Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: zarysowany trojaczek - potrzebna porada  (Przeczytany 13571 razy)
natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« : Czwartek, 10 Marzec 2011, 20:32 »

Witam. Niestety ktoś mu wyrządził krzywde...teraz pytanie do was: jak to najlepiej zatuszować, jakie pasty itp, może się orientujecie w tym bo ja jestem kompletnie"zielona"
prosiłabym odrazu o nazwę tych kosmetyków
zdjęcia zamieszczam poniżej:

« Ostatnia zmiana: Czwartek, 25 Październik 2012, 16:37 wysłane przez kaliope » Zapisane

marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #1 : Czwartek, 10 Marzec 2011, 21:26 »

Ja do drobnych powierzchownych  rys uzywałam pasty tempo   http://www.toptuning.pisz.pl/galerie/p/pasta-polerska-tempo-org_168.jpg   
ale po Twoich zdjeciach wyglada to na obtarcie do 'żywego' ;/ na to to chyba już tylko lakiernik może coś poradzić
Zapisane

natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #2 : Czwartek, 10 Marzec 2011, 21:38 »

nie no az tak zle nie wygląda...tamto nad nadkolem chce dobrac lakier popstrykac spreyem i bezbarwnym..glownie chodzi o te biale takie co  obok
Zapisane

maruda
Użytkownik
*
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #3 : Czwartek, 10 Marzec 2011, 22:10 »

Kiedyś znajomy lakiernik polecał mi ...mleczko cif  Kozak testowałam to na swoim starym aucie, kiedy ktoś mi zostawił "swój" lakier na moim błotniku. Rzeczywiście udało mi się go usunąć bez śladu. No ale u Ciebie to chyba nie jest problem cudzego lakieru, wiec pewnie cif nie pomoże.

Niedawno miałam podobną "obcierkę" na zderzaku mojej aygo ale sprawca nie był anonimowy, więc likwidowałam szkodę z jego OC i nawet nie próbowałam samodzielnego polerowania. Otarcia u mnie miały pierwotnie kolor czarny. Były chyba bardziej rozległe niz u Ciebie (długość mniej wiecej na 1/3 zderzaka) ale raczej płytkie. U "zwykłego" lakiernika zapłaciłabym ok. 350 zł. Ale po ogledzinach rzeczoznawcy okazało się, że oprócz otarcia, jest minimalne pęknięcie na kloszu lampy (sama tego nawet nie zauważyłam) Ostatecznie robiłam naprawę w ASO. Koszt: ponad 1600 zł!  Ja robiłam bezgotówkowo, więc nie zarobiłam na tym, ale gdyby nie to, że moja aygo to nówka, to pewnie mogłabym na tej obcierce zarobić hmm??
Zapisane
natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #4 : Czwartek, 10 Marzec 2011, 22:16 »

niestety mój jest anonimowy.....potrzebowalam bym jakaś godną polecenia paste polerską która nie zniszczy lakieru
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #5 : Czwartek, 10 Marzec 2011, 22:54 »

olej to zaraz nowe sie pojawi. mozna uwazac na wszytkich ale i tak zaraz ktos nie bedzie uwazal na Ciebie. po woli robi sie jak we francji, kazdy samochod porysowany na wysokosci zderzakow.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #6 : Czwartek, 10 Marzec 2011, 23:01 »

niestey musze to przymaskować...co polecacie?
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #7 : Czwartek, 10 Marzec 2011, 23:54 »

hmmm boli coś takiego niestety Smutny może spróbuj kredką jakąś - ale najlepiej podjedz gdzieś do jakiego lakiernika może coś ci poradzi - zawsze to jakaś opinia fachowca oraz poznasz ew. koszt profesjonalnej naprawy; moim zdaniem jeśli to nie jest zdarte do żywej blachy to jakaś kredka czy ew. mała zaprawka powinna zniwelować ten brutalny atak na twój samochodzik.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tom02
Klubowicz
*
Wiadomości: 276



« Odpowiedz #8 : Piątek, 11 Marzec 2011, 10:40 »

wydaje mi się że jezeli chesz żeby było jak nowe to dobra byłaby naprawa metodą  smart repair - pomalują tylko ten zarysowany kawałek. Jeżeli chcesz tylko to zatuszować może spróbuj wosku koloryzującego o barwie czarne Uśmiech W peugeocie nic nie ruszam z tym zderzakiem bo trzeba by było cały polakierować - a to do szczęścia aż tak mi nie jest potrzebne.
Zapisane

natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #9 : Piątek, 11 Marzec 2011, 10:50 »

dzięki za rade tak własnie zrobie..szkoda mi kasy na lakiernika...to tylko samochód i go nie uchronie przed nieudolnymi kierowcami....mam gorszy problem z radiem:D
Zapisane

natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #10 : Piątek, 11 Marzec 2011, 15:06 »

jeszcze jedno pytanie: czy tego elementu na pierwszym zdjęciu nie da się kupic gdzies na allegro??
Zapisane

piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomości: 284



WWW
« Odpowiedz #11 : Piątek, 11 Marzec 2011, 15:30 »

pewnie dostaniesz ale to będzie najłatwiej spolerować, jedź do fachowca niech zrobi polerką.
Nie baw się sama bo więcej wydasz na preparaty niż lakiernik cię skasuje.
 
Po polerowaniu użyj wosku koloryzującego do zamaskowania głębszych rys.

NIEUŻYWAJ ŻADNYCH WOSKÓW ŚCIERNYCH BO ZNISZCZYSZ LAKIER.
Zapisane

natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #12 : Piątek, 11 Marzec 2011, 21:01 »

byłam i chce 350 za element wiec odpada..ojciec juz kiedys robil przy swoim wiec sie tym zajmie..bez przesady nioe bede tyl;e bulic
Zapisane

piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomości: 284



WWW
« Odpowiedz #13 : Piątek, 11 Marzec 2011, 21:22 »

jak ma wprawe to niech robi.

to taniej polakierować by wyszło - DZIADY

Zapisane

natalia20gd
Użytkownik
*
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #14 : Piątek, 11 Marzec 2011, 21:23 »

no żzerają ostro dlatego wole niech ojciec zrobi
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: