Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: nasze przygody na drodze  (Przeczytany 23312 razy)
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #20 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 12:58 »

Cytuj
jestesmy w stanie dorownac do standardow europejskich w ciagu nastepnych 20 lat.

rzeczywiscie juz tuz tuz lol

ja ne te "autostrady" w PL patrze dosc sceptycznie. teraz place 13pln/60km biorac to pod uwage za trase ok 720km zaplace w jedna strone ok 150pln tyle bedzie kosztowal mniej wiecej przejazd przez PL dla mnie to skandal i zlodziejstwo ktore spowoduje ze drogi krajowe wcale nie beda mialy lzej, tym bardziej ze samochodow, nie tylko stojacych na parkingach, przybywa.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #21 : Pi膮tek, 04 Czerwiec 2010, 13:16 »

No cos w tym jest. Ja juz na ta chwile jak mysle ze A4 cala bedzie platna za 2 lata to ciarki mi chodza po skorze. Bo przeciez cala NL to jedna wielka autostrada, to samo DE i nic sie nie placi. Tzn placi sie ale inaczej bo w podatku drogowym. A w PL chca takie ceny zrobic ze szok. Ja wlasnie okolo 150zl bede musial placic za przejazd do i z powrotem przez A4 Smutny. No ale tak to w sumie jest. W PL placi sie 19% podatku, w NL 40%, w PL przy duzych zarobkach chyba cos kolo 30% w NL 52%. Podatek drogowy niby w PL jest w paliwie, ale sa to groszowe sprawy, w NL placic trzeba od mojego auta az 100-120e na miesiac! W PL kupujac auto placisz tylko podatek 21% od auta w NL placisz to samo + podatek BPM czyli podatek od wzbogacenia (tak tak heheh) ktory dla Bravo wynosi okolo 5000E.

Te wszystkie potezne kwoty ida przede wszystkim na drogi. Jak gdzies tylko po zimie zobaczylem dziure to w ciagu tygodnia jej nie bylo i w wiekszosci przypadkow nie zalatana tylko polozona nowa nawierzchnia na odcinku 10 metrow. W PL sie malo placi ale i tez malo jest pieniedzy potem. Niestety powodem tego ze sie malo placi sa male pensje i to te musza wzrosnac zeby zaczelo sie zyc lepiej.

No jeszcze jeden dochodzi watek a mianowicie watek korupcji, ktora w PL wystepuje na bardzo duza skale. Wszedzie sie slyszy jeszcze hasla typowo z komuny czyli "a nie da sie tego zalatwic inaczej", "a moze jakos to zalatimy" "masz kontakt z tym, on potrafi to i ma kontakt z tym". Dopoki te generacjie nie wyziona ducha i jeszcze kilka po nich to doputy nic sie nie zmieni. Mentalnosc polska jest bardzo silna i nie wiem ile dokladnie generacj trzeba zeby wreszcie nastaly inne czasy.

Uff ale sie rozpisalem. Mam nadzieje ze nikogo nie urazilem tym co napisalem. napisalem to tylko patrzac na Polske z zewnatrz, z innej perspektywy. Niestety "od tej strony" Polska nie jest juz taka fajna jaka zawsze mi sie wydawala i jaka nam wmawiano.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #22 : Sobota, 05 Czerwiec 2010, 01:43 »

No ale tak to w sumie jest. W PL placi sie 19% podatku, w NL 40%, w PL przy duzych zarobkach chyba cos kolo 30% w NL 52%. Podatek drogowy niby w PL jest w paliwie, ale sa to groszowe sprawy, w NL placic trzeba od mojego auta az 100-120e na miesiac! W PL kupujac auto placisz tylko podatek 21% od auta w NL placisz to samo + podatek BPM czyli podatek od wzbogacenia (tak tak heheh) ktory dla Bravo wynosi okolo 5000E.

no to ja z mojego podworka.. ;-) w CZ placi sie 15% podatku dochodowego, wszystkie autostrady kosztuja 1200 koron (ok 180zl) / rok (a dokladniej to na 14 miesiecy) i mozna sobie jezdzic do woli (a jest po czym). podatek vat przy kupnie auta to 19%...

dthdth - jak juz zrobia a4 platna, to sobie policz czy Ci nie wyjdzie taniej kupic 10 dniowej lub miesiecznej winiety w czechach i sobie w ten sposob na slask dojechac.. ;-)
Zapisane
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #23 : Sobota, 05 Czerwiec 2010, 17:06 »

Dzieki za podpowiedz. Jak bedzie to sie zobaczy za pewnie dopiero cos kolo 2 lat. Na ta chwile nie zamierzam sie zameczac mysleniem na ten temat.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
Strony: 1 [2]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: