Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: nasze przygody na drodze  (Przeczytany 23288 razy)
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« : Pi膮tek, 26 Grudzie艅 2008, 19:33 »

rozdzia艂 pierwszy - nienawi艣膰 do ma艂ych samochod贸w.

wracam z 3miasta, jade normalnie....... 130 nie potrafie szybciej. troche p贸藕no troche kierownik nie w formie troche o samoch贸d trzeba dba膰 czasami. doganiam wspania艂膮 niemieck膮 technologie vw bora na klapie dumne 1.6, pe艂en wypas nie ma co.  Kozak  jest ju偶 ciemno, 艣wite艂ka w 107 w lusterku wygl膮daj膮 gro藕nie  Szok  vw nie protestuje lekko usuwa sie na bok.... rado艣膰 szybko mija kiedy tylko zr贸wnuje sie z go艣ciem i dociera do niego co za padlina go wyprzedza.. gaz w pod艂oge i... nie da se przecie偶.... no c贸偶 nie obesz艂o sie bez redukcji a mia艂em jecha膰 spokojnie  :-\  pr臋dko艣膰 przelotowa wzros艂a do 150 my艣la艂em 偶e problem mamy z g艂owy.... niestety.... na tym nie koniec duma przecie偶 zosta艂a ura偶ona. go艣膰 m贸wi - jestem szybszy i 偶adny francusko-japo艅sko-czeski z艂om nie b臋dzie szybszy od DAS AUTO - m贸wie jedz prosze - i co??... kuswa nic, zwolni艂 do 120 - MASAKRA co za debil zaczynamy zabawe od pocz膮tku, tym razem pan te偶 zredukowa艂 jak tylko w艂膮czy艂em kierunek. nie ma sprawy jed藕 pierwszy - my艣le i  podczepiam sie pod zaj膮ca. 150-160-170-nie wiem ile ale nie za du偶o wszak mam tylko 1.0  Mrugni臋cie  a go艣膰 poci sie i st臋ka i ma艂o czo艂贸wki nie zapoda, znak zapytania coraz wi臋kszy na jego twarzy zapewne...  jak to mo偶liwe??? i co sie sta艂o??? tym czsem ju偶 elbl膮g jak ta droga ucieka przy tej pr臋dko艣膰i... szok!! - no c贸偶 nie pierwszy i nie ostatni, pomy艣la艂em i skr臋ci艂em do domu z 7 jeszcze tylko ma艂e studzenie silniczka w drodze na parking i b臋dzie mo偶na zapisa膰 kolejnego mato艂a na li艣cie wysokiego ego.

- mora艂 z tego jest ca艂kiem prosty: MOCY nigdy niezawiele  Du偶y u艣miech
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 29 Grudzie艅 2008, 10:04 »

No ja te偶 czasem u艣wiadamiam inne vagi ale zazwyczaj fiatem Mrugni臋cie, chocia偶 raz trafi艂em na golfaV gti i nie by艂o o czym gada膰 hehe.
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #2 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 08:55 »

AAAa mnie tak dzisiaj wkurzyli, 偶e jak dojecha艂am do pracy to si臋 ca艂a trz臋s艂am
Jad臋 sobie spokojnie korek przede mn膮  jak jasny gwint, zawsze sobie zostawiam jakie艣 p贸艂tora d艂ugo艣ci auta 偶eby silnika nie m臋czy膰 i nie hamowa膰 non stop. Wi臋c mi sie w ten m贸j wyrobiony dystans wchrzani艂 samoch贸d co jecha艂 za mn膮, nie 偶e wyprzedzi dalej tylko o jedno oczko skoczy艂 i se jedzie powoli. Szlag mnie ja艣nisty trafia na takie co艣. Nie mo偶esz sobie powoli spokojnie dobijac w korku bo od razu kto艣 to wykorzysta. Dodam, ze wcale auta nie oszczedzam i nie jezd偶臋 w kapeluszu  scare

Dodatkowo dzisiaj rano, 艣wiat艂a dla skrecaj膮cych w lewo stoje w konkretnej kolejce a te 艣wiat艂a sie dosy膰 szybko zmieniaj膮.
Podjerzd偶am ju偶 na ko艅c贸wce 偶贸艂tego, na kt贸rym dwa auta juz skoczy艂y, wi臋c sie zatrzymuje.  Po czym widz臋 w lusterku w艣ciek艂ego goscia wymachuj膮cego r臋kami. Na szcze艣cie nie wysiad艂 i mi nie nawtyka艂.

Strasznie mnie irytuj膮 takie sytuacje
Zapisane

pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #3 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 09:18 »

Jaki艣 czas temu p贸藕nym wieczorem wraca艂em z pracy. Zapali艂o si臋 czerwone i dojecha艂 obok mnie Golf III. d艂ugi kawa艂ek prostej drogi wi臋c nie trudno by艂o sprowokowa膰 kierowc臋 VAGa lekkim dociskaniem peda艂u gazu do podj臋cia wyzwania (tym bardziej 偶e m艂odzian jecha艂 ze swoj膮 girlfriend 艁ohoho)

spod maski vw s艂ysze klekot i szybko mysle sobie "tdi czy sdi?"nie my艣l膮c d艂u偶ej zapala sie pomara艅czowe gaz w palnik dochodze na jedynce do 45 km/h zmiana dw贸jka doci膮gni臋ta do oko艂o 90 i w kawa艂ek golfa widz臋 ju偶 w moim lusterku wstecznym..

kolejne 艣wiat艂a - powt贸rka z sytuacji z tym 偶e teraz jeszcze g艂o艣niej s艂ycha膰 klekot tego diesla U艣miech zn贸w 1.0 nie daje szans dieslowi ch艂opak na nast臋pnych 艣wiat艂ach uchyli艂em szyb臋 i spyta艂em co ch艂opak ma pod mask膮 i ucieszy艂em si臋 niesamowicie kiedy wysz艂o 偶e ma tam 1.9Tdi U艣miech
Zapisane

U艣miech
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #4 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 10:43 »

Marysia, no prosze Cie dlugie pomaranczowe a Ty nie jedziesz Co?

zartuje, tez tego nie rozumiem, tak samo jak tego "wyprzedzania". zawsze sie zastanawiam co ktos zrobi z tymi 5sekundami jakie zyskal. generalnie korki mnie denerwuja nie tyle samym staniem co wszechobecnym cfaniactwem, ktore powoduje, ze korki sa jeszcze dluzsz i strasznie meczace.

Pietras, chyba trzeba zalozyc watek "nasze kile" 艁ohoho a tak powaznie to 1.9tdi 90KM ktory pewnie siedzial w tym golfie to straszny mul, co nie zmienia faktu ze kierowcy takich tdi mysla ze maja super-extra szybki sprzet i fajnie ze sie przekonal ze tak nie jest 艁ohoho
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #5 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 13:10 »

Praktycznie zawsze dochodzi do takich sytuacji kiedy tylko przekrocze granice z PL. Ostatnio kretyn w Audi A6 mrugal mi dlugimi mimo tego ze jechalem 90km/h za ciezarowka i kilkoma innymi autami wyprzedzajacymi inna ciezarowke. GOsc mi pomigal kilka razy i tak mnie wk..... ze przygotowalem sie i gdy tylko "korek" sie rozluznij nacisnalem ostro w palnik i modlilem sie zeby tylko nie bylo to jakies S6 albo chocby mocny dieselek. przy 150km/h juz bylem dobrych kilka dlugosci z przodu, ale odpuscilem, zjechalem na prawy pas i poczekalem przy 150km/ na niego i gdy mnie wyprzedzil zjechalem na lewy i gaz w podloge, dogonilem go bardzo szybko i zobaczylem ze to 2.5 TDI czyli z tego rocznika 150 lub 163hp. Przy 180 km/h bylem za nim i moze postapilem moze niestety zle bo tak jak on wczesniej i pomrugalem mu kilka razy, co on skwitowal jedynie gestem typu - "jestes glupek", wiec wtedy prawy i przy 230km/h gosc zniknal z wizji.
CIekawe jest to ze takie rzeczy tylko w PL. Jeszcze nie zdarzylo mi sie to w NL, BE czy DE. No ale coz duma posiadacza 15-to letniego A6 z TDI na pokladzie nie pozwolila gosciowi jechac spokojnie na drodze, bo przeciez jak jedzie audi to trzeba zjezdzac "krolowi" z drogi.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #6 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 14:55 »

Dth dobre to jest z tymi audi w PL lol
mam takiego dobrego kolege w audi i powiem Ci ze to po prostu tacy ludzie z "charakterem" maja lol krolowie szos, zjada tylko lepszemu audi Mrugni臋cie

poza tym rozumiem Twoje nerwy w tej sytuacji.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #7 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 18:20 »

no to ja Wam powiem ze  dzisiaj wraca艂em z 艂odzi do domu i co??

stoj臋 sobie na 艣wiat艂ach i na lewy podje偶d偶a C1... no to ja co?? przygaz贸wka, m艂ody pod艂apie... tak te偶 by艂o... kiedy ja zmienia艂em przy 45 na 2 to jeszcze byli艣my razem... ale jak on ju偶 zapi膮艂 2 i da艂 w palnik... to pomimo tego, 偶e niby ta krowa ma 95kucy...przegra艂em z kretesem... J臋zyk b艂ahahaha... a jak si臋 ch艂opak u艣mia艂, jak mu na skrzy偶owaniu kolejnym da艂em kalendarzyk i powiedzia艂em, 偶e sam mam 107 i to pod艂uban膮 a to pad艂o to tylko zast臋pcze! U艣miech 
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #8 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 18:25 »

U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #9 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 19:09 »

... 偶e sam mam 107 i to pod艂uban膮 a to pad艂o to tylko zast臋pcze! U艣miech 

Dobre, dobre - nie rozumiem tylko tego ze przeciez na papierze 207-k z 95hp ma lepsze przyspieszenie niz p107 (jesli dobrze pamietam to chyba 11.5 do 100km/h). Powiem wiecej - jak zostawilem raz biedronke w serwisie i dostalem wlasnie takiego do jazdy jak Ty to mialem wrazenie ze zdecydowanie lepiej idzie niz p107 wiec cos tu mi nie pasuje. Moze mamy inne odczucia, albo ja jechalem nie 95 a czyms mocniejszym, bo Ci w serwisie nawet nie wiedza co daja klientom.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #10 : Wtorek, 01 Czerwiec 2010, 22:03 »

a nie dali ci dieslaka?? bo mnie wpisali diesla w papiery wypo偶yczenia a na budziku skala do 6k obrot贸w J臋zyk

bo jak mia艂em okazj臋 polata膰 dieslem 1.4 HDi to zupe艂nie inaczej by艂o! bardzo fajny silniczek!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #11 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 11:35 »

i teraz bedziesz musial oddac dizelka - ale wtopa lol
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #12 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 12:13 »

Nie, nie - benzynka - krecila sie do ponad 6 kobr. Jak dla mnie fajnie jezdzilo to autko.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #13 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 14:27 »

to moze Archer dostal 75KM lol albo jakiegos wybrakowanego albo mysli ze to benzynka a to faktycznie diesel i do tego nie chce jechac bo mu nalal Pb95聽 lol


Archer co zlego to nie ja 艁ohoho


a w temacie to w sobote bylem w malej trasie 1576km jechalem GT 艁ohoho wiec nikt mnie nie wpienil przyspieszaniem jak wyprzedzam itd. za to strzelilo mi fotke Smutny  - troszke ponad 120 na 70 - najbardziej beznadziejne bylo w tym wszystkim to, ze ta 70 stala na prostej w srodku pola w promieniu kilometra zadnego domu czy skrzyzowania a 100m za nia fotoradar - totalna maszynka do zarabiania kasy Smutny
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 14:33 wys艂ane przez 107KOMPRESOR » Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #14 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 14:43 »


a w temacie to w sobote bylem w malej trasie 1576km jechalem GT 艁ohoho wiec nikt mnie nie wpienil przyspieszaniem jak wyprzedzam itd. za to strzelilo mi fotke Smutny  - troszke ponad 120 na 70 - najbardziej beznadziejne bylo w tym wszystkim to, ze ta 70 stala na prostej w srodku pola w promieniu kilometra zadnego domu czy skrzyzowania a 100m za nia fotoradar - totalna maszynka do zarabiania kasy Smutny
Ja tez dosta艂em taki portrecik w podobnych waunkach spod hajn贸wki. Nawet teren nie by艂 zabudowany ino skrzy偶贸wanie z ograniczeniem nie wiedziec czemu do 70 i maszynka do zarabiania na tr贸jnogu. Fota strzelona o 5 kuwa nad ranem.
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #15 : 艢roda, 02 Czerwiec 2010, 15:03 »

moja o 21.30 - dla mnie szok
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #16 : Czwartek, 03 Czerwiec 2010, 10:25 »

No wolnosci na drodze coraz mniej. Moze to i dobrze, bo mniej ofiar. Raz jeszcze podam przyklad kraju w ktorym pomieszkuje. Tutaj bardzo duzo jest takowych maszynek. Ale malo co robia zdjec bo wiekszosc ludzi jezdzi jednak zgodnie z przepisami. Ci co wiedza ze taka maszynka gdzies stoi to jada grzecznie a jesli sie spiesza to zaraz za nia przyspieszaja, ale max 20% czyli ze jesli jest 100km/h ograniczenie to jada max 120, ale i to sa wyjatki, przewaznie od 95 do 110 w takim zakresie jda. W sumie sie juz do tego przyzwyczailem i w sumie bezstresowo sie jezdzi. Gorzej jesli masz ochote poszalec to wtedy za bardzo nie ma gdzie. W sumie to jest gdzie - na torze, ale kasuja az 120E za godzine za jazde wlasnym autem.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #17 : Czwartek, 03 Czerwiec 2010, 21:09 »

Dth, ja mam zupelnie inna teorie Mrugni臋cie

zobacz jesli ja z nad morza do zakopanego mam 750km z czego 690 po zwyklych drogach krajowych a za 60km autostrady mam zaplacic 13pln to powiedz mi jak ja mam jechac zgodnie z ograniczeiami Co? jesli do tego wiekszosc trasy jest w 70 Co? dla mnie to jest niepojete. tymczasem w takich ..... pominmy kraj autostrad .... w CH wpadasz na PUSTA autostrade za ktora placisz 120pln/rok i jedziesz sobie spokojnie te 120km/h bez zwezen, ograniczen, korkow - w tych okolicznosciach utrzymanie sredniej 100km/h nie stanowi zadnego problemu a spalanie GT wynosi 9l/100km. (paliwa tanszego niz u nas)
krotko mowiac zmierzam do tego ze jesli np. w D mieli by takie drogi jak u nas to rowniez by byla wolna amerykanka i jedna wielka gonitwa i ciuciubabka z policja, wyprzedzanie na trzeciego itd.

Przepisow mozna przestrzegac jesli sa stworzone ku temu warunki.

pamietam jak na poczatku lat 90 bylem pierwszy raz z mama samochodem w austri: babka w pensjonacie pyta sie nas - ile macie km do domu ? my na to - 1300km, ona - to pewnie z 12 godzin jechaliscie ? , my SZOK jakie dwanascie prawie dobe.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 03 Czerwiec 2010, 21:12 wys艂ane przez 107KOMPRESOR » Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #18 : Czwartek, 03 Czerwiec 2010, 22:17 »

jesli do tego wiekszosc trasy jest w 70 Co?


dla mnie tak naprawd臋 niepoj臋te jest, dlaczego jest to 70km/h
niekt贸re znaki sa tak bzdurnie poustawiane, ze g艂owa ma艂a.
Na mojej trasie do pracy mam taki przyk艂ad wjerzdzam w teren zabudowany, po prawo i po lewo pola
Wyje偶dzam z terenu zabudowanego: domek przy domku i dzieciaki na drodze
I jak tu przestrzega膰 przepis贸w Co?
Zapisane

dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #19 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 10:07 »

Macie racje. I moja teoria pokrywa sie w sumie z Twoja. Nie wzialem tylko pod uwage "okolicznosci" drogowych czyli fatalnych drog w PL. To niestety wplywa na poziom stresu a przez to na kierowcow, ktorzy chca szybciej przejechac nieznosny odcinek drogi. Wtedy to zaczynaja ciac ile wlezie. Tak czy inaczej to co ja moge powiedziec to, to ze za kazdym razem kiedy jestem w PL widze postep w kwestii kultury. Raz ze przynajmniej w regionie slaskim drogi coraz lepsze i jest ich coraz wiecej to kultura jazdy idaca za tym faktem podnosi sie wyrazie. Nieczesto widze kogos jadacego mocno przekraczajac limity predkosci czy zajezdzajacych sobie dorge kierowcow. Pozostaje jeszcze kwestia jazdy srodkowym pasem czego nie moge zniesc. To w NL nie wystepuje ale wystarzczy ze zblize sie w DE do granicy z PL i juz pelno rodakow jadacych w ten sposob. I nie wytlumaczysz im ze przeciez moga zjechac na prawy, a jak tam bedzie za chwile tir to sie go wyprzedza i ponownie zjezdza na prawy. Ehhh ... wniosek jest jeden. Jesli tempo rozrostu drog zachowa sie w dotychczasowym tempie (przynajmniej tak jak na slasku) to jestesmy w stanie dorownac do standardow europejskich w ciagu nastepnych 20 lat. A to juz jest nie tak daleki termin.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: