Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 [3] 4   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: G艂o艣niki na p贸艂ce w baga偶niku - monta偶, dyskusja, do艂o偶enie, rozmiar  (Przeczytany 86972 razy)
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #40 : Wtorek, 27 Marzec 2012, 12:27 »

Taka p贸艂ka wg. mnie jako艣 du偶ych koszt贸w by nie poch艂on臋艂a raczej.. hehe
a co do sprz臋tu, to je艣liby to zdawa艂o egzamin to po czasie jakie艣 lepsze klocki bym tam wrzuci艂, no ale  najpierw na tych co bym mia艂 jakich艣 by si臋 zobaczylo czy warte... ;P
wiem, wiem pomys艂 z p贸艂k膮 przerabiany wiele razy, ale jednak chcia艂bym spr贸bowa膰 z samor贸bk膮 co艣... U艣miech tylko potrzebowa艂bym ma艂ej pomocy kogo艣 do艣wiadczonego w zaprojektowaniu tego 艁ohoho
Kurde- ludzie- wymieliscie te p贸艂ki w reku czy macie jakies wybrakowane wersje bez p贸艂ki? Do tego nie da sie nic na sztywno przyczepi膰, a nawet jesli sie to uda to mocowanie tego i waga w stosunku do ciezaru g艂osnik贸w sa tak mizerne, 偶e szkoda gada膰. Juz lepeij zainwestowac w dobre s艂uchawki;-)
Zapisane
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #41 : Wtorek, 27 Marzec 2012, 21:56 »

No i to znowu ja (tak ten uparty i si臋 pytaj膮cy co chwil臋) ;d
Je艣li robi艂bym paczk臋 pod 2elipsy 6"/9", to je艣li dobrze rozumiem ("Dla nieznanego g艂o艣nika mo偶na z du偶ym prawdopodobie艅stwem przyja膰 pojemno艣膰 skrzynki r贸wn膮 jego 艣rednicy") to przyjmuj膮c na jedn膮 tak膮 elips臋 ~~18,6l, to na 2 mniej wi臋cej 37l?? xd
Pytam si臋 tak z czystej ciekawo艣ci jak ju偶 tak sie dog艂臋bniej nad tym zastanawiam (tzn. nie chodzi mi o sam pomys艂 o kt贸rym wspomina艂em wcze艣niej, ale o sam臋 idee paczek i tego co przeczyta艂em 艁ohoho)
I druga rzecz - "wraz z przewiewnym wewn臋trzym szkieletem" - o co chodzi z tym, bo poj臋cia mi brak... ;p
To takie pytania czysto orientacyjne... 艁ohoho
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #42 : Wtorek, 27 Marzec 2012, 22:37 »

cos sie tak uparl na te polke...? kup sobie aktywnego suba - zaplacisz mniej (za 350zl spokojnie kupisz) niz za kombinowanie z polka + glosniki, a bedzie gralo lepiej...
Zapisane
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #43 : 艢roda, 28 Marzec 2012, 08:23 »

Nie 偶e si臋 upar艂em na p贸艂k臋, po prostu mam pewne pytania odno艣nie tego co przeczyta艂em na temat robienia paczek, a to 偶e wcze艣niej m贸wi艂em o p贸艂ce to w ostatnim po艣cie wykorzysta艂em to jako przyk艂ad, 偶eby si臋 zapyta膰 czy dobrze zrozumia艂em xd
Zapisane
adrianlos
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 161



WWW
« Odpowiedz #44 : 艢roda, 28 Marzec 2012, 10:53 »

cos sie tak uparl na te polke...? kup sobie aktywnego suba - zaplacisz mniej (za 350zl spokojnie kupisz) niz za kombinowanie z polka + glosniki, a bedzie gralo lepiej...
Popieram Koleg臋, Ja tak w艂a艣nie zrobi艂em; wrzuci艂em pod siedzenie kierowcy SUB-a Blaupunkta 70W RMS wystarcza w zupe艂no艣ci do tego nowe g艂o艣niki w podszybiu
i wszystko gra jak nale偶y.
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #45 : 艢roda, 28 Marzec 2012, 13:41 »

Dla nieznanego g艂o艣nika mo偶na z du偶ym prawdopodobie艅stwem przyj膮膰 pojemno艣膰 skrzynki r贸wn膮 jego 艣rednicy

to si臋 tyczy g艂o艣nik贸w niskotonowych. Do g艂o艣nik贸w graj膮cych szerokim pasmem powinien by膰 podany zakres pojemno艣ci obudowy dla optymalnego grania. Ale z do艣wiadczenia wiem, 偶e tylko do sprz臋tu "lepszych" marek s膮 do艂膮czane tak dok艂adne informacje techniczne.
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #46 : 艢roda, 28 Marzec 2012, 18:40 »

Z tych elips to ja my艣la艂em nad czym艣 takim: KLIK
Najwy偶sza p贸艂ka g艂o艣nikowa to nie jest, ale Pioneery to ju偶 jest co艣 :]
no ale pomys艂 p贸艂ki p贸ki co to tylko sfera w mojej g艂owie, a z tamt膮d wychodzi tylko 1% moich my艣li... xD
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #47 : 艢roda, 28 Marzec 2012, 22:58 »

eee a zmieszcz膮 si臋, tak swoj膮 drog膮?? sprawdza艂e艣??




PS
1/4 mocy tych g艂o艣nik贸w wykorzystasz....
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #48 : Czwartek, 29 Marzec 2012, 10:07 »

Z tego co mierzylem to nie bardzo :d dlatego plan minimum jak co艣 to p艂yta mdf zamiast p贸艂ki, dlatego si臋 zastanawia艂em czy nie wartaloby jak co艣 si臋 przy艂o偶y膰 i zrobi膰 co艣 konkretnego U艣miech
Zapisane
Marcin85
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #49 : Pi膮tek, 06 Kwiecie艅 2012, 21:35 »

Witam, jestem nowy na forum ale zd膮zy艂em ju偶 troch臋 post贸w przeczyta膰 i ju偶 sporo si臋 nowych rzeczy dowiedzia艂em. Piszecie 偶e montowanie g艂o艣nik贸w na p贸艂ce z ty艂u to nie najlepszy pomys艂 ale ja niestety jestem na to skazany bo takie ju偶 kupi艂em autko. Oczywi艣cie wiadomo jak kupowa艂em auto to zamontowali mi radio, dwa ma艂e g艂o艣niki przednie pod szyb膮 i dwa g艂o艣niki (16) na ty艂, radio raczej s艂abe - stary ju偶 model sony. Ostatnio jeden tylni g艂o艣nik zacz膮艂 mi charcze膰 i planuj臋 zmieni膰 ca艂e osprz臋towanie audio. Tu musze powiedzie膰 ze lubi臋 pos艂ucha膰 muzy w dobrej jako艣ci ale nie zabardzo si臋 znam na tych wszystkich technicznych rozwi膮zaniach. My艣la艂em w艂a艣nie nad elipsami ale dzi艣 by艂em u monter贸w i niestety nie mieszcz膮 si臋 z ty艂u wi臋c pozostaje kupi膰 nowe g艂o艣niki 16 i co艣 na psz贸d
- chc臋 kupi膰 radyjko Alpine iDA-X311RR lub co艣 podobnego cenowo Alpine
http://www.audiosklep.pl/alpine-ida-x311rr-p-2558.html
- nie wiem kompletnie jakie g艂o艣niki na psz贸d i  przede wszystkim na ty艂 dokupi膰 i ile watowe by d藕wi臋k by艂 g艂o艣ny, w miare czysty i by wreszcie by艂o s艂ychac wi臋cej basu i tych ton贸w niskich. Do tej pory zdecydowanie brakowa艂o ton贸w niskich (bas贸w), puszcza艂em g艂o艣niej muze i gra艂o jak bym puszcza艂 muze z domowego odtwarzacza przeno艣nego heheh.
- moge wyda膰 ok 200 z艂 na tylne g艂o艣niki i ok 130z艂 na przednie
- bardzo prosze o pomoc bo boje si臋 ze jak nic nie bede wiedzia艂 w tym temacie to go艣膰 od montarzu wstawi mi g艂o艣niki 16 ale jakie艣 s艂abe , ma艂o watowe itd.
-dzi艣 mi proponowa艂 g艂o艣niki 16 firmy Hertz za 160 z艂 na ty艂 - pewnie RMS to jakie艣 60 wat, tylko czy to jest wystarczaj膮ce?
Zapisane
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #50 : Pi膮tek, 06 Kwiecie艅 2012, 21:59 »

Najpierw zapraszamy tutaj - KLIK
Je艣li poszukujesz basu g艂贸wnie, to tak jak wy偶ej, 偶adna p贸艂ka ci tego nie da, z przodu te偶 za ma艂o miejsca... ;d
najpro艣ciej to wrzuci膰 jak膮艣 paczk臋 do bagajera, aby by艂 bas, a druga opcja to robimy dziury w drzwiach i wk艂adamy g艂o艣niki np.165mm
Teraz pewnie si臋 zapytasz co za r贸偶nica czy drzwi czy p贸艂ka skoro g艂o艣niki te same... ano w drzwiach jest ju偶 jaka艣 przestrze艅 akustyczna i ten bas b臋dzie owiele lepszej jako艣ci ni偶 z p贸艂ki, gdzie jedynie ci si臋 p贸艂ka b臋dzie trz膮s艂a zamiast puszcza膰 jaki艣 bas J臋zyk
Co do g艂o艣nik贸w w podszybiu tutaj masz temat: KLIK...
Tutaj - TU masz opisane co do wrzucenia paczki w bagajer kilka propozycji, je艣li twoim wyznacznikiem jest bas, to podsiedzeni贸wki z g贸ry odpadaj膮... 艁ohoho
Zapisane
Marcin85
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #51 : Pi膮tek, 06 Kwiecie艅 2012, 22:55 »

Ciekawe rozwi膮zania z tym subwooferem, wiem ze jak bym mia艂 w drzwiach g艂o艣niki to by by艂o lepiej ale mam ju偶 niestety z ty艂u na p贸艂ce i nie wiem czy ma sens rozbieranie ca艂ych drzwi (Audiofilem nie jestem a偶 takim) My艣le ze ju偶 sama wymiana radia w moim przypadku powinno polepszy膰 d藕wi臋k.
Wyt艂umaczcie mi jednak teraz 艂opatologicznie heheh, jak by to technicznie wygl膮da艂o jak bym sie zdecydowa艂 na pozostawienie tych 2 przednich  ma艂ych bez zmian, 2 nowe g艂o艣niki na tyln膮 p贸艂k臋 i jaki艣 niewielki sub do bagaznika, czy to wszystko da si臋 spokojnie pod艂膮czy膰 do radia. Do radia mo偶na pod艂膮czy膰 zestaw 4 g艂o艣nik贸w, a sub mo偶na dodatkowo czy to odbywa si臋 kosztem kt贸rego艣 z czterech g艂o艣nik贸w.
Jeszcze mnie interesuje ile watowe te 16 na ty艂 bym musia艂 mie膰 i jak wygl膮da wymiana g艂o艣nik贸w pod szyb膮 z pszodu - trzeba szyb臋 艣ci膮ga膰 czy z innego miejsca jest doj艣cie - pytam bo poprostu sie nie orientuj臋?
Zapisane
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #52 : Pi膮tek, 06 Kwiecie艅 2012, 23:08 »

Co do podsufit贸wek to masz przy maskownicach takie wci臋cia, kt贸re podwadzasz i maskownica schodzi. G艂o艣niki masz mocowane na 2 艣ruby. Wi臋kszo艣膰 g艂o艣nik贸w b臋dzie trzeba obrobi膰, tzn. przyci膮膰 rogi, aby 艂adnie wesz艂o U艣miech tutaj wchodz膮 tylko g艂o艣niki 100mm
Z tego co si臋 zd膮偶y艂em zorientowa膰 to g艂o艣niki w tylnej p贸艂ce mog膮 zaburzy膰 scen臋, a w po艂膮czeniu z subem mo偶e by膰 lipa (mo偶e bo nie wiem dok艂adnie). Co do takiej opcji jak poda艂e艣 偶臋 g艂o艣niki prz贸d+ty艂+sub to samo radyjk mo偶e tego nie poci膮gn膮膰, tzn nie wykorzysta w ca艂o艣ci, trzeba by wtedy prawdopodobnie do艂o偶y膰 koszta wzmaka, ale nie wiem...
Na te waty g艂o艣nik贸w to a偶 tak bardzo nie zwracaj uwagi, tzn. najlepiej by艂oby jakby艣 sam przes艂ucha艂 jakie艣 g艂o艣niczki, bo zazwyczaj inaczej brzmi膮.
Zapisane
Marcin85
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #53 : Pi膮tek, 06 Kwiecie艅 2012, 23:25 »

Dzi臋ki za pomoc, sam tego nie b臋de montowa艂, raczej z tym gdzie艣 podjad臋 i ludzie co sie na tym znaj膮 pewnie beda wiedzieli co pod艂膮czy膰 i czy da si臋 taki zestaw do radia pod艂膮czy膰. My艣l臋 ze to sie mo偶e uda膰 bo wzi膮艂bym jaki艣 naprawde niewielki ten sub (o niedu偶ej mocy), wtedy radio powinno sobie radzi膰. Tylko jeszcze si臋 zastanawiam czy w moim przypadku lepiej wstawa膰 sub do bagaz. czy pod siedzenie.
Zapisane
Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #54 : Pi膮tek, 06 Kwiecie艅 2012, 23:27 »

Z tego co czytam, to lepiej w bagajer jak dla ciebie. Kilka os贸b od nas mia艂o to pod siedzenie... i jako艣 zbytnio nie zachwalali J臋zyk
Zale偶y jeszcze jakie g艂o艣niczki wrzucasz, nawet jak na radiu pisze 4x50W to chodzi o moc maksymaln膮, a nie RMS, po przeliczeniu to b臋dzie jakie艣 ~17W RMS, wi臋c cud贸w nie pod艂aczysz do zwyk艂ego radia tak 偶eby to wykorzysta艂o w ca艂o艣ci J臋zyk
Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #55 : Sobota, 07 Kwiecie艅 2012, 18:07 »

Dzi臋ki za pomoc, sam tego nie b臋de montowa艂, raczej z tym gdzie艣 podjad臋 i ludzie co sie na tym znaj膮 pewnie beda wiedzieli co pod艂膮czy膰 i czy da si臋 taki zestaw do radia pod艂膮czy膰. My艣l臋 ze to sie mo偶e uda膰 bo wzi膮艂bym jaki艣 naprawde niewielki ten sub (o niedu偶ej mocy), wtedy radio powinno sobie radzi膰. Tylko jeszcze si臋 zastanawiam czy w moim przypadku lepiej wstawa膰 sub do bagaz. czy pod siedzenie.
Polecam najpierw cho膰 troch臋 zapozna膰 si臋 z tematem CA, a p贸藕niej zadawa膰 pytania. Szczeg贸lnie, 偶e wiele si臋 powtarza... tutaj masz wszystko link
Zapisane

Marcin85
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #56 : Niedziela, 08 Kwiecie艅 2012, 20:18 »

Konkretne opracowanko OK
Zapisane
Marcin85
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #57 : Sobota, 21 Kwiecie艅 2012, 22:27 »

Witam, radyjko ju偶 pod艂膮czone narazie na starych g艂o艣nikach ale ju偶 jest lepiej. Za tydzie艅 b臋de mia艂 wmontowane 4 nowe g艂o艣nii hertz 2 x 16tki na ty艂 i 2x 10 na prz贸d ale co艣 mi si臋 zdaje ze i tak b臋dzie mi brakowa艂o g艂臋bi dzwi臋ku, niskich ton贸w i basu wi臋c nie wykluczam zamontowania niewielkiego subwoofera do bagaznika ale w艂a艣nie co艣 niewielkiego, by mi jeszcze troche miejsca zosta艂o heheh. Wypatrzy艂em co艣 takiego, co o tym my艣licie? nie chce by mi auto podskakiwa艂o ale jedynie s艂ysze膰 bardziej g艂臋boki d藕wi臋k i troch臋 wi臋cej basu? Mo偶e kto艣 znalaz艂 co艣 podobnego w tych wymiarach a za mniejsza kas臋.

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-blaupunkt-gtb-8a-gtb8a-ze-wzmacn-i2262965583.html

Zapisane
GR71
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 345



WWW
« Odpowiedz #58 : Sobota, 21 Kwiecie艅 2012, 22:34 »

. Wypatrzy艂em co艣 takiego, co o tym my艣licie? nie chce by mi auto podskakiwa艂o ale jedynie s艂ysze膰 bardziej g艂臋boki d藕wi臋k i troch臋 wi臋cej basu? Mo偶e kto艣 znalaz艂 co艣 podobnego w tych wymiarach a za mniejsza kas臋.

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-blaupunkt-gtb-8a-gtb8a-ze-wzmacn-i2262965583.html


to takie minimum i ni偶ej nie schod藕
Zapisane

Peugeot 107
Nissan Qashqai 2015 1.6 DIG-T 163kM
Marcin85
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #59 : Niedziela, 22 Kwiecie艅 2012, 09:50 »

Powiedz mi jeszcze czy taki aktywny sub normalnie si臋 pod艂ancza do radia i mo偶na z radia sterowa膰 poziomami d藕wi臋ku tak? mam nadzieje ze nie b臋de musia艂 chodzi膰 do bagaznika heheeh.
I jeszcze jedno czy lepiej aktywny czy pasywny, czy to jest jaka艣 du偶a r贸偶nica?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: