Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2 3 4   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Mycie i piel臋gnacja trojaczka  (Przeczytany 89270 razy)
konkol
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 80


« : Sobota, 25 Lipiec 2009, 17:22 »

Witam!
Taki temat mi przyszed艂 do g艂owy o myciu auta. Ja najcz臋艣ciej myje na myjni automatycznej przy jakiej艣 stacji benzynowej, ale par臋 razy si臋 zawiod艂em, bo nie domywa mi robali na zderzaku ani jaki艣 zakamark贸w, okolic klamek, lusterek, anteny, zamk贸w itp. no i postanowi艂em, 偶e umyj臋 sam no i ju偶 par臋 razy umy艂em, ale zastanawiam si臋 teraz czym powinno si臋 to robi膰 i jak, 偶eby dobrze umy膰 i nie porysowa膰 lakieru.

S艂ysza艂em, 偶e g膮bk膮 nie powinno si臋, niekt贸rzy m贸wi膮, 偶e dobrze mi臋kk膮 szczotk膮, gdzie艣 wyczyta艂em te偶 偶e irch膮, cokolwiek to jest U艣miech

Piszcie czym myjecie, jak, jakich u偶ywacie p艂yn贸w, szampon贸w i wosk贸w. A mo偶e macie jak膮艣 tani膮 i dobr膮 myjni臋 r臋czn膮 do polecenia, albo dobr膮 automatyczn膮, chocia偶 te to chyba wszystkie takie same s膮 U艣miech
Zapisane
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #1 : Sobota, 25 Lipiec 2009, 21:17 »

Myje na myjniach r臋cznych albo sam na dzia艂ce. R臋czne radz膮 sobie ca艂kiem ok. Cena w wawie 25z艂 za nadwozie. Je艣li myj臋 sam to g膮bka (cz臋sto p艂uka膰) wiaderko, szampon do auta, do jasnych kolor贸w to wystarczy. Do czarnego r臋cznik mi臋kki do wycierania po myciu i turtle wax ice do wydobywania blasku. Dzi艣 si臋 troch臋 bawi艂em Mrugni臋cie



* DSC00876.JPG (82.6 KB, 912x610 - wy艣wietlony 2111 razy.)
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #2 : Niedziela, 26 Lipiec 2009, 21:45 »

ja myje na recznej myjni samoobslugowej (czysto.pl) ktora mam przy samoobslugowej stacji neste ;-) co do robali, to przed rozpoczeciem mycia sprysuje wszystkie specjalnym preparatem od rozpuszczania zwiazkow organicznych (na ptasie prezenty tez dziala), czekam pare minut i zaczynam myc po kolei wszystkimi programami (woda z jakims mikroproszkiem, plukanie, woskowanie, nablyszczanie) jak sie spreze, to w 8zl sie zmieszcze ;-) (1zl = 1min). przecieram potem tylko szyby i lusterka.
Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #3 : Niedziela, 26 Lipiec 2009, 23:52 »

Je艣li nie domywa robali to nawet lepiej-znaczy 偶e ma stosunkowo delikatne szczoty i mniej rysuje lakier.
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #4 : Niedziela, 16 Sierpie艅 2009, 17:50 »

ja myj臋 te偶 albo na myjni r臋cznej (u znajomych) lub sam na podw贸rku...

najpierw p艂ukanie z brudu, p贸藕niej usuwanie robali i zn贸w obfite p艂ukanie, mycie z szamponem g膮beczk膮 delikatn膮 z du偶膮 ilo艣ci膮 wody, p艂ukanie, wycieranie mi臋kk膮 szmatk膮 tak 偶eby by艂a lekka mgie艂ka, pozostawiam do wyschni臋cia w cieniu i nast臋pnie woskuje i poleruje i taki zabieg raz na 3-4 tygodnie!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #5 : 艢roda, 26 Sierpie艅 2009, 12:54 »

minimum raz na dwa tygodnie myje go r臋cznie . Raz , dwa razy w tygodniu srednio na myjni bezdotykowej zeby op艂ukac z kurzy i syfu. R臋czne mycie preparatami TURTLE (te z 偶贸艂wikiem) najpierw porz膮dne splukanie , potem g膮bkowanie , potem chwile odczekuje , scieram sciereczkami z irchy wode , i w zaleznosci od potrzeb albo pasta polerska i wosk koloryzuj膮cy , albo tylko wosk. zazwyczaj trzeba liczyc ze takie mycie zajmuje ok 3 godzin i nie czuje po tym r膮k , ale efekt jest naprawde pozytywny , a do tego pozniej przy okazji korzystania z myjni bezdotykowej wszystkie syfy 艂adnie sp艂ywaja z samochodu. W czasie kiedy ja lece auto z zewnatrz , Kasia zazwyczaj odkurza auto wewnatrz , sciera kurz , i myje szyby od 艣rodka. W ten sposob samochod wciaz calkiem 艂adnie sie prezentuje. Najwiekszy problem mamy z felgami 艁ohoho Biale ozety naprawde zajebiscie ciezko domyc , i po umyciu i tak okazuje sie ze gdzies jeszcze po klockach py艂 zostaje. a po przejechaniu 50 km, znow sa czarne jak smola :/ i znow trza je myc. za to po myciu auto wyglada super!!!!
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 26 Sierpie艅 2009, 13:49 »

... tak sobie czytam o tych waszych myciach, pucowaniach, polerkach itp. i dochodz臋 do wniosku ze ja to jaki艣 "brudas" jestem  Du偶y u艣miech myje auto raz na par臋 miesi臋cy w myjni bezdotykowej z woskiem, szybami w srodku itp. - raz na miesiac moze poodkurzam, a autko i tak wyglada 艣wietnie - moze to zas艂uga "super" lakieru na bazie o艂owiu U艣miech teraz juz takich nie robi膮,  te akrylowe jakby bled艂y na s艂o艅cu nie m贸wi膮c juz o rysowaniu
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #7 : Czwartek, 27 Sierpie艅 2009, 08:56 »

Hehe- m贸j od kupienia go w pazdzierniku zesz艂ego roku by艂 myty 3 razy. 2 razy przy okazji tak偶e w nim odkurza艂em. Jakos nie widze sensu zeby go pucowac skoro co drugi dize艅 pada deszcz.
 
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #8 : Czwartek, 27 Sierpie艅 2009, 09:45 »

dok艂adnie!!!!!
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #9 : Czwartek, 27 Sierpie艅 2009, 15:20 »

a tam deszcz.. mnie po prostu wkurzaja owady rozbite na masce i rozne pozostalosci po ptakach ;P
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #10 : Sobota, 29 Sierpie艅 2009, 09:33 »

... ja, jak tylko umyje to zaraz kleks od jakiego艣 skrzydlacza... mo偶e to z racji jaskrawego lakieru. ,a teraz w艂asnie pada deszcz i lakier sam sie myje  Du偶y u艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #11 : Sobota, 29 Sierpie艅 2009, 16:10 »

ja wczoraj pierwszy raz od p贸艂 roku odpieprzy艂em xantie i nawet ja wywoskowaem kolorem wiec z tej okazji w艂膮艣nie leje sobie deszcz.- Dobrze, 偶e na C1 ch臋ci zabrak艂o bo by juz by艂 brudny. Przed zima zrobie mu mysie z woskiem po ca艂osci a nastepne pewnie bedzie przred swi臋tami;-)
Zapisane
lukitychy
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 10



« Odpowiedz #12 : Poniedzia艂ek, 28 Wrzesie艅 2009, 21:07 »

Nie wiem jak Wy ale ja od jakiego艣 czasu dopatrzy艂em sie czarnych ma艂ych kropek poni偶ej listwy na drzwiach po obu stronach auta, woda z plynem to nie zchodzi a jak przejade palcen lub paznokciem to sie rozmazuje, wygl膮da to co艣 jak kropeczki z 艣wierzego aswaltu, czy komu艣 przydazylo si臋 cos podobnego jesli tak to jak to usuna膰. Moje male艅stwo myje raz na 3 mieciace gruntownie w 艣rodku i nazewn膮trz, na razie woda p艂yn co do polerki to nie wiem jaka firme wybrac. Zna kto艣 jaka艣 konkretn膮 firme odno艣nie kosmetyk贸w tak zeby po nich lakier nie zszed艂?
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #13 : Poniedzia艂ek, 28 Wrzesie艅 2009, 21:42 »

... ja kropki z asfaltu usuwam popularnym p艂ynem do tego nie przeznaczonym... WD-40 !!! powaga, wierzcie czy nie ale u mnie schodz膮 i nie ma 艣ladu na lakierze... w moim brashu mam lakier o艂owiowy, w trojaczkach chyba jest akrylowy, wiec nie wiem jak z tym WD mo偶e byc.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #14 : Poniedzia艂ek, 28 Wrzesie艅 2009, 22:08 »

ja kupuje taki preparat na orlenie tani a dzia艂a... dla ch臋tnych mog臋 kiedy艣 fotk臋 cykn膮膰!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
lukitychy
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 10



« Odpowiedz #15 : Wtorek, 29 Wrzesie艅 2009, 17:04 »

ja kupuje taki preparat na orlenie tani a dzia艂a... dla ch臋tnych mog臋 kiedy艣 fotk臋 cykn膮膰!
Mo偶esz chocia偶 nazw臋 poda膰 bo tych preparat贸w jest sporo(fota si臋 przyda).
Zapisane

mat
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 518



« Odpowiedz #16 : Wtorek, 29 Wrzesie艅 2009, 21:06 »

Ja samoch贸d myje w domu, Karcherem, nast臋pnie g膮bka i gor膮ca woda z szamponem, po tym wycieram do sucha szmatk膮 z microfibry (bardzo ch艂onna)
nast臋pnie stosuje na niego wosk Maguiars Nano tech 2.0 http://allegro.pl/item755442178_meguiars_tech_wax_2_0_megapolysk_mikrofibra.html - Efekt nieopisywalny. polecam r贸wnie偶 dzia艂adnie Quick detaliera od Maguaiersa.

do wnetrza stosuje Mleczko turtle wax : http://allegro.pl/item748082918_turtle_wax_kokpit_2w1_nano_tech.html
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #17 : Poniedzia艂ek, 08 Listopad 2010, 00:01 »

Cytat: kristofch
...a ty w zamian opisz funkcjonalno艣膰  za艂o偶onych chlapaczy U艣miech

Dzi艣 w艂a艣nie autko umy艂em, wi臋c b臋d臋 wiedzia艂 dok艂adnie co i jak. Instalacja fabrycznych jest bardzo prosta i obesz艂o si臋 nawet bez demonta偶u tylnych k贸艂.

Autko nie myte trzy tygodnie, ale dzi臋ki woskowi wystarczy艂o przelecie膰 karcherem zimn膮 wod膮, bez 偶adnych detergent贸w/szampon贸w itp i autko zn贸w si臋 pi臋knie l艣ni. Ostatnio w og贸le jestem uzale偶niony od produkt贸w Meguiar's. Wszystko co robi膮, naprawd臋 dzia艂a. Pocz膮wszy od 艣wietnego wosku, po u偶yciu kt贸rego auto b艂yszczy si臋 bardziej ni偶 nowe, poprzez  od偶ywk臋 do sk贸ry, kt贸ra nie nab艂yszcza chamsko, a sko艅czywszy na czernidle do zderzak贸w, kt贸re nawet nie jest czarne tylko bia艂e, a plastiki ciemniej膮 w oczach.
Ale to tak poza tematem i troszk臋 chyba reklam膮 zalatuje U艣miech
Zapisane
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #18 : Poniedzia艂ek, 08 Listopad 2010, 09:08 »

Ale to tak poza tematem i troszk臋 chyba reklam膮 zalatuje U艣miech

A z t膮 reklam膮 to Ci si臋 uda艂o, bo w艂a艣nie si臋 zastanawiam nad twardym woskiem Meguiar's i chyba go w ko艅cu kupi臋  艁ohoho
Zapisane

321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #19 : Poniedzia艂ek, 08 Listopad 2010, 20:57 »

No to tylko Cleaner Wax. U偶ywa艂em wcze艣niej NXT Generation Tech Wax 2.0 te偶 z Megsa i r贸wnie偶 艣wietny, ale co do po艂ysku to Cleaner Wax w puszce nie ma sobie r贸wnych U艣miech (szczeg贸lnie widoczne na ciemnym lakierze. A na rysy po myjni czy nawet po g膮bce, przed woskowaniem polecam ScratchX 2.0. Jedyny preparat jaki znam, kt贸ry nie pozostawia drobniutkich rysek (widocznych pod 艣wiat艂o) po u偶yciu na naszych wyj膮tkowo mi臋kkich lakierach i oczywi艣cie usuwa co ma usun膮膰 (cho膰 natrze膰 si臋 trzeba U艣miech )

Koniecznie napisz jakie rezultaty

Efekt niestety nie w pe艂ni widoczny, ze wzgl臋du na niewielk膮 ilo艣膰 obiekt贸w odbijaj膮cych si臋 U艣miech


* 1.JPG (83.49 KB, 700x468 - wy艣wietlony 2078 razy.)
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 09 Listopad 2010, 00:04 wys艂ane przez 321filip » Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: