Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Wspomaganie kierownicy - dyskusja, problemy, dołożenie, kontrolka P/S  (Przeczytany 121605 razy)
buleks
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #80 : Środa, 11 Lipiec 2018, 19:08 »

Dzień dobry wszystkim,

Jestem na etapie dodawania wspomagania do Peugeota 107 i mam pewną niejasność odnośnie podłączenia sterownika wspomagania z ECU.

W instrukcji napisanej przez kaliope podane jest, że należy podłączyć jeden pin:
"-Pin nr 8 (szary) – leci do 18 pinu w sterowniku silnika. "

Informacja ta nie zgadza mi się ze schematem, który znalazłem do Aygo.
kabel szary nazwany jest "IDUP" i idzie do pinu 69 w ECU
czarny - nazwany "TACH" idzie do pinu 14 w ECU
U mnie wiązka silnika nie ma kabla na pinie nr 14.

Szukałem oscyloskopem i sygnał prędkości pojazdu jest na zupełnie innym pinie ECU.

Walczę już z tym 3 tydzień, jeśli ktoś kto to montował byłby w stanie rozwiać te wątpliwości gdzie to podłączyć, lub
może ktoś ma schemat w wersji do Peugeota 107 będę wdzięczny.
Zapisane
dexter298
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #81 : Środa, 20 Marzec 2019, 22:31 »

Pany fam flirta i mam kolumnę z modułem ale. Nie wiadomo jak się podpiąć i założyć to wspomaganie.  Pomocy. Jakaś podpowiedź, schemat albo cokolwiek.  Wiem, że się nie chce, ale to zostanie na wieki.
Zapisane

bądźcie dla mnie wyrozumiali .
smolam
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #82 : Niedziela, 29 Grudzień 2019, 18:43 »

Jestem w trakcie walki z dołożeniem wspomagania do mojego FLIRT-a. Opisy w wątku dotyczące pinologi są poprawne, to znaczy doszedłem dokładnie do tego samego bazując na fabrycznych schematach a później znalazłem opis który pokrywa się z moim. Jedyna różnica to pin 5-fioletowy, ja podłączyłem go do pinu 22 we wtyczce C1 (24V BA).  

W wersji FLIRT mamy wszystkie sygnały w kabinie dlatego nie trzeba nic ciągnąć spod maski. "Pin nr 8 (szary) – leci do 18 pinu w sterowniku silnika" ta informacja jest poprawna jeżeli odniesiemy ją do opisu pinów ECU z forum, niestety numeracja nie pokrywa się ze schematem do AYGO który można znaleźć w necie. Wg tego schematu jest to pin nr 69. (69=18) Sygnał ten znajdziemy w jednej z kostek przy słupku po prawej stronie, mamy do niego dostęp po zdjęciu deski. Przewód ten wchodzi do kostki ale już z niej nie wychodzi.

Kolumna z anglika nie będzie pasowała, jest krótsza i ma silnik nie po tej stronie Uśmiech

Ja osobiście utknąłem na działaniu wspomagania. Po odpaleniu silnika i poruszeniu kierownica, wspomaganie szarpie nią dość mocno i ma to niewiele wspólnego ze wspomaganiem.  Czy koledzy spotkali się z takim objawem? Kontrolka P/S się nie zapala.

Czy problemem może być moduł od anglika i firmy KOYO gdy czujnik w kolumnie jest JTEKT? Udało się komuś zweryfikować czy te moduły są wymienne?

Rozwiązałem wszystkie problemy i wspomaganie hula jak powinno. Oczywiście problem leżał w częściach. Nie należy ich mieszać i najlepiej kupić komplet.
Udało mi się znaleźć tanio kolumnę wraz ze sterownikiem w wersji europejskiej i po podłączeniu do wcześniej przygotowanej instalacji całość pracuje jak powinna. Mam teraz sporo niepotrzebnych części Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sobota, 22 Luty 2020, 16:54 wysłane przez smolam » Zapisane
wowmacpl20
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #83 : Czwartek, 22 Lipiec 2021, 18:34 »

Cześć.
Właśnie jestem po wymianie przekaźników w moim 107. Tak dla kolejnych użytkowników, którzy będą chcieli skorzystać z tutoriala naprawy modułu (wielkie dzięki dla twórcy), Użyłem czegoś takiego :Fujitsu FBR53ND12-Y ( można między innymi znaleźć na allegro) jest to zamiennik słynnego G8QE-1A. Działa, więc polecam.
Zapisane
Korczydar
Newbie
*
Wiadomości: 3


C1 2012r 998


« Odpowiedz #84 : Poniedziałek, 28 Marzec 2022, 14:39 »

Witam. Czy jest tu ktoś, kto podjąłby się montażu wspomagania w C1 z 2012r? Jestem z Gdyni, ale bez problemu podjadę gdzie trzeba, byle nie na drugą stronę kraju
Zapisane
shapyr
Użytkownik
*
Wiadomości: 20

Peugeot 107 noPB+LPG '09


« Odpowiedz #85 : Poniedziałek, 28 Marzec 2022, 17:59 »

Witam. Czy jest tu ktoś, kto podjąłby się montażu wspomagania w C1 z 2012r? Jestem z Gdyni, ale bez problemu podjadę gdzie trzeba, byle nie na drugą stronę kraju

Proponuję zapytać na grupie na FB. Tam chyba szybciej ktoś odpowie... Poza tym kolega w wątku poniżej (o dołożeniu ESP) pisze, że samodzielnie dołożył więc może pomoże.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 28 Marzec 2022, 18:01 wysłane przez shapyr » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
Drukuj
Skocz do: