Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Świergotanie na wolnych obrotach i podczas jazdy  (Przeczytany 6140 razy)
altair
Użytkownik
*
Wiadomości: 26


« : Środa, 30 Czerwiec 2010, 21:29 »

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że spod maski na biegu jałowym dobiega takie jakby "świergotanie". Jak delikatnie wcisnę sprzęgło (tak z 0,5 cm) to się nasila, ale jak wcisnę je odrobinę mocniej to znika. Przy wciśniętym całkowicie sprzęgle nic nie słychać. Podczas jazdy na jedynce też to trochę słyszę.
Co to może być, jakieś pomysły?

pozdrawiam,

Marek
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #1 : Środa, 30 Czerwiec 2010, 21:44 »

Łożysko oporowe powiedziało dowidzenia.
To jest najdelikatniejszy element w tym samochodzie i u wiekszości z nas jest mniej lub bardziej rozwalony, u Ciebie bardziej.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
altair
Użytkownik
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #2 : Środa, 30 Czerwiec 2010, 22:30 »

Łożysko oporowe powiedziało dowidzenia.
To jest najdelikatniejszy element w tym samochodzie i u wiekszości z nas jest mniej lub bardziej rozwalony, u Ciebie bardziej.

A to nie jest tak, że łożysko hałasuje przy wciśniętym sprzęgle? Bo tutaj jest odwrotnie, hałas jest na luzie i tylko trochę się wzmaga przy delikatnym naciśnięciu sprzęgła, a przy mocniejszym znika...

Jak po 35000 padał łożysko oporowe to coś nie halo z jego jakością :>

pozdrawiam,

Marek
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #3 : Czwartek, 01 Lipiec 2010, 11:20 »

dla mnie z Twojego opisu jest to lozysko na 100% w naszym samochodach to lozysko jest KIEPSKIE. moze sie rozwalic i po 10kkm w/g mnie tylko ze mozna potem przejechac i 50kkm zanim uniemozliwi jazde. wiekszosc z nas ma rozwalone tylko nie u wszystkich tak glosno o tym oznajmnia.

tyle moge od siebie powiedziec, najprosciej pojechac do dobrego mechanika i niech sam sie wypowie.

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: