Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: [C1] przegląd przy 45 tys  (Przeczytany 11086 razy)
Bartek
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« : Poniedziałek, 05 Październik 2009, 09:32 »

Witam, co wg serwisówki Citroena należy wymienić przy 45 tyś? C1 z 2006 roku. Na pewno klocki pierwszy raz do wymiany, ale co z resztą? Rozumiem, że jak nie ma klimy to nie ma filtra przeciwpyłkowego?

Dzięki.
 
Zapisane
dogberry
Użytkownik
*
Wiadomości: 70



« Odpowiedz #1 : Poniedziałek, 05 Październik 2009, 09:43 »

Jak klocki są dobre to po co wymieniać?
Zapisane

Bartek
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Poniedziałek, 05 Październik 2009, 14:59 »

no nie no klocki się kończą juz Mrugnięcie ale co poza tym, wiadomo olej+filtr, filtr powietrza, ale czy płyny hamulcowe, chłodzenia, świece itp...
Zapisane
dogberry
Użytkownik
*
Wiadomości: 70



« Odpowiedz #3 : Poniedziałek, 05 Październik 2009, 16:24 »

W Aygo był tylko olej + filtr oleju. W C1 pewnie też. A co masz w książce?
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #4 : Wtorek, 06 Październik 2009, 09:48 »

Witam, co wg serwisówki Citroena należy wymienić przy 45 tyś? C1 z 2006 roku. Na pewno klocki pierwszy raz do wymiany, ale co z resztą? Rozumiem, że jak nie ma klimy to nie ma filtra przeciwpyłkowego?

Dzięki.
 


Cześć,

w/g książki przegląd na 45kkm:
wymiana oleju + filtr oleju
i to by było na tyle Duży uśmiech

jeśli chodzi o moją "szkołe" (pozwoliłem sobie tak napisać bo pewnie Dogberry sie ze mną nie zgodzi Mrugnięcie  ) to ja dodał bym do tego:
- płyn hamulcowy jeśli nie był wymieniany, obowiązkowo.
- filtr powietrza, koszt mały a zaleta duż i myśle że tego nikt nie będzie kwestionował
i praktycznie to tyle jeśli chodzi o wymiany.
w/g mnie przy wymianie klocków warto przetoczyć tarcze (jeśli pozwala na to grubość tarczy) żeby ładnie klocek sie ułożył od 1 chwili i żeby hamował całą powierzchnią.

filtra przeciwpyłkowego nie ma jeśli nie ma klimy.

pozdrawiam
mały
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Bartek
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Wtorek, 06 Październik 2009, 11:28 »

Dzisiaj zaglądnąłem do książki i faktycznie mało tych rzeczy do wymiany Uśmiech
Wymienie więc:

- olej + filtr
- filtr powietrza
- filtr paliwa - wymienić czy nie?

i tyle. Płyn hamulcowy jak się okazało wymieniany przy przeglądzie 30 tys rok temu.

Jakich producentów i gdzie w KRK kupić elementy?
Pozdrówki.

« Ostatnia zmiana: Wtorek, 06 Październik 2009, 12:37 wysłane przez Bartek » Zapisane
dogberry
Użytkownik
*
Wiadomości: 70



« Odpowiedz #6 : Wtorek, 06 Październik 2009, 11:38 »

Witam, co wg serwisówki Citroena należy wymienić przy 45 tyś? C1 z 2006 roku. Na pewno klocki pierwszy raz do wymiany, ale co z resztą? Rozumiem, że jak nie ma klimy to nie ma filtra przeciwpyłkowego?

Dzięki.
 


Cześć,

w/g książki przegląd na 45kkm:
wymiana oleju + filtr oleju
i to by było na tyle Duży uśmiech

jeśli chodzi o moją "szkołe" (pozwoliłem sobie tak napisać bo pewnie Dogberry sie ze mną nie zgodzi Mrugnięcie  ) to ja dodał bym do tego:
- płyn hamulcowy jeśli nie był wymieniany, obowiązkowo.
- filtr powietrza, koszt mały a zaleta duż i myśle że tego nikt nie będzie kwestionował
i praktycznie to tyle jeśli chodzi o wymiany.
w/g mnie przy wymianie klocków warto przetoczyć tarcze (jeśli pozwala na to grubość tarczy) żeby ładnie klocek sie ułożył od 1 chwili i żeby hamował całą powierzchnią.

filtra przeciwpyłkowego nie ma jeśli nie ma klimy.

pozdrawiam
mały

Zgodzę się, że jak płyn hamulcowy ma 2 lata to trzeba wymieniać. Filtr powietrza wymieniam co 10.000-15.000km  Kozak
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #7 : Wtorek, 06 Październik 2009, 12:55 »

Dogberry widze, że sie jednak dogadamy Duży uśmiech

Bartek, filtr paliwa to dość zagatkowa sprawa, w książce piszą żeby go wymienić na 90kkm ale jak byłem w ASO to stwierdzili że nasze samochody go nie posiadają. jest coś takiego jak filtr kanistra ale jak podałem nr części to stwierdzili że takie coś nie istnieje. krótko mówiąc - chyba nic nie zdziałasz, a jak rozgryziesz temat to napisz prosze.

co do producentów to pozwole sobie na małą reklame Mrugnięcie

oliwa
potrzebujesz 4litry (3.2 wchodzą)
filtry oleju i powietrza możesz kupić firmy bosch w/g mnie w zupełności wystarczą.

możesz to kupić między innymi u Tomka w motoeg/v-max gg11634112 jeśli chcesz z dostawą do domu Mrugnięcie

pozdrawiam
mały
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: