Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: LPG w trojaczkach  (Przeczytany 189310 razy)
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #160 : Wtorek, 14 Lipiec 2015, 14:47 »

...tylko do ko艣cio艂a czyli raz w roku  lol
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #161 : Wtorek, 14 Lipiec 2015, 17:46 »

Adam ale Ty jestes bogaty to Cie stac !!!!! lol lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #162 : Wtorek, 14 Lipiec 2015, 19:29 »

nie ka偶dy ma Saaaaaba Cabrio... zreszt膮 we艣 i wstaw gaz do kabrioleta  lol dach przecie偶 si臋 nie zamknie  艁ohoho
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #163 : Wtorek, 14 Lipiec 2015, 19:54 »

juz to widze saaab cabrio i butla 120l w baga偶niku  lol lol lol lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #164 : 艢roda, 15 Lipiec 2015, 07:22 »

juz to widze saaab cabrio i butla 120l w baga偶niku  lol lol lol lol
Nie takie rzeczy ludzie robia z samochodami;-)
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #165 : 艢roda, 15 Lipiec 2015, 13:11 »

ja ju偶 swoj膮 opini臋 na temat gazu kiedy艣 wypowiedzia艂em, co nie oznacza, 偶e nie rozumiem argument贸w zwolennik贸w takiego rozwi膮zania.

ja tam saabciowi takiej krzywdy nie zrobi臋 J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #166 : 艢roda, 15 Lipiec 2015, 14:32 »

ja ju偶 swoj膮 opini臋 na temat gazu kiedy艣 wypowiedzia艂em, co nie oznacza, 偶e nie rozumiem argument贸w zwolennik贸w takiego rozwi膮zania.

ja tam saabciowi takiej krzywdy nie zrobi臋 J臋zyk
Akurat silniki opla bardzo dobrze znosz膮 instalacje gazowe. Kumpel mia艂 w sabie 900 i przez 250 tys km nie mia艂 偶adnych problem贸w. Potem gaz mu sie znudzi艂 i zapragn膮艂 diesla w saabie 9,5 i zdaje sie, ze przy nastepnym autku przeprosi sie z gazem;-)
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #167 : 艢roda, 15 Lipiec 2015, 16:20 »

ale ja nie przecz臋, m贸wi臋 jedynie jakie jest moje stanowisko wobec LPG w samochodach.
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #168 : 艢roda, 15 Lipiec 2015, 18:50 »

ja tez nie przecze tak czy tak picasso mam w benzynie i robie 3 tys rocznie ale jak by by艂 gaz to pewnie robi艂 bym z 5 tys rocznie  lol lol ja wiem ze wydaczek 3 tys na lpg i robienie niewiele kilometr贸w tak jak napisa艂em to sie nie zwr贸ci ale nie stac mnie na w艂ozenie 3 tys z艂otych do popielniczki i tankowac z nich przy kazdym wyjezdzie i czekac jak sie kasa koniczyn i zobaczyc  na jak d艂ugo starczy艂y pieniadze ...... a tak to biore lpg na raty i tankuje a p艂ace o po艂owe mniej !!!!! a wyjazd nad moze to koszt nie 450z艂 a 200z艂 i takie tammm ....
JAK ktos zarabia i stac go na benzyne to oki jak robi ma艂o km to tez go stac na benzyne heeee tak jak ja duzo nie zarabiam ale robie ma艂o kilometr贸w wiec niby sensu lpg nie ma  lol 
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #169 : 艢roda, 15 Lipiec 2015, 19:01 »

ojej...a偶 by si臋 chcia艂o powiedzie膰: "ma艂o zarabia a 偶yje jak hrabia"  lol
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #170 : 艢roda, 15 Lipiec 2015, 21:50 »

 J臋zyk J臋zyk
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
MrJ
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 21


pe偶ofan


« Odpowiedz #171 : Poniedzia艂ek, 20 Lipiec 2015, 12:11 »

Si臋 wypowiem jako posiadacz dw贸ch podobnych pedolot贸w z niemal identycznymi silnikami (do tego stopnia, 偶e jeden da si臋 przerobi膰 na drugi za pomoc膮 ledwie kilku element贸w), ale jednym zagazowanym: 106 1,1 z gazem i 306 1,4 bez gazu. I teraz:

Cytuj
jak dla mnie lpg zawsze sie op艂aca

I tak i nie. Zale偶y ile je藕dzisz i jak je藕dzisz. Ja kupi艂em zagazowane auto typowo na d艂u偶sze dojazdy, 呕ona dyma艂a do pracy po 65km dziennie + wyloty na zakupy + masa innych rzeczy. Po drodze zmienili艣my miejsce zamieszkania, tryb 偶ycia i z gazu si臋 praktycznie nie korzysta. P贸艂 biedy ma艂e przebiegi roczne, ale przede wszystkim kr贸tkie trasy. Jak mam do zrobienia 1,5km - post贸j - 1km - post贸j - 1km - post贸j, bo co艣-tam za艂atwiam, to nawet nie prze艂膮czam na gaz. Nawet jak jest ciep艂o tak jak teraz, dos艂ownie godzin臋 temu wr贸ci艂em z takiej drogi, zrobionej w 100% na Pb.

Do tego masz w aucie drug膮 instalacj臋, kt贸ra bezobs艂ugowa nie jest - trzeba jej czasami zrobi膰 przegl膮d, wymieni膰 to co si臋 zu偶y艂o, wyregulowa膰, itedeitepe. O ile ju偶 masz, a nie zak艂adasz sam, bo wtedy na wej艣ciu musisz sporo w艂o偶y膰. A 偶e nowe instalacje s膮 takie "s贸per", to wystarczy wej艣膰 na pierwsze lepsze forum dotycz膮ce aut kt贸re cz臋sto si臋 gazuje (czyli chyba ka偶de poza waszym i Smarta ForTwo J臋zyk ), i lista nie ma ko艅ca.

Trzecia sprawa - mo偶na je藕dzi膰 jak chyba 9/10 "zagazowanych" w tym kraju - 15 sekund na benzynie, potem na si艂臋 na lpg "bo taniej" i jedziemy. O tym co i jak szlag trafia w aucie przy takim post臋powaniu, to s膮 pisane elaboraty - patrz te same fora co wy偶ej.

Cztery - dogadywanie si臋 sterowania gazem i benzyn膮. 呕eby wymieni膰 tylko rozje偶d偶anie si臋 map, wariacje sondy, krokowca i og贸lnie wszystkiego co si臋 wi膮偶臋 ze sk艂adem mieszanki... A to ci auto szarpnie, a to zga艣nie, a to wali niespalonym gazem na prawo i lewo, a to chodzi jak ruski traktor, a to...

Pi臋膰 - sama oszcz臋dno艣膰 paliwa. Silnik mo偶e ze偶re膰 15% wi臋cej lpg ni偶 paliwa, a mo偶e i >30%. Bo dupna instalka, bo z艂a regulacja, bo "ten typ tak ma". No i auto nie je藕dzi tylko na gazie, benzyn臋 i tak musi spali膰, i to znacznie wi臋cej 偶eby sensownie dzia艂a膰 ni偶 sobie wyobra偶aj膮 "zagazowani" - patrz punkt trzeci.

Ostatnio sam zosta艂em troch臋 przymuszony i siad艂em, pomy艣la艂em, policzy艂em. I zmieniam auto albo na benzyn臋, albo w miar臋 prostego (czyli bez FAP贸w, dwumas贸wek, turbin ze zmienn膮 geometri膮 i innych takich) diesla. Co z tego 偶e (teoretycznie) oszcz臋dz臋 na paliwie po 500 czy nawet 1000 z艂otych rocznie, skoro i tak zwr贸c臋 niema艂膮 cz臋艣膰 tej sumy na przegl膮dy, regulacje, naprawy. O nerwach nawet nie wspomn臋  Na pewno NIE! Musia艂bym si臋 zbli偶a膰 pod 10 tysi na d艂u偶szych trasach 偶eby chcia艂o mi si臋 w to bawi膰. Mo偶e kto艣 i policzy, 偶e "eee tam, kalkulator na necie powie 偶e zrobisz 4tysi膮ce i si臋 zwr贸ci" - ja mu odpowiem, 偶eby wsta艂 od ekranu, bo mu si臋 艣wiat realny z wirtualnym pomiesza艂  diablo

Cytuj
ja tez nie przecze tak czy tak picasso mam w benzynie i robie 3 tys rocznie ale jak by by艂 gaz to pewnie robi艂 bym z 5 tys rocznie


Uwierz, to tak nie dzia艂a Mrugni臋cie Na pocz膮tku jest faktycznie "艂aaa艂, pojad臋 nad morze za 150 a nie 300 zeta", ale potem wszystko wraca do normy i je藕dzisz w zasadzie tyle samo.

PS. Tak z innej beczki - ktokolwiek jeszcze wierzy jakimkolwiek poradom / testom / opiniom z pisemek typu "auto 艣wiat" (patrz screen na poprzedniej stronie)?
Zapisane

Szukam (albo i nie...) "trojaczka" w niedu偶ych pieni膮dzach.
lucaaszz
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 10



« Odpowiedz #172 : Czwartek, 30 Lipiec 2015, 23:18 »

Witam, wtr膮c臋 si臋 troch臋 w dyskusje chocia偶 nie jestem cz臋stym go艣ciem waszego forum. Nie kupi艂em trojaczka bo "podobno" mia艂y nie lubi膰 gazu. Raczej to nie prawda yariski je偶d偶膮 i maj膮 si臋 dobrze, trzeba regulowa膰 luzy zaworowe i tyle.( podobno)
Je藕dzi艂em nowym dieslem z CR. fajnie si臋 je藕dzi, przyspieszenie i spalanie bajka, no chyba, 偶e zaczyna si臋 sypa膰. Dwumasa, turbo, wtryski.. i ca艂e zaoszcz臋dzone paliwo idzie psu w d.....
By艂 to peugeot 407 zrobi艂em 80kkm. Je藕dzi dalej w rodzinie przebieg oryginalny 200kkm+
Nast臋pnie przesiad艂em si臋 z dusz膮 na ramieniu do lexusa is200 z lpg. Spalanie benzyny w mie艣cie okolo 12 litr贸w, lpg 15. Przejezdzilem nim ponad 60kkm. Bez problemow. Instalacja by艂a u偶ywana przez conajmniej 80-100 tysiecy przez poprzedniego wlasciciela. Nic nie wymienialem przez 4 lata, by艂em 2 razy na wymianie filtr贸w i regulacji. Wiem troche go zaniedbyalem a on i tak dalej jezdzil. Sprzedalem bo zaczynala go bra膰 rdza, no i z racji wieku i przebiegu. Oszcz臋dno艣ci: 13 000 na lpg przez 4 lata(Wliczone dro偶sze przegl膮dy, regulacje i wymiany filtr贸w oraz przewod贸w gumowych (500z艂 艂膮cznie). Sprzeda艂 si臋 w 3 dni.
Nast臋pnie chcia艂em kupi膰 co艣 typowo na miasto z racji wykonywanego zawodu. Cz臋sto kr贸tkie odcinki po 3-5km ale conajmniej 70km dziennie wi臋c ka偶dy litr robi r贸偶nice. Przebieg roczny to oko艂o 20+kkm. - taki styl jazdy to zab贸jstwo dla diesla.
Mia艂 by膰 107 ale kupi艂em citroena c2 1.4 vtr.
Koszt instalacji 2200. Spalanie pb 7.5l -37z艂 (Warszawa) lpg 9l - 17z艂. Miesi臋cznie dolewam benzyny za 50z艂 i zawsze mam 3/4 baku
Przejecha艂em 20kkm. bez 偶adnego problemu. By艂y 3 regulacje a raczej poprawki po monta偶u i rok spokoju po tym + jeden przegl膮d na 15kkm- wymiana filtra i regulacja 50z艂. Instalacja ju偶 si臋 zwr贸ci艂a.
Wed艂ug mnie warto instalowa膰 lpg. Warunkiem jest by nie by艂 to wyeksploatowany trup z niemiec kt贸ry ma przebieg cofni臋ty o 300 000.
Dodam 偶e mam jeszcze smarta for two cdi. pali 4.5-5 litra ON czyli jest mniej ekonomiczny ni偶 c2 z lpg a to po艂owa samochodu(Mo偶e wymieni臋 go dziewczynie na 107 z lpg)
Pozdrawiam
Zapisane
bikerking
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 18



« Odpowiedz #173 : Wtorek, 27 Pa藕dziernik 2015, 10:40 »

Witam po bardzo d艂ugiej nieobecno艣ci.
Dla zainteresowanych zagazowaniem trojaczka i te偶 innych.

Tak jak wcze艣niej obieca艂em napisze jak sprawdz臋 zawory - no i sprawdzi艂em.

Po 60 ty艣 km przejechanych na LPG luzy na zaworach w normie. Prze 60 ty艣 km nic si臋 nie dzia艂o, regularnie wymienia艂em filtry i robi艂em przegl膮dy mapy gazowej. Jedynie pad艂a mi niedawno pompa paliwa, nie wiem czemu, benzyn臋 zawsze tankuje na du偶o przed rezerw膮 i zawsze do pe艂na wi臋c argument 偶e 偶y艂owa艂em auto na rezerwach jest bezzasadny. Mo偶e po prostu mia艂em pecha. Kupi艂em u偶ywan膮 pomp臋 za 300 z艂 bo na now膮 mi troch臋 szkoda kasy by艂o.

Dla przypomnienia autko ma: hanah2000, stag premium.
Autko je藕dzi bez 偶adnych lubrifikator贸w

Na dzie艅 dzisiejszy wg motostat (sumiennie wype艂niam) autko spala LPG 6.15l/100km.
Wg moich wylicze艅 po 3ech latach je偶d偶enia na LPG (60ty艣 km) bior膮c pod uwag臋 wszystkie koszty zwi膮zane z LPG wraz z cen膮 samej instalacji jak i nawet koszt PB95 (potrzebny do rozruchu), jestem do przodu wzgl臋dem hipotetycznego auta bez LPG jakie艣 4000 z艂.

Pozdrawiam
Darek
Zapisane

Bikerking
Citroen C1:
hammerite
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17



« Odpowiedz #174 : Pi膮tek, 08 Kwiecie艅 2016, 12:54 »

Witajcie,
dopisze sie.
Mam LPG w Aygo rok 2007, choc kupilem juz z gazem. Osobiscie przejechalem od roku 30 tys km na LPG.
Auto ma obecnie przebieg 200 tys.
Instalacja zalozona chyba w 2012. Gdyby ktos sie zastanawial to (niestety) w bagazniku miesci sie butla 80 litrow, wchodzi 64, starcza na 1200 km.
Raz przydalo mi sie za granica, ale poza tym to wolalbym bagaznik. Kupujac auto dopiero odkrylem ze butla w bagazniku, a ze tych samochodow z lpg jest malo to nie wybrzydzalem.
Na razie zadnych problemow. Nie znam komponentow instalacji (chyba BRC), ale nie jest podlaczona pod OBD oraz ma lubryfikator.
Ostatnio filtry wymienialem sam wiec po najblizszym serwisie moze dopisze wiecej szczegolow.
Co robilem juz w aucie:
sprzeglo, pompe wody, pasek (profilaktycznie choc sprzeglo juz miewalo swoje objawy powoli)
piasta tyl, wymiana plynu chlodzacego, hamulcowego, wyciszylem uszczelki drzwi, probowalem zalozyc dolot od Sirion ale koncowka nie pasowala, wiec zalozylem rurke do snorkeli 55mm i do kratki/atrapy wiec jest takie mini doladowanie dynamiczne (LPG dziala bez problemow). Dupohamownia mowi ze auto ma moment obrotowy przy nizszych obrotach niz wczesniej, po miescie super, a na trasie lepiej ciagnie przy predkosciach 70-100 niz jak wczesniej 110-140. Uwazam ze ten moment na 5 biegu przeniosl sie z 130 km/h na 90 km/h co mi bardzo odpowiada bo rzadko przekraczam 110 w PL. Ale generalnie odczucia sa jakby zbieral sie lepiej, ale nie robilem pomiarow chocby czasu rozpedzania przed i po modyfikacji.
Zapisane

Toyota Aygo 1.0 LPG 2008
Phil_ips
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17

Megane III Grandtour 1.9 dCi + Peugeot 107 1.0


« Odpowiedz #175 : Wtorek, 12 Kwiecie艅 2016, 20:26 »

Dupohamownia jest mocno niewiarygodna.

Zr贸b jednak pomiar na prawdziwej hamowni. Jestem pewien, 偶e Twoje odczucia nie potwierdz膮 si臋.
Tak to nie dzia艂a. Cho膰by czujnik masy powietrza zaora Ci ewentualne przyrosty mocy/momentu, kt贸re i tak nie wzros艂yby. Fajnie jest to widoczne na hamowni po za艂o偶eniu sto偶kowego filtra.

Bez remapu mo偶na co najwy偶ej pogorszy膰 parametry silnika.

Wys艂ane z mojego ALE-L21 przy u偶yciu Tapatalka

Zapisane
hammerite
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17



« Odpowiedz #176 : Pi膮tek, 15 Kwiecie艅 2016, 14:12 »

Nie mowilem o wzroscie, a raczej o przesunieciu w lepszy dla mnie - bardziej uzyteczny zakres obrotow.
To raczej nie przez cisnienie bo jest ono niewielkie, ale przez dluzszy dolot. Troche poczytalem i krotki i gruby dolot daje lepsze efekty w wysokich obrotach a waski i dlugi w niskich.
Dlatego w niektorych autach (np moje mondeo 2,5 v6) jest montowany fabrycznie podwojny uklad dolotowy ktory przy pewnych obrotach sie przelacza.
Zapisane

Toyota Aygo 1.0 LPG 2008
Phil_ips
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17

Megane III Grandtour 1.9 dCi + Peugeot 107 1.0


« Odpowiedz #177 : Poniedzia艂ek, 18 Kwiecie艅 2016, 09:44 »

Ale tu chodzi o d艂ugo艣膰 dolotu pomi臋dzy puszk膮 filtra powietrza, a przepustnic膮. Jakakolwiek ingerencja w d艂ugo艣膰 rury doprowadzaj膮cej powietrze do filtra powietrza da tyle co nic.

Wys艂ane z mojego ALE-L21 przy u偶yciu Tapatalka

Zapisane
avic
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 44


« Odpowiedz #178 : Poniedzia艂ek, 15 Sierpie艅 2016, 11:51 »

I ja przy艂膮czy艂em si臋 do eksperymentu pod nazw膮 LPG w mikrusie U艣miech Instalacja Lovato smart, bie偶膮ce korekty ustalane z ecu komputera. Butla 34 litry w ko艂o zapasowe, wlew pod klapk膮 na przej艣ci贸wk臋. Pod mask膮 艂adnie i czysto. Dodatkowo zamontowany oryginalny tank fopper landi renzo - dla unikni臋cia ci膮g艂ego migania rezerwy na liczniku. W przeciwie艅stwie do allegrowych wynalazk贸w - nie resetuje si臋 co wy艂膮czenie zap艂onu a pokazuje ca艂y czas w艂a艣ciw膮 warto艣膰. Za nied艂ugi czas wrzuc臋 pierwsze wyniki spalania po instalacji, cho膰 wg. s艂贸w instalatora w艂a艣ciwe spalanie ustalone b臋dzie dopiero po pierwszej regulacji po 1500km.
Zapisane

Audi TT 200 KM +

PUG 107 LPG
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #179 : Poniedzia艂ek, 15 Sierpie艅 2016, 11:56 »

a teraz cena instalacji Co?
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: