Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 67   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Ile Wam pali??  (Przeczytany 1065790 razy)
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #400 : Poniedzia艂ek, 06 Wrzesie艅 2010, 22:59 »

taaa... lol czyli widz臋 ze nie tylko ja 艣migam 1,2,5 J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #401 : Wtorek, 07 Wrzesie艅 2010, 09:36 »

Ja dzisiaj po raz pierwszy mia艂am okazj臋 zrobi膰 pomiar spalania i jestem troch臋 rozczarowana wynikiem Smutny: ok. 6,7 l/100km. Prawie ca艂o艣膰 przejechana w mie艣cie ale w nietypowym dla mojego miasta okresie tzn. bez gigantycznych kork贸w, kt贸re w Krakowie na mojej trasie praca-dom s膮 norm膮.

Tragedii nie ma. Bedzie lepiej U艣miech albo gorzej bo idzie zima Smutny bardziej powaznie to kilka osob pierwsze spalania mialo takie duze, a potem juz tylko lepiej bylo. bedzie dobrze U艣miech no chyba, ze to na prawde krotkie dystanse.

Cytuj
Nie mam obrotomierza

nie ma wyboru trzeba dokupic 艁ohoho

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #402 : Wtorek, 07 Wrzesie艅 2010, 09:42 »

... bardziej powaznie to kilka osob pierwsze spalania mialo takie duze, a potem juz tylko lepiej bylo.

Dokladnie tak. Spojrz prosze na spalanie mojego malenstwa (kliknij na zielony klawisz ponizej) i przekonaj sie ze pierwsze 3 tankowania to spalanie w okolicach 6 litrow i wiecej.
Musisz sie "dostosowac" do autka. Po drugie - niektorzy twierdza ze nie ma czegos takiego jak docieranie ale wedlug mnie wlasnie pierwsze 1-2kkm spalanie jest wyzsze.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #403 : Wtorek, 07 Wrzesie艅 2010, 11:09 »

Dokladnie tak. Spojrz prosze na spalanie mojego malenstwa (kliknij na zielony klawisz ponizej) i przekonaj sie ze pierwsze 3 tankowania to spalanie w okolicach 6 litrow i wiecej.
Musisz sie "dostosowac" do autka. Po drugie - niektorzy twierdza ze nie ma czegos takiego jak docieranie ale wedlug mnie wlasnie pierwsze 1-2kkm spalanie jest wyzsze.

ale od tej reguly oczywiscie sa tez wyjatki... ;-) u mnie niestety zadnej zmiany na lepsze nie bylo...
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #404 : Wtorek, 07 Wrzesie艅 2010, 11:42 »

5.86l/100km tylko 1 litr wiecej jak u Pana Odl srednio 艁ohoho jestem z siebie dumny 艁ohoho
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
maruda
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 87



« Odpowiedz #405 : Wtorek, 07 Wrzesie艅 2010, 17:47 »

Musz臋 przyzna膰 racj臋 krytykom mojej jazdy na luzie. Poczyta艂am w internecie o zasadach ekonomicznej jazdy i rzeczywi艣cie taka technika mia艂a byc mo偶e sens w starych samochodach bez komputera. Natomiast komputery "nie daj膮 sie oszuka膰" i samoch贸d na luzie pali co najmniej tyle samo co na biegu albo wiecej, bo tu nie ma jednoznacznych opinii. W ka偶dym razie ja dzisiaj z miernym skutkiem stara艂am si臋 zmienia膰 przyzwyczajenia i hamowa膰 silnikiem czyli na biegu (na razie za sukces moge uzna膰 to, 偶e w nikogo nie wjecha艂am ani nie rozjecha艂am 艁ohoho, bo zmiana wieloletnich przyzwyczaje艅 nie jest prosta). Niestety z pracy wraca艂am w" normalnym" korku, czyli 10 km- 50 minut!!! W takich warunkach trudno bedzie mi obiektywnie oceni膰 wp艂yw ekonomicznej jazdy na zu偶ycie paliwa.
Ale na wszelki wypadek dzisiaj postanowi艂am te偶 wdro偶y膰 drug膮 zasad臋 oszcz臋dnej jazdy, czyli zamykanie okien. Poswieci艂am si臋, bo nie znosze tego; lubi臋 nawet przy wielkich mrozach dop艂yw 艣wie偶ego powietrza ( z tego powodu nie nale偶臋 do entuzjast贸w klimatyzacji). Przy okazji odkry艂am, 偶e w mojej aygo bardzo przyjemnie ch艂odzi wentylator (a wydaje mi sie, 偶e czyta艂am tu narzekania na ten temat). Mysl臋, 偶e najp贸藕niej za 3 tygodnie zdam relacj臋 z efekt贸w moich oszcz臋dno艣ciowych zabieg贸w.
Zapisane
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #406 : Wtorek, 07 Wrzesie艅 2010, 19:45 »

Trzymamy kciuki. Jak zawsze poczatki sa ciezkie, ale za 2-3 tygodnie bedziesz juz sprawnie hamowanic silnikiem U艣miech Powodzenia
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #407 : Wtorek, 07 Wrzesie艅 2010, 21:31 »

na pewno tak b臋dzie U艣miech a obrotomierz i tak trzeba dokupi膰 J臋zyk serio, warto lol
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
yarpen
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 372



« Odpowiedz #408 : 艢roda, 08 Wrzesie艅 2010, 08:57 »

to jak, napisze mi kto艣 to o co prosi艂em? Mrugni臋cie
Zapisane

dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #409 : 艢roda, 08 Wrzesie艅 2010, 12:59 »

to jak, napisze mi kto艣 to o co prosi艂em? Mrugni臋cie

Wiesz co? Ja dzisiaj popoludniu bede jechac po pizze to jesli tylko nie zapomne albo nik do tego czasu nic Ci nie odpisze to dam Ci znac
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
yarpen
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 372



« Odpowiedz #410 : 艢roda, 08 Wrzesie艅 2010, 13:10 »

b臋d臋 d藕wi臋czny
Zapisane

P_Wesolow
Go艣膰
« Odpowiedz #411 : Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 20:12 »

Og贸lnie rzecz bior膮c jestem pod wra偶eniem spalania jakie udaje si臋 wam osi膮gn膮膰  U艣miech
U mnie wygl膮da to tak jak na obrazku (samoch贸d nowy, na razie je藕dzi na 15W40). Og贸lnie jestem 艣rednio zadowolony ze spalania w mie艣cie, ale przechodzi mi jak przypomn臋 sobie swoj膮 Loggie (Daewoo Leganza). Tam spalanie w mie艣cie podchodzi艂o pod 16 litr贸w przy spokojnej je藕dzie bez klimy. Ale za to na trasie spala艂a 10l. Tak wi臋c musz臋 wybra膰 si臋 w jak膮艣 tras臋 i dopiero sprawdzi膰 U艣miech.

Zapisane
P_Wesolow
Go艣膰
« Odpowiedz #412 : Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 20:35 »

Chcia艂bym podzieli膰 si臋 z Wami moimi "przemy艣leniami" na temat oblicze艅 zu偶ycia paliwa. Ostatnio jak zaparkowa艂em pod blokiem podszed艂 do mnie pan w 艣rednim wieku. Zacz膮艂 wypytywa膰 si臋 o Pyzia i stwierdzi艂, 偶e bardzo mu si臋 podoba. Mina mu zrzed艂a kiedy powiedzia艂em mu ile 艣rednio wysz艂o mi na razie spalanie: 6,5 litra. Jego samoch贸d, peugeot 206 benzyna (nie wiem jaka pojemno艣膰) spala rzekomo poni偶ej 5 litr贸w podczas jazdy w Krakowie. Ludzie!! po co takie brednie wygadywa膰? Czy to jest jaka艣 forma dowarto艣ciowania samego siebie? Jak On to policzy艂? Ja stosuje tak膮 zasad臋: ta sama stacja, ten sam dystrybutor, przebieg powiedzmy 500 kilometr贸w, tankowanie dop贸ki nie zobacz臋 paliwa. Dopiero wtedy zak艂adam 偶e obliczone spalanie jest W MIAR臉 dok艂adne. A ju偶 ca艂kowicie "rozwala mnie" jak kto艣 pisze 偶e spalanie ma powiedzmy 6, bo tak mu komputer pokazuje U艣miech. Nie chc臋 si臋 na艣miewa膰, ka偶dy ma swoj膮 metod臋 a ja mam tak膮.
Dodam, 偶e Pyzio je藕dzi w Krakowie, w 90% na tych samych trasach. 13 kilometr贸w pokonuj臋 w czasie od 40 minut do godziny. Tak jak pisa艂em, chcia艂bym 偶eby spalanie by艂o mniejsze ale to g艂贸wnie wynik tego, 偶e wci膮偶 s艂ysz臋 o spalaniu 5.8 litra w "mie艣cie".
Co to jest miasto? Droga do pracy w mie艣cie z 1 skrzy偶owaniem, czy te偶 droga do pracy z np. 10 skrzy偶owaniami i jazd膮 "zderzak w zderzak" ?
Mam nadziej臋 偶e nie przesadzi艂em U艣miech
Zapisane
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #413 : Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 21:13 »

Wiadomo korki korkom nie r贸wne, u mnie wychodzi 25km przez 1h jazdy, z tym 偶e w weekendy cz臋sto 艣migamy z 70km (z jednego ko艅ca wawy na drugi) a wtedy jest luz i spalanie te偶 si臋 zmniejsza. Fiat za to 50 minut jedzie 17km pali 9-9,7
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
EJK
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 114


« Odpowiedz #414 : Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 21:49 »

@yarpen
Zaraz b臋dziesz mia艂  艁ohoho
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #415 : Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 21:50 »

...to ja musz臋 si臋 pochwali膰 w takim razie bo mi ostatnio wysz艂o 5,99 literka  lol - ta sama stacja tankowanie do pe艂na oczywi艣cie i proste wyliczenia U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
EJK
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 114


« Odpowiedz #416 : Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 22:41 »

No wi臋c pr臋dko艣ci przy 2.5 tys obr:
1- 20
2- 40
3- 58
4- 72
5- 88

Tak mniej wi臋cej mo偶na odczyta膰 na pr臋dko艣ciomierzu.
Stara艂em si臋 w miar臋 dok艂adnie odczyta膰 por贸wnuj膮c wyniki kilka razy.
Tylko w przypadku 5 biegu jest jednorazowy odczyt bo musia艂em szybko ucieka膰 na wiadukt.
Zapisane
maruda
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 87



« Odpowiedz #417 : Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 22:48 »

Chcia艂bym podzieli膰 si臋 z Wami moimi "przemy艣leniami" na temat oblicze艅 zu偶ycia paliwa. Dodam, 偶e Pyzio je藕dzi w Krakowie, w 90% na tych samych trasach. 13 kilometr贸w pokonuj臋 w czasie od 40 minut do godziny. Tak jak pisa艂em, chcia艂bym 偶eby spalanie by艂o mniejsze ale to g艂贸wnie wynik tego, 偶e wci膮偶 s艂ysz臋 o spalaniu 5.8 litra w "mie艣cie".
Co to jest miasto? Droga do pracy w mie艣cie z 1 skrzy偶owaniem, czy te偶 droga do pracy z np. 10 skrzy偶owaniami i jazd膮 "zderzak w zderzak" ?
Mam nadziej臋 偶e nie przesadzi艂em U艣miech

 

P_Weso艂ow Twoje "przemyslenia" podnios艂y mnie na duchu; Ja tez je偶d偶臋 na codzien po Krakowie ii wiem co to s膮 korki. Swoje pierwsze 390 km- 99% miasto moja nowa aygo spali艂a 6,7 l/100 paliwa ze stacji Shella. Zauwa偶y艂am w Twoim zestawieniu spalania, 偶e w艂a艣nie z tej stacji u Ciebie by艂o najwy偶sze? Mam nadziej臋, 偶e to nie 艣wiadczy o jako艣ci tamtejszego paliwa? Obawiam si臋, ze mimo zmiany techniki jazdy, kt贸ra ma mi przynie艣膰 oszcz臋dno艣ci nie uda mi si臋 w tym miesi膮cu zaoszcz臋dzi膰. W sierpniu korki jednak by艂y mniejsze, poza tym nie je藕dzi艂am w godzinach szczytu.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 12 Wrzesie艅 2010, 22:51 wys艂ane przez maruda » Zapisane
yarpen
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 372



« Odpowiedz #418 : Poniedzia艂ek, 13 Wrzesie艅 2010, 08:49 »

@EJK - dzi臋ki za te dane, na pewno mi si臋 przydadz膮 U艣miech

@maruda i P_Weso艂ow, a czy pr贸bowali艣cie tankowa膰 na Statoilu? ja zauwa偶y艂em jako艣 dziwn膮 prawid艂owo艣膰, 偶e najmniej mi pali w艂a艣nie na paliwie ze stacji Statoil jak te偶 BP, jak raz zatankowa艂em na Shellu to spalanie ponad 6 mi wysz艂o, co mnie zdecydowanie nie zadowoli艂o U艣miech
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #419 : Poniedzia艂ek, 13 Wrzesie艅 2010, 10:17 »

@maruda i P_Weso艂ow, sprobujcie tak jak pisze Yarpen. u mnie jest tak samo, ze na paliwie ze statoil pali najmniej. co do waszych wywodow, to widzicie kazde miasto jest inne. Wy mozecie porownywac sowje spalanie miedzy soba bo jezdzicie mniej wiecej po tej samej trasie. co do spalania tego kogos z 206 (pewnie 1.1) to jest to mozliwe, po prostu sa osoby ktore tak maja.
ja np. mieszkam w malym miescie u mnie 5km w 20minut, to znaczy, ze sporo stalem i jak na moje waronki to bylo "korek" jednak do Waszego to tak jak by nic nie bylo Mrugni臋cie bylem kilka razy w krakowie w zyciu to wiem. do tego ja mam taka technike, ze zawsze w miescie jezdze spokojnie i po malutku. nie dociskam na zimnym itd. przez to zawsze, od kiedy pamietam, w kazdym samochodzie, mam wieksze zuzycie paliwa na trsie niz w miescie.

pozdrawiam zyczac owocnej walki o kropelke U艣miech
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 67   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: