Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: ABS - pytania, dyskusja, problemy  (Przeczytany 45232 razy)
Blue
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« : Poniedzia艂ek, 30 Kwiecie艅 2012, 20:34 »

Problem - jak w temacie. Codziennie pomykam ok 20 km w jedn膮 stron臋 do pracy. Zacz臋艂o si臋 w pi膮tek, droga powrotna, ok 5 km od domu ( to akurat istotne, bo sytuacja si臋 powt贸rzy艂a w niemal takich samych okoliczno艣ciach), pierwszy dzie艅 upa艂贸w.  Przy hamowaniu (spokojnym - jazda w korku) co艣 nagle chrupn臋艂o po prawej stronie w po艂owie podwozia  Co?.  Za chwil臋 za艣wieci艂a si臋 kontrolka ABS i ju偶 nie zgas艂a. Potem samoch贸d troch臋 posta艂 i wieczorem w czasie kr贸tkiego przejazdu technicznego sytuacja wr贸ci艂a do normy. NAst臋pnego dnia - temperatura wysoka ale niewielka odleg艂o艣膰 - by艂o ok.
A dzisiaj znowu - do roboty - w porz膮dku, a w czasie powrotu,  prawie idealnie po takim samym dystansie przejechanym (tylko nieco szybciej bo bez kork贸w U艣miech), nagle co艣 przy zwyk艂ym, nie gwa艂townym hamowaniu zastuka艂o, tylko 偶e tym razem pod peda艂em hamulca - znaczy chyba ABS   U艣miech  a za chwil臋 kontrolka zaja艣nia艂a i zgasn膮膰 nie chcia艂a. Od drzwi mechanika si臋 ju偶 odbi艂am - ma urlop.    
Przy czym generalnie moje pytanie jest takie - czy to mo偶e by膰 spowodowane temperatur膮 otoczenia, przeczeka膰 i nie przejmowa膰 si臋 zbytnio, czy raczej mam si臋 zacz膮膰 ba膰 ? Problem taki nie pojawia艂 si臋 w zesz艂ym roku w czasie wielkich upa艂贸w, ale za to pojawia艂 si臋 raz na jaki艣 czas zim膮 w czasie wieeelkich mroz贸w. Tzn. nic nie stuka艂o i nie chrupa艂o ale ni st膮d ni zow膮d wy艂膮cza艂 si臋 ABS.
I to by by艂o na tyle.  Stara艂am si臋 streszcza膰 ale mi chyba nie wysz艂o U艣miech
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 07 Maj 2013, 18:19 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
adrianlos
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 161



WWW
« Odpowiedz #1 : Wtorek, 01 Maj 2012, 16:24 »

mo偶e masz zapowietrzony uk艂ad hamulcowy, lub wilgo膰(wod臋) w p艂ynie/uk艂adzie hamulcowym.
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 01 Maj 2012, 18:27 »

...a wymienia艂e艣 p艂yn hamulcowy ??
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #3 : Czwartek, 21 Luty 2013, 12:37 »

Ja ostatnio dwa razy zauwa偶y艂em, 偶e kontrolka ABS zapali艂a si臋 podczas kr臋cenia rozrusznikiem. Tzn zgas艂a po w艂膮czeniu zap艂ony jak par臋 innych kontrolek i podczas kr臋cenia zapali艂a sie i zgas艂a od razu po zapaleniu silnika. Mieli艣cie co艣 takiego? 
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #4 : Czwartek, 21 Luty 2013, 18:04 »

Problem - jak w temacie. Codziennie pomykam ok 20 km w jedn膮 stron臋 do pracy. Zacz臋艂o si臋 w pi膮tek, droga powrotna, ok 5 km od domu ( to akurat istotne, bo sytuacja si臋 powt贸rzy艂a w niemal takich samych okoliczno艣ciach), pierwszy dzie艅 upa艂贸w.  Przy hamowaniu (spokojnym - jazda w korku) co艣 nagle chrupn臋艂o po prawej stronie w po艂owie podwozia  Co?.  Za chwil臋 za艣wieci艂a si臋 kontrolka ABS i ju偶 nie zgas艂a. Potem samoch贸d troch臋 posta艂 i wieczorem w czasie kr贸tkiego przejazdu technicznego sytuacja wr贸ci艂a do normy. NAst臋pnego dnia - temperatura wysoka ale niewielka odleg艂o艣膰 - by艂o ok.
A dzisiaj znowu - do roboty - w porz膮dku, a w czasie powrotu,  prawie idealnie po takim samym dystansie przejechanym (tylko nieco szybciej bo bez kork贸w U艣miech), nagle co艣 przy zwyk艂ym, nie gwa艂townym hamowaniu zastuka艂o, tylko 偶e tym razem pod peda艂em hamulca - znaczy chyba ABS   U艣miech  a za chwil臋 kontrolka zaja艣nia艂a i zgasn膮膰 nie chcia艂a. Od drzwi mechanika si臋 ju偶 odbi艂am - ma urlop.   
Przy czym generalnie moje pytanie jest takie - czy to mo偶e by膰 spowodowane temperatur膮 otoczenia, przeczeka膰 i nie przejmowa膰 si臋 zbytnio, czy raczej mam si臋 zacz膮膰 ba膰 ? Problem taki nie pojawia艂 si臋 w zesz艂ym roku w czasie wielkich upa艂贸w, ale za to pojawia艂 si臋 raz na jaki艣 czas zim膮 w czasie wieeelkich mroz贸w. Tzn. nic nie stuka艂o i nie chrupa艂o ale ni st膮d ni zow膮d wy艂膮cza艂 si臋 ABS.
I to by by艂o na tyle.  Stara艂am si臋 streszcza膰 ale mi chyba nie wysz艂o U艣miech
Obstawiam 艂o偶ysko tylnej piasty. 艁ozyska dostaja na duzym mrozie wiekszych luz贸w i czujnik wtedy g艂upieje. za jaki艣 czas pewnie zaczniesz s艂ysze膰 to 艂o偶ysko. Charakterystyczne jest to, 偶e abs wy艂膮cza zapala lampke przy piwrwszym hamowaniu, a je艣艂i po przejechania kilkunastu km odpalisz znowu samoch贸d to wszystko jest w porz膮dku.
Zapisane
alfa158
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #5 : Poniedzia艂ek, 18 Marzec 2013, 13:48 »

Witam. Jak w temacie od kilku dni  dopad艂a m贸j wy艣wietlacz migaj膮ca pomaranczowa kontrolka Abs(szybie mruganie) i co to moze znaczyc? czy uszkodzony czujnik abs , jak najlepiej sprawdzi膰? Jak jade wszystko dzia艂a ok.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 27 Marzec 2013, 21:46 »

To co pisa艂em wy偶ej. Normalnie kontrolka ABS znika wraz z innymi kontrolkami kilka sekund od w艂膮czenia zap艂onu, jednak zdarza si臋 偶e zapala si臋 podczas kr臋cenia rozrusznikiem.  Macie tak czasami?

http://www.youtube.com/watch?v=z4rr7duFBtY&feature=youtu.be
Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #7 : 艢roda, 27 Marzec 2013, 21:50 »

tak, ja tak mam Mrugni臋cie
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #8 : Czwartek, 28 Marzec 2013, 02:08 »

nie pamietam jaka kontrolka ale czasami cos potrafi mrugn膮膰 zara po odpaleniu ......
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
bogdanan
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 63



« Odpowiedz #9 : Wtorek, 07 Maj 2013, 17:49 »

U mnie kontrolka ju偶 nie 艣wieci (ABS). Przedzwoni艂em miernikiem przewody do czujnik贸w ABS, okaza艂o si臋 偶e przedni prawy nie ma po艂aczenia. Przy bli偶szej penetracji zauwa偶y艂em  zgrubienie na kabelku na wysoko艣ci mocowania. Okaza艂o si臋 偶e poprzedni w艂a艣ciciel w tym miejscu lutowa艂 z jaki艣 powod贸w?! Wyci膮艂em ten fragment, polutowa艂em wsadzaj膮c w koszulk臋 termokurczliw膮 i wszystko dzia艂a. Zastanawiam si臋 tylko czy nie lepiej kupi膰 nowy?
 Disco
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #10 : Czwartek, 09 Maj 2013, 19:25 »

U mnie kontrolka ju偶 nie 艣wieci (ABS). Przedzwoni艂em miernikiem przewody do czujnik贸w ABS, okaza艂o si臋 偶e przedni prawy nie ma po艂aczenia. Przy bli偶szej penetracji zauwa偶y艂em  zgrubienie na kabelku na wysoko艣ci mocowania. Okaza艂o si臋 偶e poprzedni w艂a艣ciciel w tym miejscu lutowa艂 z jaki艣 powod贸w?! Wyci膮艂em ten fragment, polutowa艂em wsadzaj膮c w koszulk臋 termokurczliw膮 i wszystko dzia艂a. Zastanawiam si臋 tylko czy nie lepiej kupi膰 nowy?
 Disco
U mie taki patent funkcjonuje ju偶 4 rok. Co prawda w innym samochodzie ale je艣li zrobi艂e艣 to dobrze to nie powinno by膰 problemu. w ko艅cu w trojakach wahacze nie pracuj膮 tak mocno jak w hydrowozach;-)
Zapisane
biolly
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 21


« Odpowiedz #11 : Pi膮tek, 10 Maj 2013, 23:20 »

U mnie na kompie wyskoczył że coś nie tak jest z lewym czujnikiem. Bogdanan możesz poradzić jak mierzyłeś czujnik bo sprawdzę prawy i lewy i porównam i będę wiedział na czym stoję, tylko jak to sprawdzić i czym bo z elektroniki nie jestem specjalistą.
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 10 Maj 2013, 23:22 wys艂ane przez biolly » Zapisane
biolly
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 21


« Odpowiedz #12 : Poniedzia艂ek, 20 Maj 2013, 15:33 »

Sprawdzi艂em na komputerze wychodzi b艂膮d z lewego przedniego czujnika ABS. Wyj膮艂em wtyczki przeczy艣ci艂em itp. ale nic nie da艂o. Chcia艂em wykr臋ci膰 czujnik ale nie chcia艂 nawet drgn膮膰 a 艣rubk臋 da艂o rad臋 odkr臋ci膰 wi臋c nie wiem co jest ? Ma kto艣 jaki艣 pomys艂 ?
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #13 : Sobota, 26 Kwiecie艅 2014, 20:45 »

powiem wam, 偶e ju偶 mam naprawd臋 do艣膰 tego nadwra偶liwego ABSu. Wczoraj w deszczu wjecha艂em go艣ciowi lekko w du..e. Auto jecha艂o jak po lodzie, abs bi艂 po pi臋cie i praktycznie zero hamulca. Zafir膮  bym bez problem贸w wyhamowa艂. 
Zapisane

aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #14 : Sobota, 26 Kwiecie艅 2014, 21:28 »

Mo偶e opony, a nie ABS? Ja u siebie nie zaobserwowa艂em, a偶 takiej nadwra偶liwo艣ci Co?
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #15 : Sobota, 26 Kwiecie艅 2014, 21:34 »

mnie tez ABS meczy czasami  boje sie hamowac ...... mam nadzieje ze opony 175/50 r15 naprawia ten b艂膮d lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #16 : Niedziela, 27 Kwiecie艅 2014, 09:42 »

To nie wina ABS tylko zbyt sztywnych amorow w tak lekkim autku. U mnie po 30 tys km juzdzenia po progach zwalniajacych problem nad wra偶liwego absu znikn膮艂.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #17 : Niedziela, 27 Kwiecie艅 2014, 10:59 »

To nie wina ABS tylko zbyt sztywnych amorow w tak lekkim autku. U mnie po 30 tys km juzdzenia po progach zwalniajacych problem nad wra偶liwego absu znikn膮艂.

chyba masz racj臋. Jak przeje偶d偶am tym sztywnym zawieszeniem przez progi niedaleko domu i przy okazji zahamuje to zawsze, ale to zawsze bije mi pod stop膮, a jak jad臋 Zafir膮 to jeszcze si臋 nie zdarzy艂o. Wkurza mnie to bardzo i jest to w艂a艣nie niebezpieczne na mokrej nawierzchni
Zapisane

aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #18 : Niedziela, 27 Kwiecie艅 2014, 12:28 »

Panowie, jakiego twardego w serii, jak ja mam spr臋偶yny Eibach'a na tych samych amorach i nie marudz臋. To bynajmniej nie kwestia tego, 偶e nie je藕dzi艂em niczym innym Maybe baby
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #19 : Niedziela, 27 Kwiecie艅 2014, 15:33 »

Panowie, jakiego twardego w serii, jak ja mam spr臋偶yny Eibach'a na tych samych amorach i nie marudz臋. To bynajmniej nie kwestia tego, 偶e nie je藕dzi艂em niczym innym Maybe baby
ale chyba nie twierdzisz ze twoje spr臋偶yny s膮 mieksze od serii? Seryjne amory i mi臋kkie seryjne spr臋偶yny powoduj膮 ze na nier贸wnej drodze kolo odrywa si臋 od drogi i wtedy wkracza ABS. Mocniejsz膮 spr臋偶yna albo mniejszej skuteczno艣ci amor eliminuje zjawisko.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: