Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Klucz do k贸艂, wymiana k贸艂 zima/lato.....lato/zima  (Przeczytany 26291 razy)
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« : Niedziela, 28 Pa藕dziernik 2012, 12:42 »

Kiedy艣 prosi艂em o porad臋 odno艣nie klucza do k贸艂 i polecono mi ten teleskopowy po lewej, kt贸ry ma r膮czk臋 pod k膮tem rozwartym. Powiem wam, 偶e on si臋 sprawdza, ale jak 艣rubka nie jest zapieczona. Natomiast jak jest zapieczona, to dramat, bo trzeba wsta膰 i pcha膰 r膮czk臋 nog膮, i wtedy klucz mi cz臋sto spada艂 ze 艣ruby, rysowa艂 felg臋, obrabia艂 艣rub臋, i sama nasadka te偶 si臋 wyrabia艂a. Raz w pe偶ocie mia艂em tak zapieczone 艣ruby, 偶e nasadka posz艂a do kosza przy drugiej 艣rubie, a w rezultacie musia艂em te偶 kupi膰 kilka nowych 艣rub鈥 kl膮艂em jak cholera. Nie mog艂em zrozumie膰 po jak膮 choler臋 robi膮 t臋 r膮czk臋 pod k膮tem rozwartym. Zacz膮艂em wi臋c szuka膰 klucza z wymienn膮 nasadk膮 ale z r膮czk膮 pod k膮tem prostym i powiem wam bajka鈥.jako przed艂u偶k臋 d藕wigni stosuj臋 do tego 0.5m rurk臋, chyba calow膮, i powiem wam bajka. 艢rubki odkr臋caj膮 si臋 jak mase艂ko tylko za pomoc膮 r膮k, a na pr贸b臋 pcha艂em d藕wigni臋 nog膮 i nasadka nie spada ze 艣ruby鈥..super鈥olecam.    


« Ostatnia zmiana: Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 16:17 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #1 : Niedziela, 28 Pa藕dziernik 2012, 14:40 »

ja odkr臋cam 艣ruby zawsze pneumatem, wi臋c z tym nie mam problemu (szczeg贸lnie, 偶e 艣ruby i piasty zawsze zabezpieczam takim fajnym niebieskim mazid艂em, 偶eby si臋 nie zapieka艂y)

a dokr臋cam je zawsze palcami do momentu oporu, a p贸藕niej tylko dynamometrykiem U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #2 : Niedziela, 28 Pa藕dziernik 2012, 19:31 »

zgadza sie i to na 120N
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #3 : Poniedzia艂ek, 29 Pa藕dziernik 2012, 13:01 »

a ja takie klucze dwa po艂ama艂em Smutny
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #4 : Poniedzia艂ek, 29 Pa藕dziernik 2012, 13:55 »

a ja takie klucze dwa po艂ama艂em Smutny
Kupujecie jakie艣 badziewie w markecie, a potem sie dziwicie, ze sie 艂amie czy nakr臋tki obrabia. Dobra, d艂uga i cienko艣cienna nasadka kosztuje ok 30-50 z艂, pokr臋tka drugie tyle i macie zestaw do ko艅ca 偶ycia waszych wnuczk贸w. Ale to trzeba kupic  w sklepie motoryzacyjnym typu IC albo inna fota a nie w tesco.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #5 : Poniedzia艂ek, 29 Pa藕dziernik 2012, 15:06 »

p艂oamalem dwa fabryczne U艣miech jeden chyba nawet firmy BETA U艣miech tak偶e to nie hipermarketowe U艣miech po prostu by艂y mocno namarzni臋te i pare razy nog膮 uderzy艂em i p臋k艂y tzn. r膮czka U艣miech s膮 kruche - ale to extremalne wykorzystanie by艂o U艣miech

Polecem klucze krzy偶akowe.
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 29 Pa藕dziernik 2012, 15:12 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #6 : Poniedzia艂ek, 29 Pa藕dziernik 2012, 17:25 »


Kupujecie jakie艣 badziewie w markecie, a potem sie dziwicie, ze sie 艂amie czy nakr臋tki obrabia.

ja akurat mia艂em nasadk臋 Yato i wszystkie klucze itd  mam z wy偶szej i najwy偶szej p贸艂ki , ale nie w tym rzecz, pisa艂em 偶e je艣li 艣ruba jest zapieczona, i odkr臋casz j膮 nog膮, u偶ywaj膮c tego rozwartego klucza, to na mur beton spadnie ci ze 艣ruby nawet jak b臋dziesz mia艂 nasadk臋 z tytanu i obrobisz 艣rub臋. Natomiast przy tym prostym kluczu, mo偶esz pcha膰 i kopa膰 nog膮 ile chcesz i nasadka nie spadnie....dlatego polecam ten prosty klucz....do tego przed艂u偶ka z rurki....i wszystko idzie jak mase艂ko
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #7 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 09:05 »


Kupujecie jakie艣 badziewie w markecie, a potem sie dziwicie, ze sie 艂amie czy nakr臋tki obrabia.

ja akurat mia艂em nasadk臋 Yato i wszystkie klucze itd  mam z wy偶szej i najwy偶szej p贸艂ki , ale nie w tym rzecz, pisa艂em 偶e je艣li 艣ruba jest zapieczona, i odkr臋casz j膮 nog膮, u偶ywaj膮c tego rozwartego klucza, to na mur beton spadnie ci ze 艣ruby nawet jak b臋dziesz mia艂 nasadk臋 z tytanu i obrobisz 艣rub臋. Natomiast przy tym prostym kluczu, mo偶esz pcha膰 i kopa膰 nog膮 ile chcesz i nasadka nie spadnie....dlatego polecam ten prosty klucz....do tego przed艂u偶ka z rurki....i wszystko idzie jak mase艂ko
Yato to nie jest nawet 艣rednia p贸艂ka;-)
Wiem- problem jest w tym ze 艂by fabrycznych srub s膮 rzeczywiscie miekkie i jesli nasadka nie ma dobrego prowadzenia to rzeczywi艣cie mozna ja obemkna膰. Problem jest z reg贸艂y tam gdzie powierza si臋 wymian臋 opon "fachowcom" a ci zlewaj膮c zupe艂nie temat dokr臋caja ko艂a pneumatami nie przestawiaj膮c si艂y dokr臋cania, a z reg贸艂y maj膮 ustawiona si艂e na max czyli 350Nm i wi臋cej zeby si臋 nie pierniczy膰 z odkr臋caniem. Po kilku miesi膮cach od takiego montazu odkr臋cenie 艣ruby moze byc naprawde problematyczne nawet dobra nasadk膮.
Zapisane
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #8 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 10:18 »

aaa.... to dlatego ja nie mia艂em k艂opot贸w z odkr臋ceniem i zapieczeniem...  ko艂a zmieniam sam, dokr臋cam r臋cznie do "kwikni臋cia" 艣ruby...  klucz fabryczny, nieco mu chrom zszed艂 u nasady, jak by艂y 艣ruby przy pierwszej wymianie dokr臋cone pneumatycznie...
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #9 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 11:37 »

  ko艂a zmieniam sam,

a wywa偶anie?
Zapisane

agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #10 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 12:21 »

 a po co co rok wywazac opony kere sa wciepane na stale na feldze,
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #11 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 12:45 »

wyginaj膮 si臋 felgi i opony te偶 zmieniaj膮 wywa偶enie - powaga!!!
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #12 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 15:03 »

wyginaj膮 si臋 felgi i opony te偶 zmieniaj膮 wywa偶enie - powaga!!!
TAk same z siebie? I nie czujesz tego potem na kierownicy ani w tyle kr臋gos艂upa(jesli chodzi o niewywazone tylne ko艂o)?
Ja tez zawsze zmieniam sam ko艂a i wywa偶am jesli trafi臋 jak膮艣 wi臋ksza dziur臋, kt贸ra zdeformuje obr臋cz albo czuje jakie艣 drgania na kierownicy czy wibracje na tyle. Przez 4 lata wywaza艂em w C1 2 ko艂a raz po zgubionym ciezarku, a drugi raz po z艂apaniu kapcia. C1 to lekki samoch贸d i trzeba siepostara膰 zeby w nim uszkodzic opone, a tym bardziej felg臋.
Tak same z siebie to rozcentrowa艂y mi sie magnezowe felgi w xantii (zbyt szybko najecha艂em wewnetrzn膮 stron膮 ko艂a na kraw臋偶nik) no ale wszyscy pisza 偶e te magnezowe fele sa leciutkie ale i mi臋ciutkie;-)
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #13 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 16:06 »

same z siebie czyli po dziurach w艂a艣nie (g艂ownie felgi, kt贸re s膮 mi臋kkie w trojaczka- mowa o stal贸wkach) - opona tez traci wywa偶enie
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #14 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 16:17 »

a ja wam powiem, 偶e felga ju偶 po 3 miesi膮cach mo偶e sie nadawa膰 do ponownego wywa偶enia.....wiem bo tak mia艂em ..mimo, 偶e nigdzie mocniej nie uderzy艂em... po prostu nasze dziury,  i nigdy ....prze nigdy nie uwierz臋, 偶e po roku felga jest dalej wywa偶ona..zw艂aszcza przednia. Oczywi艣cie ,偶e s膮 tacy co nie wywa偶aj膮...ale uwierzcie mi, jak by艣cie wrzucili te felgi na maszyn臋 to us艂yszeliby艣cie 艂adny g艂os z maszyny 'felga nie wywa偶ona'

I to, 偶e felga lekko odbiega od normy, nie oznacza od razu, 偶e b臋dzie bi艂a na kierownicy.....ale bije sobie bardzo lekko a to bicie w臋druje na piasty i 艂o偶yska....a oszcz臋dno艣膰 macie tak膮, 偶e wcze艣niej polec膮 wam 艂o偶yska i kilka st贸wek w plecy.....tak偶e ka偶dy robi jak uwa偶a....ja nie oszcz臋dzam 30z艂 na wywa偶eniu
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 18:16 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #15 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 17:05 »

ja wywa偶am co sezon i stal贸wki i alu i NIGDY si臋 nie zdarzy艂o, 偶eby by艂y po sezonie idealnie wywa偶one! Zawsze s膮 jakie艣 minimalne r贸偶nice, kt贸re warto skorygowa膰!

samo wywa偶enie kosztuje w serwisach 20-40 z艂otych... moim zdaniem warto...
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #16 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 18:21 »

ja wywa偶am co sezon i stal贸wki i alu i NIGDY si臋 nie zdarzy艂o, 偶eby by艂y po sezonie idealnie wywa偶one!

ot贸偶 to, ja raz waln膮艂em na Chorwacji jedn膮 alufelg膮 w kraw臋偶nik, kt贸rego nie zauwa偶y艂em. Wr贸ci艂em do kraju i kaza艂em sobie j膮 wywa偶y膰. Okaza艂o si臋, 偶e by艂a do艣膰 mocno wlani臋ta i go艣膰 mi powiedzia艂, 偶ebym sobie j膮 da艂 na ty艂. Wi臋c odkr臋ci艂 tylne ko艂o i przy okazji kaza艂em mu je wywa偶y膰 zanim posz艂o na prz贸d. Go艣膰 wrzuci艂 na maszyn臋 i tu 'felga niewywa偶ona' Wi臋c zg艂upia艂em bo min臋艂o tylko 3 miesi膮ce od przek艂adki. Kaza艂em wi臋c po kolei wszystkie wywa偶a膰.....i szanowni koledzy i kole偶anki, wszystkie by艂y niewywa偶one.......a tamte by艂y na 100% wywa偶one 3 miesiace wczesniej bo robi艂 to go艣膰  przy mojej obecno艣ci, tak偶e nie to, 偶e mnie kto艣 oszuka艂 3 miesi膮ce wcze艣niej.        
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #17 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 19:21 »

prawda taka jak ktos ma dwa komplety opon lato zima i tylko jedne felgi to sila rzeczy bedzie mial zawsze wywazone  a jak ktos ma komplety lato zima to nie dba o to bo po co a ja z doswiadczenia wiem ze zawsze trzeba cos poprawic dowa偶y膰 itd 
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #18 : Wtorek, 30 Pa藕dziernik 2012, 20:17 »

 U艣miech dobrze 偶e wszyscy jeste艣my zgodni co do regularnego wywa偶ania k贸艂 U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #19 : 艢roda, 31 Pa藕dziernik 2012, 09:00 »

odkr臋ci艂 tylne ko艂o i przy okazji kaza艂em mu je wywa偶y膰 zanim posz艂o na prz贸d. Go艣膰 wrzuci艂 na maszyn臋 i tu 'felga niewywa偶ona' Wi臋c zg艂upia艂em bo min臋艂o tylko 3 miesi膮ce od przek艂adki. Kaza艂em wi臋c po kolei wszystkie wywa偶a膰.....i szanowni koledzy i kole偶anki, wszystkie by艂y niewywa偶one.......a tamte by艂y na 100% wywa偶one 3 miesiace wczesniej bo robi艂 to go艣膰  przy mojej obecno艣ci, tak偶e nie to, 偶e mnie kto艣 oszuka艂 3 miesi膮ce wcze艣niej.        
Panowie- wszystko cacy ale wyprostujmy kilka rzeczy-wywa偶a sie ko艂o- a nie felg臋. Felgi sie prostuje albo wymienia na proste. Co do wywa偶enia to nie wiem czy koledzy zauwazyli, 偶e ka偶da maszyna ma inna tolerancje i czasem trzeba je kalibrowac. Ma艂o tego, bardzo cz臋sto widze warsztaty, kt贸re przy wywa偶aniu nie ustawiaj膮 na maszynie w艂a艣ciwych parametr贸w ko艂a, tj szeroko艣ci felgi i odsadzenia. Ja przed zamontowaniem ko艂a przykr臋cam je lekko odwrotn膮 strona do piasty i sprawdzam kraw臋藕 wewnetrzna czy jest prosta. Niewywa偶enie wyczuwam bezb艂ednie na kierownicy, a przy wywazaniu jestem upierdliwy do b贸lu. Facet, kt贸ry mi wywaza czasem ko艂a 艣mieje ze mnie, 偶e jestem jedynym klientem, kt贸ry ka偶e mu ustawiac maszyne pod ko艂o i 艂ama膰 ci臋偶arki. NIe zak艂adam krzywych felg mimo 偶e takie te偶-podobno daj膮 si臋 wywa偶y膰 i podobno moga je藕dzic na tyle. Felga walnieta od wewnetrznej strony jest z reg贸艂y do wyzucenia, bo nawet jak sie j膮 idealnie wyprostuje to prfile usztyywniaj膮ce posz艂y sie ju偶 kochac i tak jak piszecie po sezonie z艂apie bicie nawet bez wpadania w dziury czy na kraw臋zniki. Nie neguje konieczno艣ci wywa偶ania ale w moim przypadku niekt贸re wywa偶arki i wywa偶ajacy s膮 za ma艂o precyzyjni. MAm brat, kt贸y wywaza co roku bo nie ma 2 komplet贸w felg i niemal zawsze wjak sie przejade4 jego samochodem wysy艂am go spowrotem na wywa偶enie boco艣 delikatnie wibruje, a czuje to tylko ja. Brat si臋 ze mnie 艣mieje bo zawsze jak porzyczy mi samoch贸d to jak mu go oddaj臋 to sie okazuje, 偶e ten samoch贸d jest popsuty;-)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: