Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Wyciszenie drzwi itd.  (Przeczytany 22441 razy)
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« : Poniedzia艂ek, 01 Luty 2010, 17:04 »

Mam takie pytanie jakie maty polecacie do wygluszenia drzwi. Smialo walcie linki do sklepow itd. Zalezalo by mi na najcienszej, samoprzylepnej z bardzo mocnym klejem macie.

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 01 Luty 2010, 18:37 »

Powiem tak... tania i niestety do艣膰 ci臋偶ka to Soudal - mata bitumiczna - ja na razie mam soudalem i niby oki ale mnie ju偶 nie wystarcza
 nast臋pnie Boll (inna nazwa na sudala), dalej mamy APP - twarde i mi臋kkie - nie warto p艂aci膰 skoro daj膮 ten sam efekt co Soudal, nast臋pnie maty GMS czy STP i ju偶 super wysoka p贸艂ka to Dynamat.

to zale偶y co b臋dziesz wyg艂usza艂 pod jaki sprz臋t, ile masz kasy i jak dobre ucho...

mo偶esz tu opisywa膰 dalej jakiego efektu poszukujesz pod co co b臋dziesz wyg艂usza艂... to postaram si臋 podpowiedzie膰 jak ze sprz臋tem, w miar臋 mojej wiedzy podam ci najlepsze rozwi膮zanie.



Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #2 : Niedziela, 04 Marzec 2012, 18:32 »

Odkpouj臋 temat  Kozak
Przymierzam si臋 powoli do zrobienia w autku jakiego艣 CA, a z tego co wyczyta艂em najlepiej zacz膮膰 od wyt艂umiania, wi臋c tym chcia艂bym si臋 najpierw zaj膮膰.
wi臋c odpowiadaj膮c na w/w pytania Archera
Sprz臋t jeszcze nie wiem dok艂adnie jaki... og贸lnie mam dylemat ma艂y, 2 czy 4 g艂o艣niki, tzn z ty艂u dok艂ada膰 kolejne dwa (wersja 5-door) i zale偶nie od efektu rozmy艣lam nad jakim艣 subem.
Ilo艣膰 kasy?? przyjmuj膮c 偶e m贸j obecny system sk艂ada si臋 z systemu fabrycznego to...  Niezdecydowany  p贸ki co mam 1200??  U艣miech czyli za艂贸偶my 偶e mia艂oby to starczy膰 p贸ki co na:
a)radio
b)2 g艂osniki w drzwiach
c)wyg艂uszenie i dorobienie drzwi
Oczywi艣cie w/w kwota jest orientacyjna i obecnie szukam dodatkowych 艣rodk贸w.
I szcze艣liwie dotar艂em do ostatniego pytania "ankiety"  yes
Moje muzyczne ucho?? gram kilka lat na instrumenatach, wi臋c najgorzej z nim nie jest  Kozak
ale specjalnie wymagaj膮cy nie jestem, muzyki s艂ucham r贸偶nej, wi臋c w dzwi臋ku mojego CA b臋d臋 szuka艂 r贸偶norodno艣ci, uniwersalno艣ci z pomini臋ciem banalno艣ci otykaj膮c si臋 o oryginalno艣膰...  lol (gadam bez sensu?? - I know  Smutny)
W ka偶dym razie zale偶y mi na dobrym wyg艂uszeniu, wi臋c je艣li m贸g艂bym prosi膰 o rad臋 - jaka mata, ile maty i "z czym to si臋 je" czyli kwestie monta偶owe (ale to p贸藕niej po zakupie )

Si臋 rozpisa艂em,
Pozdrawiam wszystkich czytaj膮cych moich wywod贸w  U艣miech U艣miech
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : Niedziela, 04 Marzec 2012, 19:45 »

co艣 tam widz臋 poczyta艂e艣 a to ju偶 si臋 chwali U艣miech
Masz temat w tym dziale FAQ Car Audio by NAZAR. Warto dok艂adnie poczyta膰 co i jak,

Ja tam wyg艂usza艂em soudalem (mata bitumiczna) i nie widz臋 w tym problemu. Jest "tanio i dobrze".

Je艣li chcesz zrobi膰 dobrze, to od razu kombinuj tak jak mam czyli panel zintegrowany z drzwiami, inaczej pogra chwil臋 i b臋dziesz zmienia艂. Co do sprz臋tu to celuj w DSL'a albo w TEC'a albo w seri臋 HSK od Hertz'a

w razie dalszych potrzeb s艂u偶臋 pomoc膮!   
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #4 : Niedziela, 04 Marzec 2012, 19:59 »

W/W poradnik ju偶 ze 2 razy przeczyta艂em  U艣miech
(...) panel zintegrowany z drzwiami(...)
nie do ko艅ca wiem o co chodzi, ale przeszukam po藕niej kolejny raz temat z twoim autkiem to dojde do tego mo偶e 艁ohoho
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #5 : Niedziela, 04 Marzec 2012, 21:54 »

http://c1aygo107.net/index.php?topic=25.msg3459#msg3459

zaczyna si臋 od zdj臋cia kiedy demontuj臋 star膮 wersj臋 kt贸rej nie polecam!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #6 : Niedziela, 04 Marzec 2012, 22:02 »

Teraz mniej wi臋cej (podkre艣laj膮c wi臋cej 艁ohoho) wiem o co chodzi, a w zasadzie to wiem!  艁ohoho
I tym sposobem dochodz臋 do wniosku, 偶e z moimi zdolno艣ciami to b臋dzie trudno osi膮galny efekt  hmm??
Dzi臋ki za pomoc  U艣miech

//Or艂em rob贸tek fizycznych nigdy nie by艂em...  Smutny
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 04 Marzec 2012, 22:08 wys艂ane przez Dochu » Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #7 : Niedziela, 04 Marzec 2012, 22:55 »

Jak to za trudne to mo偶e spr贸buj chocia偶 tak jak ja mam, robota nietrudna, sam nie jestem w tym mistrzem J臋zyk
Odpowied藕 #56

Co do mat wyg艂uszaj膮cych to ja mam u siebie STP Silver, bo czyta艂em, 偶e te zwyk艂e bitumiczne potrafi膮 si臋 r贸偶nie zachowywa膰 przy skrajnych temperaturach, zar贸wno na plusie jak i na minusie...
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 05 Marzec 2012, 11:50 wys艂ane przez aygo_driver » Zapisane

Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #8 : Niedziela, 04 Marzec 2012, 23:13 »

Takiemu czemu艣 s膮dz臋 偶e bym podo艂a艂.. U艣miech
Z tego co widz臋 to jest 艂adnie wyci臋ta dziurka w drzwiczkach, dokr臋cony dystanser i do tego g艂o艣niczek??
Tak wog贸le to z tego co tam u siebie Archer robi艂 to nie zabardzo wiem co tam si臋 dzia艂o... xD
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #9 : Poniedzia艂ek, 05 Marzec 2012, 01:12 »

rozwi膮zanie aygodrivera macie rozpisane od pocz膮tku tematu o moim audio. bo tak by艂o u mnie wcze艣niej.

A obecne boczki to po prosu modyfikacja przedniej cz臋艣ci kieszeni. zamiast plastiku doszlifowany w kszta艂t i grubo艣膰 MDF, po艂膮czone z plastikiem, zaszpachlowane i obite sk贸r膮 U艣miech oczywi艣cie do drzwi przykr臋cany jest ca艂y prz贸d (panel) tapicerki drzwi  - na 3 艣ruby. dopiero do MDFu dokr臋cam g艂o艣nik!

I pami臋tajcie 偶eby uszczelni膰 zawsze po艂膮czenie pomi臋dzy drzwiami a dystansem.
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #10 : Niedziela, 11 Marzec 2012, 20:04 »

W艂a艣nie przegl膮da艂em internet w poszukiwaniu g艂o艣niczk贸w w/w firm przez Archera i zastanawia mnie jedna rzecz...
Dlaczego jest taka rozpi臋to艣膰 cenowa na alledrogo na aukcjach g艂o艣niczk贸w Hertz'a HSK-165 ??
KLIK
Kompletnie nie mam poj臋cia  Niezdecydowany
Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #11 : Niedziela, 11 Marzec 2012, 20:58 »

Zauwa偶, 偶e masz model HSK165 i HSK165.4, ten drugi to nowsza konstrukcja, wystarczy na ni膮 spojrze膰 i wiadomo, 偶e co艣 jakby powa偶niej wygl膮da lol

Ja za swoje da艂em jako艣 280z艂 i na 95% s膮 to orygina艂y, m贸wi臋 oczywi艣cie o HSK165 OK
Zapisane

Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #12 : Niedziela, 11 Marzec 2012, 23:19 »

No tak teraz widz臋... ;P
chocia偶 i tak si臋 zastanawiam dlaczego jedne (m贸wi臋 o 165.4) s膮 za 400z艂 a dalej kosztuj膮 prawie 2x wi臋cej a ostatecznie 1099z艂

Rozumiem 偶e nowszy model ( o ile dobrze zauwa偶y艂em ) od starszego (bez .4 hmm??) rozr贸偶niamy po tym 偶e nowszy ma wkl臋s艂ego tego "kolca" ?? 艁ohoho
I tak wog贸le to nawet jak tak jest to na aukcji pisze 偶e zwyk艂e 165 (NIBY!) Du偶y u艣miech
A tak wog贸le aygo_driver jak wra偶enia z u偶ytkowania g艂osniczk贸w? J臋zyk S膮dz膮c po tym 偶e poleca je sam Archer to ju偶 same w sobie s膮 dobre.. .艁ohoho hehe

//Trac臋 orientacj臋 co si臋 dzieje  Co?  Co?
Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #13 : Poniedzia艂ek, 12 Marzec 2012, 11:17 »

HSK s膮 bardzo dobre, takie akurat do do艣膰 prostej, ale solidnej instalacji. Niekt贸rym mo偶e przeszkadza膰 do艣膰 du偶a ilo艣膰 wysokich ton贸w z tweeter'贸w, ale generalnie to bardzo dobre g艂o艣niczki. Nie powiem, 偶e jestem zachwycony tym jak to gra, bo s艂ysza艂em lepiej graj膮ce auta, poza tym bardziej skupiam si臋 osobi艣cie na domowym audio, ale spokojnie mog臋 je poleci膰 OK

Co do tych cen to 165.4 za 400z艂 to raczej nie b臋d膮 orygina艂y... Co?
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #14 : Poniedzia艂ek, 12 Marzec 2012, 11:59 »

400?? za taki system... podpucha albo u偶ywka...
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #15 : Poniedzia艂ek, 12 Marzec 2012, 16:46 »

A co s膮dzicie o tej aukcji
Wiadomo cenka si臋 podbije jeszcze, ale b臋dzie raczej mniejsza. Warto? 艁ohoho
Tak wog贸le to czym si臋 r贸偶ni膮 165 od 165.4 pozatym jak ju偶 kolega wcze艣niej wspomnia艂 偶臋 nowszy model??
Bo parametrami to s膮 sobie r贸wne (z tego co czytam...) ?J臋zyk
Zapisane
Kam1l
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #16 : Poniedzia艂ek, 12 Marzec 2012, 22:45 »

Orientuje si臋 kto艣 ile mat 20x10 cm jest potrzebnych do wyg艂uszenia ca艂ego samochodu? (dach, nadkola, drzwi, baga偶nik, pod艂oga). Mam obecnie dost臋p do tanich oryginalnych mat i na zapas sobie wezme.
Zapisane
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #17 : Wtorek, 13 Marzec 2012, 19:01 »

Kam1l nie wiem ile mat, bo dopiero mam w planach, wi臋c ja nie pomog臋... Smutny


Pomo偶e kto艣 z tym o czym tu (patrz ni偶ej) pisa艂em?? bo aukcja si臋 jutro wieczorkiem ko艅czy i nie wiem czy warto.
A co s膮dzicie o tej aukcji
Wiadomo cenka si臋 podbije jeszcze, ale b臋dzie raczej mniejsza. Warto? 艁ohoho
Tak wog贸le to czym si臋 r贸偶ni膮 165 od 165.4 pozatym jak ju偶 kolega wcze艣niej wspomnia艂 偶臋 nowszy model??
Bo parametrami to s膮 sobie r贸wne (z tego co czytam...) ?J臋zyk
Napisa艂em w艂a艣nie e-maila do sprzedawcy i czekam na odpowied藕 (najprawdopodobniej dojdzie jutro).
Bo je艣li nie ma r贸偶nicy to 艂adnie mo偶ne przyoszcz臋dzi膰 U艣miech
Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #18 : Wtorek, 13 Marzec 2012, 22:40 »

Tak naprawd臋 jak si臋 kupuje na allegro to ci臋偶ko stwierdzi膰, czy to orygina艂, czy podr贸bka. W dodatku Hertz'e to do艣膰 cz臋sto podrabiane g艂o艣niki, jako艣 Chi艅czycy je sobie upodobali lol
Generalnie tylko renoma sklepu mo偶e co艣 na ten temat powiedzie膰. Plusem jest te偶 to, 偶e jak kupisz przez internet to p贸藕niej nie powinno by膰 problemu ze zwrotem, jak co艣 b臋dzie podejrzanie wygl膮da膰...
Zapisane

Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #19 : Wtorek, 13 Marzec 2012, 22:52 »

Ja w艂a艣nie widz臋 偶e maj膮 praktycznie same pozytywy, do tego maj膮 takie same g艂o艣niczki na kup teraz, ale w cenie "w艂a艣ciwej"... 艁ohoho wi臋c tak si臋 zastanawiam, zobacz臋 co mi odpisz膮 jutro i by膰 mo偶臋 si臋 zdecyduje na nie jak to w艂a艣ciwe b臋d膮.
Tak wog贸le to jak moge odr贸偶ni膰 ?? bo w zasadzie wi臋kszo艣膰 teraz to made in china.. 艁ohoho ale w zasadzie g艂o艣niczki te to b臋d膮 chyba w kraju producenta robione?? made in italy powinno by膰 chyba jak orgina艂 (z tego co si臋 orientuje to Hertz firma w艂oska  hmm?? hmm?? ) nie, nie, nie wiem 艁ohoho
wie kto艣 mo偶e? Mrugni臋cie
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: