Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Klasyczne bolączki i usterki trojaczków  (Przeczytany 203165 razy)
biela
Administrator
*
Wiadomości: 1502


Auto maniak


« : Piątek, 05 Grudzień 2008, 09:30 »

Witam

Z jakimi problemami borykacie się w swoich autach? Jakie mieliście usterki?
U mnie do wymiany były ograczniki drzwi, skrzypiało przy otwieraniu (wersja 3D). Są też piszczące klocki hamulcowe, ale nie chcieli mi ich wymienić. Skrzypiała też tylnia klapa, ale posmarowali trochę uszczelki i pomogło. Generalnie samochodzik jest trochę skrzypliwy, ale już się do tego przyzwyczaiłem i nie zwracam na to uwagi. Aha obniżali mi jeszcze sprzęgło gdyż pedał był jakoś nienaturalnie wysoko. Za miesiąc uderzam do ASO na ostatni przegląd w ramach gwarancji, może jeszcze coś znajdą i się naprawi za free. Później już mówimy bye bye ASO Peugeot Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Środa, 24 Październik 2012, 20:14 wysłane przez kaliope » Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #1 : Piątek, 05 Grudzień 2008, 12:05 »

ja mam dość dziwny egzemplarz bo jak na razie nic go nie trapi a może to ja jestem taki wyrozumiały  Język

-pęknięty przycisk awaryjnych, najpierw myślałem, że sam go uszkodziłem potem już było za późno  Smutny
-coś od czasu do czasu pod deską popuka i w okolicy pasa bezpieczeństwa pasażera ale jakoś sie nie stresuje tym zbytnio
-poza tym zauważyłem rudego w kilku miejscach  Zły tyle, że w takich miejscach, że chyba to normalne

i to w zasadzie tyle. generalnie nie za wiele wymagam od tego samochodu bo wiem, że miał być przede wszystkim TANI a co za tym idzie musieli oszczędzać na wszystkim i tyle.  Smutny pamiętam jak Mama kupowała sobie 106 w 96r dała za nią tyle ile ja za 107 w 06r Gdzieś musieli zaoszczędzić - proste.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
piotrek
Gość
« Odpowiedz #2 : Piątek, 05 Grudzień 2008, 12:51 »

Najwyraźniej mój jest równie dziwny bo miałem bardzo podobne usterki:

- pęknięty przycisk świateł awaryjnych
- coś od czasu do czasu puka pod deską okolicy poduszki powietrznej pasażera
- przeciekające uszczelki
- problemy z dźwignią zmiany biegów

wszystko to zaraz po wyjeździe z salonu...
   
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #3 : Środa, 21 Styczeń 2009, 23:41 »

...a jak podczas zimy autka się sprawują? czy mróz ja unieruchamia?? taki -20st.?
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #4 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 00:00 »

u mnie jest czasem taki problem że zarzęzi.. ale się jeszcze nie zdarzyło, żeby nie odpalił przy normalnej eksploatacji... pisze bo u mnie CA zżera kupę prądu... ale jak np. weźmiesz wersję z klimą to będziesz miał fabryczny altek 80A i już wcale problemu najmniejszego nie będzie!
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #5 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 08:40 »

...a jak plastiki we wnetrzu? i karoseria, pewnie tez jak puszka - wszystko dudni- na ale tego za awarię nie mozna uznac, to tylko tak wolna dygresja
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 22 Styczeń 2009, 08:43 wysłane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #6 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 09:13 »

no powiem ze niekoniecznie... bo plastiki jak na autko tej klasy są dobrej jakości... a o poprawkach do nich pisałem w innym temacie (opisywałem co zrobić żeby nie trzeszczały).

co do samego dudnienia to u mnie jest nie najgorzej, bo mam całe auto (blachę) wygłuszoną matą bitumiczą a w planach jest jeszcze wytłumienie matami tłumiącymi więc już wcale problemu nie będzie.
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
biela
Administrator
*
Wiadomości: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #7 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 09:52 »

kristofch w zimę nie ma problemu, auto jest wykończone raczej spartańsko, skrzypienia są, w środku jest głośno i najważniejsze, jeżeli jesteś niski, poniżej 180cm to mogą cię wkurzać pasy bezpieczeństwa które nie mają regulacji wysokości...
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #8 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 11:13 »

o tym właśnie zapomniałem z tymi pasami ja jestem niski Smutny i mnie denerwują ale myślałem że to przez fotel jaki mam bo siedze o wiele niżej niż na seryjnym taborecie Duży uśmiech zimą nie ma problemu bo mam sweter, bluze, kurtke czy co tam sie ma ale latem jak w samej koszulce jade to denerwuje - to fakt - ale nauczyłem sie z tym żyć Mrugnięcie
ja w zime nie mam problemu samochodzik stoi na parkingu i teraz miało taką akcje że od 31.12 do 8.01 stało i odpaliło za pierwszym przekręceniem bez najmniejszych problemów, potem pojeździłem jeden dzień po mieście i stał od 9 do 16 i nie było żadnych problemów.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
biela
Administrator
*
Wiadomości: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #9 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 12:58 »

przysiądź się i sprawdź i będziesz wiedział, moja żona ma 173cm i jakoś tam śmiga i przestała już narzekać na nie
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #10 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 13:22 »

chodzi o to że są dosyć wysoko mocowane i idą po szyi - to nie jest za fajne uczucie Smutny ale można z tym żyć i sie do tego przyzwyczaić jak już pisałem. choć latem jest gorzej szczególnie jak sie np. spalisz na słońcu i ci obciera tak po zjaranym- masakra wtedy jest Duży uśmiech
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #11 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 17:56 »

kristofch w zimę nie ma problemu, auto jest wykończone raczej spartańsko, skrzypienia są, w środku jest głośno i najważniejsze, jeżeli jesteś niski, poniżej 180cm to mogą cię wkurzać pasy bezpieczeństwa które nie mają regulacji wysokości...

Wiem że za mało przejechałem ale w nowym nic  mi nie trzeszczy ani nie skrzypi. Jest w srodku głosno i to jest fakt niezaprzeczalny mnatomiast przynajmniej w moim C1 żadnych trzaskówi skrzypów nie zanotowałem,a jestem na to wyczulony bo na codziń jeżdzę xantią, która jest wzorem jesli o to chodzi.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #12 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 19:52 »

a z ta głośnościa to jak jest np. w porównaniu z seicento Duży uśmiech? moze ktos sie orientuje Duży uśmiech (troszke moze nie na temat)
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
biela
Administrator
*
Wiadomości: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #13 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 21:25 »

głośniej jest niż w matizie
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #14 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 21:46 »

głośniej jest niż w matizie
Tu kolega chyba ździebko przesadził. O ile na pełnym gazie matiz rzeczywiście jest cichszy o tyle przy spokojnym operowaniu gazem zdecydowanie C1 mniej słychać. Trojaczki mają głośny wydech co objaiwa się pierdzeniem z tyłu kiedy wdusi się mocniej gazu przy żwawszym przyspieszaniu.
NO ale tego trzeba posłuchac na jeździe próbnej.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #15 : Piątek, 23 Styczeń 2009, 00:18 »

moim zdaniem jest podobny poziom ale o wiele lepsze wykończenie... i spasowanie....

pierdzenie to skutek tylko jednego tłumika! Tak musi być, choć po przeróbce wydechu przez chłopaków z Zastec Tuning moje autko nareszcie będzie brzmieć!

I JEST CISZEJ NIŻ W MATIZIE!!!!


EDIT

Resztę rozpoczynającej się dyskusji o wydechu przeniosłem do nowego tematu
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
piotrek
Gość
« Odpowiedz #16 : Środa, 11 Luty 2009, 12:20 »

Szybki przegląd "niedoskonałości" trapiących trojaczki na przykładzie Aygo:

- słaba widoczność do tyłu przez tylną szybę, dodatkowo lusterko wsteczne bardzo przybliża; szyba/ klapa szybko ulega zabłoceniu
- po otwarciu tylnej klapy woda spływa z niej wprost do bagażnika
- za mała, źle działająca tylna wycieraczka
- brak regulacji mocowania pasów bezpieczeństwa
- niektóre elementy wnętrza mocowane na taśmę izolacyjną
- światło we wnętrzu zapala się tylko po otwarciu drzwi kierowcy
- brak światła w "bagażniku"
- brak wskaźnika temperatury silnika
- brak filtra przeciwpyłkowego i możliwości zamknięcia obiegu powietrza w wersjach bez klimatyzacji
- zamykany schowek tylko za dopłatą
- fatalne standardowe głośniki
- problemy z dzwigną zmiany biegów - trudno "wrzucić" jedynkę w czasie jazdy
- brak tylnych nadkoli powoduje, że uderzający piasek i kamienie brzmią jak gradobicie
- bardzo "miękki" czerwony lakier - szybko się rysuje
- sprawdzenie poziomu oleju w silniku - czynnością niewykonalną ze wzglądu na sposób prowadzenia bagnetu
- we wnętrzu jest głośno - nie ma co ukrywać, że tylko jeden tłumik skutecznie zagłusza radio już powyżej 100 km/h

czekam na inne, komentarze mile widziane....
« Ostatnia zmiana: Piątek, 13 Luty 2009, 09:37 wysłane przez piotrek » Zapisane
biela
Administrator
*
Wiadomości: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #17 : Środa, 11 Luty 2009, 13:23 »

-nie można postawić przedniej wycieraczki
- przy elektrycznych szybach kierowca nie ma sterowania szybą pasażera
- w 3D po odsunięciu fotela żeby ktoś wszedł na tył fotel nie powraca do poprzedniej pozycji
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #18 : Czwartek, 12 Luty 2009, 20:45 »

no rzeczywiscie "ryża" wychodzi  :-\ ale to chyba tak powierzchniowo i raczej normalne moim zdaniem - niegroźnie ... a moze by zrobić jakąs konserwacje podwozia?
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 12 Luty 2009, 21:03 wysłane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #19 : Czwartek, 12 Luty 2009, 23:15 »

Szkoda ze w produkcji karoserii nie maczał palców citroen bo to rzeczywiście wygląda na kpinę. Mamprawie 15-letnia cytrynę i do tej pory nie ma na niej sladu korozji nawet od spodu.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
Drukuj
Skocz do: