Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Klimatyzacja - usterki, diagnoza, dyskusja  (Przeczytany 72229 razy)
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #20 : 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 01:03 »

malo czynnika>>> Co? sprawdzales???
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Jacek
Go艣膰
« Odpowiedz #21 : 艢roda, 20 Czerwiec 2012, 06:54 »

Czynnik jest OK, sprawdzali, natomiast wyst臋puje taka dziwna rzecz: kiedy naciskam przycisk A/C po chwili s艂ycha膰 po lewej stronie deski takie kr贸tki sykni臋cie, kt贸re potem s艂abnie, ale  nadal jest s艂yszalne. Jad臋 do ASO (Peugeota) i maj膮 panowie zerkn膮膰 na temat.
Zapisane
Jacek
Go艣膰
« Odpowiedz #22 : Czwartek, 21 Czerwiec 2012, 17:31 »

I naprawili, w salonie Peugeota w Kielcach (polecam). Okaza艂o si臋, 偶e by艂a potrzeba regulacji 艂opatek ciep艂ego/zimnego powietrza.
Pozdro,
Jacek
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #23 : Poniedzia艂ek, 20 Sierpie艅 2012, 22:10 »

Pod艂膮cz臋 si臋 pod istniej膮cy temat...

zauwa偶y艂em, 偶e cz臋sto u mnie w艂膮cza si臋 i wy艂膮cza naprzemiennie spr臋偶arka klimatyzacji (przycisk non stop w艂膮czony). Zesprz臋glenie spr臋偶arki jest nie tylko s艂yszalne ale i odczuwalne. Przy ni偶szych pr臋dko艣ciach czu膰 lekkie szarpni臋cie. W sumie ten m贸j typ tak ma od samego pocz膮tku... tylko czy mimo wszystko to jest normalne?

Domy艣lam si臋, 偶e w uk艂adzie klimatyzacji jest jaki艣 "termostat", kt贸ry ma nie dopu艣ci膰 do zbyt niskiej temperatury parownika i to on roz艂膮cza i za艂膮cza kompresor. Czy kto艣 ma jakie艣 info odno艣nie w艂a艣ciwego temperaturowego zakresu pracy parownika? Bo mam wra偶enie, 偶e u mnie ten termostat ze zbyt du偶膮 cz臋stotliwo艣ci膮 klepie. Efekt jest taki, 偶e trudno jest szybko sch艂odzi膰 samoch贸d, bo kompresor co chwil臋 si臋 wy艂膮cza. Poza tym mam obawy, 偶e skoro start spr臋偶arki jest odczuwalny w kabinie, to na pasku osprz臋tu musz膮 wyst臋powa膰 dosy膰 du偶e chwilowe obci膮偶enia... a jak wiadomo na tym samym pasku jest te偶 pompa wody.
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #24 : Poniedzia艂ek, 20 Sierpie艅 2012, 22:22 »

czy to aby na 100% spr臋偶arka? mi si臋 wydaje 偶e wentylator bo u mnie spadaj膮 obroty na 1-2 sekundy i tak troch臋 przytrzymuje auto.
Nie wiem czy to to dok艂adnie ale mam tak samo jak u Ciebie J臋zyk
Zapisane

agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #25 : Poniedzia艂ek, 20 Sierpie艅 2012, 22:49 »

serphine mom te same objawy c o Ty od nowosci
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #26 : Poniedzia艂ek, 20 Sierpie艅 2012, 23:10 »

A jak si臋 w艂膮czy klim臋 to po 5 sekundach taki sykkk s艂ysz臋 i to ustaje, i po minucie mro藕no w aucie 艁ohoho
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #27 : Wtorek, 21 Sierpie艅 2012, 00:13 »

z tym mrozem to u mnie sza艂u nie ma... a jeszcze d艂ubi膮c po forach dotar艂em do informacji, 偶e Toyota oko艂o 2007r. przeprowadzi艂a nieudan膮 modyfikacj臋 kompresor贸w w Yarkach (szybko si臋 zacieraj膮, nie trzymaj膮 ci艣nienia i w艂a艣nie wy艂膮czaj膮)  Niezdecydowany

u mnie te偶 syczy za ka偶dym razem. musz臋 zmierzy膰 jutro temperatur臋 na wylocie z kratki. wyd艂uba艂em te偶, 偶e niekt贸re marki i modele tak po prostu maj膮 z tym za艂膮czaniem.   ...tak, czy inaczej nurtuje mnie to.
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #28 : Wtorek, 21 Sierpie艅 2012, 08:04 »

serwis klimy!!! - mo偶e jaka艣 nieszczelno艣膰 i czynnik usiek艂 i trzeba do艂adowa膰.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #29 : Wtorek, 21 Sierpie艅 2012, 09:35 »

z tym mrozem to u mnie sza艂u nie ma... a jeszcze d艂ubi膮c po forach dotar艂em do informacji, 偶e Toyota oko艂o 2007r. przeprowadzi艂a nieudan膮 modyfikacj臋 kompresor贸w w Yarkach (szybko si臋 zacieraj膮, nie trzymaj膮 ci艣nienia i w艂a艣nie wy艂膮czaj膮)  Niezdecydowany

u mnie te偶 syczy za ka偶dym razem. musz臋 zmierzy膰 jutro temperatur臋 na wylocie z kratki. wyd艂uba艂em te偶, 偶e niekt贸re marki i modele tak po prostu maj膮 z tym za艂膮czaniem.   ...tak, czy inaczej nurtuje mnie to.
No i sza艂u nie b臋dzie bo to klima w bud偶etowym aucie bud偶etowego segmentu i nie ma co por贸wnywac wydajno艣ci klimy w trojaku do limuzyn. Spadek obrot贸w przy za艂膮czeniu kompresora i towarzysz膮ce mu cykni臋cie to norma. W  momencie za艂膮czenia przeka藕nik albo nawet dwa podaja napi臋cie na wentylator i sprzegie艂ko kompresora. To musi troche zabolec litrowy silniczek o osza艂amiajacym momencie obrotowym dziwie膰dziesi臋ciu kilku Nm. Wy艂膮czaj膮cy sie co chwila kompresor to zdrowy objaw i oznaka 偶e czynnik jeszcze jest. O i le w du偶e upa艂y przy obiegu zewnetrznym i entylacji na max kompresor powinien chodzi膰 non stop albo wy艂aczac si臋 bardzo 偶adko (co 2-3 minuty) o tyle na ni偶szych biegach wentylatora i w ni偶szych temperaturach mo偶e chodzi膰 nawet w cyklach kilku-kilkunastosekundowych. Gdzi艣 wkleja艂em kawa艂ek serwis贸wki klimatyzacji do C1 ale teraz nie moge znale藕膰. JAk znajde to gdzi艣 tu zapodam.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #30 : Pi膮tek, 25 Stycze艅 2013, 12:18 »

ja tak w mondeo mialem ze klima cykala co 2-3 sek ....... czy to normalne ? cooki Co?
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #31 : Pi膮tek, 25 Stycze艅 2013, 18:23 »

ja tak w mondeo mialem ze klima cykala co 2-3 sek ....... czy to normalne ? cooki Co?
Pyanie czy tylko cykanie cie martwi艂o czy by艂y jeszcze j akie艣 objawy. 2-3s to jednak chyba ciut przykr贸tko ale nie znam akurat mondeo-mo偶e by艂o za du偶o czynnika nabite? W zalezno艣ci od budowy klimy mo偶e to byc tez kwestia zawilgoconego osuszacza.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #32 : Pi膮tek, 25 Stycze艅 2013, 18:41 »

juz sobie przypomnialem cykanie bylo 2-3sek ale jak posmigalem cale lato na klimie to klima juz wrocila do normy i juz tak cz臋sto sie nie w艂膮cza艂a
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #33 : Sobota, 08 Sierpie艅 2015, 14:47 »

witam czy moze ktos wie ile czynnika wchodzi do uk艂adu klimy w naszych autach Co?? ile czynnika i ile oleju ??


http://www.elcamp.pl/public/content/file/klimatyzacjie/ilosci%20%20napelnien%20klimaAC-Fuellmengenhandbuch_2012_PL-klein.pdf

 takie cos mam
« Ostatnia zmiana: Sobota, 08 Sierpie艅 2015, 15:52 wys艂ane przez BOBAS349FK » Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #34 : Poniedzia艂ek, 10 Sierpie艅 2015, 10:16 »

witam czy moze ktos wie ile czynnika wchodzi do uk艂adu klimy w naszych autach Co?? ile czynnika i ile oleju ??


http://www.elcamp.pl/public/content/file/klimatyzacjie/ilosci%20%20napelnien%20klimaAC-Fuellmengenhandbuch_2012_PL-klein.pdf

 takie cos mam
Z tego co pamietam z jakiejs citroenowskiej serwis贸wki to czynnika jest ok. 450g. Z tej rozpiski wychodz膮 podobne ilo艣ci dla puga i cytryny i zupe艂nie nie wiedzie膰 czemu wiecej dla aygo. Ilo艣膰 oleju dla wszystkich taka sama. R贸znica 50g na plus przy identycznej objeto艣ci uk艂adu to czestsze cukanie sprzeg艂a kompresora ale za to troche wieksza wydajno艣膰. Jakby mia艂 ktos dost臋p do akt serwiosowych PSA i toyoty to warto by sprawdzi膰 czy skraplacze i parowniki maja te same numery referencyjne albo parametry. W c1 klima jest ma艂o wydajna.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #35 : Poniedzia艂ek, 10 Sierpie艅 2015, 18:11 »

no w艂asnie dlaczego w c1 klima jest taka s艂aba Co? da rade jakos to poprawi膰 ??

ps mam pytanie i pro艣b臋 moze ktos zmierzy膰 temperatur臋 przy wylocie w swoich autach aygo pugu i c1   
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 10 Sierpie艅 2015, 18:21 wys艂ane przez BOBAS349FK » Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #36 : Wtorek, 11 Sierpie艅 2015, 07:32 »

no w艂asnie dlaczego w c1 klima jest taka s艂aba Co? da rade jakos to poprawi膰 ??

ps mam pytanie i pro艣b臋 moze ktos zmierzy膰 temperatur臋 przy wylocie w swoich autach aygo pugu i c1   
Mo偶e zmierz u siebie i podaj zachowujac jak膮s ustalona procedur臋, np temp. zewn臋trzna:..., samoch贸d w cieniu, silnik w艂膮czony od 5 minut, obroty ustabilizowane o warto艣ci:..., bieg dmuchawy:... kierunek nawiewu:.. Pomiar z kratki:.. W moim od nowo艣ci, podobnie jak w dem贸wce klima startuje niemrawo a w temperaturze w okolicy 30C daje rad臋 pod warunkiem, 偶e obroty s膮 w okolicach 2500 lub wiecej. W korku na ja艂owych nie daje rady i tak by艂o od poczatku. Jesli w aygo jest lepiej to albo robi to ilo艣膰 czynnika albo wiekszy parownik w kabienie.
Podobnie zreszta jest z ogrzewaniem.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #37 : Wtorek, 11 Sierpie艅 2015, 17:25 »

oki ma termometr do klimy czy jakos tak
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #38 : Wtorek, 11 Sierpie艅 2015, 17:40 »

oki ma termometr do klimy czy jakos tak

J膮 mam zwyk艂y laserowy i celuje w g艂膮b kratki nawiewu.  W c1 do nawiewu kierowcy.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #39 : Wtorek, 11 Sierpie艅 2015, 22:11 »

no to jest wynik wynik to ok 11 C

mierzone na postoju nawiew stopien 2 pozycja nawiewu na klate heeee w tym ze po prawej zamknieta a na kierowce otwarta ...... a na dworze by艂o oj 32 C ..... a i ma obiegu zamknietym

a podczas jazdy termometr pokaza艂 ok 8 C  i zachowane nastawy jak wy偶ej 
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: 1 [2] 3   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: