Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Spryskiwacz tylnej szyby (a raczej kran)  (Przeczytany 13734 razy)
koralowiec
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« : Poniedzia艂ek, 22 Luty 2010, 23:31 »

Cze艣膰,

Jak wam dzia艂a spryskiwacz tylnej szyby? Bo u mnie (107) po prostu leje si臋 p艂yn cienk膮 stru偶k膮. To nie jest spryskiwacz, tylko kran...
Te偶 tak macie? Nie wiem czy jecha膰 z tym do serwisu?...

pozdro
Koralowiec
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #1 : Wtorek, 23 Luty 2010, 08:19 »

Tez tak mam. Imho jesli  tym miejscu by艂 tradycyjny spryskiwacz to dzia艂a艂by tylko na postoju bo zawirowania powietrza w tym miejscu skutecznie zabiera艂yby wieksza czes膰 strumienia i prawie nic nie dolatywa艂oby do szyby.
Zapisane
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #2 : Wtorek, 23 Luty 2010, 14:37 »

Dokladnie tak - mysle ze to zostalo dokladnie przemyslane. Czasami czyscisz szybe jak stoisz i wtedy masz wrazenie ze leci jak z kranu, ale jednak jak jedziesz strumien zostalby rozdmuchany i niewiele zostaloby na szybie, dlatego tez jest wlasnie maly kranik U艣miech
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : Wtorek, 23 Luty 2010, 14:56 »

ja r贸wnie偶 mam na postoju stru偶k臋, ale wystarczy we wstecznym lusterku zaobserwowa膰 r贸偶nic臋 przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach np. przy 20km/h nast臋pnie przy 60km/h i ostatnie przy 100km/h

sam zobaczysz 偶e robi si臋 coraz szersza!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
koralowiec
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #4 : Sobota, 27 Luty 2010, 23:08 »

Hej,

 Na pewno NIE!
Nie 偶artujcie, 偶e to jest przemy艣lane! Mam opr贸cz 107 focusa I kombi i tam jest normalny spryskiwacz, kt贸ry pryska, a nie leje jak z kranu. A k膮t nachylenia tylnej szyby w obu autach jest ten sam.
Tak czy siak podjad臋 do ASO i zg艂osz臋 to jako usterk臋 - ma dzia艂a膰 tak jak ten na przedni膮 szyb臋.
Napisz臋 jak by艂o  Kozak

pozdrawiam
Koralowiec
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #5 : Sobota, 27 Luty 2010, 23:54 »

hehe.. jak ja bym z tym poszedl do mojego aso, to by mnie wzieli do innego 107 i pokazali, ze tak jest 'by design'.. ;P rownie dobrze mozesz isc zglosic usterke, ze Ci sie oswietlenie kabiny nie wlacza gdy otwierasz drzwi pasazera (bo przeciez w focusie sie wlacza,  no nie? ;-))
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #6 : Poniedzia艂ek, 01 Marzec 2010, 11:10 »

o tym samym pomy艣la艂em U艣miech a dysz臋 sprysku z ty艂u da si臋 wyregulowa膰, tylko masz wtedy dwie opcje do wyboru albo kranik albo sprysk kt贸ry nie trafia wog贸le na szybe 艁ohoho ja r贸wnie偶 uwa偶am 偶e tak ma to by膰 i tyle..
Zapisane

U艣miech
agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #7 : Poniedzia艂ek, 01 Marzec 2010, 17:52 »

Koralowiec
daj poz贸r ze fokus ma tylne kola dalej od szyby,w trojaczkach tyne kola sa blizej zadku,japonce napewno to przemysleli i widocznie tak ma byc
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #8 : Wtorek, 02 Marzec 2010, 08:31 »

,,,dok艂adnie daj se siana lol ja w seicento polikwidowa艂em wycieraczki spryskiwacze itp. bo po co jak i tak chlapie b艂otem z k贸艂... poza tym trojaczki maja tak dobre lusterka ze przez tylna szyb臋 nie trzeba wyglada膰
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #9 : Wtorek, 02 Marzec 2010, 09:09 »

poza tym trojaczki maja tak dobre lusterka ze przez tylna szyb臋 nie trzeba wyglada膰
a z tym to sie nie zgodze.. tzn ze nie trzeba wygladac przez tylna szybe ;-) jak manewruje na parkingu to zerkanie przez tylna szybe sie jak najbardziej przydaje.. nawet jesli widac przez nia tylko tyle, ile standardowa wycieraczka przetarla.. ;-) ludzi stojacych zaraz za samochodem przez boczne lusterka nie zauwazysz Mrugni臋cie
tak samo nie sprawdzisz rejestracji samochodu, ktory sie przyczail za Toba (a zawsze to moze byc jakis nieoznakowany z radarem.. ;P)
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #10 : Wtorek, 02 Marzec 2010, 10:35 »

... nawet jak nie przetar艂a wycieraczka to i tak wida膰 U艣miech no chyba ze chcesz te nr rej. pojazd贸w nieoznakowanych rozpoznawa膰 艁ohoho
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #11 : Wtorek, 02 Marzec 2010, 13:22 »

jak nie przejade wycieraczka, to w tylnej szybie najwyzej zobacze, ze cos z wlaczonym swiatlami za mna jedzie Mrugni臋cie (przynajmniej w takich warunkach jakie ostatnio panowaly). a numery lokalnych radarow na kolkach znam na pamiec.. wiec sobie je porownuje z tym co widze w lusterku ;-)
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #12 : Wtorek, 02 Marzec 2010, 15:36 »

akurat zgodze si臋 z odl.. tylko przez tyln膮 szyb臋 (czyst膮 U艣miech!) wida膰 dok艂adnie tablice rejestracyjne.
Zapisane

U艣miech
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: