Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Klasyczne bolączki i usterki trojaczków  (Przeczytany 202167 razy)
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #160 : Niedziela, 07 Październik 2012, 20:19 »

wow....ładne jaja.....aż pójdę zobaczyć u siebie, bo rzeczywiście ostro lało cały dzień

edit:
u mnie suchutko w środku i w bagażniku......ulga....
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 07 Październik 2012, 20:25 wysłane przez kaliope » Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #161 : Wtorek, 09 Październik 2012, 22:32 »

apropo wody w bagażniku i pod stopami pasażera w tyłu wszystko było winą odpowietrzników w blasze pod szybą tylną Mrugnięcie
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #162 : Piątek, 26 Październik 2012, 21:05 »

Dużo pytałem zanim kupiłem....i dzięki temu forum wiedziałem już o wszystkich potencjalnych niespodziankach zanim kupiłem. A oto potencjalna lista bolączek, które mnie dotknęły lub pojawiają się na różnych forach:  

1. Na 100% siądzie pompa wody, jeśli jest jeszcze oryginał w przedliftach.  Ja kupiłem od razu po zakupie i walnęła po miesiącu jazdy. Koszt na alle 180-200zł ..w ASO chyba 600. Ale trzeba popatrzeć  bo może już była wymieniona a łatwo odróżnić beznadziejny oryginał Asin od nowszych lepszych wersji. Wymiana banalnie prosta bo pompa jest na wierzchu, czyli nie pod rozrządem...info w odpowiednim temacie

2.  Na 99% bedzie woda w bagazniku. Trzeba zrobić serię uszczelnien, info w odpowiednim temacie. Niektórym woda lała się też przez dzrzwi...kto zgłaszał, miał wymienione uszczelki na gwarancji.  

3. Wychodzi rdza tam gdzie nie widać, czyli pod zderzakami na belkach, na tylnym pasie, na rantach pod uszczelkami. Trzeba zdjąć uszczelki, wystarczy na dole i popatrzyć ..... i zabezpieczyć inhibitorem rdzy lub podmalować - u mnie na wszystkich rantach były naloty - info w odpowiednim temacie. Generalnie są słabo zabezpieczone, pod spodem goła blacha, nadkola z tyłu goła blacha.....jaja w biały dzień. Ja zrobiłem pełną konserwację auta i jestem bardzo zadowolony bo chce tym jeździć conjamniej 10 lat.  

4. Pękają dociski sprzęgła. Jak co, to kupić komplet Exedy za 400zł na alle - u mnie na razie ok...ale komplet już czeka w garażu. Wymiana 250- 300zł , czyli razem max 700 a ASO chce 1.5 tys

5. Urywają sie linki od regulacji lusterek. Trzeba regulowac bardzo delikatnie..najlepiej wspomagać lustro ręką .... ustawić raz i nie ruszać    - u mnie na razie ok...ale znam temat wiec robie to delikatanie  

6. Pekają włączniki światel awaryjnych - u mnie na razie ok  

7.  Było parę przypadków pęknięć dźwigni od sprzęgła przy skrzyni biegów do której dochodzi linka, bo jest niezabezpieczona i rdzewieje strasznie. Trzeba ją zabezpieczyć inhibitorem rdzy.

8.  Było parę przypadków strzelonych sond lambda - u mnie bez niespodzianek

9. Było parę przypadków urwanych tłumików - urywa sie rura na spawie przy tłumiku    - u mnie rura i tłumik w super stanie

10. W przypadku przedliftów, trzeba sie upewnić czy auto było na kampanii z rozrusznikiem, bo grozi to popaleniem wiązki, rozrusznika, stacyjki

11.  Lustro w lusterku wewnętrznym ma tendencje do przebarwiania sie na rogach, tzn zaczyna wyłazić podkład

12. Klosz w tylnej lampie potrafi się przypalić od żarówki 'stop'


Po za tym super...silniki chodzą jak zegarek, zero problemów z elektryką, itd.... pali 5.7 w mieście....Krakowie....
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 13 Grudzień 2012, 16:14 wysłane przez kaliope » Zapisane

puzon
Użytkownik
*
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #163 : Piątek, 18 Styczeń 2013, 11:31 »

pisał już ktoś o kiepskim trzymaniu bocznym foteli i o ciężkim manewrowaniu układem kierowniczym bez wspomagania?
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #164 : Piątek, 18 Styczeń 2013, 12:14 »

oczywiście, wystarczy przeczytać wątek od początku Uśmiech

A o ciężkim manewrowaniu raczej nie, bo to dość indywidualna sprawa... ja takiego chciałem i mnie to nie przeszkadza.
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
puzon
Użytkownik
*
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #165 : Piątek, 18 Styczeń 2013, 12:57 »

mi przeszkadza kiedy manewruję jedną ręką,bo druga lata miedzy lewarkiem zmiany biegów a dźwignią hamulca ręcznego Mrugnięcie. żona ma darmową siłownię przy manewrowaniu,bo "doi" kierownicę stojąc w miejscu. Uśmiech
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #166 : Piątek, 18 Styczeń 2013, 14:00 »

możesz sobie dołozyć wspomaganie za relatywnie śmieszną kasę
Zapisane

puzon
Użytkownik
*
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #167 : Piątek, 18 Styczeń 2013, 14:16 »

ja mam 2 lewe ręce. widziałem opis forumowicza jak zakładał wsp. kier. sam tego nie zrobię. ile i gdzie? dzięki za info
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #168 : Wtorek, 13 Sierpień 2013, 14:42 »

Nie wiem czy tylko u mnie ale mógłbyś dodać jeszcze:
Padają łożyska kół przednich ( u mnie przy 80kkm )
Uszczelki w drzwiach.
Duży luz na lewarku zmiany biegów.
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #169 : Środa, 14 Sierpień 2013, 09:03 »

Nie wiem czy tylko u mnie ale mógłbyś dodać jeszcze:
Padają łożyska kół przednich ( u mnie przy 80kkm )
Jeździsz na oryginalnych felgach, a jesli nie to jaka masz szerokość i jakie odsadzenie to moze być przyczyna szybkiego wypadania łozysk jak równiez krzywe choc "wywazone" felgi.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomości: 2856



« Odpowiedz #170 : Środa, 14 Sierpień 2013, 09:16 »

gaga ma 15" 175/50 r15 borbet   takie jak Archer
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry
Drukuj
Skocz do: