ASO jak kupowa艂em filtr oleju to stwierdzili po cichu, 偶e wymiana oleju w skrzyni po 60.000km to jakie艣 nieporozumienie, tak samo p艂ynu hamulcowego.

Jedyne co teraz zrobi臋 to wymieni臋 艣wiece. Czy jak mam LPG to musz膮 by膰 jakie艣 inne? Co艣 mi si臋 obi艂o o uszy ale nie wiem czy to prawda?

Pozdrawiam
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #13 : Poniedzia艂ek, 07 Wrzesie艅 2009, 07:43 »

... z tymi r贸偶nymi 艣wiecami to s膮 r贸zne szko艂y- jedni m贸wi膮 ze powinny by膰 do LPG bo to niby wyzsze temperatury inni ze standard, 偶e z rezystorem przeciwzak艂贸ceniowym, 偶e wielo elektrodowe, bo lepsza i wi臋kasz iskra U艣miech - osobi艣cie stosowa艂em r贸zne i jak zwykle nie widac i nie czu膰 r贸znicy - polecam standard jednoelektrodowe - w swoim seicento stosuje NGK V-line

...a jak wymieniasz 艣wieczki to i przewody nale偶a艂oby te偶!!!
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #14 : Poniedzia艂ek, 07 Wrzesie艅 2009, 09:48 »

...a jak wymieniasz 艣wieczki to i przewody nale偶a艂oby te偶!!!

tu nie ma przewod贸w!!!!! s膮 osobne cewki na ka偶d膮 艣wiece U艣miech

Wymieni艂em filtr oleju i olej na EDGE 5W30 (bo SLX nie mog艂em znale艣膰 nigdzie w sklepach a na zakup przez internet nie mia艂em czasu). Koszt wymiany... 35PLN聽 Du偶y u艣miech

nie wiem co m贸wi膮 inni i na jakim oleju je藕dzi艂e艣 wcze艣niej ale ja bym na castrolu nie je藕dzi艂. tak samo nie zala艂 bym 5w30 ale wiadomo ile os贸b tyle zda艅 a mo偶e i wi臋cej Mrugni臋cie
ale przed jednym moge Cie przestrzec a zrobisz jak zechcesz - Nie kupuj oleju na alegro taniej !!! ni偶 te 20-30% ni偶 w sklepie, teraz strasznie podrabiaj膮 oleje i sprzedaj膮 je w艂a艣nie na aledrogo widzia艂em ju偶 wiele takich przypadk贸w.

Cytuj
Og贸lnie to paranoja, w ksi膮偶ce jest, 偶e p艂yn ch艂odz膮cy po 150.000km, a w serwisie chc膮 po 60.000km.
W ksi膮偶ce filtr powietrza co 60.000km (ja wymieniam sam co 10-15.000km a czasami cz臋艣ciej).
Nawet w ASO jak kupowa艂em filtr oleju to stwierdzili po cichu, 偶e wymiana oleju w skrzyni po 60.000km to jakie艣 nieporozumienie, tak samo p艂ynu hamulcowego.

to ostatnie to Twoje bezpiecze艅stwo i na tym bym nie oszcz臋dza艂 zobacz 偶e w KA呕DEJ ksi膮偶ce serwisowej KA呕DEGO samochodu masz wymiane p艂ynu hamulcowego MAKSYMALNIE po 60kkm lub 2 latach.

pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #15 : Wtorek, 08 Wrzesie艅 2009, 13:03 »

... a tego ze nie ma przewod贸w WN to nie wiedzia艂em szczerze m贸wi膮c ... dodatkowy + dla konstruktor贸w silnika U艣miech jeden problem z g艂owy U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« Odpowiedz #16 : Wtorek, 08 Wrzesie艅 2009, 22:23 »

To jaki olej la膰?

W ASO lej膮 5w30 SLX ale powiedzieli, 偶e oboj臋tnie jaki aby by艂 Castrol 5W30.

Mo偶e by艣my tu sami jakie艣 standardy okre艣lili co i jak?
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #17 : 艢roda, 09 Wrzesie艅 2009, 07:43 »

... co do olei to r贸wnie偶 jest kilka szk贸艂... zwolennik贸w castroli i innych oraz motuli, valvoline itp. Ci drudzy zazwyczaj twierdz膮 ze Castrol to "kaszanka" - ale tu chyba wszyscy valvolina leja - mysle ze warto zainwestowac w porz膮dna mark臋 U艣miech z dba艂o艣ci o silnik. 
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #18 : 艢roda, 09 Wrzesie艅 2009, 08:39 »

Ja mam peugeota i leje Totala Du偶y u艣miech
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« Odpowiedz #19 : 艢roda, 09 Wrzesie艅 2009, 10:21 »

VALVOLINE VR1 RACING 10W60 ? Du偶y u艣miech
Zapisane

Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: