Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: ranking ASO - polecamy, przestrzegamy  (Przeczytany 42994 razy)
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« : Poniedzia艂ek, 05 Stycze艅 2009, 21:24 »

rozmowa o przegl膮dzie nasune艂a mi pomys艂 z rankingiem ASO, naszymi uwagami 偶yczeniami i komentarzami.

zapraszam do dyskusji聽 U艣miech

  ja by艂em tylko na 2 przegl膮dach w ASO z 107  U艣miech
na pierwszym tym darmowym jak jeszcze - nie wiem co tam sprawdzali, nie wiem co tam zrobili. moje zadanie by艂o proste odstawi膰 samoch贸d i potem go odebra膰  U艣miech poniewa偶 nie by艂 wtedy m贸j generalnie ola艂em temat ca艂kowicie.
drugi a raczej pierwaszy prawdziwy przegl膮d na 15kkm - totalne nieporozumienie - nie pami臋tam ile zap艂aci艂em, sprawdze fakture to napisze - odda艂em bude o um贸wionej porze, poniewa偶 mia艂em daleko do serwisu a zapowiedzieli 偶e d艂ugo to nie potrwa poczeka艂em i popatrzy艂em przez okienko - go艣膰 sie tak 艣pieszy艂 z przegl膮dem, 偶e masakra (ko艅czy艂a sie jego zmiana) z tego co widzia艂em wymienili tylko olej - przy czym tu te偶 艣miech na sali bo nie wiedzieli jaki olej zala膰 i przy mnie dyskutowali o tym co tam wla膰  Co? wlali byle co, bo sami nie wiedzieli co zrobi膰  :-\  - i na tym oleju sie sko艅czy艂o - NIC WI臉CEJ pr贸cz filtra oczywi艣cie.
nie b臋de ju偶 opowiada艂 jak to odbiera艂em samoch贸d przez godzine bo sie zmieni艂a ca艂a obs艂uga w salonie i sie moje zlecenie i kluczyki zagubi艂y MASAKRA  Z艂y napisze tylko, 偶e by艂 koniec pa藕dziernika a ja nie mam gara偶u, zrobili mi tak膮 niespodzianke, 偶e umyli mi dywaniki gumowe i mokre w艂o偶yli do 艣rodka od czego zmok艂a ca艂a wyk艂adzina SUPER!!!  :-[
generalnie odradzam tego allegrowicza - INTERVAPO GDA艃SK

a tak na marginesie tyle sosu za przegl膮d i brak wymiany filtra powietrza za 30pln kt贸ry po 15kkm na polskich drogach jest jednym wielkim syfem to kpina  Co?


i na tym sko艅czy艂a sie moja przygoda z w/w ASO

pozdrawiam
ma艂y


« Ostatnia zmiana: 艢roda, 07 Stycze艅 2009, 22:17 wys艂ane przez 107KOMPRESOR » Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #1 : Wtorek, 20 Stycze艅 2009, 10:03 »

Witam

Proponuje zrobi膰 spis serwis贸w (ASO i reszta) kt贸re polecamy i kt贸re odradzamy.

Serwis ASO Peugeot, Warszawa ul. Krakowska

-jest drogo
-kr臋c膮 nosem je偶eli chcesz patrze膰 na r臋ce mechanikowi
-nie 艣piesz膮 si臋 z robot膮
-nie id膮 na r臋k臋 klientowi, nie chcieli wymieni膰 piszcz膮cych klock贸w (tak klocki nie podlegaj膮 gwarancji, ale nie podlegaj膮 z tego powodu je艣li si臋 zu偶yj膮 a nie 偶e wydaj膮 dziwne d藕wi臋ki)
-ceny podane przez telefon s膮 mniejsze ni偶 p贸藕niej faktycznie
-nie myj膮 auta

+serwis sprawia wra偶enie porz膮dnego
+wszystko udokumentowane
+gratisowa kawa i dobra poczekalnia
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #2 : Wtorek, 20 Stycze艅 2009, 12:08 »

Serwis ASO Peugeot, 艁贸d藕 ul. Snowalniana 2

-jest drogo
-kr臋c膮 nosem je偶eli chcesz patrze膰 na r臋ce mechanikowi
-nie 艣piesz膮 si臋 z robot膮
-ceny podane przez telefon s膮 mniejsze ni偶 p贸藕niej faktycznie (zawsze co艣 do艂o偶膮)

+serwis sprawia wra偶enie porz膮dnego
+wszystko udokumentowane
+gratisowa kawa i dobra poczekalnia
+zawsze pytaj膮 czy my膰 autko
+id膮 na r臋k臋 klientowi, zawsze da si臋 co艣 pogada膰.

Oczywi艣cie to obiektywna opinia... BO Moja subiektywna jest o wiele lepsza,ale to z powodu du偶ej liczby znajomych w ca艂ym salonie!



Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #3 : Wtorek, 20 Stycze艅 2009, 15:26 »

to jak chcecie mi powiedzie膰 偶e nikt nie by艂 jeszcze w serwisie i nie  ma zdania  Du偶y u艣miech
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Daniel
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #4 : 艢roda, 11 Marzec 2009, 13:14 »

Witam,
Dzwoni艂em dzisiaj na Al. Jerozolimskie ( Warszawa) i tam przegl膮d po 15k z wymian膮 oleju kosztuje niby 399 brutto.
Czy komu艣 uda艂o si臋 zrobi膰 w autoryzowanej stacji taniej?
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #5 : 艢roda, 11 Marzec 2009, 14:27 »

Witamy,
-> http://c1aygo107.net/index.php?topic=24.30

tutaj masz odpowiedni temat o cenach przegl膮d贸w:
-> http://c1aygo107.net/index.php?topic=83.0

a tu jeszcze 2 zdania w temacie:
http://c1aygo107.net/index.php?topic=29.0

a jak by艣 by艂 totalnym leniem i nie chcia艂o Ci sie tego wszystkiego czyta膰 to ja da艂em 339pln za przegl膮d kt贸ry opisa艂em w tym w膮tku Mrugni臋cie

pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Daniel
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #6 : 艢roda, 11 Marzec 2009, 14:48 »

W艂a艣nie widzia艂em i zaraz poczytam, ja za to jestem zwalony cen膮 ubezpieczenia.
Jako 偶e bank jest w dowodzie to mia艂em ograniczon膮 ilo艣膰 firm ubezpieczeniowych.
W salonie ubezpiecza艂em w zesz艂ym roku za 2050 PLN komplet, dzwoni臋 dzisiaj do Allianz a pani mi wyliczy艂a z 10% zni偶k膮 2400!!! pomy艣la艂em, czyli wi臋cej ni偶 rok temu za n贸wk臋. Zadzwoni艂em do agenta z salonu i poda艂 mi kwot臋 tego samego ubezpieczenia 1411 PLN!!!

A jeszcze pytanie, bo w tamtych w膮tkach jako艣 nie zauwa偶y艂em.
W kt贸rej stacji robi艂e艣 przegl膮d?
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 11 Marzec 2009, 14:51 wys艂ane przez Daniel » Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #7 : 艢roda, 11 Marzec 2009, 16:11 »

nie podrodze dla Ciebie Mrugni臋cie w Gda艅sku w Intervapo 2.5roku temu.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Daniel
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #8 : 艢roda, 11 Marzec 2009, 16:18 »

Aaaa nach Danzig, to mo偶e w ciep艂ym sezonie  Du偶y u艣miech

Zapisane

Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #9 : Sobota, 14 Marzec 2009, 19:47 »

Hehe U艣miech to teraz moja kolej J臋zyk

Jako ze jestem bylym pracownikiem Peugeot Center-Mot Sopot U艣miech a teraz Skody powiem wam jak to wyglada ze strony serwisu a nie klienta U艣miech :

Przyjezdzacie na serwis , dzien dobry i te sprawy , Pan umowiony , Tak tak , sraty taty zabezpieczanie samochodu itd. otwarcie zlecenia. Jesli nie ma zadnych uwag wjezdzamy autem na serwis i sie zaczyna:

Przeglad po 15 tys km nie obejmuje niczego poza wzrokow膮 ocen膮 samochodu od spodu ,silnika,uk艂adu nap臋dowego itd. (WIZUALNIE!) nie robi sie zadnych testow amortyzatorow, patrzenia na f. powietrza, 艣wiece zap艂onowe itp. rzeczy. Zlewa sie stary olej , wymienia F. oleju , sprawdza o艣wietlenie , klakson i Heja koniec przegladu. Przeglad po 15 tys. jest od jak to do niedawna bylo "bezplatnych" przegladow rozbudowany o wlasnie olej i f. oleju . Koszta hmm..

399 zl z tego jesli mnie pamiec nie myli to koszt RYCZA艁TOWEGO PRZEGLADU NA OLEJU P脫艁SYNTETYCZNYM(choc moge sie mylic i moze to nawet na syntetyku)
Kiedys bylo takie cos zaplanowane jak rycza艂ty dotyczace kilku podstawowych operacji we wszystkich modelach peugeota ale dosc szybko zaprzestano obowiazek stosowania tego bo w Warszawie za klocki z wymiana (czy przeglad badz wymiane rozrzadu) placono tyle samo co w Zamo艣ciu a wiadomo ze w Wawie mozna bylo wiecej wziac od klienta a w Zamo艣ciu nikogo nie bylo na to stac  (ale widac niektore serwisy do dzis kozystaja z tego systemu)

107KOMPRESOR niestety ale F. powietrza wg. producenta ma za艂o偶enie ze wytrzyma 60 ty艣 km (badz 4 lata o ile sie nie myle) Wiec na przegladach wczesniejszych nikt nawet nie ma obowiazku wymiany go chyba ze klient wyraznie o to poprosi i dodatkowo op艂aci U艣miech (ale to klient ma o to poprosic w tym wypadku J臋zyk ) dlatego go nie sprawdzano U艣miech

Naturalnie koledzy (a moze taka fajna czarna kolezanka J臋zyk ?? ) w INTERVAPOO przy przyjmowaniu zrobili b艂膮d bo powinni spytac sie jaki olej stosujemy czy p贸艂 czy full syntetyk i sprawa byla by jasna bo w tej kwesti to klient decyduje bo on p艂aci zw艂aszcza ze producent dopuszcza stosowanie p贸艂syntetyka! B艂臋dem te偶 bylo ze robili zamieszanie z tymi kluczykami o ktorych wspomniales U艣miech to bylo glupie z ich strony J臋zyk

Kwota hmm tak jak mowie tutaj kazdy ma inna ale powinni tez poinformowac ile to moze wyniesc U艣miech i sprawa  byla by jasna U艣miech
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #10 : Sobota, 14 Marzec 2009, 20:20 »

Dominikk, powiem tak by艂em w Intervapo 3 razy w serwisie, pierwszy raz mia艂em ma艂y problem z 306 i powiem tak, by艂em bardzo zadowolony - znale藕li miejsce tak z marszu, pomogli mi naprawili co trzeba i skasowali adekwatnie do pracy - mi臋dzy innymi te pozytywne do艣wiadczenia sk艂oni艂y mnie do zakupu 107 w艂a艣nie u nich i do przyjazdu na 2 przegl膮dy (w tym ten darmowy o kt贸rym nic nie powiem) ale ten na 15kkm to by艂a kpina - totalnie im nie posz艂o i mi te偶 bo musia艂em suszy膰 sobie wyk艂adzine Smutny
co do filtru powietrza to wiem to nie jest ich wina, maj膮 swoje wytyczne i tyle. teraz nawet w powa偶nych furach jak sti nie wymienia sie filtru powietrza na ka偶dym przegl膮dzie cho膰 uwa偶am 偶e to bzdura.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #11 : Sobota, 14 Marzec 2009, 23:13 »

Bo to jest bzdura i istny poscig jaki producent na co da wiecej gwarancji.. Akurat filtr powietrza moim skromnym zdaniem jesli jezdzi sie po normalnych drogach nie pisakowych to 15 tys spokojnie wytrzymuje, ale tutaj jako lepszy przyklad podam ROZRZAD! Skoda podaje w ksiazeczce serwisowej klienta ze rozrzad w zaleznosci od silnika wymieniac przy max przebiegu (i tu w zaleznosci od silnika) 90.000 , 120,000 , 150,000 tys km. !!! To jest kretynizm bo powyzej 90.000 km przebiegu czesto te paski sie zrywaja!!! a skoda daje gwarancje na rozrzad na 2 lata badz wlasnie 90.000 km! Teraz przychodzisz do mnie jako klient na serwisie i mowisz ze chcesz przeglad na 90.000 km. Oki mowie ze zalecamy wymiane rozrzadu czy zgadzasz sie . A Ty na to : Czemu? przeciez w instrukcji obslugi pisze ze rozrzad wymieniamy przy 150.000 km... I co ja moge na to? a przy 110.000 km strzela Ci pasek , masz slinik do wymiany jak bedzie duzy pech i do kogo przyjedziesz? Do mnie... Ja odesle Cie do skody , skoda powie ze mozesz sie 膰lamka膰 , wiec znow do mnie wrocisz ze byles ostatnio na przegladze... I tak sprawa bedzie toczyla sie miesiacami, i stracimy wiele nerwow. Wiec do czego d膮偶e... To jest MARKETING! Podawanie czasem niemal nierealnych rzeczy, osi膮g贸w (jak w peugeot 407 HDI spalanie 4 litry na 100km  Du偶y u艣miech Du偶y u艣miech Du偶y u艣miech Du偶y u艣miech ) po to zeby sprzedac auto ale ze potem ma sie przez to mnostwo klopotow bo przyjezdzaja klienci z awantura juz jest malo istotne.

Na szczescie wielu klientow po dluzszej rozmowie i przedstawieniu naszych argumentow zgadza sie na wymiane rozrzadu U艣miech
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #12 : Sobota, 14 Marzec 2009, 23:15 »

marketing d藕wigni膮 handlu a manipulacja jej mechanizmem... niestety!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #13 : Sobota, 14 Marzec 2009, 23:38 »

na tym to wszystko polega to samo tyczy sie pralek , telewizorow, odkurzaczy itd. Tylko na samochody najwiecej sie narzeka bo to 2 najwazniejszy zaraz po mieszkaniu(domu) zakup w zyciu... Zwlaszcza jesli chodzi o te nowe auta...

Ja polecam serwis w Sopocie U艣miech bo znam chlopakow i wiem ze jak sie zawezm膮 to dadz膮 rade U艣miech napewno wiem ze JD Kulej nie daje rady J臋zyk bynajmniej nie dawal rok , dwa lata temu U艣miech Wiec serwis w Gdyni odradzam. Sopot i Gda艅sk (wspomniane Intervapoo) ida zawsze bardzoo bliska siebie na poziomie pierszej max 2 dziesiatki w Polsce (na jakies 70 serwisow) wiec widac ze nie jest tak tragicznie U艣miech
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #14 : 艢roda, 30 Grudzie艅 2009, 19:56 »

ASO Peugeot - Rybnik

- nie mam porownania, ale mysle, ze jest drogo ;-)
- nie widac co robi mechanik

+ mozna przyjechac z wlasnym olejem na wymiane przy przegladzie
+ auto tak wypucuja, ze szkoda wyjezdzac nim na droge.. ;-) (i te szyby bez zadnej smugi...)
+ pelna dokumentacja
+ w poczekalni darmowa kawa (szkoda, ze brak herbaty), TV, komputer z internetem i jakies niezabezpieczone Wi-Fi sie pa艂臋ta (ale to juz niekoniecznie z ASO, bo zasieg slaby ;P)



-jest drogo
-kr臋c膮 nosem je偶eli chcesz patrze膰 na r臋ce mechanikowi
-nie 艣piesz膮 si臋 z robot膮
-ceny podane przez telefon s膮 mniejsze ni偶 p贸藕niej faktycznie (zawsze co艣 do艂o偶膮)

+serwis sprawia wra偶enie porz膮dnego
+wszystko udokumentowane
+gratisowa kawa i dobra poczekalnia
+zawsze pytaj膮 czy my膰 autko
+id膮 na r臋k臋 klientowi, zawsze da si臋 co艣 pogada膰.
Zapisane
pszczolka
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #15 : Czwartek, 07 Stycze艅 2010, 15:20 »

ASO Peugeot - Kielce,
- obs艂uga mi艂a,
- wida膰 zainteresowanie klientem,
- terminy realne,
- koszty przyst臋pne (w miar臋),
- wykonanie zadowalaj膮ce,
- spychoterapii nie wida膰,
- obecno艣膰 przy us艂udze niemozliwa,
oczywi艣cie kawa, herbata, poczekalnia......
Zapisane

pszczolka
pepsicol
Go艣膰
« Odpowiedz #16 : Pi膮tek, 22 Stycze艅 2010, 19:55 »

TOYOTA Zdu艅ska Wola:

-mechanicy rodem z fso dla kt贸rych diesel jest wi臋ksz膮 tajemnic膮 ni偶 silnik turboodrzutowy
-szef mechanik贸w pomyli艂 艂a艅cuch rozrz膮du z paskiem i wymy艣li艂,偶e nie trzeba wymienia膰 !!!
-po wymianie oleju pourywana plastikowa os艂ona na silniku (zauwa偶y艂em dopiero w domu)
-pr贸ba odkr臋cenia anteny kombinerkami i jej zniszczenie po czym werdykt : nie da si臋 wykr臋ci膰
-przeprowadzenie kabla z napi臋ciem z bezpiecznik贸w do kabiny za 120 z艂 niechlujnie,kabel wisi nad peda艂ami po czym wchodzi pod os艂one !!!
-zabezpieczenie klem akumulatora przed korozj膮 (jaka艣 niewidzialna,bo ani 艣ladu ani na klemach)

generalnie nieporozumienie a nie serwis,zdecydowanie odradzam U艣miech
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #17 : Sobota, 23 Stycze艅 2010, 00:04 »

to samo napisz膮 w 艁odzi o AMXie i poradz膮, 偶eby je藕dzi膰 do zdu艅skiej J臋zyk


ale aso Toyoty AMX w Rzgowie pod 艁odzi膮 te偶 wam szczerze odradzam. Nie mog臋 napisa膰 dlaczego, ale wierzcie na s艂owo 艁ohoho
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #18 : Sobota, 23 Stycze艅 2010, 11:35 »

ASO - Hoofddorp - Holandia  lol A co ja tez swoje 2 klocki dodam U艣miech

Na poczatku bylem wkurzony, bo raz ze na auto czekac trzeba bylo 4 miesiace.
Dwa ze nikt mnie nie poinformowal o formie platnosci i w koncu w dniu odbioru chcieli zebym zaplacil karta 7000E. Na szczescie moglem zrobic szybko przelew przez interet, ale szef nie wykazal sie duza doza zrozumienia i porownal ta sytuacje z tym jak ide do sklepu po chleb i nie mam czym zaplacic.
Trzy - producent chcial sie ze mna przeprosic, wobec czego wyslal z autem nawigacje tomtoma (na szczescie najnowszy model) z mozliwoscia zamontowania u dilera.
Diler niestety nie wykazal sie checia prawidlowego montazu i zamontowali tak ze kabel byl na wierzchu.
Na szczescie po dwoch podejsciach do tematu problem zostal rozwiazany i autko nareszcie ma zestaw zamontowany tak jak nalezy.
W ramach przeprosin, za pierwszym podejsciem zamontowano mi czujnik otwarcia drzwi przednich pasazera, a przy drugim czujnik w tylnych prawych. Do tego seria 9 autek peugeota do reki dla syna i wszyscy wreszcie po ponad 5 miesiacach od odebrania auta moge powiedziec ze jestem zadowolony.
Ogolna ocena -4
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
Azikata
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 72



« Odpowiedz #19 : Pi膮tek, 05 Marzec 2010, 17:56 »

Peugeot Porczy艅ski Piotrk贸w Trybunalski - NIE POLECAM - banda ignorant贸w z brakiem cz臋艣ci zamiennych.
Zapisane

Peugeot Pixel
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: