Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2 3   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Subwoofer aktywny + głośniczki z przodu  (Przeczytany 67779 razy)
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« : Poniedziałek, 01 Luty 2010, 10:50 »

Ponieważ widzę, że powstało zapotrzebowanie na taki temat to postanowiłem troszkę Wam to przybliżyć.

Zatem jeśli już opcja minimalna (nawet trójdrożnych) głośników 10cm w podszybiu nie wystarcza, to trzeba coś zmienić. Wielu z Was montowało głośniki w tylną półkę... nad tym już się troszkę rozpisywałem i nie jest to tematem obecnego wątku.

Ale co wtedy, gdy nawet te dodatkowe głośniki nie spełniają naszych kryteriów?? Brakuje basu??

Czas wrzucić subwoofer.

A najprostszym rozwiązaniem na taką implementację jest aktywka, czy to w bagażnik czy to pod siedzenie!

Zatem znalazłem dla Was parę ciekawych propozycji, no i tu właśnie uważajcie na promocje z alledrogo, bo tam wielu sprzedawców wystawia nic nie warte piżdzingi, boszmany czy inne chińszczydła... Jak już wiele razy pisałem w CA jakość musi kosztować!

No to zaczynajmy:

najpierw Wymiary bagażnika żaby każdy wiedział co tam można wsadzić. Ja w bagaju mam taką skrzynkę i miejsca jest spokojnie na wszystko, zatem zacznę od propozycji najtańszej już z tych akceptowalnych a skończę na tych ZAJEFAJNYCH:

LTC BX 110-41A   - najtańsza nie znaczy najgorsza akurat w tym przypadku, a czemu?? bo mamy tu fajną skrzynkę (która się mieści do naszego bagażnika) a ma wbudowany wzmacniacz (wystarczający do mocy głośnika) Całkiem ciekawa propozycja dla tych, którzy jednak mogą zająć sobie miejsce w bagaju.

Peiying Alien PY-NB3000 (pod siedzenie) - Gdy ktoś nie ma kasy, a chce pod siedzenie to macie tą propozycje... osobiście nie polecam!

Lanzar VCTBS8  (pod siedzenie) - zamiast tego dziwactwa powyżej polecam to Łohoho potrafi kopnąć, mocy ma dostatek i to jeszcze z górką. idealna zabawka pod siedzenie, choć jeszcze nie najlepsza Łohoho

Blaupunkt EMB 800A - kolejna zabawka do bagażnika, mniejsze, słabsze niż to LTC ale za to w obudowie BR co powoduje głębszy bas. Bardziej jakościowa niż mocowa, najlepiej nadaje się do czarnej muzy.

Helix DB 8A - Seria DB to właśnie odpowiedź Helix'a na zapotrzebowania mało wymagających klientów. Zatem dobra muzyka, pod radiem, bez zaawansowanej kabelkomanii itp. Co prawda idzie do bagażnika ale zajmuje minimalną ilość miejsca (możecie go zobaczyć na zdjęciach z wymiarami bagaja powyżej) Nie słyszałem jak to gra, ale znając idealną pod samo fabryczne radio serię DB 62.1 uważam, że to będzie dobry zakup.

JBL Bass-Pro II - kolejna propozycja JBL'a, też do bagażnika a jednak w kolejnym typie obudowy czyli Band-pass (pasmowo-przepustowa), mały głośniczek, z dobrym wzmakiem z wielką możliwością ustawiania przestawiania. Dobry dla ludzi którzy nie chcą się bawić w instalowanie ciężkiego sprzętu, a znają się na muzyce i chcą mieć możliwość ustawienia basu do idealnie własnych potrzeb. Lecz jeśli ktoś chce PIER@@@@@CIE to nie ta bajka.

Alpine SWE-1000 (pod siedzenie) - jedna z najlepszych pozycji pod siedzenie na rynku - po prostu Alpine - nic dodać nic ująć.

Alpine SWD-2030 - powinien się zmieścić do bagaja ale to trzeba przymierzyć! CO do grania, to jest kozak, jeden głośnik, dwie pasywne membrany... jest z czego kopnąć... myślę ze nawet porównywalnie do mojego może grać Łohoho (ale tylko suba - a to nie jest najmocniejsza część mojego zestawu)

i bardziej dla informacji niż dla zachęty:

Infinity BASSLINK T - przykręcany do tylnej kanapy... jak kogoś bolą plecy to tylko zamontować i rozsiąść się wygodnie! Masaż gwarantowany! Wymysł amerykańskich technologów, na ulepszenie systemu audio tak aby zająć jak najmniej miejsca! - no i im się udało... ale w tej cenie to warto zainwestować w całe audio do trojaczka na nie tylko w sub.



Powyższe propozycje zostały zaczerpnięte z mojego ulubionego źródła czyli: Car Audio Sklep - AudioSklep.pl - w tym linku macie jeszcze mnóstwo propozycji, których ja ogólnie nie poruszałem, bo szkoda pisać na ich temat... prócz wyglądu nie mają nic.

Do zasilenia takich zabawek będzie potrzebny prąd... i tu polecałbym w minimalny rozmiar to 10mm^2... do tego kabel RCA (chinch) i to też przynajmniej podwójnie ekranowany z wplecionym kablem remote (aby wzmak w subie wiedział kiedy się włączyć, a kiedy wyłączyć).


to tyle tytułem wstępu... jeśli maci9e jakieś pytania sugestie lub inne przemyślenia to pisać śmiało... w miarę wiedzy i możliwości postaram się odpowiedzieć na wszystkie!
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 01 Luty 2010, 12:47 wysłane przez ArcherPAF » Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
biela
Administrator
*
Wiadomości: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #1 : Poniedziałek, 01 Luty 2010, 11:35 »

ooo Lanzar pod siedzenie już mi się podoba Łohoho i firmowo pasuje do moich już 4 głośników lanzara w trojaczku Łohoho tylko teraz pytanie, jak to się podłącza? Wiem że jakiś kabel musi do aku iść, tam jakieś cewki czy coś... ja to bym tak chciał plug and play Łohoho
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #2 : Poniedziałek, 01 Luty 2010, 11:44 »

możesz podłączyć przez RCA jak chodzi o sygnał (podaj mi model swojego radia to powiem ci na bank), lub przez zwykłe kable głośnikowe (bo też taką opcje posiada - jako jeden z niewielu)

tu masz więcej danych ze strony producenta: Lanzar Car Audio

do zasilania tak jak powiedziałem, i plus i masa od aku grubości min 10mm^2.

Inaczej to żadnej skrzynki nie podłączysz... ideą aktywki jest to żeby był wzmacniacz wbudowany, ale prądu każda potrzebuje (tak samo jak komputerowe głośniki aktywne)


PS
A swoją droga ten lanzar rośnie u mnie na niezłego lidera jak teraz o nim poczytałem (oczywiście wśród wymienionych wyżej TANICH aktywek)
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Black Pearl
Użytkownik
*
Wiadomości: 55



« Odpowiedz #3 : Poniedziałek, 01 Luty 2010, 12:29 »

Witam
A co myslisz o tym blaupunkcie
http://www.audiophile.pl/p/2155_blaupunkt_thb_200a
interesuje sie nim dlatego ze mozna go podlaczyc pod glosniki (mam niestety radio seryjne)
i jak dla mnie ma funkcje (•System uaktywniany sygnałem wejściowym )czyli nie potrzebuje pilota na kablu sam sie wlaczy/wylaczy dla mie jest to wazne gdyz denerwowal by mnie ten kabel,takie male zboczenie nie lubie jak cos mi lata po aucie Łohoho
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #4 : Poniedziałek, 01 Luty 2010, 13:02 »

tutaj więcej info:

THb 200A

więc tak... mylisz bardzo wiele kwestii po pierwsze podłączenie pod głośniki to jedno, czyli zamiast kabla RCA podajesz sygnał przez zwykłe kable głośnikowe.

Druga sprawa to jest automatycznego włączania poprzez kabel remote (z kostki musi jakiś kabel wychodzi bodaj niebieski wolny i w niego trzeba się wpiąć) i taką funkcje mają wszystkie te aktywki, bo inaczej nie miałoby to sensu. System uaktywniany sygnałem wejściowym to może być akurat jakaś osobna funkcja zamiast kabla remote, ale to już trzeba sprawdzić w jakimś sklepie i najlepiej poprosić fachowca żeby wyciągnął instrukcje tego urządzenia.

A ostatnia sprawa to i tak nie ominiesz sprawy zewnętrznego zasilania, bo bez tego jak już pisałem nie da się podłączyć aktywki.

A ten kabel o którym piszesz to jest tzw. sterownik basu (ja to tez mam u siebie - możesz w temacie o moim audio zobaczyć jak to wygląda) i to jest tylko specjalny serownik którym możesz ustawiać na bieżąco siłę basu (w zależności od upodobań) a w wersjach rozwiniętych jeszcze masz przy tym inne możliwości korekcji, ale to już zależy od producenta!
 
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 01 Luty 2010, 13:04 wysłane przez ArcherPAF » Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Black Pearl
Użytkownik
*
Wiadomości: 55



« Odpowiedz #5 : Poniedziałek, 01 Luty 2010, 13:54 »

Dobra napisze  co mi chodzi (po swojemu) mianowicie zalezy mi na tym zeby jak wylacze silnik to subwoofer sie wylaczyl a nie ciagnal prad, wiem ze podlaczenia pod akumulator nie unikne ale to nie problem (poza cena pewnie musze to zrobic w ASO bo gwarancja)
Podejrzewam ze nie podlacze sie przewodem RCA bo to radyjko nie ma takiego czegos,jedyne co znalazlem na temat tego radia to to ze jest to Panasonic o mocy 4x35W takze musze podlaczyc sie pod glosniki,podoba mi sie ten blaupunkt co podales Blaupunkt EMB 800A
Pozdrawiam
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #6 : Poniedziałek, 01 Luty 2010, 18:55 »

no to o tym pisałem, ze musisz się dowiedzieć u gości który to sprzedaje czy ta funkcja na pewno działa tak jak ty myślisz. Bo to nawet nie będzie się uruchamiało razem z silnikiem a dopiero gdy poczuje dźwięk jak włączysz radio.

jeśli podłączasz kable prosto pod aku, a nie pod instalację samochodową to możesz robić sam ASO nic się do tego nie czepi... i gwarancji też nie stracisz. Taka jest interpretacja prosto od człowieka z ASO.

a ten blaupuknt o którym ja pisałem (EMB 800A) to jednak jest mała skrzynka i to BR z tego co widzę... więc to zagra na prawdę lepiej niż ten aktywny sub pod siedzenie!
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pietras
Klubowicz
*
Wiadomości: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #7 : Wtorek, 02 Luty 2010, 18:07 »

mnie bardzo ale to bardzo podoba się ten lanzar pod siedzenie.. byłem, oglądałem szkoda że nie słyszałem ale mam nadzieje że to naprawde fajnie zagra Uśmiech.. mam nadzieje że pod koniec lutego będzie już zainstalowany w cytrynie Uśmiech
Zapisane

Uśmiech
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #8 : Wtorek, 02 Luty 2010, 19:55 »

oczywiście jeśli będzie zapotrzebowanie na opisy z kabelkomanii (jakie kable, którędy poprowadzić)  lub stylu jak coś tam rozebrać żeby nie połamać to jestem do usług. Sam rozbieram deskę w 4.12 min wiec mam już wprawę Łohoho



PS

zatem sprawdziło się, że zapotrzebowanie jest na taki temat Łohoho
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pszczolka
Klubowicz
*
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #9 : Wtorek, 02 Luty 2010, 20:54 »

Jak rozumiem, podłączając subwoofer zmniejszam znacząco przestrzeń bagażową? Innymi słowy bagaznik całkowicie znika?
Zapisane

pszczolka
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #10 : Wtorek, 02 Luty 2010, 21:11 »

to zależy od tego jaki wybierzesz... ja mam skrzynkę w bagaju największą z tych które są tu dostępne i prezentuje się tak:



a tutaj głównie jest mowa o takich subikach aktywnych pod siedzenie. żeby nie trzeba było aplikować osobno wzmaka i całej plątaniny kabli z tym związanej!

jak to ktoś powiedział plug&play
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pietras
Klubowicz
*
Wiadomości: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #11 : Poniedziałek, 29 Marzec 2010, 14:42 »

tym którzy mają w planach zakup aktywnego suba możliwe że pomogę rozwiać niektóre wątpliwości i zaoszczędzić czasu.. Uśmiech

najpierw rozczarowania:

Lanzar VCTBS8  - zacznę od tego że powiedzieć że "gra" to sprofanowanie znaczenia tego słowa.. subik raczej pierdzi i to mało konkretnie.. bass bardzo płytki a o mocy nominalnej wspomnianej przez producenta możemy chyba tylko pomarzyć..

LTC BX 110-41A - jak można było się spodziewać sprzęt raczej słabej jakości.. powiem tak nie poczułem ani trochę przyjemności z bassu który wydobywa się z tego suba jest dość płytki i twardy..

niespodzianki:

BLAUPUNKT EMB 800A - Przyjemny głęboki basik i wychodzi na to że 75W (RMS) BP gra tak samo jak 150W (RMS) LTC.. z tą jednak różnicą że jakość dzwięku jest o niebo lepsza w Blaupunkcie.. Jak dla mnie rewelacja..

CLARION SRV 202 - niczym w jakości nie odstępuje Blaupunktowi.. no może poza ceną.. kosztuje 275-350zł a BP 399-499zł i niestety jest troszkę większy.. 



Zapisane

Uśmiech
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #12 : Poniedziałek, 29 Marzec 2010, 19:50 »

no ale blaupunkt to skrzynia closed, a calrion bardziej konstrukcją przypomina tubę niż skrzynię... jakościowo + dla balupunkta Język

ale żeby nie było to ten clarion prezentuje się zacnie więc nie mam nic do niego póki nie posłucham Język
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pietras
Klubowicz
*
Wiadomości: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #13 : Poniedziałek, 29 Marzec 2010, 22:31 »

w kwietniu będziesz miał okazje posłuchać.. Uśmiech
Zapisane

Uśmiech
remail
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #14 : Niedziela, 04 Lipiec 2010, 15:30 »

Witam.
W sprawie subwooferow i podlaczania jestem nie zbyt dobry i mozna powiedzieć ze ciemny nawet. Mam problem z aktywnym subwooferem PY-NB3000 Peiying a radio to JVC kd-g162 i wszystko elegancko podlaczylem zasilanie mase i to ze mi sie wylacza sub jak wylaczam radio, od radia do sub mam polaczenie zwyklymi kablami RCA i niestety sub prawie nie gra nic nie slychac i nie wiem co z tym zrobic. Moze ma ktos jakis pomysl co moge z tym zrobic. PzDr.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #15 : Niedziela, 04 Lipiec 2010, 16:41 »

Witamy serdecznie, ładnie to tak zaczynać działalność na forum bez oficjalnego przywitania?? Język zapraszam do działu OT Łohoho

sprawdź przede wszytskim masę, później zasilanie (najprawdopodobniej za mało prądu ma -> za cienkie kable), albo jest kiepsko podpięty kabel masowy.

później sprawdź sygnałówki i czy są dobrze podpięte (prawy do prawego a L do L) i czy na sygnałówkach nie ma gdzieś przebicia (czy nie są uszkodzone).

Później sprawdź czy w ustawieniach radia masz włączoną funkcję subwoofera (i czy na RCA idzie sygnał full czy tylko niskie częstotliwości -> LPF) i czy przypadkiem nie jest on na max przyciszony.

następnie zobacz czy filtr LPF w radiu jest ustawiony na max 63Hz -> jak wyżej to źle.

no i na końcu po kolei ustawienia na skrzynce o ile takowe istnieją.



ale może być też tak że jest coś uszkodzone -> co jest mało prawdopodobne.
Jak moje sugestie nie pomogą to radze pojechać do serwisu CA

PS
moze się też okazać ze na sterowniku basu który masz w komplecie trzeba podkręcić na max Język

Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #16 : Piątek, 09 Lipiec 2010, 15:55 »

i widzisz Arch pomagasz jak mozesz a nawet Ci nikt nie powie ze nic nie warte Twoje pomysly Mrugnięcie
a w temacie to wiedz ze ja nie wiem nawet o czym Ty piszesz - dobrze ze nie mam subwoofera Łohoho
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #17 : Niedziela, 11 Lipiec 2010, 23:46 »

cóż... czasem tak ludzie robią, że szukają pomocy na forach, tu jest JEDYNE pełne kompendium wiedzy, którą do tej pory mamy wszyscy razem to tu piszą...a ze pomimo jakiegokolwiek efektu więcej się nie odezwą to już takie życie...

ja i tak będę pomagał każdemu, jeśli tylko moja wiedza będzie na to pozwalała... w końcu po to założyliśmy to forum!
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #18 : Poniedziałek, 12 Lipiec 2010, 11:03 »

ja tam chcialem sie po prostu dowartosciowac ale sie nie udalo Smutny


lol

pozdrawiam
maly
ps tak trzymaj OK
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
pietras
Klubowicz
*
Wiadomości: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #19 : Poniedziałek, 12 Lipiec 2010, 15:04 »

delikatny offtop adekwatny do sytuacji:

Zapisane

Uśmiech
Strony: [1] 2 3   Do góry
Drukuj
Skocz do: