Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Zapach paliwa w kabinie...  (Przeczytany 11863 razy)
Bartek
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« : Środa, 30 Wrzesień 2009, 19:19 »

Witam, od jakiegoś czasu czuć czasem benzynę w środku. Auto mam od nowości i dawniej tak było. Nie dzieję się to przy jakimś charakterystycznym manewrze, typu jak się mu da w gaz, czy na jakimś łuku bo przechył etc etc. Po prostu czasem czuć paliwo, a ostatnio woń zrobiła się wręcz nieprzyjemna i prawie gryząca. Pytanie moje brzmi, czy ktoś tak miał, ma? Jakie elementy układu paliwowego znajdują się w kabinie? bo chyba żadne? przewody chyba idą spodem auta? czy "dojście" do baku jest pod kanapą, jak to czasem bywa w autach? może tam jest wyciek? Gdzie i jak i co może cieknąć, że ten zapach czuć tak wyraźnie? Czy to może spaliny? Choć zapach jest nie spalonego paliwa, jak na stacji benzynowej. Proszę o pomoc, bo raz, że smród ciężki do wytrzymania a dwa może to nie jest zbyt bezpieczne...

pozdrawiam.
Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomości: 284



WWW
« Odpowiedz #1 : Środa, 30 Wrzesień 2009, 23:39 »

Też miałem takie wrażenie ze 3 razy, ale nigdy nie byłem pewny czy te zapachy to odemnie ponieważ praktycznie zawsze się za kimś jedzie.
Proponuje nocną przejażdzkę na wolnych drogach, jeżeli będzie pewność to koniecznie do serwisu (jeżeli jest gwarancja)-szkoda byłoby się zatruć spalinami.
Pozdrawiam.
Zapisane

Bartek
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Czwartek, 01 Październik 2009, 07:10 »

cześć, na 100% zapach pochodzi z C1 Smutny gwarancji już nie ma niestety dlatego chciałem sprobować sam dojść co to może być. ma ktoś pomysły?
Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomości: 284



WWW
« Odpowiedz #3 : Czwartek, 01 Październik 2009, 07:46 »

http://wysokieobroty.moto.pl/auto/1,50120,70290.html
może ten link coś pomoże.
trochę poczytałem na innych forach i wyszło mi tylko, że jeżeli masz możliwość to posprawdzaj węże paliwowe (zaciski też), a także szczelność całego wydechu.

Podjedź do jakiegoś mechanika może coś poradzi i nie skasuje.
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #4 : Czwartek, 01 Październik 2009, 12:25 »

ja tak nie mam i nie miałem.

w innych samochodach ze znanych mi przypadków zapach pochodził z komory silnika. najczęściej przez "stare węże" albo luźne opaski.

pozdrawiam
mały
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Bartek
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Poniedziałek, 05 Październik 2009, 09:28 »

A pod kanapą jest dostęp do zbiornika? czy jak to wygląda? Jak zdemontować kanapę? Dziwne tez to, że jak czuć zapach w kabinie, to pod maską nie czuć totalnie nic.
Zapisane
Bartek
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #6 : Czwartek, 08 Październik 2009, 20:51 »

no i sprawa się wyjaśniła, nie myliło mnie przeczucie. Po podniesieniu kanapy, na jej środku jest obudowa przyklejona dp podłogi jakimś czarnym silikonem. osłania ona przewody o dojście do zbiornika, pompy, pływaka. część z tego przyklejenia się oderwała i dlatego było czuć paliwo w kabinie. Cały zespół pompy przymocowany jest do baku niebieską, dużą, plastikową nakrętką i podejrzewam, że pod nią jest uszczelka, która właśnie puszcza paliwo i widać jak spod tej nakrętki "poci się" paliwo. jak się jedzie po równym to nic się nie dzieje. wystarczy, żeby paliwo chlupnęło w baku i zaraz się poci znowu. Dobrze, że przynajmniej doszedłem co to, teraz musze do Citroena uderzyć, czy tam jest uszczelka jakaś.

Pozdr.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #7 : Czwartek, 08 Październik 2009, 23:53 »

no to gratuluję rozwiązania problemu Łohoho
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: