Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Wymiana oleju, ciep艂y silnik ? W膮tpliwo艣ci.  (Przeczytany 6375 razy)
aina1990
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« : Poniedzia艂ek, 13 Kwiecie艅 2015, 12:54 »

witam, mam pytanie. W pi膮tek wymienia艂am olej, wcze艣niej w internecie czyta艂am, 偶e nie ma znaczenia, czy wymienia si臋 olej silnikowy w ciep艂ym czy zimnym silniku. Po powrocie z trasy, ok 70 km pojecha艂am do warsztatu, tam by艂a kolejka wi臋c czeka艂am ok 30 min z wy艂膮czonym silnikiem a偶 panowie zabior膮 si臋 za moje autko. Po tej wymianie wydaje mi si臋, 偶e autko/ silnik jako艣 g艂o艣niej chodzi. Czy to mo偶liwe, 偶e mog艂o si臋 tam co艣 popsu膰 ? Bo ja ju偶 zaczynam si臋 sama nakr臋ca膰 , 偶e to przez to wymian臋 po trasie i w og贸le, i tylko nas艂uchuje, i nas艂uchuje jak chodzi, i ju偶 sama nie wiem. Pierwszej wymiany oleju dokona艂am po zakupie autka w lipcu 2014r, przebieg 49000 ( olej Mobil Super 3000 Full Synthetic 5w30, wymiana filtra oleju, powietrza i kabinowego), teraz kolejna wymiana w kwietniu przebieg 69000 km, olej ten sam plus wymiana filtra oleju i powietrza.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 13 Kwiecie艅 2015, 13:26 »

Przy tej lepko艣ci oleju i temperaturach nie ma to znaczenia. Przy wymianie oleju w tym silniku nie ma co popsuc wiec je艣li zaczyna samoch贸d na艂adowa膰 to trzeba obejrze膰 t艂umik.
Zapisane
aina1990
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« Odpowiedz #2 : Pi膮tek, 17 Kwiecie艅 2015, 19:18 »

Dzi臋kuj臋 za informacje U艣miech Obejrza艂am z Tat膮 t艂umik i puki, co wszystko ok. B臋d臋 nas艂uchiwa膰 dalej  U艣miech
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 17 Kwiecie艅 2015, 20:15 »

radze zbytnio sie nie ws艂uchiwa膰 bo cz艂owiek spokoju nie zazna  lol lol lol lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: