Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Czynno艣ci serwisowe niezgodne z ksi膮偶k膮 serwisow膮?  (Przeczytany 8981 razy)
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« : 艢roda, 17 Marzec 2010, 11:47 »

Cze艣膰

Jakie czynno艣ci serwisowe robicie niezgodnie z ksi膮偶k膮 serwisow膮 i dlaczego? Czy np. czy co艣 cz臋艣ciej wymieniacie czy rzadziej?
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #1 : 艢roda, 17 Marzec 2010, 13:03 »

filtr py艂k贸w wyja艂em po 5 tys km i go gruntownie odkurzy艂em a potem jeszcze potraktowa艂em sprezonym powietrzem z odpowiedniej strony. By艂 juz nie藕le zabity.
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #2 : 艢roda, 17 Marzec 2010, 13:03 »

jak juz wspomnialem ja wszystko robie niezgodnie lol

a tak na powaznie to:
1) olej i filtr wymieniam co 10kkm i wszystkim ktorzy exploatuja swoje trojaczki na krotkich dystansach w miescie polecam ta czynnosc.
2) filtr powietrza wymieniam przy kazdej zmianie oleju - ksiazka sugeruje taki dystans ze jest to dla mnie nieprawdopodobne. zreszta koszt filtra powietrza 20-30pln jest maly i mozna go sobie samemu zmienic w 5minut a nawet 2 wiec nie ma tu uzasadnienia ekonomicznego by tego nie robic. proponuje sprawdz jak wyglada Twoj po zimie, pewnie masakrycznie.
3) poza tym wymienilem juz chlodziwo ktorego podobno sie nie wymienia bo mi chlodnica ciekla, oraz olej w skrzyni bo miala duze obciazenia i chcialem jej troche ulzyc Mrugni臋cie
to tyle.

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 19 Marzec 2010, 21:38 »

ja zgodnie z zaleceniami Ma艂ego przyj膮艂em t膮 sam膮 taktyk臋 - olej co 10tys i filtr powietrza (sto偶kowy) przy okazji - no i jest git 艁ohoho cho膰 ch艂opaki ostatnio p艂akali jak spuszczali mi olej bo m贸wili ze na takim to jeszcze mo偶na spokojnie rok poje藕dzi膰 i dopiero sie zastanawia膰 czy wymieni膰 J臋zyk

teraz przy 30tys wymieniam dodatkowo klocki (EBC GreenStuff) i 艣wieczki jak ju偶 pisa艂em (Denso Irydium), a co do normalnej wymiany co 10k km to olej teraz polecany przez ma艂ego Motul i filtr oleju K&N

przy okazji jak po ka偶dej zimie wycieraczka z przodu tym razem pad艂o na Valeo XTRM

i to chyba wsio z grat贸w kt贸re wymieniam jako艣 tak zwyczajowo

Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #4 : Sobota, 20 Marzec 2010, 13:47 »

u la la jaki ten maly autorytet lol


to milo ze ktos sie ze mna zgadza. zreszta tak nieskromnie powiem, ze moj silnik jest najlepsza referncja tego systemu U艣miech

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: