Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Wspomaganie kierownicy - dyskusja, problemy, do艂o偶enie, kontrolka P/S  (Przeczytany 120427 razy)
VALE
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 15



« Odpowiedz #20 : Czwartek, 18 Listopad 2010, 20:02 »

Witam....
W艂a艣nie planuje za艂o偶y膰 wspomaganie do mojej 107 (wersja go艂a) mam ju偶, kolumne ze wspomaganiem oraz modu艂, uda艂o mi si臋 za艂atwi膰 ca艂膮 wi膮zke kabli, problem polega na tym 偶e jest to wi膮zka od toyoty yaris (ten sam silnik co w naszych trojaczkach) okazuje si臋 偶e jest inna wtyczka na komputer sterowania BSI, znala艂em w/w wi膮zce wtyczki do kolumny ze wspomaganiem, pytanie brzmi czy kolory kabli z naszej wi膮zki pasuj膮 do kolor贸w z wi膮zki do yariski (czy to ta sama wi膮zka tylko inna wtyczka, w naszej jest wi臋cej pin贸w, liczby kabli kt贸re wchodz膮 do kompa jeszcze nie liczy艂em) je偶eli kolory pasuj膮 po艂膮cze je z nasz膮 wi膮zk膮 i powinno hula膰......
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #21 : Pi膮tek, 19 Listopad 2010, 09:02 »

Witam....
W艂a艣nie planuje za艂o偶y膰 wspomaganie do mojej 107 (wersja go艂a) mam ju偶, kolumne ze wspomaganiem oraz modu艂, uda艂o mi si臋 za艂atwi膰 ca艂膮 wi膮zke kabli, problem polega na tym 偶e jest to wi膮zka od toyoty yaris (ten sam silnik co w naszych trojaczkach) okazuje si臋 偶e jest inna wtyczka na komputer sterowania BSI, znala艂em w/w wi膮zce wtyczki do kolumny ze wspomaganiem, pytanie brzmi czy kolory kabli z naszej wi膮zki pasuj膮 do kolor贸w z wi膮zki do yariski (czy to ta sama wi膮zka tylko inna wtyczka, w naszej jest wi臋cej pin贸w, liczby kabli kt贸re wchodz膮 do kompa jeszcze nie liczy艂em) je偶eli kolory pasuj膮 po艂膮cze je z nasz膮 wi膮zk膮 i powinno hula膰......
O ile ja sie orientuje to w trojaczkach nie ma czego艣 takiego jak bsi.
Zapisane
VALE
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 15



« Odpowiedz #22 : Pi膮tek, 19 Listopad 2010, 09:29 »

tzn chodzi mi o wtyczke od komputera, mo偶e 藕le to nazwa艂em....
Zapisane
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #23 : Niedziela, 13 Marzec 2011, 23:53 »

Je艣li chodzi o wspomaganie to jest do wymiany ca艂a kolumna i do tego dochodzi komputer , jakby kto艣 co艣 takiego szuka艂 to mam ca艂e kompletne ze sztyc膮.
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
jesus
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16


« Odpowiedz #24 : Pi膮tek, 01 Kwiecie艅 2011, 16:29 »

Mia艂em problem w 107, 偶e losowo wy艂膮cza艂o mi si臋 wspomaganie kierownicy. Ale ponowne uruchomienie rozwi膮zywa艂o spraw臋. Nieraz po wjechaniu w dziur臋 wspomaganie si臋 wy艂膮cza艂o, ale ponowne potraktowanie trojaczka podobn膮 przeszkod膮 przywraca艂o stan pierwotny ze wspomaganiem.

Ostatnio niestety podr贸偶uj膮c po warszawskich drogach zupe艂nie pad艂o i 艣wieci si臋 kontrolka P/S.

Sprawdzi艂em bezpieczniki - s膮 OK. Sprawdzi艂bym po艂膮czenia kabli od wspomagania kierownicy ale nie wiem gdzie to jest :/

Przed podr贸偶膮 do ASO wola艂bym sprawdzi膰. Mieli艣cie podobne przypadki? Lub macie jakie艣 rozwi膮zanie?
Zapisane

Zabawne jak ma艂o wa偶na jest twoja praca, gdy prosisz o podwy偶k臋,
a jak niesamowicie niezb臋dna dla ludzko艣ci, gdy prosisz o urlop.
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #25 : Pi膮tek, 01 Kwiecie艅 2011, 23:26 »

odkr臋膰 dwie 艣rubki pod kierownic膮 , zdejmij obudowe zegara g贸rn膮 i doln膮 pod kierownic膮, zobacz po艂膮膰zenia, i pod kokpitem jest sterownik w metalowej obudowie , sprawd藕 te偶 jego po艂膮czenia .
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #26 : Poniedzia艂ek, 04 Kwiecie艅 2011, 09:03 »

podobno kalkulator (sterownik) od wspomagania czasami pada.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
jesus
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16


« Odpowiedz #27 : 艢roda, 06 Kwiecie艅 2011, 18:51 »

W ASO Peugeot kosztyuje ok 2500 z艂 plus wymiana 350 z艂 wi臋c proponuje go z rozbitk贸w zabierac Smutny
Zapisane

Zabawne jak ma艂o wa偶na jest twoja praca, gdy prosisz o podwy偶k臋,
a jak niesamowicie niezb臋dna dla ludzko艣ci, gdy prosisz o urlop.
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #28 : 艢roda, 06 Kwiecie艅 2011, 23:53 »

to ormalnie za cen臋鈾 wymiany ca艂y zestaw wspomagania mo偶na kupi膰
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
adi
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 1


« Odpowiedz #29 : Poniedzia艂ek, 09 Maj 2011, 22:12 »

cze艣膰 Yo Yo Yo

je艣li temat jest nadal aktualny to jestem w stanie pom贸c...
zajmuje si臋 takimi rzeczami i mog臋 to naprawi膰...
je艣li jeste艣 zainteresowany to dzwo艅 pod numer 609574131
Zapisane
alergik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 32


« Odpowiedz #30 : Niedziela, 10 Lipiec 2011, 05:28 »

No i jak??? od anglika pasuje???
Mam to samo czasem za艣wieci sie kontrolka P/S i wspomaganie nie dzia艂a.
Mo偶e kto艣 napisa膰 jak si臋 dobra膰 do tego modu艂u?? w jaki spos贸b i jakie plastiki zdemontowa膰?
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 15 Lipiec 2011, 19:15 wys艂ane przez alergik » Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #31 : Niedziela, 17 Lipiec 2011, 15:37 »

musisz poszuka膰 opisu na forum jak zdj膮膰 desk臋 (ca艂y g贸rny pas) bo inaczej boje si臋 偶e nic nie wsk贸rasz!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
alergik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 32


« Odpowiedz #32 : 艢roda, 20 Lipiec 2011, 06:48 »

rozwi艅 my艣l, bo nie mog臋 znale藕膰 opisu demonta偶u deski rozdzielczej.
Gdzie znajduje si臋 ten modu艂?
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #33 : 艢roda, 20 Lipiec 2011, 14:32 »

Rozbi贸rka:

1. Pod pokr臋t艂em si艂y ogrzewania ogrzewania jest jedna 艣rubka (pokr臋t艂o na II i og g贸ry taka szpara zeby je podwa偶y膰)
2. Panel podwa偶asz i masz go w r臋ku (trzeba u偶y膰 troch臋 si艂y) nie b贸j si臋 nie p臋knie
3. odpinasz kostki od awaryjek itp. (trzeb przy odpinaniu taki bolec tam odci膮gn膮膰 w stron臋 kabelk贸w i wychodz膮) wtyczki s膮 w ro偶n膮 stron臋 i dlatego po r贸偶nych stronach s膮 te zabezpieczenia (zwr贸膰 uwag臋!!!)
4. Odpinasz radio je偶eli masz
5. Na g贸rze konsoli po prawo i lewo dwie ma艂e 艣rubki i te偶 je trzeba odkr臋ci膰
6. zdejmujesz obudow臋 licznika (dwie 艣rubki pod kierownic膮 na prawo i lewo i hops do g贸ry)
7. Zdejmujesz os艂ony g艂o艣nik贸w w podszybiu i odkr臋casz g艂o艣niki (je艣li masz)
8. pod os艂on膮 deska jest przykr臋cona nakr臋tk膮 z podk艂adk膮 (zespolone) do szpilki nagwintowanej i musisz odkr臋ci膰 po 1 nakr臋tce z ka偶dej strony (z prawej s膮 dwie obok siebie to uwa偶aj kt贸r膮 odkr臋casz)
9. Schylasz si臋 do schowka przed pasa偶erem i tam jest klapka a pod ni膮 metalowa 艣ruba trzymaj膮ca poduszk臋 powietrzn膮.
10. kostk臋 od poduszki odpina si臋 w dziwny spos贸b, bo na boku jest taki dynks na suwnicy co go trzeba do siebie przesun膮膰 i dopiero wypi膮膰 wtyczk臋... polecam dok艂adnie obejrze膰 t膮 kostk臋 z latark膮.
11. otwierasz szeroko drzwi i blokujesz.
12. Wyci膮gasz uszczelki drzwi na odcinku s艂upk贸w i odrywasz te plastikowe os艂ony s艂upk贸w (s膮 tylko na zatrzaski)
13. Podbijaj膮c pi臋艣ci膮 do g贸ry ten wystaj膮cy du偶y okr膮g艂y rant deski powiniene艣 j膮 wybi膰 z reszty zatrzask贸w

14 GOTOWE deska powinna by膰 ju偶 wolna!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
alergik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 32


« Odpowiedz #34 : 艢roda, 20 Lipiec 2011, 15:40 »

Dobra,wyj膮艂em dziada. mam modu艂 wspomagania w r臋kach.  MADE IN SPAIN -- dlatego pewnie si臋 to pierdzieli!!!
Modu艂 wymieniony i wspomaganie hula. Lecz mam wra偶enie 偶e skr臋caj膮c w prawo mam wi臋ksz膮 si艂臋 wspomagania ni偶 w lewo.
Czy po monta偶u potrzebna jest adaptacja wspomagania przez podpi臋ty komputer??
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 29 Lipiec 2011, 06:25 wys艂ane przez alergik » Zapisane
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #35 : Pi膮tek, 01 Czerwiec 2012, 09:58 »

Znajomej ostatnio w 107 zapali艂a si臋 lampka PS, ci臋偶ko chodzi艂a kierownica - czyli wspomaganie trup. Pojazd odpala艂 i je藕dzi艂, wi臋c wyl膮dowa艂 u mechanik贸w. Pojazd ma 6 lat i robi du偶o kr贸tkich tras, wi臋c majstry na wszelki wypadek do艂adowali akumulator - pomog艂o. Wspomaganie w cudowny spos贸b wr贸ci艂o - okaza艂o si臋, 偶e akumulator zasiarczony ju偶 i do wymiany. Pisz臋 o tym, zanim kto艣 przy tych objawach rozgrzebie modu艂 wspomagania - niech pod艂aduje aku albo pod艂膮czy inny, mo偶e pomo偶e...
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 24 Pa藕dziernik 2012, 16:37 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #36 : Pi膮tek, 01 Czerwiec 2012, 10:28 »

Cenna uwaga OK
Zapisane

janq
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 459



« Odpowiedz #37 : Pi膮tek, 01 Czerwiec 2012, 12:19 »

Mi te偶 si臋 kiedy艣 zapali艂 znaczek P/S, by艂o to wtedy jak mia艂em uszkodzon膮 pomp臋 wody. Po tej uwadze podejrzewam ze mog艂y by膰 problemy z 艂adowaniem aku. Od wymiany wi臋cej si臋 nie pojawi艂o.
Zapisane

Transam2
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 13


« Odpowiedz #38 : Sobota, 02 Czerwiec 2012, 15:17 »

W Aygo mojej 偶ony wysiad艂o wspomaganie przy temperaturze ok. -30, ale po przejechaniu jaki艣 4 km i powt贸rnym odpaleniu wszystko wr贸ci艂o do normy.
Zapisane
jaca_67
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 13


« Odpowiedz #39 : Poniedzia艂ek, 11 Czerwiec 2012, 11:17 »

witam wszystkich na forum...dok艂ada艂em w t臋 sobot臋 do mojej go艂ej sto si贸demki wspomaganie kierownicy...zajmuje si臋 tym go艣膰 mieszkaj膮cy w Weso艂ej ko艂o Warszawy...ca艂kowity koszt to 700z艂..wchodzi w to kolumna kierownicy,komputer steruj膮cy silnikiem wspomagania,wi膮zka przewod贸w i robocizna...monta偶 trwa艂 ok.5 godzin...mieszkam w 艂odzi,wi臋c zostawi艂em autko i zrobi艂em sobie wycieczk臋 po warszawie..wida膰,偶e go艣膰 zna sie na tym,bo zrobione by艂o to profesjonalnie..dowiedzia艂em sie te偶 ,偶e bedzie mo偶na nied艂ugo zamontowa膰 u niego klimatyzacj臋,koszt to ok.2100 z艂..
podaj臋 link do aukcji na allegro ,gdzie jest kontakt do tego pana..
pozdrawiam wszystkich

http://moto.allegro.pl/sklep/10098259_obcycars
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: