Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3 4   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Os艂ona pod silnik do benzyny  (Przeczytany 66100 razy)
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #20 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 16:55 »

ja mam czujnik temperatury oleju w bloku w odpowiednim miejscu i r贸偶nica po za艂o偶eniu p艂yty pod silnikiem wynosi 15-20stopni w podobnych okoliczno艣ciach (sprawa nie dotyczy 107) jak by kto艣 mia艂 w膮tpliwo艣ci co do czujnika i wska藕nika to s膮 z najwy偶szej p贸艂ki firmy OMORI a miejsce wkr臋cenia czujnika jest rekomendowane u producenta samochodu nadwornego tunera fabrycznego i wielu innych spec贸w.
w 107 mia艂em czujnik w misce i temperatura oleju w zimie w minusowe dni w stosunku do lata by艂a mniejsza o ok 20stopni na trasie bez specjalnego pa艂owania, przy podobnym stylu jazdy, nie wiem czy to by艂a optymalna temperatura raczej nie ale na pewno ju偶 temperatura pracy +60stopni
nie pisze 偶e konstruktorzy co艣 przeoczyli piszemy tu ca艂y czas o specjalnych wyj膮tkowych okoliczno艣ciach

wiadomo 偶e ile os贸b tyle zda艅, nikt nikogo nie przekona do swoich racji ale mo偶e zwr贸ci膰 uwage i da膰 do my艣lenia, ja sie teraz zastanawiam po co s膮 te p艂yty pod silnikiem ??

jeszcze raz serdecznie pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #21 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 17:16 »

no co do tych oslon to jest przepis ze wszystkie autokary musza te oslone miec.... wlasnie ze wzgledu na wycieki oleju.


a kolego o co chodzi z tym czujnikiem przyklejonym tasma bo bloku silnika?  pytam powaznie. co on mia艂by nam pokazac?

pytam naprawde powaznie! sam jestem ciekaw, a nie  chce sie mi go kupowac. wiec wyprzedz mnie i powiedz jaki bedzie rezultat. tak z ciekawosci!
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #22 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 17:22 »

tak my艣la艂em 偶e co艣 w tym stylu 偶eby 艂apa艂y wycieki (w hdi mia艂em taki w艂a艣nie koc o kt贸rym piszesz) i 偶eby sie nie brudzi艂o tak bardzo pod mask膮 , tylko ciekawe czemu tylko w dieslach s膮 ??

trzeba i艣膰 do domu bo dzi艣 pi膮tek
mi艂ej soboty i niedzieli
pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #23 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 17:23 »


a kolego o co chodzi z tym czujnikiem przyklejonym tasma bo bloku silnika?  pytam powaznie. co on mia艂by nam pokazac?


o temperature jaka jest pod mask膮 z otwart膮 ch艂odnic膮 i zas艂oni臋t膮 Mrugni臋cie
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #24 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 17:31 »

tyle to si臋 domy艣li艂em, ja bardziej chcia艂bym zna膰 ko艅cowy wynik tego testu....
ile poka偶e nam "bez" a ile "z" os艂on膮.
bo naprawd臋 jestem ciekaw!
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #25 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 18:07 »

ale 偶e艣cie si臋 rozgadali J臋zyk

ale dobrze bo to by艂a bardzo fajna dyskusja tzn jest J臋zyk i pomimo tego 偶e ma艂o mia艂em do powiedzenia (no nawet prawie nic J臋zyk ) to du偶o rzeczy si臋 dowiedzia艂em i za to wam bardzo dzi臋kuj臋!

oby wi臋cej takich dyskusji bo na prawd臋 s膮 pomocne dla wielu forumowicz贸w!


nio i ju偶 ko艅cz臋 to OT
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pepsicol
Go艣膰
« Odpowiedz #26 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 18:26 »

Ano prosz臋 bardzo kolego :
ot贸偶 po przyklejeniu takowego termometru do bloku zobaczysz jaka jest temperatura jego pracy ( w tym okre艣lonym miejscu ) a potem otworzysz masj臋,zas艂onisz ch艂odnic臋 tektur膮 i znowu zobaczysz jaka jest temperatura pracy silnika ( a b臋dzie wy偶sza ).A termometr taki z czujnikiem na kabelku kup aby wy艣wietla艂 ci w kabinie to co zarejestruje.
U艣miech
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #27 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 21:47 »

ok to ze bedzie wy偶sza to jzu wiemy U艣miech  ale o ile bedzie wyzsza? skoro sprawdzales, to napisz... 
interesuje mnie czy rzeczywiscie az o 20 st, czy moze mniej..
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #28 : Sobota, 14 Listopad 2009, 11:06 »

ja bym powiedzia艂 偶e nie do ko艅ca m贸wimy tu o temperaturze pracy silnika tylko temperaturze zewn臋trznej bloku z wiatrem i bez Mrugni臋cie

ju偶 pr臋dzej "wska藕niki" takie jak ci艣nienie oleju, temperatura oleju, temperatura p艂ynu, egt, boost, itd. powiedz膮 nam o warunkach pracy, ale co ja moge wiedzie膰 nie pracuje w fabryce nie jestem mechanikiem i mam tylko pseudo-argumenty Smutny  ............i zestaw takich wska藕nik贸w w samochodach i z niego w艂a艣nie wynika 偶e temperatura oleju zmienia sie z p艂yt膮 i bez o 15-20stopni a temperatura p艂ynu sie nie zmienia bo za ni膮 odpowiada ch艂odnica, wiatrak termostat itd.

poza tym sie poddaje bo ka偶dy idzie swoj膮 drog膮 w tej dyskusji spychaj膮c j膮 od "p艂yty i jej wp艂ywu na temperature oleju" do temperatury BLOKU z zas艂oni臋t膮 ch艂odnic膮.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #29 : Poniedzia艂ek, 16 Listopad 2009, 13:24 »

... ja mam pytanko takie, bo tu walka jest czy z os艂on膮 czy bez i jak szybko si臋 nagrzeje silnik, olej, ciecz ch艂odz膮ca itd. a czy kto艣 sprawdza艂 r贸偶nic臋 w rozgrzewaniu si臋 silnika (cieczy ch艂odz膮cej) z w艂膮czonym ogrzewaniem (nawiewem i pokret艂em temp. na max.) i bez w艂膮czonego ogrzewania??
... ogrzewanko to dodatkowy obieg a dok艂adniej ch艂odnica-nagrzewnica kt贸ra odbiera ciep艂o z cieczy ch艂odz膮cej i za pomoc膮 wentylatorka rozpyla wewn膮trz kabiny? czy nie tak?? czyli dzia艂a de facto jako ch艂odzenie silnika!

...poniewa偶 u mnie w "bolidzie" jest LPG z czujnikiem temp. cieczy ch艂odz膮cej (ustawi艂em sobie na 36st.) to ja obserwuj臋 minimalne r贸偶nice w nagrzewaniu si臋 do tej 偶e temperatury silnika w w艂膮czonym i wy艂膮czonym ogrzewaniem- szczeg贸lnie w艂a艣nie jak jest do艣膰 zimno (mr贸zzzzz)

Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #30 : Poniedzia艂ek, 16 Listopad 2009, 17:27 »

Zauwazylem to samo u siebie w NBravo. Z ogrzewaniem wlaczonym na minimum auto potrzebuje okolo 2km wiecej zeby sie nagrzac.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #31 : Wtorek, 17 Listopad 2009, 01:45 »

Panowie, wy tu srutut tutu o p艂ynie w ch艂odnicy i wycieraczkach a temat jest o os艂onie podsilnikowej. Przypomn臋 偶e to co chc臋 osi膮gn膮c to podniesienie temperatury oleju na tyle aby woda i paliwo kt贸re akumuluje si臋 w niedogrzanym oleju mia艂a sznas臋 szybciej wyparowa膰. Widz臋 jednak 偶e jedyne do艣wiadczenia z os艂onami posiada Ma艂y i ja ale niestety na innych samochodach wiec pewnie bede to jako pierwszy na tym forum testowa艂 na benzynowym trojaczku.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #32 : Wtorek, 17 Listopad 2009, 15:25 »

to w takim razie liczymy na porz膮dny opis efekt贸w!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #33 : Wtorek, 17 Listopad 2009, 15:57 »

tak my艣la艂em 偶e co艣 w tym stylu 偶eby 艂apa艂y wycieki (w hdi mia艂em taki w艂a艣nie koc o kt贸rym piszesz) i 偶eby sie nie brudzi艂o tak bardzo pod mask膮 , tylko ciekawe czemu tylko w dieslach s膮 ??

W osob贸wkach to nie jest do 艂apania wyciek贸w bo tam nie ma prawa nic cieknac tylko do wyg艂uszenia komory silnikowej. Diesle s膮 g艂o艣niejsze, a poza tym s艂abiej sie rozgrzewaj膮 wiec os艂ona jest tam jak najbardziej wskazana. POza os艂ona w dieslach sa te偶 wymienniki ciep艂a, kt贸re pomagaja dogrza膰 zimny olej a latem odbieraja nadwy偶ke ciep艂a. W osob贸wkach s膮 z reg贸艂y w podstawie filtra paliwa ale np w Misubisu l200 jest zewnetrzny wymiennik podobnych rozmiar贸w co w 20kW piecu CO wiec powierzchni臋 wymiany ciep艂a ma olbrzymia.
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #34 : Pi膮tek, 27 Listopad 2009, 00:07 »

no koledzy, nurtowa艂 mnie ten temat tej os艂ony pod silnikiem. wi臋c pogada艂em na forum laguny o tych os艂onach i okaza艂o si臋, 偶e i np w lagunach by艂y one montowane ( nie we wszystkich). ci u偶ytkownicy co je maj膮 zamontowane, to twierdz膮, 偶e w lato nie ma wp艂ywu to na ch艂odzenie silnika, a w zim臋 silnik szybciej si臋 nagrzewa!
wi臋c...  przyznaj臋 racj臋 tym, kt贸rzy tak pisali kilka post贸w wy偶ej! mieli racj臋! taka os艂ona mo偶e przynie艣膰 sporo korzy艣ci zw艂aszcza w zim臋! a zw艂aszcza jak je藕dzimy na kr贸tkich odcinkach!
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #35 : Pi膮tek, 27 Listopad 2009, 13:53 »

no koledzy, nurtowa艂 mnie ten temat tej os艂ony pod silnikiem. wi臋c pogada艂em na forum laguny o tych os艂onach i okaza艂o si臋, 偶e i np w lagunach by艂y one montowane ( nie we wszystkich). ci u偶ytkownicy co je maj膮 zamontowane, to twierdz膮, 偶e w lato nie ma wp艂ywu to na ch艂odzenie silnika, a w zim臋 silnik szybciej si臋 nagrzewa!
wi臋c...  przyznaj臋 racj臋 tym, kt贸rzy tak pisali kilka post贸w wy偶ej! mieli racj臋! taka os艂ona mo偶e przynie艣膰 sporo korzy艣ci zw艂aszcza w zim臋! a zw艂aszcza jak je藕dzimy na kr贸tkich odcinkach!
TPCA,
jak mozesz zapodaj jaka sfotk臋 albo rysunek pogladowy orginalnej os艂ony bo na allegro nie ma orgina艂贸w tylko jakies g贸wniane podr贸bki. chce por贸wnac czy maj膮 podobna lokalizacje otwor贸w nawietrzaj膮cych zanim kupie bubla.
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #36 : Pi膮tek, 27 Listopad 2009, 15:59 »

z os艂on膮 do trojaczk贸w( oryginaln膮) si臋 nie spotka艂em. i na 100% w 偶adnym aucie w fabryce nie jest ona montowana!
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #37 : Poniedzia艂ek, 30 Listopad 2009, 15:38 »

z os艂on膮 do trojaczk贸w( oryginaln膮) si臋 nie spotka艂em. i na 100% w 偶adnym aucie w fabryce nie jest ona montowana!
Nawet w dieslach wysy艂anych na rynek skandynawski ich nie montuj膮?
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #38 : Poniedzia艂ek, 30 Listopad 2009, 21:21 »

by膰 mo偶e dealerzy w serwisie to montuj膮, ale na 10000% w fabryce nie montuje si臋 os艂on.
Zapisane
dogberry
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 70



« Odpowiedz #39 : Sobota, 06 Luty 2010, 09:12 »

http://allegro.pl/item913668351_oslona_silnik_skrzy_peugeot_107_extra_safe.html
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: