Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Rdza w trojaczkach  (Przeczytany 92028 razy)
Shuen
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #20 : Pi膮tek, 15 Kwiecie艅 2011, 23:05 »

Poleca艂bym umy膰 podwozie i newralgiczne miejsca zamalowa膰 艣rodkiem o nazwie waxoyl. Jest dost臋pny na allegro, to produkt hammerite. Wi膮偶e i unieszkodliwia rdze a jednocze艣nie konserwuje. Nie jest wodozmywalny.

PS. Mo偶e warto 偶eby to zobaczy艂 mechanik, je艣li to tylko powierzchowne, to nie warto si臋 przejmowa膰. Syf kt贸rym u nas sypi膮 jezdnie zim膮, potwornie niszczy elementy metalowe. Najcz臋艣ciej jednak nie jest to niebezpieczne.

PS.2 Je艣li masz problemy z rdz膮 zdejmij uszczelki drzwi na dole, tam lubi si臋 ruda zadomowi膰.
Zapisane
adukar
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #21 : Poniedzia艂ek, 23 Maj 2011, 13:31 »

mam pytanie do forumowicz贸w,ostatnio zoabczy艂em na g贸rnej kraw臋dzi przednich drzwi ma艂y rdzawy punkt Smutny
dodam,偶e 107 kupiona w Salonie ma niespe艂na rok,generalnie jestem w szoku...czy kto艣 mia艂 podobne problemy?auto jest na gwarancji,jak do takich spraw podchodzi serwis?
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #22 : Poniedzia艂ek, 23 Maj 2011, 13:45 »

mam pytanie do forumowicz贸w,ostatnio zoabczy艂em na g贸rnej kraw臋dzi przednich drzwi ma艂y rdzawy punkt Smutny
dodam,偶e 107 kupiona w Salonie ma niespe艂na rok,generalnie jestem w szoku...czy kto艣 mia艂 podobne problemy?auto jest na gwarancji,jak do takich spraw podchodzi serwis?
Mia艂em co艣 takiego na przednij masce- w aso citroen za艂atwione bez problemu.
Zapisane
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #23 : Wtorek, 24 Maj 2011, 21:18 »

Mia艂em to samo. Po 700 kilometrowej trasie w lutym tego roku, gdzie auto po tym przebiegu zmieni艂o kolor z niebieskiego na bia艂e (od soli na drogach krajowych), na przednim b艂otniku pojawi艂 mi si臋 odprysk wielko艣ci 1/4 paznokcia - widocznie musia艂em oberwa膰 sporym kamolem Smutny Smutny Smutny ... Pojawi艂 si臋 te偶 rdzawy nalot Smutny Smutny Smutny ... Spanikowany pojecha艂em do ASO. Obejrzeli i powiedzieli, 偶e to tylko za艣niedzia艂y odprysk. Ja im na to: "to co zrobi膰, 偶eby nie straci膰 gwarancji?" Teoretycznie trzeba by艂oby 膰wier膰 samochodu rozebra膰, b艂otnik ca艂y polakierowa膰, a mask臋 i zderzak wycieniowa膰. Masakra. Jednak od razu zacz臋li mnie uspokaja膰, 偶e to drobnostka, i 偶e nie s膮 oni od zabierania klientowi gwarancji. Gratisowo sami naprawili mi to zaprawk膮. Je偶d偶臋 tak ju偶 z 4 miesi膮c i wszystko ok U艣miech . Nie ma 偶adnych 艣lad贸w, 偶eby lakier odpada艂 czy si臋 艂uszczy艂 czy pojawi艂 si臋 niepokoj膮cy nalot.

Mo偶liwe, 偶e w Twoim przypadku to r贸wnie偶 tylko za艣niedzia艂y odprysk i wystarczy lekko podczy艣ci膰 papierem 艣ciernym, czy przemy膰 benzyn膮 i pokry膰 zaprawk膮. Oryginalna zaprawka w ASO kosztuje 30 z艂. Peugeot nie oferuje pisak贸w do lakieru, tylko zaprawki.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #24 : Wtorek, 24 Maj 2011, 22:24 »

ale te zaprawki s膮 na prawd臋 dobre!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
adukar
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #25 : 艢roda, 25 Maj 2011, 06:43 »

no w sumie na szcz臋艣cie wygl膮da to jak odprysk a nie jakie艣 mega ognisko rdzy,lokalizacja tylko troch臋 dziwna bo jak pisa艂em g贸rna ramka drzwi hmm?? podjad臋 z tym do ASO  w wolnej chwili i zobaczymy jaka b臋dzie diagnoza
Zapisane
adukar
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #26 : 艢roda, 01 Czerwiec 2011, 20:10 »

by艂em dzi艣 w ASO,kierownik zdziwiony 艁ohoho spodziewa艂 si臋 p臋cherzy,rdzy a tu tylko ma艂y odprysk 艁ohoho od razu stwierdzi艂,偶e ten odprysk kwalifikuje si臋 jako uszkodzenie mechaniczne i 偶e z tytu艂u gwarancji nikt mi tego nie uzna,generalnie nie by艂 za bardzo zainteresowany dalsz膮 rozmow膮 艁ohoho na zako艅czenie stwierdzi艂,偶e w ramach indywidualnego podej艣cia do klienta jednak mi to zrobi膮 przy okazji przegl膮du w sierpniu.przybili艣my pi膮tki i koniec rozmowy 艁ohoho
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #27 : Sobota, 16 Czerwiec 2012, 10:18 »

Koledzy, wszed艂em sobie pod autko i si臋 pod艂ama艂em. Przecie偶 w tych autach nie ma 偶adnej konserwacji na pod艂odze od spodu. W 11 letniej fabii mia艂em grub臋 warstw臋 zabezpieczaj膮c膮 i jak ja sprzedawa艂em nie by艂o ani grama rdzy na pod艂odze. Tutaj raczej tak nie b臋dzie. Chce zakonserwowa膰 t臋 pod艂oge bo pragn臋 poje藕dzi膰 jakie艣 10 lat. Czy sa jakie艣 produkty co by samemu p臋dzlem wymalowa膰 t臋 pod艂og臋? 
Zapisane

GR71
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 345



WWW
« Odpowiedz #28 : Sobota, 16 Czerwiec 2012, 11:36 »

Koledzy, wszed艂em sobie pod autko i si臋 pod艂ama艂em. Przecie偶 w tych autach nie ma 偶adnej konserwacji na pod艂odze od spodu. W 11 letniej fabii mia艂em grub臋 warstw臋 zabezpieczaj膮c膮 i jak ja sprzedawa艂em nie by艂o ani grama rdzy na pod艂odze. Tutaj raczej tak nie b臋dzie. Chce zakonserwowa膰 t臋 pod艂oge bo pragn臋 poje藕dzi膰 jakie艣 10 lat. Czy sa jakie艣 produkty co by samemu p臋dzlem wymalowa膰 t臋 pod艂og臋? 

pono膰 nie ma wskaza艅 na pa膰kanie spodu... chyba.... Mam  2lata i od spodu jak nowy.
Zapisane

Peugeot 107
Nissan Qashqai 2015 1.6 DIG-T 163kM
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #29 : Sobota, 16 Czerwiec 2012, 11:45 »

wiadomo, 偶e nie wskaza艅, bo auto ma zgni膰 po mniej wiecej 10-12 latach 偶ebys kupi艂 nowe. Ja chce poje藕dzi膰 co najmniej 10 lat, czyli auto b臋dzie mia艂o ponad 15 lat.
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #30 : Sobota, 16 Czerwiec 2012, 15:35 »

radze zrobic przeglad .....PERFORACJE!!!!
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #31 : Niedziela, 17 Czerwiec 2012, 10:32 »

a ile jest lat na perforacje?  Blacha zewn膮trz i pod spodem jest idealna. Rdza wychodzi jedynie na pod艂u偶nicach i na tylnej belce. Myslicie 偶e oni to pomaluj膮 w gratisie? Chyba sam to odrdzewnie i pomaluje j膮 ca艂膮 jak膮艣 dobr膮 konserwacj膮 na bazie 偶ywicy

tutaj belka tylna z aygo, wida膰, 偶e te偶 bezwypadek.....a bierze j膮 ruda identycznie jak u mnie
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 17 Czerwiec 2012, 17:52 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #32 : 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 20:47 »

Co prawda auto nie ma jak temacie 1 roku, tylko 5 lat, ale chcia艂em was u艣wiadomi膰 jak s艂abo jest zabiezpieczona tylna belka i tylny pas oraz pod艂u偶nice z przody. Nadmienie, 偶e auto jest ca艂kowicie bezwypadkowe.

Taki widok ukaza艂 si臋 po zdj臋ciu zderzaka. Zobaczcie jaki syf leci bez nadkoli:



A to ju偶 wymyty tylny pas na glanc ze 艣ci膮gni臋t膮 belk膮, kt贸ra sie s艂uszy te偶 wymyta. Jak wida膰 na tylnym pasie na dole pojawia si臋 rdza oraz po lewej stronie przy nadkolu:



Tutaj zwr贸膰cie uwage na przyklejone kawa艂ki asfaltu, zn贸w brak nadkoli daje we znaki:



prawa strona nawet ok:



A teraz fotki przedniej belki i pod艂u偶nic:









No c贸偶....brak s艂贸w....w 11 letniej fabii nie mia艂em takich nalot贸w na belkach i pod艂u偶nicach. Dzi艣 zebra艂em cenne rady od kolegi blacharza co do zabezpieczenia tej rdzy w spos贸b profesjonalny.  Wkr贸tce fotorelacja.   
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 20:51 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #33 : 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 20:59 »

O zesz cholera - powaznie to jest nowe (roczne) autko? Przeciez skoro tak u Ciebie to wyglada to pewnie i u nas jest to samo, ale nie widac bo nikt tam nie zaglada przeciez. Szok  Niezdecydowany Smutny hmm??
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #34 : 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 21:00 »

pisa艂em, 5 letnie, 2007
Zapisane

GR71
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 345



WWW
« Odpowiedz #35 : 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 21:37 »

jak mia艂em opla vectr臋 to po 5 latach wi臋cej rdzy by艂o w takich miejscach. ... co do Fabii.. musi mie膰 jakie艣 plusy.. J臋zyk nie przejmuj si臋, troch臋 konserwacji i b臋dzie ok.

PS w europie takie samochodziki przewidziane s膮 na kilka lat. Nikt si臋 polskimi warunkami nie przejmuje.
M贸j ojciec kupi艂 w 1997r Carin臋 E jeszcze produkcji japo艅skiej. w serwisie zmieni艂 pasek rozrz膮du przy 200tys i wymieni艂 t艂umik ko艅cowy... a jeszcze klocki hamulcowe. I 艣miga 250 tys na liczniku, nic si臋 nie psuje. Ale takie samochody to strza艂 w kolano dla producenta samochod贸w.
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 21:49 wys艂ane przez GR71 » Zapisane

Peugeot 107
Nissan Qashqai 2015 1.6 DIG-T 163kM
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #36 : 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 22:23 »

Widz臋 偶e pe艂na profeska  J臋zyk
Nie ma si臋 czym martwi膰 to auto by艂o zrobione na kryzys...
I jak si臋 sko艅czy kryzys padnie i autko !
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #37 : Niedziela, 24 Czerwiec 2012, 08:28 »

Prz贸d i ty艂 zakonserwowany. Wszystko wed艂ug instrukcji kolegi lakiernika

1. Elementy umyte i odt艂uszczone 
2. Dwie warstwy szwajarskiego produktu na rdz臋. Brunox Epoxy. Drogi jak cholera, ale nie potrzebnie kupi艂em litr za 100z艂. Wystarczy p贸艂 litra
3. Podk艂ad akrylowy
4. Dwie warstwy masy bitumicznej Boll

Czas operacyjny, 3 popo艂udnia, z uwagi na czas oczekiwania na wyschni臋cie poszczeg贸lnych warstw

Fotki pierwszej warstwy Brunoxa nie robi艂em bo jest prze藕roczysty. Tutaj ju偶 na艂o偶ony podk艂ad akrylowy


A tu ju偶 konserwacja Boll:




Z przodem post膮pi艂em identycznie i wyszlo:


Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #38 : Poniedzia艂ek, 25 Czerwiec 2012, 11:09 »

艂adnie Ci to wysz艂o U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #39 : Poniedzia艂ek, 25 Czerwiec 2012, 14:00 »

super U艣miech bardzo profesjonalnie U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: