Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Ogrzewanie  (Przeczytany 47216 razy)
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #20 : Niedziela, 21 Marzec 2010, 16:10 »

nie, od sierpnia zesz艂ego roku  U艣miech  francuz kupiony w komisie w pleszewie a czemu?

bo masz chyba najwiekszy przebieg ze wszystkich uzytkownikow trojaczkow (na tym forum to na bank), moze opiszesz swojego w osobnym temacie napiszesz co robilas, co moglo byc robione jak sie sprawuje itd. to bardzo interesujace jak sie ma zawieszenie silnik itd po 200kkm w trojaczku.

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #21 : Niedziela, 21 Marzec 2010, 16:15 »

Tylko prosz臋, zr贸b to w odpowiednim NOWYM temacie np w dziale dysputy techniczne.

A co do ogrzewania, to niby jest to spos贸b ale ja z niego nie skorzystam, bo m贸j motorek rozgrzewa si臋 do艣膰 szybko - wystarczaj膮co do moich potrzeb....
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #22 : Niedziela, 21 Marzec 2010, 22:55 »

No to ciekawe, bo diesel w Bravo potrzebuje jakies 5km minimum zeby zaczelo cos leciutko grzac (przy 0'C). P107 natomiast daje czadu doslownie po 2-3 kilometrach. Moze faktycznie cos masz nie tak z autkiem.
No c贸偶 commonrail to inna para kaloszy- w艂asnei do coomonraili stosuje sie niemal standardowo elektryczne dogrzewacze albo wr臋cz elektryczne nagrzewnice w szeregu w wodn膮 bo maj膮 deficyt ciep艂a z powodu wysokiej sprawno艣ci silnika.
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #23 : Poniedzia艂ek, 22 Marzec 2010, 04:21 »

m贸j bardzo podobnie grzeje si臋 po przejechaniu 2-3 km ale mi wydawa艂o si臋 to niezwykle d艂ugo przyzwyczai艂em si臋 do tego 偶e odpalaj膮c polo wychodzi艂em go od艣nie偶y膰 i po 2-3 minutach wsiadaj膮c do auta by艂o tam ju偶 ciep艂o 偶eby nie powiedzie膰 gor膮co U艣miech widocznie ten typ tak ma i trzeba sie przyzwyczai膰 U艣miech
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 22 Marzec 2010, 10:53 wys艂ane przez pietras » Zapisane

U艣miech
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #24 : 艢roda, 21 Kwiecie艅 2010, 04:24 »

No c贸偶 commonrail to inna para kaloszy- w艂asnei do coomonraili stosuje sie niemal standardowo elektryczne dogrzewacze albo wr臋cz elektryczne nagrzewnice w szeregu w wodn膮 bo maj膮 deficyt ciep艂a z powodu wysokiej sprawno艣ci silnika.

Niby tak, a jednak nie. Poprzednio mialem Ibize z "wiecznie mlodym" silnikiem 1.9 110hp AFN. To byl silnik jeszcze na pompie rotacyjnej a jednak czas nagrzewania sie byl bardzo podobny do commonrailowego w Bravo, wiec ...
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #25 : 艢roda, 21 Kwiecie艅 2010, 08:58 »

oj na prawd臋 dziwne macie problemy... czy na prawd臋 te dwie minuty d艂u偶ej czy kr贸cej to jest a偶 tak wa偶ne??

ja tam jestem zadowolony z ogrzewania w biedronce U艣miech fabia si臋 rozgrzewa bardzo podobnie!

Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #26 : 艢roda, 21 Kwiecie艅 2010, 10:56 »

A ja nie jestem bo m贸j stary turboklekot z 9litrami p艂ynu ch艂odzacego w uk艂adzie i 5l oleju szybciej grzeje n贸zki niz nowa benzynka we w sumie ma艂ym samochodzie. Widac rozmiar nagrzewnicy jest 艣cisle okrojony przez ksiegowych z toyoty bo zaczyna grzac dopiero jak silnik z艂apie z 60C. W turboklekocie dmucha ciep艂ym zaraz po odpaleniu silnika.
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #27 : 艢roda, 24 Kwiecie艅 2013, 17:41 »

Wiem, 偶e jest lato, ale temat ogrzewania troch臋 mnie nurtuje...

Jak to u nas jest? Czy przez nagrzewnic臋 woda przep艂ywa ca艂y czas (u mnie tak), czy tylko kiedy ustawimy pokr臋t艂o "regulacji temperatury" na ogrzewanie? Tzn. czy owo pokr臋t艂o steruje czym艣 w rodzaju zaworu zamykaj膮cego ma艂y obieg wody, czy raczej steruje jakimi艣 klapami w uk艂adzie wentylacji i reguluje ilo艣膰 przep艂ywaj膮cego powietrza przez wiecznie otwart膮 nagrzewnic臋?

Pytam, bo dra偶ni mnie pewna przypad艂o艣膰 mojego trojaczka: w tak膮 pogod臋, przy ca艂kowicie zakr臋conym ogrzewaniu (maks ch艂odzenie) i wy艂膮czonej klimatyzacji, powietrze kt贸re leci z nawiew贸w jest odczuwalnie cieplejsze od tego na dworze. W艂膮czanie klimy przy nieca艂ych +20 to troch臋 paranoja, ale inaczej w 艣rodku robi si臋 za ciep艂o... Rozumiem, 偶e sama dmuchawa dosy膰 mocno si臋 grzeje... ale a偶 tak? U Was te偶 tak jest? Mo偶e ten typ tak ma? A mo偶e to u mnie trzeba by dokona膰 jakiej艣 regulacji linek/ci臋gien?
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
HansKloss
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 13


« Odpowiedz #28 : Pi膮tek, 29 Stycze艅 2016, 12:52 »

Odgrzewam (ogrzewam) temat U艣miech

Moje aygo te偶 si臋 do艣膰 d艂ugo nagrzewa. Po ruszeniu z parkingu letnie powietrze leci dopiero po przejechaniu jaki艣 4-5km...Z tego co tu czytam nasze autka chyba tak ju偶 maj膮 bo na ogrzanie potrzebuj膮 troch臋 czasu. 
Zapisane
sic
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 14


« Odpowiedz #29 : Pi膮tek, 29 Stycze艅 2016, 13:10 »

zawsze mozna zainwestowac w podgrzewane siedzenie  艁ohoho

mi sie tak 艣rednio nagrzewa, ale po 4km to ju偶 gor膮ce powietrze leci. Letnie tak po oko艂o 2km. Z tym 偶e ja zawsze zakr臋cam ogrzewanie po odpaleniu silnika i dopiero po oko艂o 2km puszczam ciep艂e.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #30 : Niedziela, 31 Stycze艅 2016, 16:19 »


mi sie tak 艣rednio nagrzewa, ale po 4km to ju偶 gor膮ce powietrze leci.

z tym to mocno przesadzi艂e艣. Chyba 偶e w lato.
Zapisane

sic
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 14


« Odpowiedz #31 : Poniedzia艂ek, 01 Luty 2016, 12:06 »

Przy temperaturze takiej jak mamy teraz i jaka by艂a ostatnio 艂膮cznie z przymroskami. Do pracy mam 5,5km, od 1/3 drogi dopiero otwieram nawiew ciep艂ego i tak od po艂owy drogi mniejwiecej juz jest ciep艂o w aucie. Mam aygo 2009r, francuza - jesli to ma jakies znaczenie Mrugni臋cie
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #32 : Poniedzia艂ek, 01 Luty 2016, 20:37 »

Francuza japo艅ca robionego w czechach? ;p
Kaliope faktycznie po 4km u mnie ju偶 艣miga dobrze ciep艂ym powietrzem
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #33 : Poniedzia艂ek, 08 Luty 2016, 12:36 »

Mo偶e wyjezdzacie z gara偶u? Przy starcie spod chmurki jest gorzej.
Zapisane
Ziaro1985
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #34 : Pi膮tek, 13 Maj 2016, 22:24 »

Witam, jestem posiadaczem Aygo od wczoraj i ju偶 niestety mam problem. Nie umiem zmniejszy膰 temp. nawiewu ca艂y czas leci ciep艂e. Jak zalacze klime i dam obieg zamkni臋ty to ch艂odzi a na normalnym obiegu leci ciep艂e prosz臋 o pomoc
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: