Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Fabryczne radio i nowe g艂o艣niki jest sens?  (Przeczytany 20637 razy)
EJK
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 114


« : Czwartek, 10 Czerwiec 2010, 23:18 »

Witam.
Tak jak w temacie czy jest sens pakowanie lepszych g艂o艣nik贸w pod fabryczne radio?
Aktualnie mam 4/6 (nie wiem czy z przodu w s艂upkach to wysokotonowe  bo si臋 nie przygl膮da艂em specjalnie ale tak wygl膮daj膮).
Na pocz膮tku my艣la艂em, 偶e ca艂kiem przyjemnie gra ale jak zrobi艂em g艂o艣niej to si臋 okaza艂o, 偶e g艂o艣niki "trzeszcz膮" i tu pierwsze pytanie czy one trzeszcz膮 z powodu swej niskiej jako艣ci czy dlatego, 偶e fabryczne mocowanie i za艣lepki s膮 tak zrobione, 偶e to b臋dzie po prostu trzeszcze膰?
Pytanie drugie: czy jest sens montowanie innych g艂o艣nik贸w pod fabryczne radio i na fabrycznej instalacji (w przysz艂o艣ci pewnie zmieni臋 jednostk臋 centraln膮 ale wiadomo wszystko wi膮偶臋 si臋 z kosztami wi臋c troch臋 trzeba poczeka膰)?
Na pewno w przysz艂o艣ci b臋dzie skrzynia U艣miech

Pozdrawiam
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #1 : Czwartek, 10 Czerwiec 2010, 23:52 »

niestety, ale z do艣wiadczenia wiadomo ju偶 偶e fabryczne radio jak i g艂o艣niki do najmocniejszych nie nale偶膮. powiem tak odczujesz znaczn膮 r贸偶nic臋 po wymianie g艂o艣nik贸w natomiast 偶eby wszystko by艂o cacy potrzebne jest mocne radio [z konkretnymi ko艅c贸wkami mocy] i tu powiem szczerze 偶e chyba bez wachania zastanowi艂bym si臋 nad kt贸rym艣 z wy偶szych modeli pionnera, blaupunkta b膮d藕 oboj臋tnie kt贸rgo radia alpine..
z kolei je艣li chodzi o g艂o艣niki 偶adne g艂o艣niki nie dadz膮 Ci tyle basu ile skrzynia czy tuba, ale s膮 konkretn膮 podstaw膮 do 艣wietnej jako艣ci grania w aucie

u mnie s膮 2 g艂o艣niczki infinity w podszybiu + aktywna skrzynia clariona w baga偶niku jestem bardzo bardzo zadowolony z tego rozwi膮zania tylko moje radio jvc do najlepszych jako艣ciowo nie nale偶y i to wszystko gra o niebo lepiej na przeci臋tnyh modelach clariona czy alpine
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 10 Czerwiec 2010, 23:54 wys艂ane przez pietras » Zapisane

U艣miech
EJK
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 114


« Odpowiedz #2 : Pi膮tek, 11 Czerwiec 2010, 00:07 »

Na pewno po kolei b臋d臋 robi艂.
Piszesz o wy偶szych modelach a czy takie za ~300 PLN daj膮 rade jako艣 czy s膮 por贸wnywalne do seryjnego?
Nie zosta艂a rozwiana moja w膮tpliwo艣膰 z trzeszczeniem. Czy ustanie to po wymianie g艂o艣nik贸w?
To, 偶e skrzynia musi by膰, 偶eby by艂 艂adny bass to oczywista sprawa.
A czy do fabrycznego radia da si臋 pod艂膮czy膰 skrzynie?
Jakie macie g艂o艣niczki w swoich autach? Prosi艂 bym o podanie producenta i modelu oraz orientacyjnej ceny.
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 11 Czerwiec 2010, 00:18 »

ja drugi raz napewno nie pope艂nie takiego b艂edu i nie kupie radia jvc.. bo teraz jest za s艂abe do g艂o艣nik贸w kt贸re mam.. dlatego ja te偶 na Twoim miejscu do艂o偶y艂bym nawet te 150-200 z艂 i kupi艂 jak膮s alpinke w tym przedziale cenowym.. ale zacza艂bym od g艂osnik贸w bo jesli kupisz dobre g艂o艣niki w podszybie napewno du偶o wi臋cej z nich wyci膮gniesz nawet fabrycznym radiem.. co do tego czy mo偶na poid seryjne pod艂膮czy膰 skrzynke?? hmm nie pamietam czy fabryczne ma wyj艣cia sygna艂owe RCA je艣li ma - z powodzeniem mo偶na.

a co o mojej konfiguracji:
Radio: JVC KD-BT11
G艂o艣niki: INFINTY REF32cf
subwoofer aktywny: CLARION SRV202
 
tylko radio mam do wymiany reszta moim skromnym zdaniem jest super!
Zapisane

U艣miech
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #4 : Pi膮tek, 11 Czerwiec 2010, 00:26 »

no nareszcie.. zn贸w jakie艣 pytania o audio... U艣miech

radzi艂bym na pocz膮tku poczyta膰 troszk臋 forum, bo temat instalki fabrycznej oklepali艣my z ka偶dej strony.

no ale wracaj膮c do Twoich pyta艅:

zawsze warto wymieni膰 g艂o艣niki z serii na inne "lepsze", w gamie wsp贸艂osiowych g艂o艣nik贸w 艣rednicy 10cm wyb贸r jest przeogromny. Ka偶de g艂o艣niki za ~100PLN dadz膮 niepor贸wnywalny efekt (oczywi艣cie s膮 te偶 dro偶sze, ale wy偶ej to ja ju偶 sensu nie widz臋)...

trzeszczenie b臋dzie zawsze a lepszymi g艂o艣nikami tylko podniesiesz jego granic臋... jest to spowodowane zniekszta艂ceniami jakie generuje ko艅c贸wka mocy w radiu fabrycznym oraz zak艂贸ceniami spowodowanymi jako艣ci膮 i grubo艣ci膮 fabrycznych kabli (a raczej w艂os贸w J臋zyk)

Skrzynia, nie tuba Jacku. Tuba (jakakolwiek by nie by艂a) to jeden wielki shit - je艣li kto艣 chce uzasadnienie to b臋dzie w innym temacie.
No i co do skrzyni w trojaczku to s膮 r贸偶ne warianty przedstawione przeze mnie w odpowiednim temacie... Jacek przeciera艂 szlaki skrzynki w fabrycznej instalce wi臋c to jego trzeba pyta膰... ponadto du偶o te偶 we wspomnianym temacie zosta艂o ju偶 napisane na ten temat.

niestety musze ci臋 zmartwi膰 ale podstawowe modele Pioneer'a czy Alpine'a kosztuj膮 pod 300 pln - Pietras m贸wi艂 pewnie o takich z serii przynajmniej 4xxx lub najlepiej 6xxx - wtedy zn贸w ka偶dy odczuje r贸偶nice w jako艣ci d藕wi臋ku.

Ja za fabryk臋 mia艂em Blaupunkty bgx bodaj... bud偶et贸wka... nie umywa si臋 do Infinity Pietrasa (ale za to kosztowa艂y 70pln)



PS
radio fabryczne nie ma rca... ale rca to najlepsze wyj艣cie do pod艂膮czenia suba... aktywki czy niekt贸re wzmaki maj膮 mo偶liwo艣膰 podawania sygna艂u przez kable g艂o艣nikowe)
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #5 : Pi膮tek, 11 Czerwiec 2010, 09:17 »

dok艂adnie U艣miech

poczytaj troch臋 dzia艂 Car Audio na forum jest kilka bardzo ciekawych temat贸w o subwooferze, g艂o艣nikach napewno znajdziesz co艣 co Ci臋 zainteresuje U艣miech
Zapisane

U艣miech
EJK
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 114


« Odpowiedz #6 : Pi膮tek, 11 Czerwiec 2010, 15:59 »

Wiem wiem czyta艂em.
Forum 艣ledzi艂em ju偶 od miesi膮ca ale jestem zdania, 偶e ka偶dy powinien podchodzi膰 do "problemu" indywidualnie.
Czasami ci臋偶ko si臋 szuka tych kilku zda艅 po forum  U艣miech

Jeszcze mam jedno pytanko co do g艂o艣nik贸w z ty艂u. Jaki one maja rozmiar bo z przodu 10 s膮 z tego co pami臋tam.
Fortuny na g艂o艣niki te偶 nie mam i my艣l臋, 偶e mog臋 przeznaczy膰 max 150 PLN za par臋. B臋dzie co艣 z tego? Z brakiem RCA fatalnie. bo nie wyobra偶am sobie bez skrzyni.
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #7 : Pi膮tek, 11 Czerwiec 2010, 16:21 »

mialem radio pioneera z serii 21xx (spokojnie ponizej 300zl), zmienilem na 61xx tylko ze wzgledu na bluetootha - roznicy w jakosci dzwieku nie zauwazylem. co prawda w tym nowszym jest wiecej mozliwosci konfiguracji EQ, czestotliwosci odciecia itd, ale przeciez suba sie i tak raczej nie podlacza bezposrednio pod radio, nie? ;-)
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #8 : Pi膮tek, 11 Czerwiec 2010, 20:38 »

w艂a艣nie w kwestii suba to gigantyczna r贸偶nica U艣miech.. bo je艣li m贸wisz o zestawie ze wzmacniaczem to faktycznie nie Mrugni臋cie ale je艣li kto艣 ma aktywke to ju偶 mimo 偶e to prawie to samo [ a przynajmniej takie samo zadanie ma spe艂nia膰] co innego na g艂o艣nikach tak bardzo nie odczujesz zniekszta艂ce艅 jak na subie kable sygna艂owe 艂膮czz膮 przecie偶 radio z subem bezpo艣rednio a radio mi臋dzy innymi ma ju偶 wtedy sterowanie subem co jest niezwykle przydatne.. U艣miech

dodam jeszcze, 偶e je艣li nie zale偶y ci na przestrzeni baga偶nika to odpu艣ci艂bym sobie kwestie g艂o艣nik贸w w p贸艂ce a przynajmniej nie u nas cho膰 niekjt贸rzy mog膮 powiedzie膰 偶e nie mam racji Mrugni臋cie
Zapisane

U艣miech
EJK
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 114


« Odpowiedz #9 : Sobota, 12 Czerwiec 2010, 14:28 »

Co do g艂o艣nik贸w to w p贸艂ce na pewno nie b臋d臋 ich montowa艂. Mam miejsca w tylnych drzwiach i tam ju偶 siedz膮 fabryczne g艂o艣niki.
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #10 : Sobota, 12 Czerwiec 2010, 19:55 »

to jak dla mnie opcja 1 wymienie膰 ty艂 na co艣 lepszego adekwatnego do rozmiaru proponuje hertze albo helixy dark blue.. sprawdzone rozwi膮zania jako艣ciowo z najwy偶szej p贸艂ki.. p贸藕niej zabra艂bym si臋 za prz贸d.. i tu mo偶na zainwestowa膰 w infinity, hertze lub co艣 ta艅szego, bo je艣li docelowo ma by膰 sub w baga偶niku to nie trzeba tu szale膰.. ja mam infinity dlatego 偶e to jedyne soprany w  mojej cytrynie i musi to jako艣 gra膰 U艣miech .. na samym ko艅cu proponuje zainwestowa膰c w radio ( ja w艂a艣nie szukam czego艣 do siebie w rozs膮dnych pieni膮偶kach) i narazie biore pod uwag臋 2 modele clariona i 2 alpinki.. U艣miech
Zapisane

U艣miech
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: