Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Czysta barwa d藕wi臋k贸w - jak uzyska膰 upragniony efekt?  (Przeczytany 18099 razy)
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« : Poniedzia艂ek, 31 Maj 2010, 23:22 »

od jakiego艣 czasu nie radze sobi臋 z odtwarzaniem naprawd臋 dobrej jako艣ci muzyki czy powinienem zapisywa膰 wszystkie p艂yty w formacie audio bez kompresji mp3? wiele utwor贸w jest tak marnej jako艣ci 偶e musia艂bym regulowa膰 sobie suba osobno do ka偶dego je艣li wypalam jako mp3 oczywi艣cie.. pomocy!!!
Zapisane

U艣miech
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #1 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 18:10 »

nagrywa膰 w mp3 mo偶na ale pod warunkiem, 偶e 艣ci膮gasz utwory min 320kb/s i tak nagrywasz.

a jedyn膮 opcja jest optymalizacja 艣cie偶ek... ale niestety to te偶 ma艂o daje!



Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #2 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 09:31 »

od jakiego艣 czasu nie radze sobi臋 z odtwarzaniem naprawd臋 dobrej jako艣ci muzyki czy powinienem zapisywa膰 wszystkie p艂yty w formacie audio bez kompresji mp3? wiele utwor贸w jest tak marnej jako艣ci 偶e musia艂bym regulowa膰 sobie suba osobno do ka偶dego je艣li wypalam jako mp3 oczywi艣cie.. pomocy!!!
Z mp3 to niewykonalne. Tylko tradycyjny zapis bez kompresji daje rad臋.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 11:50 »

powiedz mi cookie 偶e s艂yszysz r贸偶nic臋 pomi臋dzy mp3 320kb/s a utworem w cda.

praktycznie niewykonalne!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #4 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 14:26 »

powiedz mi cookie 偶e s艂yszysz r贸偶nic臋 pomi臋dzy mp3 320kb/s a utworem w cda.

praktycznie niewykonalne!
W car audio moze nei s艂ycha膰 ale na stacjonarnym sprz臋cie zawsze. Mam brata audiofila i tyroche mnie dorastanie w jego towarzystwie zboczy艂o w tym kierunku (to dlatego nie kombinuj臋 nic z dzwi臋kiem w samochodzie bo dla mnie to zawsze b臋dzie pora偶ka). No ale mi艂o jest pos艂uchac u niego zestawiku B&W 605 (o ile dobrze pami臋tam) z subtelnym subikiem klipscha. Na takich g艂osnikach s艂uchac wszystkie niedoskona艂o艣ci 偶r贸d艂a i no艣nika. Szkoda tylko 偶e z racji wieku przesta艂臋m s艂yszec dzwieki powy偶ej 13kHz chos jeszcze par臋 lat temu s艂ysza艂em nawet okolice 20k.
Sam mam du偶o skromniejszy zestawik bo tylko B&W 601 z bardzo udanym wzmakiem teaca ( z czas贸w kiedy jeszcze robili sprzet w japonii).
Kompresja zawsze obcina. Najczesciej wysokie tony(kt贸ych juz mi teraz nie brakuje bo i tak ich nie s艂ysze) ale tak偶e niskie i og贸lnie sp艂yca dzwiek.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #5 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 18:48 »

... fajnie ze kto艣 w ko艅cu wspomnia艂 o tym ze niestety wi臋kszo艣膰 z nas s艂yszy max do powiedzmy 15kHz (niekt贸rzy 20) dlatego walka z g艂o艣nikami kt贸re przenosz膮 jak najwi臋ksze pasmo i jak najwy偶sze cz臋stotliwo艣ci czasami daleko odbiega od rzeczywisto艣ci - ja rozumiem ze niby takie g艂o艣niczki przenosz膮 wy偶sze harmoniczne i w og贸le efekt lepszy- niby, d藕wi臋k o odpowiedniej jako艣ci no ale nie ma co si臋 oszukiwa膰 tylko nieliczni i wytrenowani muzycy i melomani (nie wiem jak jeszcze ich tam nazwa膰) us艂ysz膮 co艣 wi臋cej ni偶 przeci臋tny zjadacz chleba U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 20:57 »

mi w艂a艣nie obcina niskie tony kompresja i na subie s艂ychac to niesamowicie Smutny ubolewam nad tym..
Zapisane

U艣miech
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #7 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 22:09 »

ale to przy ni偶szej warto艣ci...

a dobrym systemie CA 320 jest wystarczaj膮ce (bo i tak d藕wi臋ki z zewn膮trz zag艂uszaj膮 powy偶ej 13kHz)

tu rozmawiamy o muzyce w aucie i dlatego tak napisa艂em wczesniej, do CA wystarcza 320... ka偶dy ni偶szy bit rate b臋dzie ci膮艂 g贸r臋 i d贸艂... przy 128 praktycznie nie ma basu, bo obcina zazwyczaj nawet do 50Hz..
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #8 : Czwartek, 03 Czerwiec 2010, 04:28 »

i to by sie zgadza艂o Archer, widze ze do auta musze wypala膰 utwory w naprawde dobrej kompresji..
Zapisane

U艣miech
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #9 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 07:51 »

... fajnie ze kto艣 w ko艅cu wspomnia艂 o tym ze niestety wi臋kszo艣膰 z nas s艂yszy max do powiedzmy 15kHz (niekt贸rzy 20) dlatego walka z g艂o艣nikami kt贸re przenosz膮 jak najwi臋ksze pasmo i jak najwy偶sze cz臋stotliwo艣ci czasami daleko odbiega od rzeczywisto艣ci - ja rozumiem ze niby takie g艂o艣niczki przenosz膮 wy偶sze harmoniczne i w og贸le efekt lepszy- niby, d藕wi臋k o odpowiedniej jako艣ci no ale nie ma co si臋 oszukiwa膰 tylko nieliczni i wytrenowani muzycy i melomani (nie wiem jak jeszcze ich tam nazwa膰) us艂ysz膮 co艣 wi臋cej ni偶 przeci臋tny zjadacz chleba U艣miech
Ze s艂yszeniem wysokich dzwiek贸w podobno jest tak, 偶e w pewnym wieku przestaje si臋 je rejestrowa膰. Mnie to spotka艂o mimo, ze nie katowa艂em sie s艂uchawkami i nie pracowa艂em w kamienio艂omach.
Coi do niskich to niestety jak wspomnia艂 Archer kompresja mocno je obcina. Mozliwe, ze na niskiej kompresji s艂ychac to lepiej. Jest jednak kilka utwor贸w na kt贸rych trzeba by to przetestowa膰. JA znam 2 bardzo popularne utwory do testowania jako艣ci sprzetu na niskich czestotliwo艣ciach. jeden jest na p艂ycie Michaela Jacksona - o ile dobrze pamietam to tytu艂 p艂yty Dangerous ale nazwy utworu nie pomn臋. Drugi cho膰 troche mniej bijacy po basach jest na p艂ytce Genesis na kt贸rej by艂y utwory Jesus he loves me i I cant dance ale nazwy utworu te偶 nei pami臋tam. Ale jak znajde te p艂ytki to zrobie tescik i podam nazwy utwor贸w.
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #10 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 08:09 »

Jest jednak kilka utwor贸w na kt贸rych trzeba by to przetestowa膰. JA znam 2 bardzo popularne utwory do testowania jako艣ci sprzetu na niskich czestotliwo艣ciach. jeden jest na p艂ycie Michaela Jacksona - o ile dobrze pamietam to tytu艂 p艂yty Dangerous ale nazwy utworu nie pomn臋.

stawiam na 'who is it' ;-) http://www.youtube.com/watch?v=qQwFHoLMti8. zgadlem?
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #11 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 10:07 »

Jest jednak kilka utwor贸w na kt贸rych trzeba by to przetestowa膰. JA znam 2 bardzo popularne utwory do testowania jako艣ci sprzetu na niskich czestotliwo艣ciach. jeden jest na p艂ycie Michaela Jacksona - o ile dobrze pamietam to tytu艂 p艂yty Dangerous ale nazwy utworu nie pomn臋.

stawiam na 'who is it' ;-) http://www.youtube.com/watch?v=qQwFHoLMti8. zgadlem?
Prawdopodobnie tak- dawnom tego nie s艂uch艂a z cd. W kazdym razie na you tubie basik wchodzi w 26 sekundzie a w orginale jest bodaj偶e od poczatku dzwiek bodaj偶e bicia serca na granicy infadzwiek贸w i to s艂ychac tylko na porzadnych g艂osnikach i wzmaku ze sporym zapasem pradu w kondziorach;-)
TA p艂yta wog贸le daje niez艂y wycisk g艂o艣nikom. POrwa艂em na niej sw贸j pierwszy zestaw g艂osnik贸w jamo;-) S艂ychac na tej p艂ycie 偶e sporo kasy posz艂o 偶eby doszlifowac kazda sekunde nagrania. TA muza poprostu rwie g艂osniki je艣艂i tylko xr贸d艂o i wzmak potrafi to przenie艣膰.
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 10:13 wys艂ane przez cookie » Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #12 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 10:17 »

Tu jest wersja chyba zgodna z tym co na cd: http://www.youtube.com/watch?v=yjvoVpOrlbM&feature=related
Bit jest od 12 sekundy, a g艂臋boki bas wchodzi z 15 sekund p贸藕niej ale nie potrafi臋 w 偶aden spos贸b tego wy艣ledzic na sprzecie komputerowym;-) Musze wygrzebac p艂ytke i zrzucic na dysk bez kompresji.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #13 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 10:24 »

Ech przypomnia艂y mi sie szczeni臋ce czasy- s膮siedzi mieli z nami przerabane mimo 偶e mieszkalismy w domku jednorodzinnym. Sprzecik podawa艂 do tego stopnia, 偶e ig艂a przeskakiwa艂a sciezki na winylu;-)
Ten teac kt贸rego mam jeszcze z tamtych czas贸w ma tylko nieca艂e 100W na 4 ohmach ale rwa艂 g艂osniki we wszystkich kolumnach kumpli kt贸rzy testowali na nim swoje kolumny. Rade dawa艂y tylko bolero 200 bo mia艂y 2 przeciwsobie ustawione g艂osniki niskotonowe dzieki czemu nie wypada艂y z orbit;-)
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #14 : Pi膮tek, 09 Lipiec 2010, 16:06 »

Praktycznie nie wiem o czym piszecie, ale zawsze mnie rozsmiesza jak ktos ma "super hiper" zabudowe audio i slucha jakiegos szmelcu na mp3, a najlepiej jak jeszcze zapoda do tego tyle basu ze wszystko drzy i g...no za przeproszeniem slychac. nie wiem jak Wy, ale ja zgadzam sie z Cookie ze roznice slychac. a od siebie dodam, ze zawsze i tylko pelne nagranie daje rade.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #15 : Niedziela, 11 Lipiec 2010, 23:43 »

ale to przy ni偶szej warto艣ci...

a dobrym systemie CA 320 jest wystarczaj膮ce (bo i tak d藕wi臋ki z zewn膮trz zag艂uszaj膮 powy偶ej 13kHz)

tu rozmawiamy o muzyce w aucie i dlatego tak napisa艂em wcze艣niej, do CA wystarcza 320...

te偶 si臋 z tym zgadzam... ale stwierdzam fakt tak jak powy偶ej i dalej si臋 tego b臋d臋 trzyma艂, pomimo og贸lnie pe艂nej zgody z Ma艂ym i cookie
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: