Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2 3   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: termostat, temperatura silnika, dogrzewanie silnika zim膮  (Przeczytany 63701 razy)
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« : Wtorek, 25 Stycze艅 2011, 09:11 »

Panowie i Panie,
Mam problem zwiazany bardzij z charatkerem uzywania samochodu ni偶 jego niedoskona艂o艣ci膮, a mianowicie uzywam go z reg贸艂y na tak kr贸tkich dystansach 偶e silniak i kabina nie maja szans si臋 rozgrza膰, a nie mam tez mozliwo艣ci codzinnie gara偶owa膰 obydw贸ch samochod贸w.
Zastanawiam sie nad zainstalowaniem na silniku dogrzewacza cieczy rodem z diesla, kt贸ry po odpaleniu podgrzewa艂by p艂yn lecacy do nagrzewnicy za pomoc膮 2 albo 3 艣wiec 偶arowych. Problem jaki widze to sterowanie tym ustrojstwem- trzebaby dorobic kawa艂ek instalacji do sterowania swieczkami, a kazda z nich bie偶e oko艂o 150 Wat. Kolejny problem to gdzie wpi膮c si臋 z czujnikiem temperatury wody 偶eby swieczki same sie wy艂膮cza艂y po osiagnieciu przez silnik ok 30-40C?
Macie jakie艣 pomys艂y.
Sam dogrzewacz zaszczepi艂bym pewnie z peugeota, renaulta albo volvo. Sterownik musze niestety zrobi膰 sam bo w wiekszych samochodach o ile sie orientuj臋 steruje nimi komputer, a tego raczej w trojaczku nie zaszczepi臋.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 23 Stycze艅 2014, 13:51 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #1 : Wtorek, 25 Stycze艅 2011, 13:40 »

Ambitny plan, ale kompletnie si臋 na tym nie znam wi臋c nie pomog臋.

Ale czekam na rezultaty!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
mietek69
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 32



« Odpowiedz #2 : Wtorek, 25 Stycze艅 2011, 19:10 »

Jak znajd臋 potwierdzenie swojej tezy to Ci dam link, ale ju偶 kto艣 kombinowa艂 co艣 takiego i raczej nie op艂acalne: jak dasz mniej 艣wiec to niewiele wniesiesz do tematu temperatury, a jak dasz wi臋cej (aby co艣 da艂y to 4-5) to 艂adowanie nie wyrobi i spalanie wzro艣nie od obci膮偶enia alternatora. Zauwa偶 na jakim ampera偶u akum. je偶d偶膮 diesle a na jakim my...
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #3 : Wtorek, 25 Stycze艅 2011, 21:14 »

Jak znajd臋 potwierdzenie swojej tezy to Ci dam link, ale ju偶 kto艣 kombinowa艂 co艣 takiego i raczej nie op艂acalne: jak dasz mniej 艣wiec to niewiele wniesiesz do tematu temperatury, a jak dasz wi臋cej (aby co艣 da艂y to 4-5) to 艂adowanie nie wyrobi i spalanie wzro艣nie od obci膮偶enia alternatora. Zauwa偶 na jakim ampera偶u akum. je偶d偶膮 diesle a na jakim my...
no akurat ampera偶 akum贸w diesli ostatnio maleje za to altki w benzynach puchn膮.
Zapisane
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #4 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 02:11 »

Pojemno艣膰 akumulatora - 42 Ah
Moc 艣wiec - 3x150W = 450W
Pr膮d pobierany przez 艣wiece - 450W/12V = 37,5A

Je艣li akumulator jest w 100% na艂adowany (a zim膮 raczej nie ma szans), wystarczy na troszk臋 ponad godzin臋 zanim padnie. A potrzebuje jeszcze zapas na zakr臋cenie rozrusznikiem.

Czas potrzebny na podgrzanie p艂ynu wraz z silnikiem (a niestety nasz aluminiowy blok odbiera i oddaje ciep艂o b艂yskawicznie) od 0 do 50st to przy u偶yciu grza艂ki 1200W to ok 30min. 450W grza艂k膮 nie nagrzejesz do takiej temperatury nigdy, a nawet gdyby艣 ubra艂 motorek w puchow膮 kurteczk臋 (za艂贸偶my, 偶e strat nie ma 偶adnych) zajmie to 90min. Wi臋c akumulator ju偶 dawno si膮dzie.

Niestety takie rozwi膮zanie, chocia偶by tylko z tego wzgl臋du (a s膮 jeszcze inne), nie ma szans powodzenia.

Jedyne alternatywy - "Webasto", grza艂ka bloku 230V, grza艂ka wraz z pomp膮 obiegow膮 230V (jak u mnie),
podgrzewacz ogrodowy na parafin臋  U艣miech
Zapisane
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #5 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 02:15 »

Teraz zauwa偶y艂em, 偶e ma grza膰 po odpaleniu dopiero. M贸j b艂膮d  hmm??
Problem niestety ten sam - zbyt du偶y pob贸r pr膮du, a i z pr臋dko艣ci wzrostu temperatury nie b臋dziesz zadowolony.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 08:26 »

Teraz zauwa偶y艂em, 偶e ma grza膰 po odpaleniu dopiero. M贸j b艂膮d  hmm??
Problem niestety ten sam - zbyt du偶y pob贸r pr膮du, a i z pr臋dko艣ci wzrostu temperatury nie b臋dziesz zadowolony.
POb贸r pradu za艂贸zmy pesymistycznie 600W/12V=50A choc z do艣wiadczenia z dieslem wiem 偶e swiece zarowe dzia艂aja tylko na starcie pe艂na moca 150W po kilku sekundach pob贸r pradu maleje o po艂ow臋. Zosta艅my przy wariancie pesymistycznym- leci 50A z alternatora o wydajno艣ci 85A, a to standardowy alt w trojaczku z klim膮. Odejmujemy 15A na zasilanie 艣wiate艂, silnika i dmuchawy wiec zostaje dalej 15A na 艂adowanie akumulatora. Imho to spokojnie wystarczy, a jesli nie to od艂acze jedna swieczke. Dodatkowe 450W podawane na nagrzewnic臋  powinno poprawic szybko艣c odszraniania przedniej szyby, a dodatkowe obciazenie silnika i jakby na to nie patrze膰 cieplejszy czynnik na powrocie z nagrzenicy z pewno艣cia przyspieszy rozgrzewanie silnika. Spalanie jest dla mnie zupe艂nie nie istotne bo duzo mocniej chyba mi sie go nie uda zwiekszy膰.
Swieczki startowa艂yby dopiero poodpaleniu silnika w momencie kiedy na aku pojawi艂by sie pr膮d powyzej 13,5V i od艂膮cza艂y albo po podgrzaniu silnika do powiedzmy 40C albo po spadku napiecia poni偶ej 13,5V
Mam te偶 diesla kt贸ry ma fabrycznie alt 90A, troch臋 wi臋cej odbiornik贸w pradu i jako艣 to daje rad臋 choc akumulator ma o pojemno艣ci 70Ah co powoduje 偶e duzo wolniej sie 艂aduje niz taki o niemal po艂owe mniejszy.
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 12:08 wys艂ane przez cookie » Zapisane
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #7 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 11:24 »

cookie rzeczywi艣cie Ci jest potrzebne to ogrzewanie?
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #8 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 12:03 »

cookie rzeczywi艣cie Ci jest potrzebne to ogrzewanie?
na mrozie mam 1mm warstwe lodu na szybie od wewnatrz - skrobanie tego jest upierdliwe. Raz w tygodniu samochodzik robi trask臋 i jakotako podeschnie ale potem ca艂ytydzie艅 trzeba sie piprzy膰 ze skrobaniem szyby z zewnatrz i od 艣rodka. Taki urok uzywania samochodu na 3-5km odcinkach i braku garazu na 2 samochody. Rotacja w garazu nie pomaga bo mam tam obecnie 0C wi臋c samoch贸d przez nocke nie wysycha.
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 12:05 wys艂ane przez cookie » Zapisane
Black Pearl
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 55



« Odpowiedz #9 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 12:09 »

W webasto byla (jest) promocja na ogrzewanie dla malych autek za 4000pln z montazem.
Zapisane
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #10 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 12:32 »

Alternator nie poda 85A przy obrotach biegu ja艂owego

55A


Oraz prawie 80A
 

Ale pomijaj膮c ten problem, je艣li to ma s艂u偶y膰 do odmra偶ania szyb to i tak b臋dziesz musia艂 czeka膰 kawa艂 czasu a偶 zaczn膮 si臋 rozpuszcza膰.

Ja to widz臋 tak:
Wsiadasz, odpalasz silnik i po ok 10 min zaczyna rozpuszcza膰 l贸d - wersja bez podgrzewacza
Wsiadasz, odpalasz silnik i po ok 9 min zaczyna rozpuszcza膰 l贸d - wersja ze 艣wiecami.
Bez sensu?  Co?

Uzasadnienie:
Aby podgrza膰 4 litry p艂ynu ch艂odniczego (4190 J/(kg*K) ) o 30 stopni potrzebujemy sporo energii.
podstawiaj膮c mamy 4190*4*30=502800 J (tyle energii potrzeba)
skoro 1 d偶ul na sekund臋 to wat to:
potrzebujesz 503kW grza艂k臋 w艂膮czy膰 na sekund臋 albo 1kW grza艂k臋 na 503sek czyli 8 i p贸艂 minuty...

Teraz nagrzana woda odda ciep艂o 68 kilogramom aluminium (896 J/(kg*K) )
podstawiamy 896*68*30=1827840 J

502800 + 1827840 = 2330640 J

czyli 偶eby nagrza膰 silnik o 30 stopni trzeba, nawet zak艂adaj膮c ze nie b臋dzie strat w grza艂ce (a b臋d臋),w wymienniku ciep艂a woda/silnik (a b臋d膮) i wymienniku ciep艂a silnik/powietrze (tu b臋d膮 najwi臋ksze), w艂膮czy膰 grza艂k臋 1kW na 39 minut lub Twoj膮 450W na 86,5min, a nawet d艂u偶ej (wi臋cej strat).

Cytat: cookie
choc z do艣wiadczenia z dieslem wiem 偶e swiece zarowe dzia艂aja tylko na starcie pe艂na moca 150W po kilku sekundach pob贸r pradu maleje o po艂ow臋..

Hmm. Skoro zmniejszaj膮 moc o po艂ow臋, to o po艂ow臋 mniej ciep艂a oddaj膮. Podgrzewanie trwa艂oby wi臋c 173min czyli prawie 3 godziny
 
艢wiece stosowane s膮 w dieslach jako podgrzewacze, bo sprawno艣膰 diesla jest tak wysoka, 偶e silnik nagrzewa si臋 baaaaardzo powoli (a na postoju jeszcze d艂u偶ej). Dlatego te偶 spora cz臋艣膰 diesli fabrycznie montowane ma dogrzewacze Webasto/Eberspacher (nie myli膰 z pe艂nym ogrzewaniem postojowym), a u偶ytkownicy nawet o tym nie wiedz膮 U艣miech

Piszesz, 偶e masz gara偶,  a wi臋c pewnie i dost臋p do 230V. Kup sobie podgrzewacz na 230V, programator za 30z艂, ustawiasz czas na p贸艂 godzinki przed wyj艣ciem z domu i wsiadasz do auta bez lodu, z silniczkiem rozgrzanym do 50st. Spalanie dodatkowo spada, a nie wzrasta przez dodatkowe obci膮偶enie alternatora.
Nasz silnik na biegu ja艂owym  pali 1.6 l/h przy temperaturze 0st i 0,8 l/h gdy rozgrzany do 50st (sprawdzone osobi艣cie), tak wi臋c same oszcz臋dno艣ci  艁ohoho
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 17:14 wys艂ane przez 321filip » Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #11 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 21:29 »

Proponuje ogrzewanie gara偶u U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #12 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 22:42 »

Cytat: kristofch
Proponuje ogrzewanie gara偶u U艣miech
Niestety:
Cytat: cookie
nie mam tez mozliwo艣ci codzinnie gara偶owa膰 obydw贸ch samochod贸w.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #13 : 艢roda, 26 Stycze艅 2011, 23:04 »

nie zrozum mnie 藕le, ale ...kurcze czy warto w og贸le te 3km je藕dzi膰 samochodem ?? zanim go od艣nie偶ysz wyskrobiesz i w og贸le to pieszo mo偶e dojdziesz U艣miech tyle "zachodu" dla kr贸tkiego kawa艂ka drogi przez kilka miesi臋cy (3-4) w roku?? pytanie czy warto? czy komfort tw贸j jest tyle wart ? U艣miech
... ja osobiscie to gdybym mia艂 pokonywa膰 te 3-5km samochodem to wola艂bym pieszo albo rowerem U艣miech mo偶e warto si臋 nad tym zastanowi膰 ?

(polecam zimow膮 jazd臋 rowerem)
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #14 : Czwartek, 27 Stycze艅 2011, 00:16 »

Ja te偶 do pracy je偶d偶臋 codziennie 3 km i nie wyobra偶am sobie chodzenia na piechot臋 U艣miech No ale fakt, u mnie mroz贸w zbyt cz臋sto nie ma. Ale niezale偶nie od temperatury i tak codziennie podgrzewacz wkracza do akcji.

Swoj膮 drog膮 trojaczki stworzone zosta艂y jako autka miejskie na kr贸tkie trasy, a 偶e niestety nagrzewaj膮 si臋 d艂u偶ej ni偶 2 litrowa Mazda 6 to ju偶 inna historia Mrugni臋cie

cookie, je艣li nie zale偶y Ci na spalaniu, to mo偶e uruchamiaj autko 15min wcze艣niej, drugim kluczykiem zamknij drzwi i b臋dziesz mia艂 cieplutki i odlodzony samoch贸d. Albo mo偶e jakie zdalne odpalanie dla wygody?
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 27 Stycze艅 2011, 00:47 wys艂ane przez 321filip » Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #15 : Czwartek, 27 Stycze艅 2011, 08:30 »

Ja te偶 do pracy je偶d偶臋 codziennie 3 km i nie wyobra偶am sobie chodzenia na piechot臋 U艣miech No ale fakt, u mnie mroz贸w zbyt cz臋sto nie ma. Ale niezale偶nie od temperatury i tak codziennie podgrzewacz wkracza do akcji.

Swoj膮 drog膮 trojaczki stworzone zosta艂y jako autka miejskie na kr贸tkie trasy, a 偶e niestety nagrzewaj膮 si臋 d艂u偶ej ni偶 2 litrowa Mazda 6 to ju偶 inna historia Mrugni臋cie

cookie, je艣li nie zale偶y Ci na spalaniu, to mo偶e uruchamiaj autko 15min wcze艣niej, drugim kluczykiem zamknij drzwi i b臋dziesz mia艂 cieplutki i odlodzony samoch贸d. Albo mo偶e jakie zdalne odpalanie dla wygody?

Zdalne odpalanie i podgrzewanie samochodu 220V odpadaja bo samoch贸d jesli nie stoi w garazu to stoi na ulicy. Co do rowerka to osobi艣cie praktykuj臋 nawet na d艂uzsze dojazdy do pracy (13-15km w jedn膮 stron臋). No ale moja zona dzieci do przedszkola nie zawiezie na rowerku a z buta3 km z zaspanym dzieciakiem to nie jest prosta sprawa.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #16 : Czwartek, 27 Stycze艅 2011, 08:32 »

Filip,
Te wykresy sa dla obrot贸w alternatora czy obrot贸w silnika? Afaik wykresy wydajno艣ci alt贸w podawane sa dla obrot贸w alta a ten w bezynie kr臋ci sie o ile dobrze pamietam co najmniej 2 razy szybciej od silnika.

Co do Twoich wylicze艅 to pomijasz w nich ciep艂o kt贸re dostarcza silnik po odpaleniu. Poza tym ciep艂o kt贸re produkowa艂yby swieczki nie sz艂o by przez silnik tylko w pierwszej kolejno艣ci przez nagrzewnic臋. Nie chodzi mi o zagrzanie silnika do 40 czy 80C tylko o szybsze dojscie do temperatury umozliwiajacej odmrazanie i odparowywanie przedniej szyby czyli w najgorszym przypadku podgrzewanie medium o 25C, a w wiekszo艣ci przypadk贸w o 10C. Denerwujace jest kiedy psikam sobie od srodka i z zewn膮trz odmra偶aczem, a po chwili szyba zn贸w jest zamrozona bo przez pierwsze 4-5 minut z nawiew贸w leci powietrze o temp otoczenia.
W duze mrozy zamarxniety trojaczek zaczyna rozpuszcza膰 l贸d na przedniej szybie po oko艂o 10 minutach. jesli uda艂oby mi sie skr贸ci膰 ten czas o po艂ow臋 to by艂by dla mnie wynika zadowalaj膮cy.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 27 Stycze艅 2011, 08:40 wys艂ane przez cookie » Zapisane
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #17 : Czwartek, 27 Stycze艅 2011, 22:38 »

Cytat: cookie
wykresy wydajno艣ci alt贸w podawane sa dla obrot贸w alta a ten w bezynie kr臋ci sie o ile dobrze pamietam co najmniej 2 razy szybciej od silnika.
Masz racj臋 - wykresy dla obrot贸w alta. Tak czy inaczej przy obrotach silnika rz臋du 1000 nie poda wi臋cej ni偶 45A  hmm??
Cytat: cookie
Co do Twoich wylicze艅 to pomijasz w nich ciep艂o kt贸re dostarcza silnik po odpaleniu. Poza tym ciep艂o kt贸re produkowa艂yby swieczki nie sz艂o by przez silnik tylko w pierwszej kolejno艣ci przez nagrzewnic臋. Nie chodzi mi o zagrzanie silnika do 40 czy 80C tylko o szybsze dojscie do temperatury umozliwiajacej odmrazanie i odparowywanie przedniej szyby czyli w najgorszym przypadku podgrzewanie medium o 25C, a w wiekszo艣ci przypadk贸w o 10C.

Przyjmijmy najbardziej optymistyczny wariant, 偶e temperatura na zewn膮trz -1. Mamy p艂yn podgrzany o 10st p艂yn膮cy przez nagrzewnic臋 i przelatuj膮ce przez ni膮 powietrze o temperaturze -1, kt贸re nast臋pnie przez wyzi臋bione kana艂y wlatuje na szyb臋 (po drodze mieszaj膮c si臋 oczywi艣cie z powietrzem w kana艂ach i kabinie o temperaturze -1) A ciecz nie odda przecie偶 ca艂ego ciep艂a powietrzu, a wi臋c nie ogrzeje si臋 ono nawet do 5st (sytuacja idealna - 100% wymiana). Niestety ciecz b臋dzie musia艂a mie膰 du偶o wy偶sz膮 temperatur臋, 偶e by ogrza膰 powietrze, kt贸re to dopiero ogrzeje szyb臋. A to przy tylko -1st.

Pomin膮艂em ciep艂o oddawane przez silnik do cieczy aby u艣wiadomi膰 o ile mo偶e si臋 poprawi膰 Twoja sytuacja Piszesz, 偶e silnik potrzebuje 10 min aby zagrza膰 p艂yn i siebie jednocze艣nie (nie da si臋 pomin膮膰 silnika).
Same 艣wiece 450W potrzebowa艂yby na to samo parokrotnie wi臋cej czasu. 呕eby kombinacja 艣wiece + silnik przyspieszy艂a dwukrotnie rozmra偶anie szyb, czasy powinny by膰 identyczna. Czyli tak na oko mo偶emy stwierdzi膰, 偶e "moc grzewcza" silnika to ok 2000-3500W i mniej wi臋cej tak膮, grza艂k臋 by艣 potrzebowa艂 aby skr贸ci膰 dwukrotnie czas.

Rozumiem, 偶e kombinujesz, 偶e grza艂ka tu偶 przed nagrzewnic膮 podgrzeje p艂yn na tyle 偶eby lecia艂o ciep艂e powietrze, a dalej ju偶 Ci wszystko jedno. I dobrze kombinujesz.
Niestety 450W nie podgrzeje cieczy o temp np -10 do +10 a nawet do 0st podczas jednego cyklu przep艂ywu.
A wi臋kszo艣膰 z tego co podgrzeje, szlag trafi po przej艣ciu przez zmarzni臋ty silnik i zaczynamy od pocz膮tku. Dlatego te偶 domowe przep艂ywowe ogrzewacze wody maj膮 wi臋ksz膮 moc ni偶 bojlery elektryczne. A i tak nie podgrzej膮 wody w pierwszym przelocie, tylko ta sama woda parokrotnie przep艂ywa przez element grzewczy.
Nawet silnik mimo du偶o wi臋kszej "mocy grzewczej" nie jest w stanie za pierwszym przelotem cieczy, podgrza膰 jej w stopniu wystarczaj膮cym do odmro偶enia szyb, co sam s艂usznie zauwa偶y艂e艣:
Cytat: cookie
przez pierwsze 4-5 minut z nawiew贸w leci powietrze o temp otoczenia.

Na pewno grza艂ki poprawi膮 sytuacj臋, ale wg mnie nie na tyle, 偶eby艣 by艂 zadowolony. Nie chc臋 Ci臋 zniech臋ca膰 ani udowadnia膰, 偶e ja mam racj臋, a ty nie. Po prostu jestem 艣wie偶o po podobnych zmaganiach i chc臋 zaoszcz臋dzi膰 Ci rozczarowa艅.

Sam mam podgrzewacz, tyle 偶e 1250W zamontowany przed nagrzewnic膮 i przez pierwsze par臋 minut jego pracy nie ma mowy o jakimkolwiek ciep艂ym powietrzu z nawiew贸w.

Cytat: cookie
Zdalne odpalanie i podgrzewanie samochodu 220V odpadaja bo samoch贸d jesli nie stoi w garazu to stoi na ulicy
Mia艂em na my艣li zdalne odpalanie silnika auta, nie podgrzewacza 230V. Chyba najprostszy spos贸b i powiniene艣 by膰 zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 29 Stycze艅 2011, 00:15 wys艂ane przez 321filip » Zapisane
maab
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 97



« Odpowiedz #18 : Pi膮tek, 28 Stycze艅 2011, 02:15 »

Takie rozwi膮zanie alternatywne : Gdzie艣 w jakim艣 sklepie widzia艂em termowentylator samochodowy do gniazdka zapalniczki, wystarczy艂oby pomy艣le膰 na takim jego ustawieniu, 偶eby dmucha艂 na szyb臋. Jak jeszcze mia艂em malutkie dziecko to wrzuca艂em do samochodu zwyk艂膮 farelk臋 ustawion膮 na mniejszych obrotach, przed艂u偶acz przez drzwi, i nawet jak by艂o -20 stopni to po 15 minutach w samochodzie by艂o cieplutko, szyby rozmarzni臋te, i mo偶na by艂o z dzieciakiem jecha膰. Dodatkowo przez szpar臋 zostawion膮 na kabel ca艂a wilgo膰 wylatywa艂a. Potem chcia艂em kupi膰 to cudo do gniazdka zapalniczki, ale w mi臋dzy czasie dzieciak podr贸s艂, i ju偶 nie by艂o potrzeby. Teraz mam wiat臋 przy domu, jak jest w aucie wilgo膰, to zostawiam na mrozie z lekko uchylon膮 szyb膮, l贸d sublimuje, wprawdzie powoli, ale jednak.
Zapisane

Prosz臋 nie strzela膰 do pianisty. Robi co mo偶e. (Oscar Wilde)
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #19 : Pi膮tek, 28 Stycze艅 2011, 14:06 »

Takie rozwi膮zanie alternatywne : Gdzie艣 w jakim艣 sklepie widzia艂em termowentylator samochodowy do gniazdka zapalniczki, wystarczy艂oby pomy艣le膰 na takim jego ustawieniu, 偶eby dmucha艂 na szyb臋. Jak jeszcze mia艂em malutkie dziecko to wrzuca艂em do samochodu zwyk艂膮 farelk臋 ustawion膮 na mniejszych obrotach, przed艂u偶acz przez drzwi, i nawet jak by艂o -20 stopni to po 15 minutach w samochodzie by艂o cieplutko, szyby rozmarzni臋te, i mo偶na by艂o z dzieciakiem jecha膰. Dodatkowo przez szpar臋 zostawion膮 na kabel ca艂a wilgo膰 wylatywa艂a. Potem chcia艂em kupi膰 to cudo do gniazdka zapalniczki, ale w mi臋dzy czasie dzieciak podr贸s艂, i ju偶 nie by艂o potrzeby. Teraz mam wiat臋 przy domu, jak jest w aucie wilgo膰, to zostawiam na mrozie z lekko uchylon膮 szyb膮, l贸d sublimuje, wprawdzie powoli, ale jednak.
Farel to 1500-2000W, samochodowy farelek to g贸ra 200W, ale biorac pod uwage to co napisa艂 Filip jego sprawno艣c moze byc por贸wnywalna do 艣wieczek 偶arowych przed nagrzewnic膮. Chyba wiec sprawdze najpierw co potrafi zdzia艂ac taka nagrzewnica.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: