Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: uchylne tylne okna  (Przeczytany 19864 razy)
aspro
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« : Piątek, 13 Maj 2011, 22:37 »

Witajcie
Jako, ze sie ostrze na malenstwo i zaczalem sie im troche przygladac, doszedlem ze znacznie bardziej mi sie widza dwudrzwiowe niz czterodzrzwiowe. Jest jedno ale, dwudrzwiowe, przynajmniej te, ktore dotychczas ogladalem nie wystepuja z uchylnymi okienkami. Czy jest to charakterystyka rynku, czy ten model nie posiada? Przyznam, ze wolalbym dwudrzwiowe ale z okienkami z tylu do uchylenia w celu poprawienia wietrzenia wnetrza...
Pozdrawiam
Zapisane
ziaro
Klubowicz
*
Wiadomości: 247


Pyżoholik


« Odpowiedz #1 : Piątek, 13 Maj 2011, 23:12 »

Nie okienka z tyłu nie są uchylne. Uśmiech Lecz jak jest klima to wietrzenie jest dobre Uśmiech
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #2 : Sobota, 14 Maj 2011, 22:59 »

...powiem tak w seicento miałem uchylne tylne okienka i bardzo ale to bardzo rzadko używałem - chyba jak wiozłem długie listwy Uśmiech poza tym łatwo zapomnieć je zamknąć  a wtedy szybko znajdą się tacy co to wykorzystają.

...w C1 nie mam i po kłopocie Uśmiech tak jak pisał ziaro klima jest po to Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sobota, 14 Maj 2011, 23:05 wysłane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ziaro
Klubowicz
*
Wiadomości: 247


Pyżoholik


« Odpowiedz #3 : Niedziela, 15 Maj 2011, 00:00 »

Uchylne okienka są w wersji 5d. Lecz zawsze nachodzi mnie pytanie, co i tak mają pasażerowie z tyłu z tego, że są uchylne okienka.Nigdy tak nie jechałem z takimi okienkami to nie wiem. Leczy chyba nie wiele dają.
Zapisane

dthdth
V.I.P
*
Wiadomości: 1777



« Odpowiedz #4 : Niedziela, 15 Maj 2011, 00:31 »

W upalne dnie daja. Jak masz otwarte okna z przodu i uchylone z tylu to masz wewnatrz "przeciag" i w autku jest calkiem przyjemnie
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
aspro
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Niedziela, 15 Maj 2011, 09:56 »

i to jest wlasnie to, o co mi sie rozchodzi... Wole miec te okienka niz klime.
Zapisane
ziaro
Klubowicz
*
Wiadomości: 247


Pyżoholik


« Odpowiedz #6 : Niedziela, 15 Maj 2011, 10:14 »

i to jest wlasnie to, o co mi sie rozchodzi... Wole miec te okienka niz klime.
To musisz mieć 5d
Zapisane

MISIA@
Klubowicz
*
Wiadomości: 25



« Odpowiedz #7 : Środa, 25 Maj 2011, 22:00 »

Witam. Moim zdaniem uchylne okienka z tyłu są ok. Z tyłu siedzi moja córeczka i mogę spokojnie uchylić jej okienko i nie bać się że mi ją zawieje. Powietrze schładza ale nie urywa głowy OK. Pozdrawiam Łohoho
Zapisane
ziaro
Klubowicz
*
Wiadomości: 247


Pyżoholik


« Odpowiedz #8 : Piątek, 27 Maj 2011, 11:23 »

Witam. Moim zdaniem uchylne okienka z tyłu są ok. Z tyłu siedzi moja córeczka i mogę spokojnie uchylić jej okienko i nie bać się że mi ją zawieje. Powietrze schładza ale nie urywa głowy OK. Pozdrawiam Łohoho
hehe Język no coś w tym jest. Generalnie to szkoda, że w 3 drzwiach nie pomyśleli o takich uchylnych szybkach. Wg mnie pasowało by to bardzo dobrze
Zapisane

MISIA@
Klubowicz
*
Wiadomości: 25



« Odpowiedz #9 : Piątek, 27 Maj 2011, 15:01 »

Witam. Moim zdaniem uchylne okienka z tyłu są ok. Z tyłu siedzi moja córeczka i mogę spokojnie uchylić jej okienko i nie bać się że mi ją zawieje. Powietrze schładza ale nie urywa głowy OK. Pozdrawiam Łohoho
hehe Język no coś w tym jest. Generalnie to szkoda, że w 3 drzwiach nie pomyśleli o takich uchylnych szybkach. Wg mnie pasowało by to bardzo dobrze


No tak ja mam wersje 5 drzwiową i mam okienka a w 3 myślę że tym bardziej by się sprzydały do schładzania autka. Uśmiech Uśmiech Łohoho
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #10 : Piątek, 27 Maj 2011, 15:21 »

szyberdach byłby lepszy Uśmiech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
MISIA@
Klubowicz
*
Wiadomości: 25



« Odpowiedz #11 : Piątek, 27 Maj 2011, 15:24 »

szyberdach byłby lepszy Uśmiech
He he pewnie tak  Łohoho Łohoho Łohoho Łohoho
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #12 : Piątek, 27 Maj 2011, 15:30 »

http://2.bp.blogspot.com/_FFL2OIFOFZ8/SPJnO1gmEKI/AAAAAAAAGRk/l77-bztUFFc/s1600-h/CIMG0033.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_FFL2OIFOFZ8/SPJnO_DYuSI/AAAAAAAAGRc/uRfITwaXu0Y/s1600-h/CIMG0029.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_FFL2OIFOFZ8/SLJ1SrdHACI/AAAAAAAAGFU/ta23Mb4Pcug/s1600-h/index-1.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_FFL2OIFOFZ8/SLJ1SunMHYI/AAAAAAAAGFc/6kauwzyXoUk/s1600-h/index-2.jpg

strasznie fajne Uśmiech tylko troszkę drogie Uśmiech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ziaro
Klubowicz
*
Wiadomości: 247


Pyżoholik


« Odpowiedz #13 : Sobota, 28 Maj 2011, 18:40 »

Nie no ja osobiście nie będę robił szyberdachu Uśmiech Nawet jakby to było tanie.
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomości: 307


« Odpowiedz #14 : Środa, 01 Czerwiec 2011, 22:10 »

i to jest wlasnie to, o co mi sie rozchodzi... Wole miec te okienka niz klime.

A ja wolę klimę... po kilku powrotach z pracy z otwartymi oknami musiałem pucować całe wnętrze z ulicznego brudu... teraz nie uchylam okien, jeżdżę 2 tygodnie i jest dalej czysto  OK
Zapisane

Brązowiutki Duster II klekot 4x4
aspro
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #15 : Czwartek, 02 Czerwiec 2011, 21:41 »

i to jest wlasnie to, o co mi sie rozchodzi... Wole miec te okienka niz klime.

A ja wolę klimę... po kilku powrotach z pracy z otwartymi oknami musiałem pucować całe wnętrze z ulicznego brudu... teraz nie uchylam okien, jeżdżę 2 tygodnie i jest dalej czysto  OK

Ja tez wolalem klime, do momentu, gdy zaden serwis nie jest w stanie za rozsadne pieniadze pozbawic mnie smrodu dobywajacego sie po wylaczeniu tego badz co badz dosc interesujacego urzadzenia. Dostalem propozycje rozebrania auta i mechanicznego umycia parownika, a skrzypienie kazdego kawalka plastiku pozniej bedzie absolutnie bezcenne... Dziekuje, wole sie przewietrzyc. Klima sie sprawdza w moim wykonaniu w warunkach autostradowych, a nie przewiduje kurdupla wyganiac na tak szerokie drogi:)
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomości: 307


« Odpowiedz #16 : Czwartek, 02 Czerwiec 2011, 22:52 »

...a wiesz, że zaczynam zauważać to u siebie? ale ten sam problem mamy w firmowych samochodach... na szczęście przy bardziej regularnym używaniu klimy problem "znika"... no chyba, że to złudzenie? Co?
Zapisane

Brązowiutki Duster II klekot 4x4
aspro
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #17 : Sobota, 04 Czerwiec 2011, 06:35 »

Ze wzgledu na mieszkanie w UK klimy nie uzywam bardzo regularnie, bo powodow brak. W kazdym razie badz, w mojej 6 letniej VC, ktora kupilem jak miala 2 latka smrodek byl od zakupu. Pojechalem serwisowac klime, zaplacilem odpowiednio, bylo ok przez kilka tygodni i zaczelo sie od nowa. Kupilem plaka o zapachu lesnym w Polsce, wrzucilem przez kratki nawiewu na przednia szybe i przez jakies kilka miesiecy nie bylo "zapaszku", w zamian za to mialem zapach syntetycznego lasu przy kazdej przejazdzce. Co do znikajacego smrodka, to moze jeszcze by cos jakis taki chemiczny pseudo cleaner moglby pomoc, jak sie pojawi na stale to juz el doopa i pozostaje wybebeszanie parownika z auta i mycie go karcherem... A swoja droga dzieje sie tak bo jak sie chlodzisz i wylaczysz ustrojstwo, to mniej wiecej tak jakby wylaczyc lodowke nawet pusta i zostawic ja za czas jakis z zamknietymi drzwiami, pozniej po otwarciu ten sam bakteryjny smrodek bedzie mozna doswiadczyc, tyle ze lodowke znacznie latwiej umyc...
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomości: 307


« Odpowiedz #18 : Sobota, 04 Czerwiec 2011, 19:02 »

Z tą lodówką to coś mniej więcej w ten deseń trafiłeś... mniej więcej. Imo sytuacja wygląda tak: Parownik jest zakurzony. Włączamy klimę, parownik jest suchy i dalej jest OK. Wyłączamy klimę i wysiadamy z auta - parownik jest dalej chłodny i zbiera się na nim wilgoć... i to całkiem sporo (ostatnio miałem małą kałużę pod samochodem). Brud i kurz na mokrym parowniku zaczynają "mięknąć" od wody... a potem po ponownym włączeniu nawiewu czuć odór oparów tego "namaczania" aż do wyschnięcia kanałów wentylacyjnych i parownika.

Jak dla mnie jest tylko 1 sposób, żeby nie śmierdziało - wyłączać klimę na 5-10 min przed zakończeniem jazdy, żeby parownik zdążył nagrzać się na sucho i nie dochodziło na nim do kondensacji pary wodnej.
Zapisane

Brązowiutki Duster II klekot 4x4
aspro
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #19 : Poniedziałek, 06 Czerwiec 2011, 10:29 »

Nie zebym mocno chcial sie spierac, ale kurzu na parowniku byc nie powinno... Na wlocie masz filterek, ktory jest odpowiedzialny zeby tak sie nie dzialo. To co masz na parowniku to najzwyklejsza wilgoc, w ktorej skutecznie rozwijaja sie bakterie oraz plesn i to one daja smrod. Zamocz scierke i zostaw na czas jakis w szczelnie zamknietym sloiku, to sie przekonasz... Mniejsza o to... U mnie wylaczenie klimy 10 minut przed zakonczeniem jazdy skutkuje smrodem nie do wytrzymania, a wszystkie dotychczas probowane metody nie odniosly zadnego na dluzsza mete skutku.
Swoja droga zrobil sie off-top bo zaczynalismy z uchylnymi oknami
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
Drukuj
Skocz do: