Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Sprz臋g艂o - usterki, diagnoza, naprawa, regulacja linki  (Przeczytany 388533 razy)
szalik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 26


« Odpowiedz #360 : Czwartek, 21 Maj 2015, 20:13 »

dok艂adnie wymieniaj komplet - kt贸ry rocznik bolidu ?
2007, przez pierwsze 5 lat jezdzil codziennie ok 100 km do pracy i z powrotem. Tak wiec przebieg duzy, ale glownie poza miastem
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #361 : Pi膮tek, 22 Maj 2015, 11:06 »

dok艂adnie wymieniaj komplet - kt贸ry rocznik bolidu ?
2007, przez pierwsze 5 lat jezdzil codziennie ok 100 km do pracy i z powrotem. Tak wiec przebieg duzy, ale glownie poza miastem
Komplet sprzeg艂a 300-350 zeta. Robota drugie tyle. Nie ma sensu grzebac w tym znowu za p贸艂 roku, a oryginalny docisk jest poprostu fabrycznie schrzaniony. To, 偶e u Ciebie wytrzyma艂 az tyle wynika ze sposobu eksploatacji i 艂agodnego traktowania sprzeg艂a ale to lada chwila peknie. W samochodzie mojej zony jakie艣 pi臋c tys km temu doci艣k strzeli艂 jak z艂apa艂a kangura przy ruszaniu pod g贸r臋. Na razie trzyma sie na 2 blaszkach i delikatnie sie slizga pod duzym obci膮偶eniem ale lada chwila poleci reszta wiec szykuje si臋 juz na wymian臋.
Zapisane
szalik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 26


« Odpowiedz #362 : 艢roda, 10 Czerwiec 2015, 15:02 »

No to sprz臋g艂o wymienione, przy okazji olej w skrzyni.

Wszystko by艂oby pi臋knie, gdyby nie to, 偶e dzie艅 po tym przesta艂 mi wchodzi膰 "wsteczny", a 2ka i 4ka te偶 tylko czasami ;-) Podjecha艂em z powrotem do mechanika, okaza艂o si臋 ze linki przy skrzyni bieg贸w (chyba dobrze to nazywam) by艂y 藕le wci艣ni臋te i nie wytrzyma艂y za d艂ugo.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #363 : 艢roda, 10 Czerwiec 2015, 20:17 »

partacz  J臋zyk
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
szalik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 26


« Odpowiedz #364 : Czwartek, 11 Czerwiec 2015, 16:21 »

partacz  J臋zyk

No niby tak... ale zrehabilitowa艂 si臋, bo za drugim razem jak mu samoch贸d podwioz艂em to uda艂o mu si臋 za艂atwi膰 z rozbitka linke do regulacji kierunku wentylacji i naprawi膰 mi te, jak 偶e wa偶n膮 latem, rzecz U艣miech
Zapisane
Tomai
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« Odpowiedz #365 : Sobota, 15 Sierpie艅 2015, 18:13 »

Witam szanownych klubowiczy, kupili艣my 107 jakie艣 4 miesi膮ce temu. Rocznik 2007 silnik 1.0, przebieg 109 ty艣.
Od jakiego艣 czasu na zimnym silniku biegi baardzo ci臋偶ko wchodz膮 ( a przecie偶 lato jest ). Wsteczny zgrzyta. Na ciep艂ym silniku wszystkie problemy znikaj膮. Zgodnie z tym co znalaz艂em na tym forum, ustawi艂em prawid艂owy skok peda艂u na 14 cm, nast臋pni臋 podkr臋ci艂em link臋. Nie pomog艂o. Wczoraj wymieni艂em olej w skrzyni. Nie pomog艂o.
 Czy co艣 mog臋 jeszcze zrobi膰 ?
Czy po prostu komplet sprz臋g艂a jest ju偶 do wymiany ?
Zapisane
Jacwing
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 95


« Odpowiedz #366 : Sobota, 15 Sierpie艅 2015, 21:32 »

Jakie艣 odg艂osy przy wysprz臋glaniu objawy po艣lizgu s膮 ?Przebieg s艂uszny ja wymienia艂em przy 47 kkm ale nie ma co si臋 sugerowa膰 zalezy jak kto go doje偶dza艂.
Zapisane
Tomai
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« Odpowiedz #367 : Sobota, 15 Sierpie艅 2015, 21:50 »

Brak objaw贸w po艣lizgu, jak nacisn臋 sprz臋g艂o na postoju to s艂ycha膰 jakie艣 ciche chrobotanie. ( w sumie dziwne bo np. w Mazdzie MX-5 mam dok艂adnie odwrotnie- chrobotanie na puszczonym sprz臋gle )
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #368 : Sobota, 15 Sierpie艅 2015, 23:49 »

moim zdaniem poszed艂 docisk .... moje sprzeg艂o sie nie slizga艂o a wsteczny zgrzyta艂
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Tomai
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« Odpowiedz #369 : Niedziela, 16 Sierpie艅 2015, 00:29 »

A dlaczego na ciep艂ym silniku brak objaw贸w ?
Zapisane
Tomai
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« Odpowiedz #370 : Niedziela, 16 Sierpie艅 2015, 19:22 »

Ok, dosz艂y nowe objawy, jakie艣 wibracje po wrzuceniu oboj臋tnie jakiego biegu, tak偶e zam贸wi艂em komplet Exedy i tyle.... U艣miech
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #371 : Niedziela, 16 Sierpie艅 2015, 21:21 »

i uszczelniacze tez do skrzyni ..... dasz 60z艂 ale jedna robota !!!! pami臋taj bo to wazne
 
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #372 : Poniedzia艂ek, 17 Sierpie艅 2015, 09:12 »

Przy takim przebiegu i objawach mo偶e to byc tez kwestia wytartych wodzik贸w w mechanizmie zmiany bieg贸w.
Zapisane
Tomai
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« Odpowiedz #373 : Poniedzia艂ek, 17 Sierpie艅 2015, 18:38 »

i uszczelniacze tez do skrzyni ..... dasz 60z艂 ale jedna robota !!!! pami臋taj bo to wazne
 


konkretnie, jakie uszczelniacze ?
Zapisane
Jacwing
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 95


« Odpowiedz #374 : Poniedzia艂ek, 17 Sierpie艅 2015, 20:44 »

Kolegom chodzi o uszczelniacze na p贸艂osiach nap臋dowych bo po ich wyj臋ciu z skrzyni najprawdopodobniej zaczn膮 ciec chocia偶 ja u siebie nie wymienia艂em ich bo rozpie艂em manszety na przegubach wewn臋trznych tj.tych bli偶ej skrzyni ale jak kto woli.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #375 : Poniedzia艂ek, 17 Sierpie艅 2015, 23:48 »

ale kolega ma przebieg ponad 100tys wiec moze warto wymienic

Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #376 : Poniedzia艂ek, 07 Wrzesie艅 2015, 14:58 »

Witam, mam pytanie czy w naszych samochodach (skrzynia manualna i skrzynia p贸艂automatyczna) jest to samo sprzeg艂o ?
dzwoni艂em do serwisu posiadam p贸艂automata i powiedzieli mi 偶e sprz臋g艂o jest to samo co w manualu to prawda ? niby tylko numerami si臋 r贸偶ni pytam poniewa偶 czeka mnie wymiana
Zapisane
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #377 : Niedziela, 27 Wrzesie艅 2015, 23:14 »

Na moje sprz臋g艂o te偶 przysz艂膮 pora. Tak mi si臋 wydaje. Nieca艂e 50k najechane (2006 rocznik). Ciekawostka.
Sprz臋g艂o dosta艂o klasycznych objaw贸w. 艢lizga艂o si臋 jak g艂upie. Obroty wyj膮, a auto nie idzie i nagle... Problem usta艂 bez 偶adnej ingerencji mechanicznej.
Sprz臋g艂o si臋 nie 艣lizga, samoch贸d przyspiesza normalnie, za to zacz臋艂y o wiele ci臋偶ej wchodzi膰 biegi. Zw艂aszcza jedynka oraz wsteczny zgrzyta. Zauwa偶y艂em te偶, 偶e auto zacz臋艂o si臋 troch臋 bardziej trz膮艣膰 ni偶 normalnie. Czy to mo偶liwe, 偶e przez ko艅cz膮ce si臋 sprz臋g艂o przenoszone s膮 wibracje do kabiny?
Co jest przyczyn膮 chwilowej "naprawy"? Wydawa艂o mi si臋, 偶e jak sprz臋g艂o si臋 艣lizga to ju偶 myk myk do mechanika, a tu taka odmiana.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #378 : Poniedzia艂ek, 28 Wrzesie艅 2015, 13:44 »

Na moje sprz臋g艂o te偶 przysz艂膮 pora. Tak mi si臋 wydaje. Nieca艂e 50k najechane (2006 rocznik). Ciekawostka.
Sprz臋g艂o dosta艂o klasycznych objaw贸w. 艢lizga艂o si臋 jak g艂upie. Obroty wyj膮, a auto nie idzie i nagle... Problem usta艂 bez 偶adnej ingerencji mechanicznej.
Sprz臋g艂o si臋 nie 艣lizga, samoch贸d przyspiesza normalnie, za to zacz臋艂y o wiele ci臋偶ej wchodzi膰 biegi. Zw艂aszcza jedynka oraz wsteczny zgrzyta. Zauwa偶y艂em te偶, 偶e auto zacz臋艂o si臋 troch臋 bardziej trz膮艣膰 ni偶 normalnie. Czy to mo偶liwe, 偶e przez ko艅cz膮ce si臋 sprz臋g艂o przenoszone s膮 wibracje do kabiny?
Co jest przyczyn膮 chwilowej "naprawy"? Wydawa艂o mi si臋, 偶e jak sprz臋g艂o si臋 艣lizga to ju偶 myk myk do mechanika, a tu taka odmiana.

Z pekni臋tym dociskiem tak czasem bywa. Pewnie pod mocnym butem na 3,4 biegu pod g贸r臋 bedzie sie 艣lizga膰. U mnie np. od pieciu tys km je偶d偶e z pekni臋tym dociskiem. Na poczatku troche sie 艣lizga艂o i zacze艂o inaczej brac przy ruszaniu (poszarpuje). Nie je偶d偶臋 nim jednak w trasy ani po g贸rach wiec nie mam pracia na wymiane. Jak padnie na amen to najwy偶ej go zholuje te 15-20 km, bo dalej od domu nie odje偶d偶a. NA razie nie ha艂asuje i 艣lizga si臋 ledwie wyczuwalnie.
Zapisane
danio
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 1


« Odpowiedz #379 : Poniedzia艂ek, 28 Wrzesie艅 2015, 20:09 »

Witam te偶 jestem u偶ytkownikiem 107 :} Rocznik 2008 przebieg 49 Kkm. Wczoraj wieczorem odpalam samoch贸d wysprz臋glam i s艂ysze jak by kto艣 dwie puszki po piwie wrzuci艂 mi do miejsca na skrzynie i sprz臋g艂o. D藕wi臋k przy wci艣ni臋tym sprz臋gle przypomina艂 hurgotanie lekkie tarcie metalu o  metal. Na p贸艂sprz臋gle d藕wi臋k ten zanikia艂. Wsteczny zgrzyta艂 strasznie a biegi wchodzi艂y jak w traktorze albo i gorzej. Ka偶dy bieg musia艂em wbi膰 nawet nie wrzuci膰 manewruj膮c przez chwile.  Wsteczny mog艂em wrzuci膰 tylko przy wy艂膮czonym silniku. Zmiana sprz臋g艂a Valeo polecacie ? Czy macie mo偶e jakie艣 inne typy tak do 400z艂.


Pozdrawiam forumowicz贸w. Dzie艅dobry
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: