Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Lusterko i spryskiwacze - problem  (Przeczytany 15301 razy)
pabloXXI
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« : Poniedziałek, 21 Marzec 2016, 23:19 »

Jak już wspomniałem w przywitalni jestem współposiadaczem 107 od 2 miesięcy, a to mój pierwszy post. W trakcie użytkowania dały o sobie znać pewne niedogodności, a mianowicie  czy jest możliwość poprawienia działania lusterka zewnętrznego lewego, którego nie mogę ustawić od wewnątrz - tak jakby nie działały cięgna (z prawym jest podobnie choć w mniejszym stopniu). Jeżeli tak to jak to rozebrać?
Druga sprawa dotyczy spryskiwaczy szyby przedniej. Są dwa punkty, ale działa tylko jeden - prawy. Z lewego ledwo wypływa płyn . Czy wobec tego konieczne jest zdjęcie podszybia - jeżeli tak to proszę o pomoc jak to zrobić? Czy może jest jakiś inny sposób naprawy? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomości: 2856



« Odpowiedz #1 : Poniedziałek, 21 Marzec 2016, 23:37 »

co do lusterek to temat juz mamy wiec trzeba poczytac ale i tak najlepiej wymienic na nowe lub sprawne ...... ale był ktos co to naprawił ale opisał to w temacie juz istniejącym a co do sprysku to moze przedmuchac kompresorem ale w druga strone znaczy sie w stecz heeeee tylko rozpiac wezyk pod maska co by syf wyleciał 
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
pabloXXI
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 22 Marzec 2016, 09:28 »

Dzięki za zainteresowanie. Czy jest możliwość przełożenia lakierowanej obudowy czy trzeba szukać w kolorze. I w odniesieniu do wężyka rozumiem, że mogę go rozpiąć  przy wejściu na podszybie.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomości: 2856



« Odpowiedz #3 : Wtorek, 22 Marzec 2016, 09:58 »

Chyba tak
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #4 : Wtorek, 22 Marzec 2016, 10:35 »

obudowę lusterka możesz dowolnie przekładać, tylko ostrożnie przy zdejmowaniu, żeby zaczepy nie popękały Uśmiech
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pabloXXI
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #5 : Wtorek, 22 Marzec 2016, 12:12 »

Z lusterkiem poczekam, aż się zrobi trochę cieplej. Tego się najbardziej obawiam, że coś pęknie.
Zapisane
pabloXXI
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #6 : Czwartek, 24 Marzec 2016, 11:00 »

Dziękuję za pomoc  OK. Pozdrawiam
Zapisane
pabloXXI
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #7 : Wtorek, 12 Kwiecień 2016, 10:13 »

Zrobiło się trochę cieplej. Spryskiwacz wystarczyło trochę przepchać szpileczką i działa, może nie tak jak prawy ale zawsze coś. Lusterko zdemontowałem i rozebrałem - zdjąłem lakierowaną obudowę, wkład lusterka (trochę stresu było), podpinałem cięgna od mechanizmu na którym lusterko się porusza. Okazało się, że w środku tego mechanizmu pękła plastikowa część i wydaje mi się, że mogla blokować ruch. Ponadto te cięgna też jakby blokują. Ostatecznie wszystko poskładałem i mam całkowity manual z regulacją od zewnątrz, ale z tym da się żyć.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: