Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Wymiana 偶ar贸wki w tylnym o艣wietleniu. Jak zdj膮膰 klosz.  (Przeczytany 19173 razy)
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« : Czwartek, 27 Luty 2014, 09:52 »

Witam.

Przebywam na szkoleniu w Krakowie. Niestety mia艂em tu zdarzenie parkingowe.
Chcia艂em na szybko dowiedzie膰 si臋 jak zdj膮膰 klosz lampy tylnej prawej i jakie s膮 potrzebne narz臋dzia?
Jaka 偶ar贸wka odpowiada za 艣wiat艂o stopu i pozycyjne (w艂a艣nie ta musia艂a si臋 uszkodzi膰 podczas zdarzenia)?
Czy mo偶na wymieni膰 偶ar贸wk臋 zanim rzeczoznawca wyceni napraw臋 auta?
Wiem, 偶e pytania s膮 banalne ale nie mam czasu szuka膰, a nie u艣miecha mi si臋 perspektywa wracania 500 km do domu bez tak wa偶nego o艣wietlenia.
Poza tym w膮tpi臋, aby nie zainteresowa艂a si臋 mn膮 偶adna policja.

Pozdrawiam

Maks
Zapisane
kb1910
Go艣膰
« Odpowiedz #1 : Czwartek, 27 Luty 2014, 10:37 »

Z tego co pami臋tam to otwierasz klap臋 i tam s膮 dwie 艣rubki chyba 10 tak mi si臋 wydaje. 呕ar贸wki kupisz na pierwszej lepszej stacji benzynowej.
Co do rzeczoznawcy do nie jestem pewny ale raczej mo偶na skoro szkoda nie jest a偶 tak du偶a by auto nie mog艂o porusza膰 si臋 po drodze U艣miech
Zapisane
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #2 : Czwartek, 27 Luty 2014, 15:57 »

B臋dzie prawy element do wymiany, zderzak, lampa. Pani za element (ci臋cie, szpachel, lakierowanie), zderzak, lamp臋 wyceni艂a na 1100 z艂 bez ogl膮dania auta.
Grzecznie odm贸wi艂em. Zaznaczy艂em, 偶e pracowa艂em kiedy艣 dla biura ubezpieczeniowego i wiem jak to wygl膮da od 艣rodka.
Zleci艂em napraw臋 bezgot贸wkow膮 w autoryzowanym serwisie Toyoty. Pani m贸wi, 偶e nie da rady. Powiedzia艂em grzecznie, 偶e je艣li nie b臋d膮 robi膰 numer贸w to nie b臋d臋 w zamian generowa艂 im dodatkowych koszt贸w takich jak laweta z Krakowa do Olsztyna czy samoch贸d zast臋pczy oraz p贸藕niejszy rzeczoznawca i radca prawny. Nagle sta艂 si臋 CUD.
Przemi艂a Pani (od tego momentu) stwierdzi艂a, 偶e jednak da si臋 to zrobi膰 tak jak chc臋 U艣miech

A ta 偶ar贸wka to jaka ma by膰?

Pozdrawiam - Maks
Zapisane
kb1910
Go艣膰
« Odpowiedz #3 : Czwartek, 27 Luty 2014, 17:51 »

Je偶eli dobrze pami臋tam to 偶ar贸wka BA15S .
Generalnie lampa 100 do 150z艂 + zderzak rozumiem, 偶e jest to toyota aygo w kolorze mo偶na kupi膰 za ok. 500z艂 .
Ja bym bra艂 kas臋 tylko niech wyceni膮 i z tych 1100z艂 zrobi膮 chocia偶 1500z艂.
Jak zdemontowa膰 poprawnie zderzak jest wszystko na forum. Generalnie naprawa z zamawianiem cz臋艣ci do 3 dni U艣miech
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #4 : Czwartek, 27 Luty 2014, 18:01 »

ale kolega pisa艂 ze jeszcze blacharka do roboty wiec jak komus na kasie nie zale偶y a na dobrze zrobionym aucie wiec lepiej do serwisu i naprawa bezgot贸wkowa .....
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #5 : Czwartek, 27 Luty 2014, 18:08 »

Nie zale偶y na kasie. Zarabiam wystarczaj膮co, aby nie dziadowa膰 na kasie ze st艂uczki Mrugni臋cie
Tak blacharka jest. Nie da si臋 wyklepa膰. Trzeba nowy element da膰 maluszkowi. Ubezpieczyciel sprawcy zgodzi艂 si臋 na ASO w Olsztynie.
Zderzak w moim kolorze do Aygo widzia艂em na alledrogo po 300 z艂 J臋zyk
呕ar贸wk臋 kupi艂em w tesco za 2,99 (2x) - mo偶e na 500 km wystarczy U艣miech
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: