Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Poranne ruszanie automatem  (Przeczytany 10830 razy)
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« : Niedziela, 12 Kwiecie艅 2015, 13:50 »

Witam, jak ju偶 pewnie wszyscy wiedz膮 posiadam peugeot 107 1.0 w automacie przebieg 140tys 2007r, jestem z tego autka bardzo zadowolony lecz martwi mnie sprawa zwi膮zana z porannym ruszaniem lub cofaniem, autko po odpaleniu pracuje r贸wno natomiast gdy chc臋 nim wycofa膰 jest co艣 takiego jak 1m sam dodaje gazu(szybko) potem jak by by艂o tego gazu mniej(normalnie cofa) potem za艣 dodaje gaz takie przerywane (cofa szybko, wolniej,szybko......) jak dodam gaz to jedzie r贸wno ale to jest niebezpieczne bo szybko cofa, tak samo jest jak jad臋 do przodu gdy puszcze hamulec bez dodawania gazu auto nie jedzie p艂ynnie do przodu. dzieje si臋 tak tylko przy zimnym silniku jak ju偶 si臋 rozgrzeje to je藕dzi bardzo p艂ynnie, zastanawiam si臋 czy to mo偶e mie膰 zwi膮zek z  ssaniem poniewa偶 po rozgrzaniu tego nie robi jakie艣 sugestie ? co sprawdzi膰, co robi膰 ? dodam 偶e bylem na komputerze w toyocie powiedzieli 偶e auto jest w 艣wietnym stanie jak i elektryka zero b艂臋d贸w.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #1 : Niedziela, 12 Kwiecie艅 2015, 21:24 »

A jego nie trzeba co jaki艣 czas kompem przyucza莽 do stopnia zu偶ycia sprz臋g艂a?
Zapisane
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #2 : Poniedzia艂ek, 13 Kwiecie艅 2015, 14:14 »

Nie do kaca rozumiem o co chodzi ale bylem na serwisie chcialem zrobic cos takiego jak adaptacja skrzyni wolali za to 200zl ale powiedzieli mi ze wszystko jest ok i nie beda mnie na kase naciagac, wydaje mi sie ze jak to jest sprzeglo to by robilo tak caly czas a nie tylko z rana, tak jak pisalem przejade z 5 km i wszystko jest dobrze.... tylko na zimnym silniku z rana tak robi
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #3 : Wtorek, 14 Kwiecie艅 2015, 11:03 »

Komp silnika ma taka funkcje, ze podtrzymuje obroty zapobiegajac z gaszeniu silnika. To musi jako艣 wspolgrac ze sterowaniem automatycznego sprz臋g艂a, a u ciebie najwyra藕niej to szwankuje na zimno. Podejrzewa艂, ze albo sprz臋g艂o zbyt mocno odpuszcza albo silnik zbyt p贸藕no dodaje sobie gazu. Pierwsze co bym zrobi艂 to w艂a艣nie przy uczenie sterownika skrzyni do stopnia zurzycia sprz臋g艂a.
Zapisane
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #4 : Czwartek, 23 Kwiecie艅 2015, 22:57 »

Panowie, mam jeszcze jeden problem moja 偶ona jecha艂a dzisiaj rano do pracy po przejechaniu oko艂o 8km  zatrzyma艂a si臋 na czerwonym 艣wietle us艂ysza艂a wtedy  d藕wi臋k jakby piszcz膮cego paska klinowego a gdy chcia艂a doda膰 gazu i ruszy膰 auto nie chcia艂o jecha膰 do przodu powiedzia艂a ze jecha艂 ale ledwie zjecha艂a z skrzy偶owania tak wolno.... co to mo偶ne by膰 ? gdy usta艂 piszcz膮cy d藕wi臋k wszystko wr贸ci艂o do normy zrobi艂 jej tak dzisiaj 2 razy ??
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #5 : Pi膮tek, 24 Kwiecie艅 2015, 07:35 »

Mo偶e pompa wody zdycha i przydusza w pewnych okoliczno艣ciach silnik?
Zapisane
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #6 : Pi膮tek, 24 Kwiecie艅 2015, 09:17 »

Moze i pompa przypominam sobie jak bylem na przegladzie to mi mowili ze pompa wody do wymiany bedzie bo gdzies tam widzieli slad po wycieku jade dzisiaj do mechanika i sprawdze
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #7 : Pi膮tek, 24 Kwiecie艅 2015, 11:42 »

moim zdaniem te偶 obstawia艂bym pomp臋 U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #8 : Pi膮tek, 24 Kwiecie艅 2015, 13:33 »

Mozecie mi napisac wogole co mam w nim wymienic ? Po zakupie nie bylo ksiazki serwisowej, jestem przed wymiana oleju silnikowego, filtrow, teraz pompa wody i pasek, co jeszce moge w nim wymienic zeby bylo ok swiece, olej w skrzyni ... co myslicie co wymienic ?

Byłem u mechanika stwierdził jednoznacznie że pompa wody do wymiany, ale co do ruszania jak wcześniej pisałem to kręcił głową że to raczej nie możliwe aby przez pompę nie chciał jechać?
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 24 Kwiecie艅 2015, 23:13 wys艂ane przez sztil4 » Zapisane
sztil4
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #9 : Czwartek, 17 Grudzie艅 2015, 01:25 »

od wymiany paska i pompy wody ( czerwiec ) usterka ustąpiła do dnia dzisiejszego i jest wszystko ok,a jeżeli chodzi o to ruszanie to wymiana sprzegła na nowe pomogła OK OK
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #10 : Czwartek, 17 Grudzie艅 2015, 09:12 »

Elementy kt贸re si臋 wymienia w naszych trojaczkach to:
kpl sprz臋g艂a
filtry
oleje
艣wiece
pasek z pomp膮 wody.
je艣li chodzi o usterki to komu艣 na forum pad艂 rozrusznik.
i to by艂o by na tyle z usterek Mrugni臋cie

A przepraszam mi korbow贸d wyskoczy艂  Disco Disco Disco Disco lol lol lol lol
Zapisane

Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: