Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3 4   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Fliltr kabinowy - wymiana, do艂o偶enie w wersji bez klimy  (Przeczytany 99840 razy)
agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #20 : Sobota, 23 Czerwiec 2012, 04:57 »

ponacinany jest zeby szlo go wygiac, bo inaczej na wprost ciezko wychodzi
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #21 : Sobota, 23 Czerwiec 2012, 09:21 »

czy jest szanse do艂ozy膰 filtr w wersjach bez AC? Co by trzeba by艂o zmieni膰? Jakie koszta? Ostatnio w艂膮czy艂em nawiew na full na twarz...i poszed艂 jeden kurz.....troch臋 bez sensu....jak w maluchu....
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #22 : Sobota, 23 Czerwiec 2012, 14:52 »

eee tam, jak kiedy艣 w megane-1 podziwia艂em suche, pokruszone li艣cie  lol
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #23 : Sobota, 23 Czerwiec 2012, 17:49 »

w SC te偶 na twarz sz艂y li艣cie i wszystko inne co zosta艂o wci膮gni臋te U艣miech nawet 艣nieg  J臋zyk

zapytaj obcego... mo偶e to tylko kwestia wymiany jakiego艣 kana艂u powietrznego
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #24 : Czwartek, 02 Sierpie艅 2012, 20:28 »

dopytam jeszcze - kierunek przep艂ywu powietrza jest od g贸ry do do艂u?

dzi艣 z mojego bolidu wyj膮艂em jaki艣 dziwnie ponacinany na bokach z 艂adn膮 ilo艣ci膮 owad贸w w 艣rodku  Co?

Brud z dworu osadza si臋 na g贸rnej stronie filtra, zatem powietrze leci z g贸ry na d贸艂 Kozak
Ja dodatkowo do tego syfu na filtrze dosypa艂em zawarto艣膰 saszetki zapachowej marki biedronka 艁ohoho Dzi臋ki temu w Lw贸czku jest pachn膮co i nie potrzeba 偶adnego zapachu samochodowego 艁ohoho 艁ohoho Disco
Zapisane
szalik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 26


« Odpowiedz #25 : Pi膮tek, 23 Listopad 2012, 12:19 »

spoko, wiecej sie nie odzywam. podpatrzy艂em 偶e tam by艂 szukany filtr przeciwpy艂kowy w pugu i logiczne wydawa艂o mi si臋 to, 偶e tam si臋 znajduje, bo dopiero po tym jak mechanicy tam zajrzeli spytali czy jest klima.. pech chcia艂 偶e jest gdzie indziej, nasia艂em bardachy za co przeprosi艂em. tyle ode mnie

A czy mimo wszystko m贸g艂by艣 si臋 podzieli膰 informacjami, jak zainstalowa艂e艣 filtr do wersji bez klimy? Du偶o trzeba by艂o przerabia膰?
Zapisane
EJK
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 114


« Odpowiedz #26 : Czwartek, 18 Kwiecie艅 2013, 23:41 »

Czy wyst臋puje do trojaczk贸w filtr w臋glowy? Chcia艂em ostatnio kupi膰 w intercars i sprzedawca nie m贸g艂 znale藕膰 偶adnego dost臋pnego z wk艂adem w臋glowym, a m贸wi艂, 偶e je艣li jest klima to powinien by膰 w臋glowy. Jak to w ko艅cu jest? Jaki filtr kabinowy polecacie ?
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #27 : Czwartek, 02 Maj 2013, 18:05 »

Czy ja dobrze zrozumia艂em, 偶e pietras do艂o偶y艂 filtr do puga bez AC? Czyli jednak si臋 da?




edit:

Troch臋 postudiowa艂em budow臋 wlotu powietrza i wygl膮da to tak u nas. Mianowicie zielona strza艂ka to kierunek wlotu powietrza z podszybia do 艣rodka kabiny i po drodze powietrze przechodzi przez 偶贸艂ty filtr kabinowy. Wsuwamy go od strony r贸偶owej strza艂ki:





Wzi膮艂em wi臋c latareczk臋 i poszed艂em popatrze膰 jak to wygl膮da u mnie, czyli w wersji bez klimy. Jak wida膰 otw贸r jest za艣lepiony fabrycznie:




I teraz mam pro艣b臋 do ludzi z klim膮. Czy mogliby艣cie zrobi膰 dwie fotki tak jak ta poni偶ej. Jedna jak jest wsadzony filtr, 偶ebym widzia艂 jak on nachodzi na ten otw贸r, a druga fotka jak jest filtr wysuni臋ty, 偶ebym widzia艂 jak dok艂adnie wygl膮da pusty otw贸r, czyli 偶ebym widzia艂 jak bym musia艂 dok艂adnie wyci膮膰 t臋 za艣lepk臋, ale jak mniemam, musia艂bym ci膮膰 tak jak ta 偶贸艂ta linia:


   
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 02 Maj 2013, 21:25 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #28 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 11:28 »

ja r贸wnie偶 przy艂膮cz臋 si臋 do pro艣by Kaliope.
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #29 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 14:31 »

oki postaram sie cos wymyslec  U艣miech
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #30 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 14:38 »

Prosz臋 U艣miech


* zdje台cie 1-001.JPG (230.46 KB, 1024x765 - wy艣wietlony 2526 razy.)

* zdje台cie 2-001.JPG (275.02 KB, 926x1024 - wy艣wietlony 2617 razy.)

* zdje台cie 3-001.JPG (195.84 KB, 1024x658 - wy艣wietlony 2344 razy.)
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #31 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 15:56 »

ooooo....dzi臋ki wielkie, szkoda, 偶e nie zrobi艂e艣 jeszzce fotki bez filtra, bo rozumiem, 偶e po wyci膮gni臋ciu filtra masz po prostu te plastikowe 艣cianki o grubo艣ci mniej wiecej 3 mm i tyle? Nie ma tam w 艣rodku jakiego艣 ko艂nierza kt贸ry jako艣 trzyma filtr 偶eby nie wszed艂 g艂臋biej? 
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #32 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 16:13 »

filtr ma taki ko艂nierz dzieki niemu nie wejdzie dalej mam fotki mojego filtra

ps keliope ale mi sie wydaje ze tam nie ma co wycinac wystarczy ta klapke chyba odkrecic na twoich fotkach widac dwa wkrety !!

u aygo_drivera tez widac miejsca po wkretach ...... sa one po przekatnej
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 16:18 wys艂ane przez BOBAS349FK » Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #33 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 17:16 »

filtr ma taki ko艂nierz dzieki niemu nie wejdzie dalej mam fotki mojego filtra

ps keliope ale mi sie wydaje ze tam nie ma co wycinac wystarczy ta klapke chyba odkrecic na twoich fotkach widac dwa wkrety !!

u aygo_drivera tez widac miejsca po wkretach ...... sa one po przekatnej

Ja tam wkr臋t贸w u Kaliope nie widz臋... wygl膮da to raczej na jednolity odlew, a nie na wklejon膮 p艂ytk臋.
@Archer: a nie masz dost臋pu do serwisowego katalogu cz臋艣ci, 偶eby por贸wna膰 numery element贸w?

...a ko艂nierz by膰 mo偶e, bo przecie偶 filtr jako艣 musi si臋 trzyma膰... i nie chodzi mi o wpadania, tylko wypadanie.

Z tej fotki w艂a艣nie to wynika (z膮bki na 艣rodku "uchwytu" filtra musz膮 si臋 za co艣 zaczepi膰):



Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #34 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 20:26 »

http://c1aygo107.net/index.php?topic=508.100 kiedy艣 robi艂em zdj臋cia filterka mojego U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #35 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 20:38 »

Patrzy艂em i nie ma tam 偶adnej przykr臋canej za艣lepki. Ewidentnie jeden odlew, tak wi臋c trzeba rozabra膰 ca艂膮 desk臋 i wyci膮膰 otw贸r brzeszczotem/wyrzynark膮.  Podejrzewam, 偶e 艂atwe to nie bedzie w samochodzie i pasowa艂oby wykr臋ci膰 ca艂y ten kana艂 dolotowy i zrobi膰 to na stole. Pytanie czy da sie 艂atwo wykr臋ci膰 ten kana艂, bo ca艂ej nagrzewnicy nie mam zamiary wyci膮ga膰


Zastanwaij膮 mnie te dwa otwory na wkr臋ty. Podejrzewam, 偶e serwisowo mo偶na w艂asnie przykr臋ci膰 za艣lepk臋 podczas odgrzybiania klimy


tu fotka uk艂adu z filtrem
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 20:52 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #36 : Poniedzia艂ek, 06 Maj 2013, 22:04 »

Kana艂 wygl膮da na 艂膮czony przy centralnym korpusie. Mo偶esz te偶 spr贸bowa膰 podzia艂a膰 "na nietoperza". Ja bym raczej nie u偶ywa艂 wyrzynarki. Spr贸bowa艂bym nawierci膰 4 ma艂e otwory w ten spos贸b, 偶eby stanowi艂y "naro偶niki" otworu na filtr, a materia艂 pomi臋dzy nimi spr贸bowa艂 wyci膮膰 no偶em malarskim/budowlanym, czy jak to si臋 nazywa... plastik mo偶e by膰 cienki i wtedy mog艂oby to zgrabnie p贸j艣膰. Jakby艣 dysponowa艂 przewodem elastycznym (mam na my艣li taki, co przenosi obroty z wiertarki), albo jakim艣 proxonem, to wtedy 艂adnie by艣 wyko艅czy艂 otw贸r od 艣rodka. Ciekawi mnie te偶, czy przypadkiem z tymi kana艂ami wentylacyjnymi nie ma tak, jak z obudow膮 licznika i wycinaniem pod obrotek?
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #37 : Wtorek, 07 Maj 2013, 11:11 »

@Archer: a nie masz dost臋pu do serwisowego katalogu cz臋艣ci, 偶eby por贸wna膰 numery element贸w?

ale co ja mia艂bym sprawdzi膰? przecie偶 wiemy 偶e s膮 dwa typy U艣miech z filtrem i bez U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #38 : Wtorek, 07 Maj 2013, 23:04 »

Gdyby tam by艂a (teraz ju偶 wiemy, 偶e nie jest) za艣lepka mocowana na wkr臋ty, to by艂by 1 typ i 1 numer cz臋艣ci a do tego ewentualnie za艣lepka jako oddzielny element...

Teraz mo偶esz sprawdzi膰, czy kana艂y wentylacyjne da si臋 podzieli膰 (czy ca艂y uk艂ad sk艂ada si臋 z 1-2 wielkich element贸w, czy kilku mniejszych). W salonie toyoty kiedy艣 widzia艂em, 偶e w systemie serwisowym mieli wszystkie uk艂ady 艂adnie na cz臋艣ci podzielone i ponumerowane.
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #39 : Poniedzia艂ek, 22 Lipiec 2013, 14:38 »

A wiec sta艂o si臋 U艣miech . Filtr do艂o偶ony. 2 godzinki roboty.

艢ci膮gamy g贸rn膮 cz臋艣膰 deski. A 偶eby to zrobi膰:
- 艢ci膮gamy dwa plastikowe pokrycia s艂upk贸w
- odkr臋camy g艂o艣niki
- 艣ci膮gamy obudow臋 licznika oraz obrotomierz
- odkr臋camy konsole radia i nawiew贸w (jedna 艣rubka pod pokr臋t艂em nawiewu, reszt臋 wyszarpujemy)
- odkr臋camy 4 wkr臋ty:


- odchylamy klapk臋 pod poduszk膮 i odkr臋camy 艣rub臋 fi 12 (nr 10 na fotce) oraz odpinamy wtyczk臋 poduszki powietrznej nr 9 (oczywi艣cie aku musi by膰 kilka minut wcze艣niej od艂膮czony) :



I wyci膮gamy desk臋 na zewn膮trz:


Nie trzeba odkr臋ca膰 ca艂ego do艂u deski. Wystarczy odkr臋ci膰 mocowania prawej strony i odchyli膰 troch臋 desk臋. Mocowania wszystkie 艂adnie wida膰:



Wi臋c praw膮 stron臋 deski sobie 艂adnie odchyli艂em i podwi膮za艂em sznurkiem do anteny na dachu:


No偶yk do tapet i do dzie艂a. Rozgrza艂em go najpierw do czerwono艣ci 偶eby si臋 wbi艂 a potem ju偶 w miar臋 艂adnie sz艂o, cho膰 trzeba uwa偶a膰 bo si臋 no偶yk wygina. Trzeba ci膮膰 w kierunku kabiny bo tak du偶o 艂atwiej:









Zobaczcie ile kurzu leci do kabiny bez filtra:



Wk艂adamy jako艣 g艂ow臋 do 艣rodka z latareczk膮 i zobaczymy dwie prowadnice. A na filtrze mamy wypust, kt贸ry 艂adnie wchodzi w te prowadnice:



I filtr za艂o偶ony:
 

 
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 22 Lipiec 2013, 17:02 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: