Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: 艂膮cznik stabilizatora  (Przeczytany 11479 razy)
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« : Pi膮tek, 27 Maj 2011, 10:40 »

wybralem sie wczoraj na stacje diagnostyczna, zeby mi szczegolowo posprawdzali auto i okazalo sie, ze mam maly luz na laczniku stabilizatora (prawy przod). orientuje sie ktos (moze archer? ;-)) ile moze kosztowac wymiana w ASO? i czy w ogole mozna sam lacznik wymienic? Mrugni臋cie
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #1 : Pi膮tek, 27 Maj 2011, 11:28 »

ok 350 z geometri膮 U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #2 : Pi膮tek, 27 Maj 2011, 11:36 »

350 za kawalek sruby? czy cos wiecej wymieniaja?
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 27 Maj 2011, 11:51 »

s艂uchaj to jest 220 na stron臋 z wymian膮 (reszta to koszt nieobowi膮zkowej geometrii)

ale teraz ch艂opaki mi podpowiedzieli, 偶e to mo偶e nie by膰 艂膮cznik, a raczej ca艂y stabilizator (lub tylko gumy na nim)

42 677 14 99
zadzwo艅 do nas na serwis i popro艣 z Janem Morozowskim, on zna spraw臋 i jak mu wyt艂umaczysz to powinien powiedzie膰 dok艂adnie.
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #4 : Poniedzia艂ek, 30 Maj 2011, 07:23 »

ok 350 z geometri膮 U艣miech
Imho przy wymianie 艂acznika stabilizatora nie ma potrzeby robienia ani zbie偶no艣ci ani geometrii. Wog贸le robienie geometrii w trojaczku zalatuje naciaganiem (no chyba 偶e mia艂 dzwona kt贸rym艣 ko艂em albo kompleksowo). Sama wymiana to afaik odkr臋cenie i przykr臋cenie 2 nakretek. 艂膮czniki maj膮 przeguby gumowe i one zawsze bed膮 mia艂y minimalny luz- ja bym tego nie robi艂 dop贸ki nie zacznie stuka膰 albo pszeszkadza膰w je藕dzie. Za wymian臋 nie da艂bym wi臋cej jak 50 zeta.
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #5 : Poniedzia艂ek, 30 Maj 2011, 07:32 »

poki co w ASO twierdza, ze to zrobia na gwarancji (zostal mi tydzien ;P)... ale tez niedowierzaja, ze tam jest jakis luz.. ;-) jutro mam wizyte umowiona to sie zobaczy.

jesli zawsze tam mialby byc minimalny luz, to dlaczego wystepuje tylko z jednej strony..? Mrugni臋cie
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #6 : Poniedzia艂ek, 30 Maj 2011, 11:44 »

Wog贸le robienie geometrii w trojaczku zalatuje naciaganiem

Napisa艂em przecie偶 偶e jest nieobowi膮zkowa. A co do ceny to ja nie dyskutuje, przekaza艂em informacj臋 od doradcy i tyle.

I prosz臋 nie obra偶aj mnie, 偶e staram si臋 kogo艣 naci膮ga膰. Takie mamy ceny, w wi臋kszo艣ci narzucone przez PP, tyle w temacie.

Zainteresowa艂em si臋 spraw膮 bo chcia艂em pom贸c, da艂em namiar, niech ustala odl... ja mu przecie偶 nie ka偶臋 robi膰 w ASO, pyta艂 o ceny w ASO to mu poda艂em...
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #7 : Czwartek, 02 Czerwiec 2011, 09:32 »

Wog贸le robienie geometrii w trojaczku zalatuje naciaganiem

Napisa艂em przecie偶 偶e jest nieobowi膮zkowa. A co do ceny to ja nie dyskutuje, przekaza艂em informacj臋 od doradcy i tyle.

I prosz臋 nie obra偶aj mnie, 偶e staram si臋 kogo艣 naci膮ga膰. Takie mamy ceny, w wi臋kszo艣ci narzucone przez PP, tyle w temacie.

Zainteresowa艂em si臋 spraw膮 bo chcia艂em pom贸c, da艂em namiar, niech ustala odl... ja mu przecie偶 nie ka偶臋 robi膰 w ASO, pyta艂 o ceny w ASO to mu poda艂em...
Nie bierz tego do siebie-zdaje sobie spraw臋 偶e piszesz tylko co膰 co Ci ktos powiedzia艂 albo wyczyta艂e艣 w rozpisce serwisowej. Pisze to z w艂asnego do艣wiadczenia w psuciu kilku samochod贸w.
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #8 : Poniedzia艂ek, 06 Czerwiec 2011, 17:32 »

wymienione gumy po obu stronach - prawa byla w zlym stanie, lewa profilaktycznie. w ramach gwarancji (chociaz juz po gwarancji) ;-).
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #9 : Pi膮tek, 10 Czerwiec 2011, 20:36 »

dwa slowa o zbieznosci geometri czy co tam chcecie.
w naszych trojaczkach ustawia sie tylko rozbieznosc przednich kol NIC WIECEJ. jednak stwierdzenie, ze mozna to olac jest lekko naciagniete, no chyba ze ktos sie wozi 50km/h po miescie. ja w swoim sprawdzalem to co jakis czas. i ...... roznie bywalo.
najlepsze zas co mozna bylo osiagnac / ustawic, to po montazu sprezyn obnizajacych przednie kola polozyly sie ladnie w negatywie o 1.5stopnia i to dalo duzy + w prowadzeniu. zbieznosc tez jakos tak poszla w rozbieznosc chyba o 1.5 czy o 1 i prowadzilo sie to cos zdecydowanie lepiej.

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #10 : Pi膮tek, 10 Czerwiec 2011, 22:49 »

dwa slowa o zbieznosci geometri czy co tam chcecie.
w naszych trojaczkach ustawia sie tylko rozbieznosc przednich kol NIC WIECEJ. jednak stwierdzenie, ze mozna to olac jest lekko naciagniete, no chyba ze ktos sie wozi 50km/h po miescie. ja w swoim sprawdzalem to co jakis czas. i ...... roznie bywalo.
najlepsze zas co mozna bylo osiagnac / ustawic, to po montazu sprezyn obnizajacych przednie kola polozyly sie ladnie w negatywie o 1.5stopnia i to dalo duzy + w prowadzeniu. zbieznosc tez jakos tak poszla w rozbieznosc chyba o 1.5 czy o 1 i prowadzilo sie to cos zdecydowanie lepiej.

pozdrawiam
maly
Ma艂y,
ale co ma dr膮偶ek stabi do zbie偶no艣ci?
Jaksie je藕dzi po dziurach to poduszki wahaczy czy same wahacze dostaja po dupie to zbierzno艣c mo偶e sie zmienia膰 ale tak sama z siebie nie bardzo.  Ja tam smigam na przegl膮dy obowi膮zkowe do takiej stacji gdzie mi to w ramach test贸w sprawdzaja i podaj膮 wynik, z kt贸rym ju偶 wiem co mam robi膰. w c1 nie by艂o jeszcze co prawda przegl膮du ale za 2 miechy podjad臋 i sie przekonam. Watpie zeby cos wysz艂o bo w nic nie przydzwoni艂em a i przebieg mam mizerny. Zreszt膮 jesli cos by by艂o nie halo to kiera pewnie by zmigrowa艂a w kt贸r膮艣 stron臋.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: