Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Szyby - dyskusja, diagnoza, naprawa  (Przeczytany 45609 razy)
mat
Maniak
***
Wiadomości: 518



« Odpowiedz #20 : Poniedziałek, 24 Styczeń 2011, 23:45 »

odpukane porządnie  Uśmiech
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #21 : Poniedziałek, 24 Styczeń 2011, 23:46 »

Marysiu przednią szybę masz nie oryginalną , pozostałe jeżeli są Splintex  to oryginały , tylko takie były montowane w trojaczkach. Tak że szyba z pewnością byłą wymieniana , zdarza się tak że jeżeli szyba jest nie oryginalna nie do końca pasuje kształtem i zdarzają się tego typu przypadki , możliwe też że monter tej szyby oszczędzał na kleju i takie są efekty.....
Po prostu , nie wiem czy masz na gwaracji , jeżeli nie to udaj się do jakiegoś dobrego wwarsztatu gdzie profesionalnie wklejają , w Warszawie mam gościa godnego polecenia do wycinania i wklejania szyb. pozdro
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #22 : Środa, 26 Styczeń 2011, 09:01 »

Dzięki za pomoc Uśmiech Warszawa jednak troche za daleko. Autko już u mechanika. Udało mi się dojechać bez atrakcji pod postacią pękającej, bądź wypadającej szyby ale pietra miałam...
Szyba odkleiła się całkowicie od kleju więc wygląda na to, że była źle przygotowana do zakładania i dosłownie zjechała przy pierwszej nadażającej się okazji.
Ale powiem Wam, że ja to mam jednak szczęście. Wcale nie oszczędzałam w ciągu tego tygodnia mojego ropucha a mimo wszystko szyba dała radę UśmiechUśmiech
Zapisane

obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #23 : Środa, 26 Styczeń 2011, 15:14 »

Warszawa to tak na marginesie , jak byś miała blisko ,  dobrze że nie zamocno hamowałaś , bo mogła by Cię wyprzedzić.........
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #24 : Środa, 26 Styczeń 2011, 23:06 »

czyli wstawiłaś nową szybkę ??
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #25 : Środa, 26 Styczeń 2011, 23:17 »

nie, wklejam starą bo jest niezniszczona Uśmiech
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #26 : Środa, 26 Styczeń 2011, 23:19 »

aaaaaaha Uśmiech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #27 : Piątek, 28 Styczeń 2011, 00:30 »

Przyklejona  Disco  ale cały czas odruchowo drzwi zamykam delikatnie co by szyba nie latała lol
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #28 : Piątek, 28 Styczeń 2011, 00:57 »

 lol
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #29 : Piątek, 28 Styczeń 2011, 01:08 »

W sumie na lato to fajna sprawa , nawet klima by była zbyteczna........
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
mat
Maniak
***
Wiadomości: 518



« Odpowiedz #30 : Piątek, 28 Styczeń 2011, 01:14 »

Widocznie ktoś nie odtłuścił dokładnie i pewnie klej nie złapał..
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
mat
Maniak
***
Wiadomości: 518



« Odpowiedz #31 : Piątek, 28 Styczeń 2011, 01:15 »

pozatym to kolejna przygoda z Happy endem! Łohoho
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #32 : Piątek, 28 Styczeń 2011, 09:04 »

W sumie na lato to fajna sprawa , nawet klima by była zbyteczna........

może i tak odstrasza mnie jednak perspektywa much w zębach  lol
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #33 : Piątek, 28 Styczeń 2011, 10:02 »

takie cabrio- ale inaczej  lol
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
maruda
Użytkownik
*
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #34 : Niedziela, 06 Luty 2011, 00:34 »

Mnie sie na szczęscie szyba nie odkleiła, ale piszę w tym temacie, bo też mam mały problem z szybą. A problemem są 2 rysy na tylnej szybie. Stąd moje pierwsze pytanie: czy szyby w Waszych autkach maja skłonność do zarysowań? Te moje rysy nie wyglądają na "działanie" wycieraczki- są proste a jedna jest chyba poza zasięgiem wycieraczki. Nie mogę wykluczyć, że porysowałam szybę skrobaczką, ale to też wydaje mi się mało prawdopodobne, bo nigdy nie skrobałam szyb na siłę a poza tym po pierwszej rysie na wszelki wypadek w ogóle zrezygnowałam ze skrobaczki. Dopuszczam jeszcze możliwość, że ktoś celowo uszkodził mi szybę. Nie wiem czy jest możliwe, że to nie rysy tylko pęknięcia, które mogą być wadą fabryczną? No i jeszcze jedno przychodzi mi do głowy: czy nie jest to skutek uderzenia w zderzak, które się mojej aygo przytrafiło (wspominałam o tym na innym wątku; skutkiem tej kolizji oprócz porysowanego zderzaka było minimalne peknięcie klosza tylnej lampy;
Jestem zaskoczona, bo w moim poprzednim, wysłuzonym aucie szyby nie nabawiły się takich uszkodzeń, mimo, że wcale ich nie rozpieszczałam Uśmiech.
Drugie pytanie: Czy na tylnej szybie jest logo producenta?bo ja na swojej nie znalazłam.
Zapisane
agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #35 : Niedziela, 06 Luty 2011, 01:34 »

a ja mom pytanie czy na wszystkich szybach powinien byc ten sam rok produkcji ?, kolega ostatnio ze mna jechal i mnie sie pyta kery to mosz rok produkcji, bo na jednej szybie masz 2007 (prawa tylna), a na reszcie jest 2008, auto mam od nowosci,  produkcja marzec 2008r,
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #36 : Niedziela, 06 Luty 2011, 10:26 »

To że jedna szyba Agreście jest z '07 a reszta z '08 jeszcze niczego nie oznacza... tak się może zdarzyć (choć zazwyczaj wszystkie są z tego samego okresu). Ale np. auto mogło być produkowane na przełomie 07-08 i wtedy jest to bardzo prawdopodobne!

Marudo, tylna szyba jest bardzo "miękka" ja mam u siebie też pionowe rysy, a odkąd przestałem używać skrobaczki (po pierwszej zimie) to żadna kolejna się nie pojawiła.
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
altair
Użytkownik
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #37 : Niedziela, 06 Luty 2011, 11:16 »


Marudo, tylna szyba jest bardzo "miękka" ja mam u siebie też pionowe rysy, a odkąd przestałem używać skrobaczki (po pierwszej zimie) to żadna kolejna się nie pojawiła.

Potwierdzam, tylna szybę bardzo łatwo zarysować skrobaczka do szyb. Polecam odmrażacz albo elektryczne ogrzewanie.

pozdrawiam,

Marek
Zapisane
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #38 : Niedziela, 06 Luty 2011, 11:25 »

maruda jeżeli jest rysa to jest na pewno rysa powstałą z jakiegoś działania mechanicznego , na pewno nie jest skutkiem po wypadku , bo by Ci po prostu cała poękła w drobny mak. Czy od skrobaczki? według mnie to nzdecydowanie nie jeszcze nie spotkałem się z plastikową wycieraczką którą można by porysować szybę. Szyby te są dość ,, miękie "  wystarczy potraktować je czymś ostrym jak np śrubokrętem , kluczykami , lub może ktoś po tej naprawie w warsztacie niechcący Ci porysował .
agrestrybnik zdarza się często tak że auta z produkcji z poczatku roku mają różne rozcniki na szybie , szczególnie szyby mniej popularne takie jak karoseryjne , tylnie , czołowe . Wiadomo fabryka naprodukowała tego dużo i zostało , więc wsadzają żeby się ich poozbyć.
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
maruda
Użytkownik
*
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #39 : Niedziela, 06 Luty 2011, 16:26 »

Dziekuję, pocieszyliście mnie przynajmniej tym, że jeżeli sama sobie tę szybę porysowałam to jestem choc troszkę usprawiedliwiona Smutny ...tą "miękkością" szyby.
ArcherPAF, moja hipoteza, że to może skutek wypadku, wzięła się stąd, że nie jestem pewna czy to rysy czy pęknięcie szyby?Jak juz pisałam, po wypadku pękniety był na klosz lampy co, jak sądzę było wynikiem wstrząsu po uderzeniu, wiec pomyslałam, ze to samo mogło się przytrafić szybie? Nie było mnie przy tej stłuczce- auto stało wtedy zaparkowane; domyślam sie tylko, że mimo stosunkowo niewielkich zniszczeń, uderzenie mogło być dość silne.
Na szczęście na razie te rysy tylko mnie denerwują ale nie maja większego wpływu na widoczność. Bede więc uważać, żeby ich nie przybyło.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
Drukuj
Skocz do: