Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Dywagacje o CarAudio w Citybug'ach  (Przeczytany 36879 razy)
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #20 : Czwartek, 19 Listopad 2009, 13:48 »

... co do tych lutowa艅... to wierzcie czy nie ale po艂膮czenie 艣ciskane jest o wiele lepsze ni偶 lutowane- przede wszystkim mniejsza rezystancja styku o wiele - og贸lnie im mocniej 艣ci艣niesz po艂膮czenie 艣rubowe z przewodami tym mniejsza rezystancja styku (wiem cos o tym- kiedys nawet prace pisa艂em na ten temat dos膰 powa偶na U艣miech ) pozatym nie ma zjawiska utleniania si臋 lutowia oraz tzw. zimnych lut贸w i wiele innych towarzysz膮cych zjawisk...
...rozumiem Archera ze pisze o wyzszo艣ci lutowania poniewaz te g艂o艣niczki samochodowe nie maja po偶膮dnych po艂膮cze艅 tulejkowo- 艣rubowych tylko g贸wniane szybkoz艂膮czki (niekt贸re g艂o艣niczki-suby maja bardzo fajne zaciski ) a w por贸wnaniu z lutowaniem to rzeczywi艣cie szybkoz艂膮czki s膮 za s艂abe... (nie wszytskie, wszytsko zalezy od typu-modelu itd.) - nalezy wspomnie膰 o rodzaju miedzi (np. mied藕 beztlenowa, z艂ocenia i platynowania w celu poprawienia po艂膮czenia oraz wiele innych fajnych aspekt贸w kt贸re przynajmniej w teorii zadowol膮 gusta najbardziej wyrafinowanych audiofili)

...co do tych przekroi przewod贸w to te偶 nie mo偶na uog贸lnia膰 ze 2,5 mm2 to minimum a wystarczy 1,5mm2, a nawet 0,75mm2 - wszytsko zalezy od mocy (ale nie tej RMS  艁ohoho) a og贸le nie powinno sie pos艂ugiwa膰 okre艣leniem RMS bo to wytw贸r marketingowy (mam nadziej臋 ze Archer mnie tu poprze) kazdy z producent贸w inaczej sobie ten parametr mocy RMS okresla i podaje )polecam lektur臋 Elektroniki Praktycznej na ten temat.
...wbrew pozorom az tak duzych strat napi臋cia nie ma na tych przewodach w por贸wnaniu ze zniekszta艂ceniami g艂o艣nik贸w, i stratami na wzmacniaczu w膮tpie zeby kto艣 odczu艂 r贸偶nic臋 czy ma 1,5mm2 czy 2,5mm2

...g艂o艣niki 2 x 500W na tylnej p贸艂ce 艁ohoho noooooooooooooooo szacun 艁ohoho - tylko trzeba by by艂o mie膰 ma艂膮 elektrownie w autku U艣miech i pare kondziork贸w nie ma艂ej pojemno艣ci U艣miech a wzmacniacz to obs艂uguj膮cy (nawet w klasie D) m贸g艂by ogrzewa膰 np. baga偶nik - 偶eby nie by艂o wilgoci i wody kt贸ra dostaje si臋 przez lampy ( sorki za ma艂y 偶arcik, ale swoja drog膮 to niez艂a lipa z t膮 wod膮 w zapas贸wce)

Reasumuj膮c: 
Ka偶dy chwali swoje i najwa偶niejsze aby efekt ko艅cowy zadowoli艂 u偶ytkownika.
Kiedy艣 w fiaciku 126P mia艂em radio safari MONO z jednym g艂o艣nikiem i by艂 to dla mnie wypas 艁ohoho 
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #21 : Czwartek, 19 Listopad 2009, 14:03 »

piszac o tym 2x500W to przeciez wiadomo ze to RMS.
takze spokojnie...  fantazja az tak mnie nie ponisi hehe.


ale jak napisales...   liczy sie koncowy efekt..  czy zadawala wlasciciela czy nie.
Gdyby to auto bylo tylko dla mnie, to podejrzewam, ze bylo by tam naprawde duzo mocy... ale jednak woze nim rodzinke, jezdze nim do pracy, wiec potrzebuje miec duzo miejsca w bagazniku, no i przy malych dzieciach to tez nie za bardzo poslucham na glos muzyki ;p

co do tych lutowanych kabli..  myslalem ze to tez jest jasne, ze lutujemy przy normalnych glosnikach.. przeciez marne glosniki nie maja skr臋canych pol膮cze艅.
;p

i chyba nie sklamie, ze jak dla przecietnego uzytkownika, to sredni zestaw wystarczy w zupelnosci.

co innego jak ktos oczekuje duzo od sprzetu, to wtedy sprawa jest jasna.. wtedy nawet drobny szczeg贸艂 odgrywa znaczenie!  a i kasa nie ma tu pierwszorz臋dnego znaczenia!

jednak dla pzecietnego posiadacza, wywalenie np 2-3 tys na CA to jzu przesada.

ale fakt, gdybym mial tyle kasy na CA i bylbym bez zobowiazan, to zalozylbym sobie porzadna grajke.. i nie mam tu na mysli tego, ze bylaby to grajka na zrywanie lasek...   ze im glosniej tym lepiej... nie! nie jestem zwolennikiem 艂ubu-dubu.

zreszta, jak ktos wyzej napisal.. ile ludzi, tyle zdan... i jesli chodzi o CA to to si臋 potwierdza!
bo to , co kto lubi i jak glosno to kwestia gustu. a jak wiadomo, o gustacg sie nei dyskutuje U艣miech
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #22 : Czwartek, 19 Listopad 2009, 14:21 »

to chyba wszyscy dochodzimy do konsensusu U艣miech

ma grac tak aby zadowala艂o u偶ytkownika U艣miechU艣miech (a 偶e niekt贸rzy maja na tym punkcie hopla to ci臋偶ko jest si臋 im zadowoli膰  lol  )

... chyba z nas wszystkich toArcher na najtrudniej U艣miech - oczywi艣cie 偶artuje i jestem pe艂en podziwu dla zapa艂u, pracy i po艣wi臋cenia przy szlifowaniu, wycinaniu, klejeniu, szpachlowaniu, malowaniu i nie wiem co tam jeszcze tych wszystkich mdf-贸w boczk贸w itd.

a tak na marginesie to mo偶e jakies LCD wstawi膰 U艣miech do trojaczka:)
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #23 : Czwartek, 19 Listopad 2009, 14:39 »

a gdzie chcialbys to LCD wstawic?
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #24 : Czwartek, 19 Listopad 2009, 17:01 »

istnieje taka opcja... jakby艣 zgad艂... 艁ohoho

ale to na docelowy mod instalacji... wysuwany monitor w konsoli 艣rodkowej, bo jest zdj臋cie zabudowanego 2DIN w konsoli i mi si臋 nie podoba i dlatego b臋dzie winda...


za to du偶y monitor podwieszany do dachu pojawi si臋  偶eby mo偶na by艂o zrobi膰 show na pokazie, przy zabudowanym bagaju subami i wzmakami w pi臋knym laminacie... ale to temat rzeka... i nie ma co gdyba膰 J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #25 : Czwartek, 19 Listopad 2009, 17:40 »

a o ilu calach myslisz, piszac o tym monitorze?   jakis sredni czy cos duuzego?
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #26 : Czwartek, 19 Listopad 2009, 22:10 »

pow 10 cali... takie przewo藕ne wideo J臋zyk

np 15 z dodatkowym odtwarzaczem dvd 艁ohoho
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #27 : Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 09:42 »

no jesli mowisz o LCD wysuwanym b膮d藕 skladanym w suficie, to 15 cali to chyba tak optymalnie... U艣miech ale moze tez sie okazac za duzy...   zeby potem glowami w niego nie zachaczac hehe.
a jesli pisales o 15 calach w desce rozdzielczej, to mysle ze troszke za duzo.. bedzie ci przyslaniac droge....

predzej widzialbym to tak, ze kupilbym radio z wysuwanym panelem... 7,5 cala...  odrazu z funkcja NAVI , BT i takie tam....  fakt cena nie jest mala, ale wtedy masz multimedia center w jednym urzadzeniu U艣miech
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #28 : Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 11:04 »





藕r贸d艂o: Nice Blue Citroen C1




Poprawi艂em linki. U偶ywa艂by艣 tag贸w, co?? J臋zyk
Archer
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 11:33 wys艂ane przez ArcherPAF » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #29 : Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 11:06 »

taaa, dokladnie to mialem na mysli:)   

a to w tym lusterku to super wyglada, ale malo praktyczne...   bo to masz tylko odtwarzacz DVD...  to z tym radiem jest lepsze.. bo masz tam wszytsko.. i masz to w zasiegu reki.. a nie w oslonie pasa偶era
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #30 : Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 11:09 »

niop dok艂adnie U艣miech by艂 gdzies jeszcze filmik na youtube jak ekranik 7,5" wysuwa si臋 z radyjka ,ale nie mam teraz czasu szukac U艣miech
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 11:13 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #31 : Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 11:39 »

os艂ona nie wchodzi w rachub臋, bo nie lubi臋 gotowych rozwi膮za艅 J臋zyk poza tym taki sprz臋t za tak膮 kas臋 musi by膰 kiepskiej jako艣ci... je艣li ju偶 to monitory pojawi膮 si臋 ale zabudowywane samemu (cho膰 szczerze w膮tpi臋)

co do LCDka to co艣 tego typu chcia艂em tylko o wiele lepszej p贸艂ki 艁ohoho Jeden z najwy偶szych alpine'贸w

bo jest jeszcze taka opcja:



ale jako艣 nie mam przekonania... za bardzo kusi wzrok J臋zyk

ale bardzo kusi tez moj膮 wyobra藕nie, bo to wzi臋te z tego postu:

Car PC in CityBug
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 11:42 wys艂ane przez ArcherPAF » Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #32 : Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 12:17 »

no fajnie to wyglada, choc,,,  mam wrazenie ze czegos tu brakuje.... niby fajnie ale za serce nie chwyta.
z tego co widzialem to car pc mozna jzu za rozsadna kase kupic...  nie ma tragedii... 
ale jak zauwazyles, za bardzo kole w oczy.. a chetnych na dobry sprzet nie zabraknie..  wybija syzbe okradna...
ja sam iedys myslalem zeby do laguny to sobie wstawic..   moze nie car pc, ale jakies porzadne radio na 2 dinn...  bo tam mam klapke na radio, wiec z zewnatrz nic by nie bylo widac. ale jednak zrezygnowalem...  bo az tak drogiego sprzetu nei potrzebuje..

ale widze ze ty sie lubujesz w takich rzeczach U艣miech
pozytywne zakrecenie!

Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #33 : Pi膮tek, 20 Listopad 2009, 20:25 »

montowa艂em kiedy艣 w megance coupe koledze monitor do carPC i sam mu radzi艂em, 偶eby wybra艂 monitor wyci膮gany, ale tam by艂o bardziej umotywowane brakiem miejsca, kt贸rego u nas jest pod dostatkiem...

ponadto ja mam chrapk臋 na jednostk臋 alpine'a 2din z pe艂nym koszem z ty艂u a nie tylko na ma艂y p艂aski monitorek, wi臋c boj臋 sie ze nie da sie tego tak 艂adnie zakomponowa膰 w konsoli!

ale mo偶e jaka艣 plejka w schowku si臋 znajdzie J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #34 : Sobota, 21 Listopad 2009, 11:40 »



zajebiste dywaniki lol
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #35 : Niedziela, 22 Listopad 2009, 14:46 »

U艣miech dywaniki pierwsza klasa? jednorazowe? U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #36 : Czwartek, 26 Listopad 2009, 23:46 »

no fakt. dywaniki to chyba hit tego sezonu ;P
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: