Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Sprz臋g艂o - usterki, diagnoza, naprawa, regulacja linki  (Przeczytany 389229 razy)
kamil263
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 45


« Odpowiedz #40 : Czwartek, 18 Marzec 2010, 10:55 »

czy kto艣 pr贸bowa艂 sam wyregulowa膰 sprz臋g艂o i wie gdzie si臋 znajduje ta regulacja i jak to si臋 robi u mnie objaw jest taki 偶e sprz臋g艂o bierze dopiero pod sam koniec poza tym wszystko ok biegi wchodz膮 p艂ynnie nic nie haczy.
Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #41 : Czwartek, 18 Marzec 2010, 14:19 »

a to jest auto z salonu?
by膰 mo偶e masz ju偶 przypalone sprz臋g艂o.
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #42 : Czwartek, 18 Marzec 2010, 22:04 »

nie w tym temacie nie pomoge, wiem ze jest regulacja ale nie wiem gdzie nie interesowalem sie bo moj mechanik zawsze mi wszystko ladnie ustawi. tak wiec tym razem maly odpada Smutny


edit: Regulacja linki sprz臋g艂a w tym temacie troche p贸藕niej kaliope
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 25 Pa藕dziernik 2012, 20:53 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
iai
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16


« Odpowiedz #43 : Poniedzia艂ek, 12 Kwiecie艅 2010, 23:14 »

moja historia sprz臋g艂owa wygl膮da艂a tak,

mro藕ny grudzie艅, wsiad艂am w艂膮czy艂am silnik.... i wysiad艂am go aygonka troch臋 od艣nie偶y... i na luzie spoko, wsiadam do samochodu... wciskam sprz臋g艂o... i s艂ysz臋, taki specyficzny stukot... (do艣膰 szybki) tu.tu.tu.tu.... puszczam sprz臋g艂o... cisza... wciskam sprz臋g艂o tukot... na biegu na luzie... na sprz臋gle tukot...

obdzwoni艂am wszystkim i wszyscy m贸wili to samo poczekaj niech sie zagrzeje.. przejdzie mu... czeka艂am i czeka艂am.. nic lepiej.. a przede mn膮 wyprawa na 50km za miasto...
jak juz przesta艂am p艂aka膰... U艣miech podjecha艂am na parking gdzie jacy艣 panowie odpalali sobie wzajemnie samochody i jeden przemi艂y poproszony o rade... a chyba si臋 zna艂... powiedzia艂 z艂owrogo: =艁O呕YSKO OPOROWE= prosz臋 pani... (dowiedzia艂am si臋 偶e w sumie to mog臋 na tym je藕dzi膰... ale b臋dzie tylko gorzej... i 偶eby raczej nie przesadza艂am)
pojecha艂am jeszcze do fachowc贸w... Toyoty Bielany, z p艂aczem uprosi艂am pana z serwisu, kt贸ry wyszed艂 do mnie na parking i potwierdzi艂 艂o偶ysko oporowe... do wymiany... ale powiedzieli ze to w ca艂o艣ci sprz臋g艂o wymieniaj膮... wycenili mi to ( na zam贸wienie) na kwot臋 w promocji na robocizn臋 na jakie nie pami臋tam juz 1800 pln... czy cos....
po przejechaniu oko艂o 100km na takim sprz臋gle zacz臋艂y mi ci臋偶ko wchodzi膰 biegi.. musia艂a podw贸jnie wysprzegla膰... ale i to juz p贸藕niej nie pomaga艂o...
a偶 w ko艅cu odstawi艂am samoch贸d do kolegi... i zacz臋艂am poszukiwania sprz臋g艂a oryginalnego, zamiennika鈥 regeneracji etc鈥 w mi臋dzy czasie m贸j tata wymontowa艂 sprz臋g艂o鈥 i si臋 okaza艂o 偶e do wymiany jest tylko docisk鈥 bo p臋k艂a w nim taka blaszka trzymaj膮ca jedna z trzech鈥 nie pami臋tam jak to si臋 nazywa鈥
1.   regeneracja 鈥 m贸j tata obje藕dzi艂 z tym dociskiem cala warszaw臋鈥 na 呕eraniu powiedzieli ze si臋 nie podejmuj膮 regenerowa膰, to zrobili ju偶 raz taki docisk i dwa razy ju偶 kole艣 by艂 na naprawie tzn gwarancyjnej鈥β ale na 呕oliborzu ko艂o ronda Rados艂awa 鈥瀊abki鈥 jest regeneracja i tam powiedzieli 偶e mog膮 to zrobi膰 i dadz膮 podw贸jnie gruba blaszk臋 i b臋dzie ok鈥 koszt regeneracji to chyba 200 pln max
2.   zamiennik鈥 na allegro mo偶na znale藕膰 ale kolega doradzi艂 mi 偶ebym nie kupowa艂a takich cz臋艣ci na allegro BO gdyby przyjecha艂o.. nie daj bo偶e co艣 innego鈥 nie pasuj膮cego to zong鈥 wiec zacz臋艂am obdzwania膰 znajomych mechanik贸w celem skorzystania i ich zni偶ek鈥 i teraz najlepsze.. : ja sama w intercarsie dosta艂am ni偶sz膮 cen臋 ni偶 znajomi 飦 tam mo偶na by艂o kupi膰 tylko komplet za chyba 1000pln鈥 inne sklepy鈥 niponcars, japacars鈥tc (w kt贸rym艣 z nich kupi艂am) kurde ju偶 nie pami臋tam ale obdzwoni艂a ca艂膮 warszawe鈥 i w ko艅cu na radzymi艅skiej (jak b臋dzie potrzebowali to znajd臋 adres i nazw臋 tej firmy) m贸j tata pojecha艂 tam z tym dociskiem i dobrali鈥 i kupi艂 w ko艅cu komplet za 720 pln (troch臋 wi臋kszy ten docisk鈥 i te blaszki grubsze鈥 ale pasuje, gra i chuczy..)
3.   orygina艂鈥 na zam贸wienie tylko ceny: docisk 700 pln, reszta nie pami臋tam ale gdyby chcie膰 kupi膰 komplet o oko艂o 1500 pln鈥

no m贸j tata z koleg膮 blacharzem鈥 wymienili mi ca艂o艣膰鈥 (bo podobno lepiej jest wymieni膰 ca艂o艣膰鈥) koszt wymiany鈥 gara偶owanie u kolegi blacharza, koszty dla taty na paliwo鈥 razem tzw robocizna 230 pln
czyli razem materia艂 i robocizna 950 pln
ustawili mi to sprz臋g艂o 偶eby bra艂o troszk臋 wy偶ej i tak jest chyba lepiej... na pocz膮tku鈥 wydawa艂o mi si臋 偶e jako艣 inaczej troszk臋 biegi wchodz膮鈥 ale si臋 wszystko dotar艂o鈥 i jest elegancko鈥 a wyj臋te 艂o偶ysko, tarcza i docisk z opcja regeneracji le偶y i czeka gdyby mia艂o si臋 jeszcze kiedy艣 przyda膰鈥

problem: stukanie na wci艣ni臋tym sprz臋gle鈥
rozwi膮zanie: jak to m贸wi膮 fachowcy 艂o偶ysko oporowe鈥 po mojemu 鈥瀌ocisk, tarcza鈥
moja sugestia: gdyby艣cie mieli wymienia膰 najlepiej gdyby艣cie zabrali uszkodzony docisk czy tam co艣 innego do dobrania zamiennika鈥β

zdj臋cia:

tak wygl膮da prawid艂owy docisk z tarcz膮



a tak wygl膮da m贸j p臋kni臋ty:







ech si臋 rozpisa艂am鈥 mam nadzieje 偶e b臋dzie to dla Was pomocne鈥

pozdrawiam anka

« Ostatnia zmiana: Wtorek, 13 Kwiecie艅 2010, 16:24 wys艂ane przez 107KOMPRESOR » Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #44 : Wtorek, 13 Kwiecie艅 2010, 14:19 »

moje pytanie brzmi, skoro wymienilas za 1800pln w serwisie to czemu tam nie pojechalas na "gwarancji" przeciez wymienili komplet i nie mialo sie to prawa rozwalic ??
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
iai
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16


« Odpowiedz #45 : Wtorek, 13 Kwiecie艅 2010, 15:56 »

po 1. to by艂o juz samochd贸 by艂 juz po gwarancji...

po 2. jak us艂ysza艂am cene to zrezygnowa艂am z naprawy w ASO... (znalaz艂am wydruki z ASO: same cze艣ci 艂acznie to koszt 1.439,80 pln +robocizna, wi臋c to chyba by艂o nawet wiecej ni藕 1800 pln)

po 3. ja kupi艂am cze艣ci w (NIPPON CAR A. SKRYCKI ul. Radzymi艅ska 221 Warszawa) za komplet za 755,25 pln + robocizna razem kosztowa艂o to 950 pln

Panowie... pad艂 mi docisk oryginalny... ASO powiedzia艂o ze za du偶o po mie艣cie je偶dz臋...

jak padnie... to si臋 bed臋 zastanawiac czy robic w aso, regenerowac czy znowu w艂o偶y膰 zamienik...
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #46 : Wtorek, 13 Kwiecie艅 2010, 16:13 »

spokojnie, spokojnie, cos nie doczytalem, myslalem ze robilas w ASO a potem padl po chwili docisk. u mnie z dociskiem nie bylo problemu, tylko lozysko padlo, ale ono wydawalo piski nie turkotalo. 755pln to dobra cena.






ps. wstawie zdjecia bedzie bardziej kolorowo Mrugni臋cie
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 13 Kwiecie艅 2010, 16:16 wys艂ane przez 107KOMPRESOR » Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
mat
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 518



« Odpowiedz #47 : Wtorek, 13 Kwiecie艅 2010, 21:47 »

To sprz臋g艂o to naprawde s艂aby punkt Trojaczk贸w, do艣膰 cz臋sta usterka wiec trzeba obchodzic si臋 delikatnie..
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #48 : 艢roda, 14 Kwiecie艅 2010, 10:15 »

To sprz臋g艂o to naprawde s艂aby punkt Trojaczk贸w, do艣膰 cz臋sta usterka wiec trzeba obchodzic si臋 delikatnie..

bo sprzeglem i skrzynia biegow trzeba umiec sie obchodzic Mrugni臋cie a gaz wciskac jak juz sie sprzeglo pusci, tak miedzy nami mowiac, chociaz pewnie kazdy to wie.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #49 : Poniedzia艂ek, 19 Kwiecie艅 2010, 12:43 »

a i tu si臋 mylisz cookie U艣miech.. fakt jest faktem 偶e 755 to normalna cena za sprz臋g艂o do trojaczka.. bo nie m贸wi膮c oczywi艣cie o ASO gdzie policz膮 ci horendalne pieni膮dze to je艣li mamy na my艣li tylko cz臋艣ci bez robocizny ceny wachaj膮 si臋 od 550 do 950 z艂 w zale偶no艣ci od producenta

no chyba 偶e masz na my艣li jak膮艣 u偶ywk臋 np z rozbitka..
Zapisane

U艣miech
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #50 : Poniedzia艂ek, 19 Kwiecie艅 2010, 16:22 »

Cookie, jasne ze ta cena nie jest normalna bo do GT tyle sprzeglo kompletne tyle kosztuje, jednak z drugiej strony jest to dobra cena bo w ASO jest x2 a zamiennik tanszy jest trudno znalesc. i tu pytanie do Pietrasa gdzie Ty widziales komplet za 550pln??
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #51 : Wtorek, 20 Kwiecie艅 2010, 07:30 »

Cookie, jasne ze ta cena nie jest normalna bo do GT tyle sprzeglo kompletne tyle kosztuje, jednak z drugiej strony jest to dobra cena bo w ASO jest x2 a zamiennik tanszy jest trudno znalesc. i tu pytanie do Pietrasa gdzie Ty widziales komplet za 550pln??
Ano w艂asnie - sprz臋g艂o do samochodu o 3 klasy drozszego jest w podobnej cenie albo i ta艅sze- i to dla mnie nie jest normalne.
To pewnie zas艂uga ma艂ej ilo艣ci trojaczk贸w na drogach i w sumie kr贸tkiej ich historii. W ko艅cu najstarsze maj膮 zaledwie 4 lata i nieliczne sztuki wymagaja wymiany sprzeg艂a. Ciekaw jestem czy zestaw do trojaczk贸w r贸zni sie czym艣 od tego stosowanego w yarisie. Mi ciagle chodzi po g艂owie podmian skrzynki na yarisowa bo jak dla mnie orginalana jest zbyt d艂uga i nie do wykorzystania w naszych warunkach drogowych, a za granice sie trojaczkiem nie wybieram.
Zapisane
depro
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 1


« Odpowiedz #52 : Pi膮tek, 14 Stycze艅 2011, 11:12 »

no i temat sprz臋g艂a zako艅czony jak dla mnie U艣miech  kr贸tko m贸wi膮c jestem po wymianie.

przy okazji wymiany okaza艂o sie, 偶e jest zakamuflowana (jak sam przyzna艂 cz艂owiek sie ca艂e 偶ycie uczy i g艂upim umiera) regulacja mechaniczna kt贸rej wcze艣niej nie by艂o wida膰 i Pan Olek (zaufany mechanik - odpowiedzialny za serwisowanie mojego pad艂a) powiedzia艂 po dokonaniu pomiar贸w tarczy, 偶e uby艂o jej tylko 1mm i generalnie ma jeszcze chwile 偶ywota i regulacj膮 by艣my to za艂atwili jednak zdecydowa艂em sie w艂o偶y膰 now膮 tarcze tym bardziej,  偶e wszystko by艂o rozpaprane. do tego doszed艂 nowy/stary docisk i nowe 艂o偶ysko oporowe, poprzednie uleg艂o destrukcji. sprz臋gie艂ko teraz chodzi jak malowane U艣miech i jest rozwi膮zanie na przysz艂o艣膰 w postaci regulacji.

podsumowuj膮c nie decydujcie sie pochopnie na nowe "sprz臋g艂o"  najpierw sprawdzcie mo偶liwo艣膰 regulacji.

pozdrawiam
ma艂y



Witam Serdecznie,

Kompresor 107 czy m贸g艂by艣 napisa膰 troch臋 wi臋cej o tym gdzie dok艂adnie szuka膰 regulacji sprz臋g艂a.
Obawiam sie, 偶e poza ASO mog臋 mie膰 problem ze znalezieniem kogo艣 kto podejmie sie takiej regulacji.
No chyba 偶e kto艣 jest w stanie poleci膰 mi jaki艣 dobry warsztat w Warszawie gdzie mog臋 bez obawy odda膰 samoch贸d na tak膮 regulacj臋.

Pozdrawiam,
Depro
Zapisane
rofag
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2



« Odpowiedz #53 : Niedziela, 16 Stycze艅 2011, 19:28 »

czy kto艣 z Was wymienia艂 ju偶 sprz臋g艂o w C1?
Mam 15szt C1 i w trzech wymienilem sprzeg艂o - pierwsze po roku, drugie po 2 latach a trzecie po 1.5 (kazde w innym egezmplarzu)
Tarcza i docisk w kazdym wygladaja bardzo ladnie , natomiast 艂o偶ysko oporowe (dociskaj膮ce s艂oneczko) KAZDE ma pekniety uchwyt - jest pekniecie na zalamaniu. Generalnie lozysko pracuje przod/tyl ale zastanawiam sie czy przypadkiem nie jest wina w/w lozyska.
Objawy sa zawsze takie same. Auto jezdzi, nic sie nie dzieje i nie wskazuje na zuzycie sprzegla.
Nagle przy odpaleniu samochodu nie chca wchodzic biegi - dopiero na zgaszonym silniki mozna wlaczyc bieg. Auto wtedy po uruchomieniu samo jedzie na wcisnietym biegu.
Czy ktos mial taka przygode ?
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 17 Stycze艅 2011, 00:02 wys艂ane przez rofag » Zapisane
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #54 : Poniedzia艂ek, 17 Stycze艅 2011, 01:10 »

!!! Rozwi膮zanie problem贸w ze sprz臋g艂em !!! :

Wymieni膰 na wi臋ksze (190mm zamiast 180mm) oraz z solidniejszym dociskiem.

Nr Toyoty:

Orygina艂:
Tarcza    - 31250-0H010
Docisk    - 31210-0H010

Po modyfikacji:
Tarcza   - 31250-0D081
Docisk   - 31210-0D060

艁o偶ysko pozosta艂o bez zmian.
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 17 Stycze艅 2011, 01:32 wys艂ane przez 321filip » Zapisane
rofag
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2



« Odpowiedz #55 : Poniedzia艂ek, 17 Stycze艅 2011, 01:45 »

... montuje od YARISa
pytanie czy tak uszkodzone lozysko moze byc wada fabryczna
i czy mozee powodowac uszzkodzenie szprzegla - chociaz moim zdanie Tarcza i Docisk sa przyzwoite
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #56 : Poniedzia艂ek, 17 Stycze艅 2011, 09:06 »

...o dobra informacja 偶e da si臋 w艂o偶y膰 wi臋ksze sprz臋g艂o U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #57 : Poniedzia艂ek, 17 Stycze艅 2011, 23:50 »

Rofag, witam krajana -> czasami widuj臋 Twoje auta na rogu Moniuszki i Piotrkowskiej U艣miech

(nawet za awatar masz chyba foto z piotrkowskiej)

Sprz臋g艂o wad膮 fabryczn膮 nie jest, wi臋c je艣li tylko zepsuje si臋 podczas trwania gwarancji to powinno si臋 naprawi膰  w ramach gwarancji. Je艣li nie to naprawa b臋dzie p艂atna, ale w ASO Nordy艅ski wykonamy takow膮 us艂ug臋 i na pewno b臋dziesz zadowolony z warunk贸w.
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 17 Stycze艅 2011, 23:55 wys艂ane przez ArcherPAF » Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
edv
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« Odpowiedz #58 : Poniedzia艂ek, 24 Stycze艅 2011, 10:48 »

mnie w yarisie wymienili 艂o偶ysko w ramach gwarancji, kr臋cili nosem ale powiedzia艂em 偶eby nie kombinowali... i wymienili, z nimi trzeba by膰 stanowczym, jak nie chc膮 wymieniac niech uzasadni膮 na pi艣mie.

czy kto艣 z Was wymienia艂 ju偶 sprz臋g艂o w C1?
Mam 15szt C1 i w trzech wymienilem sprzeg艂o - pierwsze po roku, drugie po 2 latach a trzecie po 1.5 (kazde w innym egezmplarzu)
Tarcza i docisk w kazdym wygladaja bardzo ladnie , natomiast 艂o偶ysko oporowe (dociskaj膮ce s艂oneczko) KAZDE ma pekniety uchwyt - jest pekniecie na zalamaniu. Generalnie lozysko pracuje przod/tyl ale zastanawiam sie czy przypadkiem nie jest wina w/w lozyska.
Objawy sa zawsze takie same. Auto jezdzi, nic sie nie dzieje i nie wskazuje na zuzycie sprzegla.
Nagle przy odpaleniu samochodu nie chca wchodzic biegi - dopiero na zgaszonym silniki mozna wlaczyc bieg. Auto wtedy po uruchomieniu samo jedzie na wcisnietym biegu.
Czy ktos mial taka przygode ?
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #59 : Wtorek, 25 Stycze艅 2011, 09:14 »


Witam Serdecznie,

Kompresor 107 czy m贸g艂by艣 napisa膰 troch臋 wi臋cej o tym gdzie dok艂adnie szuka膰 regulacji sprz臋g艂a.
Obawiam sie, 偶e poza ASO mog臋 mie膰 problem ze znalezieniem kogo艣 kto podejmie sie takiej regulacji.
No chyba 偶e kto艣 jest w stanie poleci膰 mi jaki艣 dobry warsztat w Warszawie gdzie mog臋 bez obawy odda膰 samoch贸d na tak膮 regulacj臋.

Pozdrawiam,
Depro

Na okeciu bodajze na ulicy dzia艂kowej 41 jest bardzo dobry spec od PSA- uczciwy i niedrogi ale przez to do艣膰 mocno ob艂ozony.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: