Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: samodzielna naprawa C1 po zderzeniu  (Przeczytany 29736 razy)
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #20 : Poniedzia艂ek, 04 Luty 2013, 18:11 »

jak b臋dzie tanio, to sko艅czy si臋 jak z s艂upkami u Marysi w czarnuchu....

Niestety takiego elementu si臋 nie naprawia, tylko wymienia. S艂upek A to za wa偶na cz臋艣膰 dla samochodu!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #21 : Poniedzia艂ek, 04 Luty 2013, 21:20 »

a co by艂o u Marysi?
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #22 : Poniedzia艂ek, 04 Luty 2013, 22:28 »

sodomia i gomoria pod uszczelkami U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cooler84
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16



« Odpowiedz #23 : Wtorek, 05 Luty 2013, 01:44 »

Powiem Wam, kiepsko pocieszacie ;((
no ale c贸偶, piwo jest, piwo trzeba teraz powolutku wypi膰 Smutny

ponawiam pytanie apropos silniczka w reflektorze
i 艣ruby b艂otnika umieszczonej w okolicy zawias贸w maski,
b臋d臋 baaaaaaardzo wdzi臋czny za jakiekolwiek wskaz贸wki Mrugni臋cie
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #24 : Wtorek, 05 Luty 2013, 21:59 »

dziwne, bo kompletnie nie wida膰 tej drugiej 艣ruby przy zawiasie maski. Czy ona na pewno jest? Tu wida膰 dwie r贸偶owe 艣ruby od b艂otnika i dwie zielone od zawiasu maski






A co chcesz robi膰 z silniczkiem reflektora?  wymieni膰?



edit:

Mam t臋 drug膮 (granatowa strza艂ka) 艣rub臋. Ona b臋dzie pod podszybiem, przykr臋cona do zawiasu maski.





Czyli trzeba rozebra膰 podszybie i masz j膮 jak na d艂oni. A o rozebraniu podszybia pisa艂em tutaj: http://c1aygo107.net/index.php?topic=9010.0
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 05 Luty 2013, 22:12 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #25 : Wtorek, 05 Luty 2013, 23:03 »

keliope poci膮艂 dla ciebie auto doce艅 to!!!!! 艁ohoho
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cooler84
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16



« Odpowiedz #26 : Wtorek, 05 Luty 2013, 23:36 »

Dzi臋ki kaliope  U艣miech jeste艣 moim guru  Dzie艅dobry Chapeau bas   
No to teraz do dzie艂a Mrugni臋cie p贸ki co mam egzaminy na studiach ale w czwartek spr贸buj臋 Mrugni臋cie

a co do silniczka z reflektora to tak jak pisa艂em wcze艣niej musz臋 wymieni膰 reflektor bo jest leciutko p臋kni臋ta obudowa i policja powiedzia艂a mi 偶e nie moge tak jezdzic. Na allealle s膮 reflektory bez silniczk贸w wi臋c chcia艂bym po prostu prze艂o偶y膰 ze starego reflektora do nowego
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #27 : Wtorek, 05 Luty 2013, 23:59 »

wszystko wskazuje na to, 偶e silniczek jest na wcisk, bez jakichkolwiek 艣rub. Czyli pewnie trzeba przekr臋ci膰 lekko w prawo lub w lewo jak 偶ar贸wk臋 i wyci膮gn膮膰.



Zapisane

cooler84
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16



« Odpowiedz #28 : 艢roda, 06 Luty 2013, 01:29 »

Nie mog艂em si臋 powstrzyma膰 i poszed艂em do gara偶u J臋zyk

Raportuj臋 Mrugni臋cie

1. Silniczek z reflektora wyci膮gni臋ty, do艣膰 mocno trzeba by艂o poci膮gn膮膰 po przekr臋ceniu, ale uda艂o si臋 Mrugni臋cie

2. Wycieraczka zesz艂a bez 艣ci膮gaczki, nie by艂o 偶adnych problem贸w, odkr臋ci艂em nakr臋tk臋 poruszy艂em lekko w stron臋 s艂upka i si臋 poluzowa艂a, wygi膮艂em i du偶e ramie zesz艂o a co do ma艂ego to (tak jak kaliope pisa艂 w drugim w膮tku) lekko odgi膮艂em i te偶 fajnie posz艂o.

3. Podszybie bez problem贸w i dokopa艂em si臋 wreszcie do tej 艣ruby tak偶e zg艂aszam wszem i wobec 偶e b艂otnik zszed艂  Disco

4. 艣ci膮gn膮艂em os艂onk臋 s艂upka od wewn膮trz i wszystko wskazuje na to 偶e od 艣rodka nie wida膰 艣ladu po jakimkolwiek zderzeniu cho膰 pewnie to i tak nic nie znaczy Smutny

za chwile wrzuc臋 na pisasse foty i mam nadziej臋, 偶e kto艣 z Was mo偶e jak膮艣 nadziej臋 we mnie zasieje bo wg mnie ta szyba p臋k艂a w takim miejscu, 偶e teoretycznie nie powinno mie膰 to zwi膮zku z s艂upkiem. No ale nie ma co gdyba膰, zobaczycie i sami ocenicie.

A tak mi臋dzy wierszami chcia艂em baaaardzo wszystkim podzi臋kowa膰 za wszelkie dotychczasowe info, pierwszy raz mam zwi膮zek z samochodem 'od kuchni' nigdy nic nie odkr臋ca艂em, nie zmienia艂em itd. dlatego wszystkie rady zw艂aszcza te a'la tutoriale kaliope baaardzo mi pomog艂y : )))
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #29 : 艢roda, 06 Luty 2013, 01:50 »

korzystaj korzystaj bo wiecznie 偶y膰 nie b臋dziemy !!!!!  lol lol lol czekamy na foty .............. szyba mogla peknac nawet od tego ze slupek sie napr臋偶y艂 od naporu drzewa i tyle szyba to taka bestia ze duzo jej nie trzeba   a zwlaszcza ze trojaczki maja miekkie szyby  Smutny
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 06 Luty 2013, 02:35 wys艂ane przez BOBAS349FK » Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cooler84
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16



« Odpowiedz #30 : 艢roda, 06 Luty 2013, 03:53 »

https://picasaweb.google.com/103134595229425026295/Cytrynka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMX9muu4xcKE2gE&feat=directlink

dodatkowo foto belki zderzaka przedniego czego nie zauwa偶y艂em kupuj膮c samoch贸d, zderzak wygl膮da艂 w porz膮dku, a pod spotem takie kuku Smutny trzeba wymienia膰?

foto 5 z 13 (nie wiem co to) ale zaniepokoi艂 mnie ten rdzawy nalot, powinienem si臋 tym martwi膰?
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #31 : 艢roda, 06 Luty 2013, 10:27 »

belk膮 sie przejmuj, ja te偶 mam lekko wgi臋t膮, moze nawet identycznie.

B艂otnik tez na alle kupisz i pewnie w tym samym kolorze.

Najbardziej mnie martwi ten slupek. Co chcesz z nim w ko膰cu robi膰? 呕al go wycina膰 skoro od 艣rodka jest ok. NIe wiem czy wchodz w rachub膮 wyci膮gni臋cie go i szpachla.....ale mo偶e ktos ci to zrobi.

Tak czy inaczej, wszystko co zosta艂o porysowane i pogiete pod b艂otnikiem muzisz dobrze zabezpieczy膰 inhibitorem korozji
Zapisane

cooler84
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16



« Odpowiedz #32 : Czwartek, 07 Luty 2013, 02:45 »

Najbardziej mnie martwi ten slupek. Co chcesz z nim w ko膰cu robi膰? 呕al go wycina膰 skoro od 艣rodka jest ok. NIe wiem czy wchodz w rachub膮 wyci膮gni臋cie go i szpachla.....ale mo偶e ktos ci to zrobi.

S艂upek... chcia艂bym 偶eby to jako艣 wygl膮da艂o, to na pewno, serce mi si臋 kraje jak patrz臋 na ten samoch贸d teraz,
na wst臋pie to chcia艂bym zrobi膰 wszystko 偶eby tylko m贸c nim je藕dzi膰, ale sprawa si臋 do艣膰 mocno zaz臋bia bo szyby nie wymieni臋 jak mam wygi臋ty s艂upek, chyba 偶e skoro nie ma 艣lad贸w od wewn膮trz to da rad臋? ale znowu z 2 strony jak ju偶 wymieni臋 szyb臋 za艂o偶臋 b艂otnik i ca艂膮 reszt臋 z przodu i b臋d臋 m贸g艂 je藕dzi膰 to jak mi si臋 potem uda zebra膰 kas臋 na ten s艂upek to co? i tak b臋d膮 musieli mi t膮 szyb臋 zn贸w 艣ci膮ga膰 i ca艂a historia zacznie si臋 od nowa, dlatego my艣l臋 偶e poczekam a偶 przyb臋dzie do mnie reflektor, posk艂adam wszystko do kupy i podjad臋 do jakiego艣 warsztatu i poprosz臋 o jakie艣 sensowne rozwi膮zanie z tym s艂upkiem, jak si臋 b臋dzie da艂o co艣 podzia艂a膰 z napraw膮 to ok, chyba 偶e za艣piewaj膮 mi w miar臋 sensown膮 cen臋 za wymian臋. Potem wymieni臋 szyb臋 i pomy艣l臋 nad nowymi drzwiami, tak my艣l臋. Co o tym s膮dzicie?
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #33 : Czwartek, 07 Luty 2013, 13:34 »

moim zdaniem pierwszy do naprawy s艂upek A i szyba bo wszystko inne zrobisz sam
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cooler84
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16



« Odpowiedz #34 : Pi膮tek, 15 Luty 2013, 19:25 »

Witajcie, do艣膰 d艂ugo mnie tu nie by艂o bo nie bardzo by艂o co opisywa膰, jednak troch臋 rzeczy si臋 posun臋艂o do przodu i stwierdzi艂em 偶e powiem wszystkim co i jak Mrugni臋cie

Kupi艂em reflektor i nadkole bo jak si臋 okaza艂o poprzednie by艂o p臋kni臋te, samoch贸d posk艂ada艂em i wybra艂em si臋 na przeja偶d偶k臋 do serwisu z szybami. Dowiedzia艂em si臋 偶e nie da si臋 w 偶aden spos贸b tego naprawi膰 i szyba do wymiany (350-370z艂) w tym 110 za robocizn臋. Ale i tak przed naprawk膮 s艂upka wymiana szyby nie mia艂aby sensu. W zwi膮zku z czym uda艂em si臋 do warsztatu i us艂ysza艂em 偶e drzwi maj膮 co艣 nie tak z geometri膮 w zwi膮zku z czym trzeba wymieni膰, s艂upek 1100z艂 (nowy) ale postaraj膮 si臋 poszuka膰 jakiego艣 u偶ywanego mo偶liwie jak najta艅szego. I podobno 偶eby wszystko by艂o tip top to drzwi i s艂upek musz膮 by膰 wymienione jednocze艣nie 偶eby je spasowa膰. Lakierowanie niestety te偶 za jednym zamachem bo inaczej podobno zn贸w trzeba by by艂o szyb臋 艣ci膮ga膰, no i tym sposobem autko zostawi艂em w warsztacie i do poniedzia艂ku mam dosta膰 wst臋pn膮 wycen臋 naprawy.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: