Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Wysokie przebiegi w trojaczkach  (Przeczytany 36201 razy)
schumi10
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« : Niedziela, 10 Czerwiec 2012, 13:57 »

Witam,
przymierzam si臋 do zakupu jednego z trojaczk贸w. Na razie przegl膮dam portale og艂oszeniowe i na niemieckich stronach mo偶na czasami znale藕膰 modele z przebiegami 180 tys., albo grubo ponad 200 tys. Czy nale偶y omija膰 takie samochody szerokim 艂ukiem, czy raczej przebieg potraktowa膰 jedynie jako pretekst do negocjacji ceny  艁ohoho Co mo偶e si臋 posypa膰 w trojaczkach przy takim przebiegu? Przede wszystkim interesuje mnie wersja 1.0 U艣miech
Zapisane
GR71
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 345



WWW
« Odpowiedz #1 : Niedziela, 10 Czerwiec 2012, 14:45 »

Ponad 200tys na miejskie autko w benzynie...... czy tam kupuje si臋 taki samoch贸d do przemieszczania si臋  w trasie?... Wi臋c 200tys po mie艣cie to du偶o.

 U艣miech jak poczekasz to sprowadz膮 do Polski i... przebieg spadnie do ....80 tys jak偶e ciesz膮cych nasze oczy  U艣miech

A tak powa偶nie: to trwa艂e- w MIAR臉 trwa艂e samochody. Tylko tzeba pami臋ta膰 偶e kilometr na liczniku kilotrowi nie jest r贸wny. Mam 2 samochody i TYLKO ja nimi je偶d偶臋. 107-ka na 2 lata i 17tys na liczniku, a 407ka te偶 2 lata i 33tys na liczniku, z czego moja dupa szanowna w 90% czasu sp臋dzonego za kierownic膮 przesiaduje w艂a艣nie w 107ce. Licznik wskazuje 偶e jest inaczej.... U艣miech
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 10 Czerwiec 2012, 14:50 wys艂ane przez GR71 » Zapisane

Peugeot 107
Nissan Qashqai 2015 1.6 DIG-T 163kM
schumi10
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #2 : Niedziela, 10 Czerwiec 2012, 15:50 »

W艂a艣nie chcia艂bym unikn膮膰 sytuacji gdzie przy najbli偶szym przegl膮dzie okaza艂oby si臋, 偶e autko ma o 150 tys. za ma艂o na liczniku 艁ohoho Mo偶e kto艣 nie je藕dzi艂 w dalekie trasy, ale wystarczy 偶e doje偶d偶a艂 do pracy po 80 km w jedn膮 stron臋 (w Niemczech 偶aden wyczyn) i nabi艂 nieco kilometr贸w U艣miech Z tego co uda艂o mi si臋 wyszuka膰 to silnik jest do艣膰 trwa艂y, natomiast zastanawia mnie trwa艂o艣膰 zawieszenia, skrzyni bieg贸w no i elektryki. Nie chc臋 samochodu w kt贸ry na powitanie trzeba wpompowa膰 3 tys.
Zapisane
GR71
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 345



WWW
« Odpowiedz #3 : Niedziela, 10 Czerwiec 2012, 16:00 »

... Mo偶e kto艣 nie je藕dzi艂 w dalekie trasy, ale wystarczy 偶e doje偶d偶a艂 do pracy po 80 km w jedn膮 stron臋 (w Niemczech 偶aden wyczyn) i nabi艂 nieco kilometr贸w U艣miech
..80 km w jedn膮 stron臋 to trasa  U艣miech. 80 km w mie艣cie to zab贸jstwo zw艂aszcza du偶ym dla tylnej cz臋艣ci cia艂a w tym samochodzie J臋zyk J臋zyk J臋zyk J臋zyk

Z tego co uda艂o mi si臋 wyszuka膰 to silnik jest do艣膰 trwa艂y, natomiast zastanawia mnie trwa艂o艣膰 zawieszenia, skrzyni bieg贸w no i elektryki. Nie chc臋 samochodu w kt贸ry na powitanie trzeba wpompowa膰 3 tys.

silniki trwa艂e, skrzynia ma z艂膮 s艂aw臋. reszta ok

Je艣li by艂o serwisowane to bedzie ok jak ka偶de inne - byle zadbane.
Cho膰 oczekiwanie by sprzedawany samoch贸d by艂 po wymianie sprz臋g艂a, tarcz, klock贸w, oleju i innych rzxeczy nie jest rozs膮dne. Przewa偶nie w takich przebiegach si臋 sprzedaje bo TRZEBA zrobi膰 CO艢.

Jak to kiedy艣 kolega OBCY napisa艂... takie rzeczy to tylko w ERZE... Kozak
Zapisane

Peugeot 107
Nissan Qashqai 2015 1.6 DIG-T 163kM
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #4 : 艢roda, 13 Czerwiec 2012, 12:53 »

W艂a艣nie chcia艂bym unikn膮膰 sytuacji gdzie przy najbli偶szym przegl膮dzie okaza艂oby si臋, 偶e autko ma o 150 tys. za ma艂o na liczniku 艁ohoho Mo偶e kto艣 nie je藕dzi艂 w dalekie trasy, ale wystarczy 偶e doje偶d偶a艂 do pracy po 80 km w jedn膮 stron臋 (w Niemczech 偶aden wyczyn) i nabi艂 nieco kilometr贸w U艣miech Z tego co uda艂o mi si臋 wyszuka膰 to silnik jest do艣膰 trwa艂y, natomiast zastanawia mnie trwa艂o艣膰 zawieszenia, skrzyni bieg贸w no i elektryki. Nie chc臋 samochodu w kt贸ry na powitanie trzeba wpompowa膰 3 tys.

takich przebieg贸w o jakich piszesz na forum nie widzieli艣my. No chyba, 偶e w tych fajnych sprowadzonych Mrugni臋cie ale o tym nie wiemy. Jak kto艣 robi艂 do艣膰 du偶o kilometr贸w,  np. tak jak piszesz doje偶d偶a艂 do pracy po 80km to tylko + Lepiej kupi膰 taki co ma 150kkm robione w taki spos贸b ni偶 30kkm robione w spos贸b co po niekt贸rych na forum. Znaczy dojazd do pracy 3-5km i tak non stop. Taki silnik jest zmasakrowany po 80kkm bo nigdy nie osi膮gn膮艂 temperatury roboczej, olej zawsze by艂 trefny bo by艂o w nim za du偶o benzyny itd.

Ot takie moje zdanie.

A co do tras, no c贸偶 ja mia艂em 107 do je偶d偶enia na trasie. W mie艣cie za blisko 偶eby odpala膰 U艣miech Co zrobi膰 nie mog艂em mie膰 STI na trasy Smutny

pozdrawiam
ma艂y

ps na dobrym oleju, u偶ywany na wi臋kszych trasach ni偶 5km ten silnik po偶yje wi臋cej ni偶 200kkm bez problemu.
Cho膰 nie powiem jak si臋 widzi te 200+ w przebiegu to obawa jest.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #5 : 艢roda, 13 Czerwiec 2012, 13:36 »

W艂a艣nie chcia艂bym unikn膮膰 sytuacji gdzie przy najbli偶szym przegl膮dzie okaza艂oby si臋, 偶e autko ma o 150 tys. za ma艂o na liczniku 艁ohoho Mo偶e kto艣 nie je藕dzi艂 w dalekie trasy, ale wystarczy 偶e doje偶d偶a艂 do pracy po 80 km w jedn膮 stron臋 (w Niemczech 偶aden wyczyn) i nabi艂 nieco kilometr贸w U艣miech Z tego co uda艂o mi si臋 wyszuka膰 to silnik jest do艣膰 trwa艂y, natomiast zastanawia mnie trwa艂o艣膰 zawieszenia, skrzyni bieg贸w no i elektryki. Nie chc臋 samochodu w kt贸ry na powitanie trzeba wpompowa膰 3 tys.

My艣l臋, ze je艣li nosisz si臋 z my艣l膮 o zakupie auta kt贸re ma przejechane 200ty艣 to musisz si臋 liczy膰 z tym 偶e trzeba b臋dzie 'troch臋' kasy w艂adowa膰 na pocz膮tku.
Niecz臋sto si臋 zdarza, 偶eby kto艣 przed sprzeda偶膮 auta robi艂 przegl膮d i wymian臋 bebech贸w a autko z takim przebiegiem mo偶e tego potrzebowa膰 Mrugni臋cie
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 13 Czerwiec 2012, 14:54 »

Z k艂opot贸w po 200 tys w trojaku mozesz mie膰 do zrobienia luzy na zaworach, alternator. W zawiasie tez cos moze byc do roboty ale nie dramatyzowa艂bym. Mia艂em pod opieka matiza szwagra do przebiegu 180 tys i silnik ani skrzynia sie nie buntowa艂y. SPrzeg艂o posz艂o si臋kochac przy 140 tys, 艂o偶yska k贸艂, cylinderki hamulc贸w ale bardziej z racji wieku niz przebiegu. Jak ktos regularnie zmienia oliwe to ten silnik bez problemu powinien polata膰 do 300 tys km.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #7 : Niedziela, 17 Czerwiec 2012, 17:58 »

Ochroniarze pewnej firmy w Krakowie je偶d偶膮 yarisem 1.0. T艂uk膮 te auta ile wlezie...cisn膮 ile fabryka da艂a. Raz zagada艂em z nimi z ciekawo艣ci i zapyta艂em jak si臋 sprawuj膮. Tamta akurat mia艂a 230tys przebiegu....i go艣c powiedzia艂, 偶e silnik chodzi jak zegarek....i nie przypomina sobie jakiekolwiek awarii.   
Zapisane

agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #8 : Poniedzia艂ek, 18 Czerwiec 2012, 08:34 »

kiedys z mechanikiem w ASO toyota KONSEK Rybnik gadalem ,to mi pokazal jarisa w kerym byl silnik kaput ,przebieg 130 tys, auto firmowe,czekali na decyzje wlasciciela firmy co robic, ponoc ostro byl jezdzony, panewki spalone i cos tam jeszcze, 130 tys przebiegu, serwisowane u nich
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #9 : Poniedzia艂ek, 18 Czerwiec 2012, 12:21 »

te偶 kiedy艣 mi powiedzia艂 go艣c z ASO toyoty, ze te silnik 1.0 we flotowych yarisach najczesciej jedz膮 na minerale....co by ci膮膰 koszty.....tak偶e mnie to nie dziwi.....偶e si臋 silnik rozsypa艂
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #10 : 艢roda, 31 Lipiec 2013, 01:14 »

275 tys..... U艣miech

 

http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=230944160&cd=635014813050000000&asrc=st
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #11 : 艢roda, 31 Lipiec 2013, 08:22 »

wow U艣miech i 2009 rok U艣miech .
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #12 : 艢roda, 31 Lipiec 2013, 10:15 »

wow U艣miech i 2009 rok U艣miech .

na forum zafiry co chwil臋 trzeba ludziom t艂umaczy膰 jakie to pere艂ki s膮 sprowadzane do Polski. 艢wie偶e ZB np w艂asnie 2009-2010 maj膮 na allegro max 200tys i ludzie nie maj膮 艣wiadomo艣ci, 偶e za granic膮 cz臋sto je偶d偶膮 na taxi i maj膮 przebiegi od 500 tys w g贸r臋. Tutaj przyk艂ad rocznika 2009:




Kupuj膮 a potem narzekaj膮 na ople
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #13 : Pi膮tek, 13 Grudzie艅 2013, 23:57 »

kolega na forum w UK dobija do 200 000 i zapyta艂em go co i jak .... i poza standardami typu sprz臋g艂o czy pompa:

-sonda lambda
-katalizator
-艂o偶ysko w kole

tak偶e wed艂ug mnie wynik bardzo dobry. Sprz臋g艂o robi艂 dopiero po 160kkm, ale tylko autostrada...tak偶e nijak sie to ma do naszych sprz臋t贸w.
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 31 Pa藕dziernik 2016, 16:40 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #14 : Sobota, 14 Grudzie艅 2013, 01:25 »

u mnie po 80kkm 艂o偶yska by艂y robione. Trzeba doda膰 偶e u nas to s贸l i dziury zjadaj膮 samochody.
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #15 : Poniedzia艂ek, 16 Grudzie艅 2013, 14:18 »

u mnie po 80kkm 艂o偶yska by艂y robione. Trzeba doda膰 偶e u nas to s贸l i dziury zjadaj膮 samochody.
艁ozyska zjadaja najcz臋艣ciej felgi z nieprawid艂owo dobranym et oraz alusy pokrzywione i bijace ale "wywa偶one".
Zapisane
niklucas
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 14


« Odpowiedz #16 : Wtorek, 08 Lipiec 2014, 10:34 »

Witajcie,
jestem nowy na tym forum (zwykle udzielam si臋 na forum 2 innych marek, kt贸rych autami je偶d偶臋 cz臋艣ciej), jednak peugeot 107 te偶 jest w naszym "parku maszynowym" i to d艂ugo. Konkretnie, od 2006 r., kiedy to kupi艂a go moja mama jako nowy w nieistniej膮cym ju偶 salonie Azmot w Krakowie. Od tego czasu przejecha艂a nim 190 tysi臋cy km i opr贸cz zacinaj膮cych si臋 zamk贸w i wymiany sprz臋g艂a oraz t艂umika nie dzia艂o si臋 z nim NIC. Nawet teraz wygl膮da jak nowe (moja mama jest pedantk膮 U艣miech ), silnik dalej bardzo dobrze sobie radzi z autem, nie dymi, nie stuka, nie gubi oleju. Ba, nawet zawieszenie nie wymaga艂o 偶adnej interwencji.  Tak wi臋c nie ma si臋 co ba膰 du偶ych przebieg贸w, trojaczki s膮 niesamowicie trwa艂e i bezproblemowe, czego nie mo偶na powiedzie膰 o innych naszych autach: Megane II (ju偶 drugie) ma non stop fochy z elektryk膮 a BMW e46 nigdy co prawda nie zawiod艂o ale jest ju偶 prawie pe艂noletnie (1998 r) i mimo niewielkiego przebiegu (109 tys. km) ca艂y czas musz臋 przy nim co艣 robi膰 - efekt skomplikowania konstrukcji.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #17 : Wtorek, 08 Lipiec 2014, 10:49 »

Od tego czasu przejecha艂a nim 190 tysi臋cy km

wow, nie藕le jak na ma艂e autko i do tego w Polsce. Do pracy mia艂a daleko?



opr贸cz zacinaj膮cych si臋 zamk贸w i wymiany sprz臋g艂a oraz t艂umika nie dzia艂o si臋 z nim NIC.

co konkretnie si臋 dzia艂o? Co艣 z centralnym?




nawet zawieszenie nie wymaga艂o 偶adnej interwencji. 

Lekko mnie wgi臋艂o. Auto zrobi艂o 190kkm po polskich drogach i nic nie by艂o robione? Nawet 艂膮cznik stabilizatora? Nie polecia艂a 偶adna ko艅c贸wka dr膮偶ka? Amory wci膮偶 orygina艂y?
Zapisane

niklucas
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 14


« Odpowiedz #18 : Wtorek, 08 Lipiec 2014, 10:56 »

Nic kompletnie. Co do zamk贸w - nie ma centralnego wiec po prostu wyciera艂y si臋 kluczyki, aktualnie mama ma ju偶 3 komplet. Przebieg faktycznie du偶y, ale mi臋dzy innymi dlatego 偶e mieszka na po艂udniu Krakowa a pracuje na p贸艂nocnym zachodzie, wi臋c zawsze je藕dzi obwodnic膮. Oczywi艣cie u偶ywa go te偶 w mie艣cie, ale nie wi臋cej ni偶 w 40 %, patrz膮c na przebieg.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #19 : 艢roda, 16 Lipiec 2014, 15:30 »

a)  przy jakim przebiegu robili艣cie sprz臋g艂o i jakiej firmy wsadzili艣cie?


b) przy jakim przebiegu by艂y robione hamulce z ty艂u? Czy mo偶e wci膮偶 orygina艂y?
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 17 Lipiec 2014, 10:56 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: